Korkularımızı bulmaya ne dersiniz ?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Diş macunu reklamları ve beyin salatası.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Şinçeyank yazdığını biraz daha okursam bende bunlardan etkilenip korkmaktan korktum :D

Birde merdiven var merdivene mermer altında çıkıyorsam mesela mutfakta onun kayıp kafamın üstüne düşüp beyin kanaması geçirmekten de çok korkarım.Değil merdiven sandalyeye bile çıkmam ayakları kayarda düşersem diye :D

Ori

Kayıtlı Üye
1

Dünyadaki insanları yöneten kişilerden biri olacagım. Yaşam dısı forumlarla iletişime geçip onlardaki gücü ve teknolojiyi kullanıp dünyaya yön vereceğim.
Hadi inşallah be.merakımdan soruyorum kapak fotonun bu düşüncenle alakası var mı?

Ben evli mutlu çocuklu görüyorum kendimi .hadi inşallah be

shado

Banlı Kullanıcı
Ölmekten korkarım aynı zamanda hayatın anlamını bulduktan sonra yitirecek kadar çok yaşamaktanda korkarım.

shado

Banlı Kullanıcı
Asansörden korkarım yani sıkışmaktan bedenimin ikiye ayrılmasından (i origins filmindeki gibi)ya da halatın kopmasindan o yüzden pek tercih etmem

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
diş macunlari reklamlarımdan korkmanizin sebebini sorabilrmiyim ? :oops:

Tripofobi. Girintili çıkıntılı yüzeylerden etkileniyor. Diş macunu reklamlarında da o dişlerin çukurlu kısımları yakından gösteriliyor o yüzden.
Düşününce benim hiç korkum yok galiba yah:D Sen biliyor musun ben bulamadım:smash:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ay en çok korku bendedir sanırım. Damarlara bakamam içim çok acayip oluyor damar görünce ki bir hasta oldum üç ay öncesinde o damar yolu açmaları beni ayılttı bayılttı yani çok aşırı korkuyorum kopacaklar gibi geliyor birde üç dört gün üst üste her gün takıldı insanlıktan çıkmışcasına gezdim :D Ciddiyim damarlarıma bakamıyorum baktıkça başım dönmeye başlıyor. Örümceklerin içine düşmekten çok korkarım minicik bile olsa beni çok tedirgin eder. Sokakta top oynanıyorsa o sokaktan asla geçemem gözümü çıkarmasından korkarım. Tırnaklarımı kesemem törpü yapamam bunlar beni anlamsızca korkutur ve kestikten sonra bir hafta yumuk elle dolaşırım. Bıçak kullanamam özellikle mesela kaşar kesiyorsam elimdeyse bıçak onun damarlarımı ellerimi keseceğinden korkarım. Ütü yapamam ütünün ayağıma düşmesinden korkarım. Yanarak ölmekten çok korkuyorum. Denize giriyorsam mutlaka yanımda arkadaşım vardır çünkü ayağıma kramp girmesinden korkarım. Elektrikler kesikse eğer ödüm patlar varlık görmekten korkarım. Ölüdenize gittikten sonra o şehir gibi yaşadığım şehrin sular altında kaldığını düşünüp dehşete düşmüştüm o geçiciymiş şimdi hiç kalmadı :D Daha bir çok var ama bir çok korkuma rağmen hiç birinide belli etmem örümcek dışında örümcek gördüğümde çılgın hareketler yapıyorum şimdi bile içim çok kötü oldu düşünsenize sekiz bacaklarıyla yürüyor falan yüzümde yürüdüğünü hayal bile edemem çok korkunç. Aklıma geldikçe diğer korkularımıda yazarım batıl inancım yoktur.
Sinçeyank Ortaköy'de ki korku evine beraber gidelim mi?:D

Tek değilsin ori ben küçükken dayım beni havuza attı kolluksuz savunmasız ve o günden beri yanımda biri olmazsa yüzemem. Ve nedense gidiyorum ama dönemiyorum biri tutacak yönümü değiştirecek geri dönüşte böyle :)

nastinka

Banlı Kullanıcı
Tripofobi. Girintili çıkıntılı yüzeylerden etkileniyor. Diş macunu reklamlarında da o dişlerin çukurlu kısımları yakından gösteriliyor o yüzden.
Düşününce benim hiç korkum yok galiba yah:D Sen biliyor musun ben bulamadım:smash:
Bu fobiyi bilmiyordum :rockon:
Pelerin senin korkun yok :D bende gormedim ... ama igrendiğin şeyler var o kadar. havalanma ama :p :D

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Size komik gelecek ama bende dinozorlardan korkuyorum. Birde parlak gözlü oyuncaklardan

La-edri

Kayıtlı Üye
Korkmak degilde huylandigim seyler var, su porselen bebekler varya :D
Kücükken bir komsumuz vardi annem evde yoksa orada kalirdim, o hanimin evi bu bebeklerden doluydu onun özel sevki bunlari toplamakti dunyanin her yerinden, duvarlarda porselen maskeler vardi ve koltugun üstünde ya bilmiyorum kac tane ama dolu doluydu.

Kuklalari sevmiyorum hangi kültürden olusa olsun, Kasper bizim icin sizin hacivat karagöz gibidir hic sevmiyorum o veleti.
Hee birde sey var asil en cok onu sevmiyorum, Shreck filimde su pasta adamcik varya sen pastasin niye konusup kosuyorsun ya.Benim icin o adamcik Samera Morgan ( halka) dan daha korkunc.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Korkmak degilde huylandigim seyler var, su porselen bebekler varya :D
Kücükken bir komsumuz vardi annem evde yoksa orada kalirdim, o hanimin evi bu bebeklerden doluydu onun özel sevki bunlari toplamakti dunyanin her yerinden, duvarlarda porselen maskeler vardi ve koltugun üstünde ya bilmiyorum kac tane ama dolu doluydu.
Bende maskelerden ve heykellerden huylanıyorum:cowboy:

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ahahha sen pastasin niye konuşup koşuyorsun:D İyi güldüm. Ben de çocukken dikkatle onu izlerdim onun parçalara ayrılmış halini düşnürdum falan. Korkunç. Bir de yenilmek en büyük korkusuydu zaten:D

acid

Kayıtlı Üye
Diğer korkularımı düşündüm de. Arı sokmasından çok korkarım. Böcek, örümcek, solucan vs. gibi canlılardan korkarım. Büyük hayvanlara çok yaklaşamam. Tam kapalı alan fobisi değil de bu dar, basık kapalı alanlarda, sıkıca sarılma durumunda ve bu tür şartlarda korkarım, daralırım nefes alamam. Travmatik bir fobiymiş. Pek kimseye söylemedim ama yüksekten de korkuyorum biraz. Kan görünce korkmuyorum ama bir garip oluyorum. Kaslarımda garip bir karıncalanma ve titreme yaşanıyor. Chucky filminden dolayı hala yakınımda o büyük plastik bebekleri tutmam. Delirme ve hafızamı kaybetme korkum var. Kalabalıktan ve insanlardan korkuyorum biraz. Bu yüzden belirli dönemlerde dışarı çıkamıyorum. Mümkünse yanımda biriyle çıkıyorum dışarı. Denizden korkuyorum sadece yüzmek değil izlediğimde bile bir korku oluyor. Özellikle çok rüzgar ve dalga varsa kıyıya en az 10 metre mesafede dururum. Uzuvlarımı kaybetmekten korkuyorum.
Ayna ve deniz korkum hariç hepsinin sebeplerini az çok biliyor ya da tahmin ediyorum.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Dar alanlarda kalmak ve daima endişeli biri olmak korkum

star53

Kayıtlı Üye
Akrep,yılan, ayrıca ya iyi bir şey olmazsa korkusu.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Kara böcekten korkarım ölüsüne bile bakamam kara böcek gördüğüm anda dilim uyuşuyor