korku

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zaman30

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır sanki bi şey olacakmış gibi korkuyorum özellikle geceleri uyuyamıyorum karanlıktan her an bi şey çıkıp bana zarar verecekmiş gibi geliyor ve içimdeki sıkıntıyı bir türlü atamıyorum.bu korkumu nasıl yenebilirim ve bu sıkıntı nasıl geçer yardımcı olabilir misiniz?

fransula

Kayıtlı Üye
Değerli Zaman30, bende de aynı sıkıntılar vardı geçen seneye kadar ama dua etmeye başladığımdan beri özellikle ayetel kürsi, nas ve felak inanılmaz rahatım. Geceleri daha rahat uyuyorum. önceden karabasan kabus bacaklarımda morarma rüyamda cinleri görme vb. birçok şey olurdu ama artık şükürler olsun ki kalmadı diyebilirim hala varlıklarını hissetsem de huzurluyum ;)

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Degerli Kardesim,

söyle düsünün birde.
Gittiginiz okulda sizi durmadan rahatsiz eden biri var ve siz hergün okula giderken rahatsizlik ve huzursuzluk icersinde okulun yolunu tutuyorsunuz.
Acaba bugün ne olucak ne yapicak gibi düsünceler icersinde o sayili saatleri stres ve zorlukla atlatiyorsunuz.
Fakat karsinizdaki sadece sizin korkunuz ve cekingenliginizden bu güce sahip olmus, adeta sizi korkulariniz ile bu kisiyi bir canavara dönüsdürmüssünüz.
Birgün siz kisdirdiginda korku yerine karsilik verip "ne yapicak yap, elinden geleni ardina koyma" deyip diklendiginizde, o kisinin size en kötü olarak belki caninizi acitmasi ve karsiligindada, size yaptigindan dolayi ceza yiyecegini biliyorsunuzdur.
Sayet bu konuyu saklamayip yetkili kisilere acarsaniz!!!

Bedensiz varliklar adiyla belirledigimiz ve bircogunu kavriyamadigimiz ve hepsininde kötü niyetli olmadigini idrak edersek, korkularimiz ve yasantilarimizin tarzi ile onlari besledigimiz veya yönlendirdigimizi düsünüyorum.
Evet karanlik cökünce ve isiklar sönünce bazilarimizda fantezimizin iyice zirveye ciktigi bir gercekdir.
Oysa ki bircogumuz böyle deneyimleri yasamis ve halende yasamaktadir ve sonuc olarak.....

Herkesin degisik uygulamalari vardir, benim sana acizane tavsiyem

Seni yaratanla hicbir zaman irtibatini kesme ve ona yaklasmaya,ulasmaya vesile ara. Rabbimizin heran herseye sahit oldugunu unutma!!!
Mutlu olmayi, sevmeyi, paylasmayi, yardim etmeyi sonucda enerjini gücünü positif olusumlara harcamaya calis.
Ne zaman kendini negatif hissedersen disariya cik gökleri dogayi seyret.Yagmur yagdiginda herkesin kacisina ragmen sen yagmur altinda dur.
Yazilicak cok seyler var umarim korkularini en kisa zamanda kontrol altina alirsin insallah!!!

Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

AJA

Elit Üye
Korku kendi ürünümüz.Biz yaratıyor ve biz yok edebiliyoruz.İyi bir destek rahatlatır sizi.
Biri karanlıktan korkar biri yanlız uyumaktan yolda yürümektan vs.Bence hiç büyütmeyin.Korkunuz size büyük gelsede inanın değil.Hayat yaşanmaz hale gelcek kadar yoğun korkular yaşatabiliyor bir çok insan.
Bir şey olucak diye düşünüp boşu boşuna kendi huzurunuzu kaçırmayın.İnanın hiç bir şey olmuyor.Siz kendinize işkence etmekle kalıyorsunuz.Unutun o korkuyu..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Karanlıktan bir şey çıkacak gibi mi geliyor? İyi aydınlatan bir gece lambası alın, koridorun ışığını yakın. Zamanla bir şey olmadığını görünce korkunuz geçer bence :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
hassas bir insan olmalısınız bu sitede bazı konuları okumayın bunlarda korkunuzu yok etmenizi engeller. kafanızı dağıtıcı şeyler yapın. bir müddet biriyle uyun takılın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...