Kitapkurdu Bölümü

@Y$e

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu kitap elinde olan var mı? Araştırma yaparken çok dikkatimi çekti.e-book hali var mıdır acaba :)
Kitabın özetini geçmek gerekirse;

BÜYÜCÜLÜK KILAVUZU:

20. YY. Uygar Büyücüleri, Cadilar, Tanriçalar, Medyumlar ve Astrologlar

Büyücülük Kilavuzu, çagdas kadinlarin büyü uygulamalari için vazgeçilmez ve emin bir kilavuzdur.
Kitap büyücülügün tam bir tarihini verir; inanislarin, senliklerin, yeteneklerin ve bilgeligin uçsuz bucaksiz dünyasini anlatir. Bu kitapta su bilgileri bulabilirsiniz.
- Tanriça'lar, rahibeler, cadilar
- Re-ankarnasyon, karma, büyü, güç
- Avra, çakralar, ruhsal bilinç, astral yolculuk, meditasyon
- Düs yorumu, iyilestirme
- Kovenler, üyelige kabul törenleri, ortakliklar, yalniz cadilar
- Daire, mihrap, asalar, pelerinler, kadehler, tütsüler, yaglar, mumlar
- Ay, gezegenler
- Sabbatlar, esbatlar, gün dönümleri, ekinokslar, bamhain, candelemas, beltane, lammas
- Tarot, medyumluk, astroloji, bitkibilgi
Bu kitapta ilk defa Avrupa büyücülügünün tüm disiplinleri biraraya toplanmis ve okuyuculara yönelik ayinler ve büyüler gösterilmistir. Kadinlar için gölgeler kitabi büyü bilgisi, ruhsal yetenekler ve kadinlarin sirlari konusunda önemli bir basvuru kaynagi olmayi hedeflemektedir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Genel kültür için okuyacaksanız bir şey diyemem ama başka bir şeye yaramaz bilginiz olsun. :) Elektronik kitap olarak da bulunabilir mi bilmiyorum, ben bildiğim bazı yerlere baktım şimdi ama bulamadım.

NERRİS@

Kayıtlı Üye
Dan Brown'dan sonra en çok sevdiğim yazar olan Jean-Christophe Grange'ın bir kitabını paylaşmak istedim bende..Okuyanlar da vardır elbette aramızda:) Telepati ile gercekleştirilen bir trafik kazası ve devamında gelişen olaylar..İligilenenler için,yazar Taş Meclisi'nden sonra ZENER'in LANETi serisiyle de konunun devamını sağlamakta..:)

KİTAP ÖZETİ:

Jean-Christophe Grangé’nin ikinci romanı olan "Taş Meclisi", tesadüfî bir trafik kazasıyla birlikte gelişir. Hayvanların, özellikle de yırtıcı hayvanların doğal çevrelerindeki davranışlarını inceleyen ve şaolin boksu meraklısı olan Diana Thiberge, genç kızlık dönemini karartan korkunç bir dramı yaşadığından beri hiçbir erkeği öpmemiştir. Bu demir karakterli genç kadın, küçük Lu-Sian`ı evlat edindikten sonra, korkunç deneylerin yaşamında iz bırakacağını aklına bile getirmez. Paris`e dönüşlerinin hemen ardından, Diana ve Asya kökenli oğlu korkunç bir trafik kazası geçirirler. Ama bu kazada bir cinayet teşebbüsünü hatırlatan her şey vardır. Ölümün eşiğindeki küçük Lucien, Berlin`den gelen esrarengiz bir doktor tarafından kurtarılır. İşte burada sorular ortaya çıkar: bu doktora kim haber vermiştir? Hastayı nasıl ve neden kurtarmıştır? Soruların cevabını bulma serüveni, parapsikolojiden Şamanizme varan inançlar yumağını çözdükçe karmaşıklaşır. Paris’te başlayan arayış, Sibirya’nın derinliklerine kadar uzanır. Ve tabiî korku ve gerilim de...

@Y$e

Kayıtlı Üye
Demek öyle ben de oldukça yararlı bir kitap olarak düşünmüştüm ama demek ki değilmiş ilginiz sağ olun sayın Chillout :)

MRW

Kayıtlı Üye
ben de beğenmedim. alırken çok daha farklı beklentilerim vardı. en azından beklentilerimi karşılamadı bunda yazarı suçlayamam ama . zaten kitapta belirtmiş yazar ritüeller gerçek değildir size bir şey kazandırmaz diye.

cherry_rock

Kayıtlı Üye
Ben de var o kitap ancak denildiği gibi sadece genel kültür. Başka bir faydası yok.

La-edri

Kayıtlı Üye
büyücülük kilavuzu diye bir sey gercekdende olabilirmi? ben bu durumun birazda insana has oldugunu düsünüyorum,yani bir beceri yada yatginlik diyeyim..

hira

Kayıtlı Üye
Nasıl oluyor bilmiyorum ama,ben düşünce gücümle yapabiliyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
nasi lmeydana geldigini bilmediginiz seyi yapmak mantiklimi sizce ? yani nasil meydana geldigini dahi bilmiyorsaniz neler meydana getireceginide kestiremezsiniz gercek anlamda.. bilmiyorum tabiki benimki saadece fikir :)

zenithmx

Kayıtlı Üye
Binlerce yıldır dergahlarda verilen bazı özel dersler ve anlatımlar bile sır gibi saklanır ve dergah dışında verilmezken. Büyü kitaplarını mı böyle açık seçik bulabileceğinizi sanıyorsunuz. Sevgili Chillout'un söylediği gibi piyasada bulabileceğiniz bu kitapları sadece genel kültür amaçlı okuyabilirsiniz.

Voy

Kayıtlı Üye
"Boşluk Bakışımın Biçimini Alıyor"TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları
Fransa'nın TÜBİTAK'ı olan CNRS'dearaştırma bölümünü yöneten astrofizikçi Hubert Reeves’in "Boşluk bakışımın biçimini alıyor" adını taşıyan günlüğü.Hubert Reeves, doğaya ve insanoğlunun
dünyayla, kozmosla ilişkisine dair gözlemlerini içeren günlüğünde,
düşündürücü bir yaşam dersi veriyor. Bilimin hiç sorgulamadan kabul ettiğimiz verilerini derin bir felsefi bakışla ele alan Reeves, insanın kozmostaki yerini dile getirmeye çalışıyor.Bu günlük, bir nevi "kozmik dua"niteliğini taşıyor.Bu kitabı çok uzun süre aradım ama bulamadım bir gezi sırasında 2.el kitap satan biryerde buldum.Zamanım oldukça sizinle buraya başından başlayarak yazıp paylaşmaya çalışacağım.Küçük fakat dikkatten kaçmayacak bir kitap.

BOŞLUK

forest-trail,-roots,-L.jpg

Gölün suyu dingin.Hava hafif sisli.Yaprakların taze yeşili dağların soluk mavisi üzerine düşüyor.Kıyılarda sırayla çanlar öğleyi vuruyor.
Bir tekne geçiyor.Gülüşmeler duyuluyor.İnsanlar eğleniyor.Yaşamlarından bir andır bu,dünya tarihinden bir an.
________

Serin rüzgar yüze vuruyor.Yapraklar üzerinde ayak sesleri.Büyük beyaz bulutlardan sızan tatlı ışık.Ormanın koca ağaç gövdeleri altına serilmiş menekşe ve laleden halılar.Hepsi çok güzel..
Bu uyumlu anı yakalamak.Zamanın akışı içine dalmak.Geçip giden varoluşun atışını algılamak.Yaşam anların art arda gelişidir.
________

Mevsimlerin ve mevsim sevinçlerinin dönüşü.Mor menekşe derlemek,bülbülün ötüşünü dinlemek.Toy kırlangıçların uçuş derslerine tanıklık etmek.Biraz da hüzünle ,sağanların bizi terk edişini,mor çiğdemlerin nemli toprakla bitişini gözlemek.Köklerini bulmak için doğaya kulak vermek,gerçekliğe demirlemek.
_________

Güneş ışınları ormana eğik geliyor.Ağaçların koyu renkli gövdelerini yaldızlıyor,kara toprak üzerine beyaz ışık sızıntıları bırakıyor.Hava serin,zaman zaman da neredeyse soğuk.Serin havanın burun deliklerimden girişini zevkle duyumsuyorum.
_________

Ormanın girişinde,akasyaların sonsuzcasına loplu yapraklarının açık yeşiline beyaz akasya çiçeği demetleri karışıyor.Dallarda taçyaprakları gökyüzünün canlı mavisine derinlik veriyor.Yavaş yavaş,şurda burda yere düşüyor,yoldaki tekerlek izlerini kar gibi örtüyorlar.Çiçeklerden çıkan koku seli yalnız yürüyüşçünün yolunu dolduruyor.
_________

Deniz üstünde günbatımı seyretmek için tepeye çkarken ,makilerin ağır kokularını solurken,aç kuşların bağırtılarını dinlerken,sevdiklerimin imgeleri,''yaşamım'' denen bu engin olayda bana eşlik eden imgeler geliyor belleğime.

Doğanın bu gösterilerinin önüne,savaş ve felaket imgeleri çıkıyor kimi zaman.Güzel günlerin çok kırılgan olduklarını kendi kendine yinelemek gerek.Bu onları bizim için daha da değerli kılıyor.
Sarı düğünçiçekleri üzerinde ''gündüz tavus kelebekleri'' uçuşup duruyor.Çitin yakınlarında bir ''mührüsüleyman'' açmış.Korunun bitiminde dişbudaklar tohumlarını geliştiriyor.Uzakta bir guguk kuşu ötüyor.
________

Sol başparmağım sağ bileğimin üzerinde,yüreğimin atışını duyumsuyorum.Uzun bir an,doğumdan beri bana eşlik eden ,varoluşumun yapısında bulunan bu sadık ve kaçınılmaz ritmi dinliyorum.

Bu ritmi bana aktarmış olan ana-babamın ve büyük ana-babalarımın hiç kopmamış zincirlenişi boyunca,başparmağımın altındaki bu vuruş beni doğrudan doğruya yeryüzü yaşamının uzak geçmişine bağlıyor,yüz milyonlarca yıldır süren bir öykünün içine sokuyor.

Ben Dünya'nın öyküsünün bu kesin anında yer alıyorum.Bu yürek atışının bana sağladığı bilinç meşalesini elli altmış yıl boyunca taşıyorum.Bir sürü başka insanın yüreği atmaya başlarken,benden öncek, birçok başkası gibi benim yüreğimin atışı da duracak.Dünya üzerindeki eşsiz serüvenin döngüsü bu.

Apabbacık

Kayıtlı Üye
paulo coelho kitaplarını çok severim lakin wicca adını kullanıp gerekli bilgi verilmemesi benim nazarımda kitabın değerini düşürdü.yine de ruh eşi\ikizi hususunda okumaya değer bir kitaptı.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ama bu bi ansiklopedi değil ki. Bilinçsizce uygulanmaması için bilgileri ya eksik bırakmış ya da yanlış yazmış :)

ladysanta

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
kitap çok güzeldi :) bi solukta okumuştum.
kitapta ay töresi ve güneş töresinden bahsetmişti.
fakat malesef büyü hakkında çok ayrıntılı bilgi yoktu.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Yazar: Richard Wabster
Yayın evi: New Age

OkuduM ve çok sevdiM ve uygulamlarını uygulayıp güzel sonuçlar aldım. Okuyanlar yorumlamaya başlasın okumayanlar okusun.

Mermaid

Kayıtlı Üye
Kitabı Urum'un tavsiyesiyle ben de okumuştum, güzel, kapsamlı bir kitap. Her uygulamayı kendinize uygun bulmasanız bile, birçok insanın kendine uygun uygulamalar bulabileceği detaylı bir çalışma. Ayrıca bendeki ikinci baskıydı ve sonuna eklenen Ergun Candan'ın Son Üç Peygamber kitabından alıntı kısmını da çok beğenmiştim.

taco23

Kayıtlı Üye
Elimde 10 adımda pisişik gücünüz diye bir kitap var. Güzel bir kitapta pisişik güçlerin geliştirilmesi ,fal açma ,enerji yönlendirme ve dahası var çokta uygun.

meylan

Kayıtlı Üye
İçeriği hakkında bilgi edinmek istiyorum ....