Kendini çukurdan çıkartma planı.

Absoluta Virtute

Elit Üye
Varlıklar bedavaya gelmezler. Sizden alınacak birşeyin olmadığı için gelmiyorlardir. Daha etkili yöntem sizde çalışır mı bilmiyorum. Verdiklerimi daha yapmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
İntahar eden ölülerle çalıştım. Çektikleri acılardan kuduz itten beter oluyorlar.

Garlanda

Kayıtlı Üye
Varlıklar bedavaya gelmezler. Sizden alınacak birşeyin olmadığı için gelmiyorlardir. Daha etkili yöntem sizde çalışır mı bilmiyorum. Verdiklerimi daha yapmıyorsunuz anladığım kadarıyla.
İntahar eden ölülerle çalıştım. Çektikleri acılardan kuduz itten beter oluyorlar.
Benden karşılığında ne alabilirler.

SoldierO

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bu düşünce yapısıyla bir yere varmanız mümkün değildir. Her durumun bir çıkış yolu vardır. Bakış açınızı değiştirin. Majide başarılı olmanın ilk şartlarından biri inanmak ve akışına bırakmaktır.
İnandığınız bir din varsa ona yönelin. Şartlarını yerine getirin. Belki de sizin için çıkış yolu oradadır. Ümidinizi kesmeyin. Kabuğu yok etmek sizi bir yere götürmez. Kendinize inanın ve bu durumdan sizi kurtaracak tek şeyin yine kendiniz olduğunu unutmayın.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Kulak daveti ve zikrini tavsiye ederim. Hayatımın en kötü zamanında 2 seçim arasındaydım. Ama nasıl ağlıyorum feryat figan. Yoksa öleyim halindeyim... Bir insanın dibi neyse o dibi yaşıyorum. Çaresizce iki şeyi okudum. 2-3 gün. Ne yapacağım diye sordum Ne yapacağım? Tabi acıdan yaptığınız şeyi de unutuyorsunuz. Bir iki gün sonra ağlayarak yine uyumuşum. Birden 4-5 gibi uyandırıldım. Resmen kafam zorla kaldırıldı. Yarı baygın gibi doğruldum. Yatağın üstünden tak tuk bir zıplama sesi ve bilirsiniz ki yatak yumuşak olur. Yatakta sanki tahta zeminmiş gibi ses çıkarıp zıplayan bir şey var. Ardından bir ses aman allahım. Buradaaaaaan giiiiiiit! Diye bir bağırdı. Korkudan nasıl bayılmışım. Sabah bir uyandım. Gözlerim fal taşı gibi. Şoktayım. Her şeyi hatırlıyorum. O sesin dediğini yapıp gittim ve şu an görüyorum ki o en zor şeyi başardım. Hayatım birçok açıdan güzelleşti o korkunç zamana göre. O anki sorunlarımın hepsi çözüldü. İstediğim oldu. İşin garibi o ses bana çare oldu. İster hadim deyin ister zihnin cevabı deyin ister evrenin cevabı deyin bu duruma. Bana cevap verdi ve işe yaradı. Gerçek çaresizliğe dönüt oluyormuş gerçekten. Dediğim gibi kulak davetlerini ve zikirlerini araştırın. Benim gibi İslamı düzgün yaşamayan ve hala sorgulayan birine cevap veriliyorsa size de bu çaresizliğinize cevap verilir.

Merinos

Kayıtlı Üye
Kulak daveti ve zikrini tavsiye ederim. Hayatımın en kötü zamanında 2 seçim arasındaydım. Ama nasıl ağlıyorum feryat figan. Yoksa öleyim halindeyim... Bir insanın dibi neyse o dibi yaşıyorum. Çaresizce iki şeyi okudum. 2-3 gün. Ne yapacağım diye sordum Ne yapacağım? Tabi acıdan yaptığınız şeyi de unutuyorsunuz. Bir iki gün sonra ağlayarak yine uyumuşum. Birden 4-5 gibi uyandırıldım. Resmen kafam zorla kaldırıldı. Yarı baygın gibi doğruldum. Yatağın üstünden tak tuk bir zıplama sesi ve bilirsiniz ki yatak yumuşak olur. Yatakta sanki tahta zeminmiş gibi ses çıkarıp zıplayan bir şey var. Ardından bir ses aman allahım. Buradaaaaaan giiiiiiit! Diye bir bağırdı. Korkudan nasıl bayılmışım. Sabah bir uyandım. Gözlerim fal taşı gibi. Şoktayım. Her şeyi hatırlıyorum. O sesin dediğini yapıp gittim ve şu an görüyorum ki o en zor şeyi başardım. Hayatım birçok açıdan güzelleşti o korkunç zamana göre. O anki sorunlarımın hepsi çözüldü. İstediğim oldu. İşin garibi o ses bana çare oldu. İster hadim deyin ister zihnin cevabı deyin ister evrenin cevabı deyin bu duruma. Bana cevap verdi ve işe yaradı. Gerçek çaresizliğe dönüt oluyormuş gerçekten. Dediğim gibi kulak davetlerini ve zikirlerini araştırın. Benim gibi İslamı düzgün yaşamayan ve hala sorgulayan birine cevap veriliyorsa size de bu çaresizliğinize cevap verilir.
Yani ben yillarca bu havas in cin islerinin icine girmedim ama gozlemledim hic bisey oldugu yok varliklar tarafindan ya korkutluyor insanlar yada oyuncagi oluyolar kimiside gercekten hadim sahibi oluyormus ama onlarda acik etmezmis kotu is yapmazmis. Havas hocalarinin bakimlarina vs inancim kalmadi. Bana kalirrsa siz Allahnin sevdigi kuluymussunuz uyarilmissiniz ve kurtulmussunuz her ne ise benim icime dogan bu

Merinos

Kayıtlı Üye
Neden ondan alincak birsey yok ? Bildigim kadariyla yoldan saptirabilirler oyuncagi edebilirler tabi bu benim bildigim

Merinos

Kayıtlı Üye
Benden karşılığında ne alabilirler.
Haddimi asarak yanlis konusursam kusra bakmayin inancinizi bilmiyorum. Insan cok zor durumlardan gecer herkes farkli dertlerden sinavlardan cok aci ceker bazen ölmek kurtulmak ister malesefki oyle dayanilmaz olur anliyorum. Hayat zor insanlar kötü. Ama basi dertte olan acilar icinde kivranan bi suru insan var herkes kafasina sıkıp gitse iyi mi olur. Batakliktan kurtulan feraha cikanda var.

Garlanda

Kayıtlı Üye
Neden olmasın? Ama enerjiniz kadar para geçti. Baska yerden eksilebilir. Enerji meselesi.

Hermes jimnastiği bir kere olsun yaptınız mı?
Su aralar o kadar dağıldım ki ne yaptığımı bilmiyorum. Manevi olarak desteğim de yok. Herkes üstüme geliyor kimse neden bu duruma geldiğimi sorgulamıyor. Yıllardır bunlarla mücadele ettim ama insanlar sadece sonuca bakıyor. Neyse artık hakaret edecekleri biri kalmayacak.

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
Su aralar o kadar dağıldım ki ne yaptığımı bilmiyorum. Manevi olarak desteğim de yok. Herkes üstüme geliyor kimse neden bu duruma geldiğimi sorgulamıyor. Yıllardır bunlarla mücadele ettim ama insanlar sadece sonuca bakıyor. Neyse artık hakaret edecekleri biri kalmayacak.
Ekonomik sıkıntıların yoğunlaşmasıyla ülkemizde darda olan bir çok vatandaşımız intihar etmeyi düşünüyor, bu günlerde geçecek ayakta kalmalı ve dayanmalıyız. Kendimiz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için. Eğer fiziksel ve zihinsel acı çekiyorsak bile mücadele etmeye devam etmeliyiz ve tüm bu acıların üstesinden gelip, tüm bu sorunların içinden daha güçlü bir kişi olarak çıkmalıyız.

Öncelikli tavsiyem, bir psikoloğa danışmalı, dertlerinizi anlatmalı, içinizi dökmeli ve yardım etmesine izin vermelisiniz, psikoloğa içinizi döktükten sonra onun söyleyeceklerini dinleyin, tavsiyelerine uyun.

Eğer psikolog gerekirse sinir bozukluklarını ve depresyonları çözecek rahatlatıcı ilaçlar yazabilir, eğer uyku probleminiz de varsa uyku problemini de çözecek ilaçlar yazabilir.

Yani kısaca mücadeleden vazgeçmeyin, bir psikiyatristten yardım alın ve ailenizle bu günlerde olabildiğince daha çok vakit geçirmeye çalışın, eğer birlikte vakit geçirip, birlikte dayanışırsanız, tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

cathrine

Kayıtlı Üye
Neden olmasın? Ama enerjiniz kadar para geçti. Baska yerden eksilebilir. Enerji meselesi.

Hermes jimnastiği bir kere olsun yaptınız mı?
@Absoluta Virtute Çok soru soruyorum sana ama bu konuyu biraz daha açar mısın?Kimler nasıl yardım ediyor?Para cini,aşk cini,ya da iş cini gibi ''Alaaddin'in Lambası''gibi bir durum mu?Bu yardım eden güçler nasıl bir enerji?İhtiyacı olanlar ve benim gibi merak edenler de öğrenmiş olur.Çok merak ettim çoook....

cathrine

Kayıtlı Üye
@Garlanda Başına gelebilecek en kötü şey ne?Önce onu düşün!Hiç merak etmiyor musun neler yaşayabileceğini?Belki hayat sana çok büyük sürprizler hazırlıyordur.Mucizeler vardır ama olmasa bile ''Kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş''O güne kadar(yani borçlarınızı ödeyeceğiniz günün gelmesine kadar) kim bilir neler olacak?)''Gün doğmadan neler doğar''Farz et ki ödeyemedin,gereği neyse o yapılacak...Ama yaşamaya devam edeceksin,kimse elinden bu hakkı alamaz...Bir yerde bir alıntı okumuştum:''Uçurumun kenarında,sadece iki ayağımın kapladığı yerde bile yaşamaya değer''Hasta olan birine sorsan sadece nefes almayı bile mucize sayanlar var....Bir de bu sorun çözülünce nasıl da rahatlayacağını düşün!En içten dileklerimle bu sorununun çözülmesini diliyorum ve çözülünce de bizimle paylaşmanı isterim...Bizler işin içinde olmayınca uzaktan konuşuyoruz böyle,kolay olmadığını biliyorum ama başka yollar olabileceğini hatırlatmaya çalışıyoruz sadece...Belki borç ertelenir,belki borcun sahibinin başına bir şey gelir....Belli olmaz...Belki taksitlendirme olur,bir yerden bulursun...Bir kural çıkar,af gelir....Hayat dümdüz değil ki hiçbirimiz için ama bunları aşmaya çalışmak hayatın bir parçası :''Dünün bunalımları bugünün şakasıdır/Og Mandino İnşallah ileride bugünlere gülümseyerek bakarsın ,sevgiler:)

nurumm

Kayıtlı Üye
Ben bir nekromantım. İntahar vakaların ne biçim ızdırap çektiklerini biliyorum. Çare diye gördüğünüz şey hiç de çare değil.
Kurtuluş yok, orada hiç yok. Birşeyler yapacaksanız burada yapın.
@Absoluta Virtute İntihar eden birisinin arkasından inancı İslam dini olanlar bi takım yardımlar,hasanatlar,sadakalar veriyorlar intihar edenin acısı dinsin diye faydası oluyor mu peki? Bu olay benim yakın çevremde gerçekleşti 2 yıl kadar önce kuzenim intihar etti.Ve ailesi rahat etsin diye onun hayrına birçok şey yapmaya çalışıyorlar.