Aklımda olan şey internette karşıma çıkıyor

nest

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Birşey soracağım ben aklımdan Playstation 5 düşünüyorum mesela hiç arama bile yapmıyorum karşıma reklam olarak çıkıyor. İstanbuldayken yüksek katlı rezidansın balkonundan aşağıya bakarken kendimi atacağım korkusu yaşadım içeri zor attım kendimi telefonu elime aldım karşıma direk yüksek yerden kendini atma korkusu ile ilgili bilgi çıktı. Benzer şeyleri yaşayan var mı

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Zihin kontrol konusu daha önce işlendi forumda. Ayrıntılı bilgi için Ömer Akkaya nın ilgili kitabını okuyun, aydinlanirsiniz belki.

Alakan

Kayıtlı Üye
Bunu konuşmuştuk muhabbet kısmında olunca gözden kaçmış sanırım. Farkında olmadan sürekli veri veriyorsunuz. Alışverişinizden, girdiğiniz sitelere kadar. O toplanan verilerle o kadar iyi bir analiz yapılıyor ki sizin düşüneceğiniz şeyler dahi hesaplanıyor. Bu bilimsel olan taraf.

Diğer yönden frekanslar aracılığıyla öğrenilebileceği söylendi. Yani sizin frekansın8z

Efgan

Kayıtlı Üye
Deniz Erten, Hamza Yardımcıoğlu, Pelin Çift, Ertan Özyiğit, Esra Ezmeci, Erkan Trükten, Tuğçe Işınsu, Can Kemal Özer, Abdullah Çiftçi, Bircan Yıldırım, Ramazan Kurtoğlu, Fatih Erbakan, Abdurrahman Dilipak, Bilgehan Bilge, Murat Akan
ve Aytunç Altındal bu konularda bilgi sahibi "önemli" kişilerdir.Onları okuyabilirsin.Okudukça onların ilimlerinden faydalanabilirsin.Yetmezse aç Youtube'u hepsinin programlarını izle.

Ya da Akıllı telefon aldığında kabul ettiğin sözleşmeleri baştan sona kadar sıra ile oku.E-Posta kullanırken kabul ettiğin sözleşmeleri baştan sona kadar oku.Algoritma nedir? Ne değildir? Öğren.Bilgisayar programları nedir? Ne değildir? Öğren.

(“Sağ elindekini at. Asân, onların sihirbaz hilesiyle yaptıklarını yutar. Onların oyunları bir sihir hilesidir. Sihirbazlar elde ettiği sonuç itibariyle iflâh olmazlar, başarıya ulaşamazlar.” dedik.) Tâ-Hâ Suresi 69. Ayet

nest

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Deniz Erten, Hamza Yardımcıoğlu, Pelin Çift, Ertan Özyiğit, Esra Ezmeci, Erkan Trükten, Tuğçe Işınsu, Can Kemal Özer, Abdullah Çiftçi, Bircan Yıldırım, Ramazan Kurtoğlu, Fatih Erbakan, Abdurrahman Dilipak, Bilgehan Bilge, Murat Akan
ve Aytunç Altındal bu konularda bilgi sahibi "önemli" kişilerdir.Onları okuyabilirsin.Okudukça onların ilimlerinden faydalanabilirsin.Yetmezse aç Youtube'u hepsinin programlarını izle.

Ya da Akıllı telefon aldığında kabul ettiğin sözleşmeleri baştan sona kadar sıra ile oku.E-Posta kullanırken kabul ettiğin sözleşmeleri baştan sona kadar oku.Algoritma nedir? Ne değildir? Öğren.Bilgisayar programları nedir? Ne değildir? Öğren.

(“Sağ elindekini at. Asân, onların sihirbaz hilesiyle yaptıklarını yutar. Onların oyunları bir sihir hilesidir. Sihirbazlar elde ettiği sonuç itibariyle iflâh olmazlar, başarıya ulaşamazlar.” dedik.) Tâ-Hâ Suresi 69. Ayet
yazdığım şeyin değil düşündüğüm şeyin karşıma çıkmasından bahsediyorum. İnternette herhangi bir arama yapmadım bana ilginç gelen konu burası. Algoritmayı bende biliyorum öyle üstten üstten konuşma

Vanilia

Kayıtlı Üye
Bir şey diyeceğim aynı durum bana da oluyor.
Komplo teorisi diyordum ama acaba aşılardan sonra bu elektronik cihazlarla bir etkileşim mi yarattılar.
Yaptılar madem biraz faydalı olsalar da sorunlarımızı çözseler.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Tahmin edebiliyordur.Bunun üzerine çalışıyorlar.Suçların işlenmeden önlenmesi için.

anatolia 27

Kayıtlı Üye
Bir şey diyeceğim aynı durum bana da oluyor.
Komplo teorisi diyordum ama acaba aşılardan sonra bu elektronik cihazlarla bir etkileşim mi yarattılar.
Yaptılar madem biraz faydalı olsalar da sorunlarımızı çözseler.
Ben aşı olmadım , banada aynısı oluyor

Ori

Kayıtlı Üye
Farkında olmadan birçok kere bu konu hakkında veri vermiş olmalısınız. Mesela telefonunuzun yanında konuştuğunuz veya tarayıcıda arattığınız kelimeler vb hakkında her alanda verileriniz depolanıyor. Çeşitli bilgiler alındıktan sonra yapay zekanın analizi sonucunda da ruh halinize göre reklamlar çıkabiliyor.