Kaşık Bükmek Aslında Büyük Bir Yetenek Değil :)

Ehl-i Keyf

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1466

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu konulara çok büyük bir şeymiş gibi bakanlar var. Değerli dostlarım bu sadece ufak bir konsantrasyon meyvesi. Beyninizi bu şekilde kullandığınızı görebilmek size moral verecektir. Buyrun Deneyin..

Nasıl yapılır?
İlk önce istediğiniz bir kaşığı alın bir masaya koyun.İstedğiniz sertlikte olabilir.Şimdi resimde gördüğünüz gibi kırmızı renkli bir çizgi var kaşığın üstünde bu çizginin tepe noktasını bulun.Yani demek istediğim kaşığın sapının en tümsek noktasını bulun ve resimdeki mavi nokta bu tepe noktasını belirttim.Sizler göz kararı bulabilirsiniz.Şimdi ;

1 ) Baş parmağınızı bu tepe noktasına ( mavi nokta ) buraya koyun.

2) İşaret parmağınızı bu tepe noktasının (mavi noktanın) arkasına koyun.Tam arkasına gelecek şekilde olmalı.

3) Olabildiğince kuvvetli bastırın.Başparmak ve işaret parmağınızla ikisinde de güç kullanın.

4) Kaşığın başında sarı halkanın olduğu kısma bakın ve bastırma sonucu orada bir koyuluk hissedeceksiniz, metal kaşık rengi koyulaşacak çok az da olsa farkedeceksiniziniz.

5) Renkte koyulaşma olunca başparmağınızdaki kuvveti sıfıra indirin ve işaret parmağınızla bastırmaya çalışın ama bu nokta çok önemli !!.3. madde de başparmak ve işaret parmağınızla ikisinde de güç kullanın dedim.İşte başparmağınızdaki gücü kullanmayacaksınız bu evrede sadece işaret parmağınızla güç kullanacaksınız ama başparmağınızı da kaşıktan çekmeyeceksiniz.Peki bu nasıl olacak ? Sadece beyninizde düşünün bütün gücü işaret parmağınıza verdiğinizi düşünün.İlk denemelerde zorlanacaksınız ama başaracaksınız.

6 ) Sadece işaret parmağınıza verdiğiniz güç ile resimde gördüğünüz gibi yeşil olan halkanın orda koyulaşma olacak.Bu demek oluyor ki kaşığın temel noktalarının direnişlerini düşürdünüz.

7) Son olarak baş ve işaret parmağınızla olabildğince gücünüzü son olarak aynı noktaya kullanın ve sarı halkadaki koyulaşma kaybolup kaşık bükülecektir.Biraz daha uzatırsanız kırılacaktır.

Tavsiyeler : İlk başta ince kaşıklarda deneyin.Dikkatinizi dağıtacak ortamda bulunmayın.Renk koyulaşmalarına dikkatlice bakın.Kaşığın içi size doğru baksın ve yan tutatrak işlem yapın.

NOT: Çok fazla zorlarsanız,kaşık kırılacaktır

Biraz uğraşın ve bu kadar basit. ;)

Ehl-i Keyf

Kayıtlı Üye
Biraz uğraşın , sonrasında deneyimlerinizi paylaşırsanız konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş oluruz..

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Bunu yapamayan insanlar da korkutucu şeyler yapabiliyorlar, fark yok bence :)

Bilemiyorum belki vardır bir formülü...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kaşık bükmek hiç içimden gelmiyor.:p Doğru zamanı mı beklemeliyim?

whitedemon

Kayıtlı Üye
Yapamadım parmaklarımdaki deriler parçalandı ama yapamadım...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şu ana kadar rastlamadım öylesine, fakat bunu yapan insanlar hileye başvurmuyorlarsa, bunu ileriye taşıyıp korkutucu şeyler yapmaları mümkün.

Yaptıkları en korkunç şeyler insan öldürmek. Kıtalararası füzelerin devrelerini bükmek, uçakların devrelerine zarar vermek vs. vs.
Bilim kurgu filmlerinde değil, gerçek hayatta para ayrılıp ar-ge çalışmaları yapılmış projeler bunlar. Başarı düzeyleri bilinmez.

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Yaptıkları en korkunç şeyler insan öldürmek. Kıtalararası füzelerin devrelerini bükmek, uçakların devrelerine zarar vermek vs. vs.
Bilim kurgu filmlerinde değil, gerçek hayatta para ayrılıp ar-ge çalışmaları yapılmış projeler bunlar. Başarı düzeyleri bilinmez.

O seviyeye gelmek isterdim ama. :)

Ehl-i Keyf

Kayıtlı Üye
Sevgili Hazar;

Kaşık bükmek bir amaç değil , ileriye adım atmaya yarayan bir araç olmalıdır. Devamında psi ball , bulut yok etmek , kağıttan silgi geçirmek gibi şeyler gelir. Bunlar da özel merak konusudur. Hobi gibi. İçinden gelmemesi merak duymaman ile ilgili...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Zihin bükmek daha eğlenceli olabilir di..Uçakları severim :/

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Zihin bük bir işe yarasın bari. :)

Ehl-i Keyf

Kayıtlı Üye
'Hıh' Deyince olmuyor bu ilker değerli Chillout. Dediğim gibi , bunlar adım. Adım adım..