Karabasan Konusunda Araştırma

musashi

Banlı Kullanıcı
Bu olayları yaşayan herkes için söylüyorum lütfen ortak özelliklerimizin çıkartılması için bir şeyler yapalım bence bu varlıklar belli bir özelliğe sahip insanlara gelip kendilerini gösteriyor yafa hissettiriyorlarmesela ben agustos 15 dogumluyum örnek olarak ve bir köyde yaşıyorum. mesela bunun gibi ayrıntılar işte .

mystica arkadaşımız değişik bir bakış açısı yakalamış bencede mantıklı bunları yasayan arkadaşalr özelliklerini yazar ise belkide ortak bir noktada buluşuruz.
ben bekarım 01,11 1984 doğumluyum karanlıkta yatmayı seviyorum. sigara kullanıyorum. düzensiz bir hayatım var mesai bakımından gecem gündüzüm karmakarısık. sabit bir uyku düzenim yok bir hafta gece 2 hafta gündüz 3 hafta gece gibi.

tissas123

Kayıtlı Üye
Karabasanın çıkma nedeni akşamları veya sabahları izlendiğiniz korku filimlerinden yüzünden çıkar.Karabasanı görünce hiçbirşey yapamazsınız.Karabasanın birşey yapmaması ve kısa sürede gitmesi için sakin olun ve telaşa girmeyin

cemtürk

Kayıtlı Üye
İş
kimya mühendisliği bölümünde okuyan üniversite öğrencisiyim
Allah hepinize yardımcı olsun arkadaşlar.bende bir hocaya gittim hep böyle bir halsizlik vardı üstümde oda bana dediki sende karabasan var ama gece falan rahatsız edilmiyorum dedim.karabasan üstünde dedi bazen üstüne çöküyo seni halsizleştiriyo dedi.sizce doğrumu ne yapmam gerek;

Philip

Kayıtlı Üye
Karabasan olduğunuzda sakin olun kendinizi sıkmayın rahatlayın kısa bir süre içerisinde gidecektir..
Sırt üstü yatmamaya dikkat edin.

REZEDA

Kayıtlı Üye
çok güzel bir konuya değinmişsiniz,bende yıllarca karabasanlarla yaşadım şimdi artık eskisi kadar sık değil ama 12 yaşındaki kızım haftada 3-4 defa görüyor.Doğal olarak korkuyor ve yalnız yatamıyor.Eşim bu tür olaylara inanmadığı için onu anneyle yatmak için bahane bulmakla suçluyor.Yazılanları kızıma da okutacağım.Umarım bir çare bulunur

nybergsund

Kayıtlı Üye
Bu konuda burada daha evvel net bilgi verildiğini zannediyorum ama ben yine de görmediğim için yazmak zorunda hissettim kendimi naçizane. Arkadaşlar karabasan denilen olay SEMUM denen cinni varlıklara dalalet eder genelde ve her insan bir şekilde bunu az ya da çok yaşar. Nedeni de şu SEMUM cinni bir varlıktır ve de insandan evvel bu alemde yaşayan bir varlıktır. İnsanın gelmesiyle beraber lanetlendiği için insanlara düşmandır ve de herzaman saldırmak ister. Genelde de saldırması rüyalarda elini kolunu kıpırdatamamak, sesin kısılması gibi etkiler yapar insan üstünde dediğiniz gibi okunan AYET-EL KURSİ, FELAK, NAS sureleri onların üzerinde etkili olur. Gören arkadaşlara gelince onlarında profesyonel yardım almaları bence daha hayırlarınadır nedeniyse normalde bunları bizim görmemiz boyut farkından dolayı zordur ancak bunlara birisi kapıyı açarsa gözlerimizde ki perde kalkar ve bizler bunları görebiliriz. Bu da genellikle büyü yoluyla oluyor bildiğim kadarıyla o yüzden bilen birinden yardım almak en güzeli. En son tavsiyemde SEMUM filmini izlesin bunu yaşayan arkadaşlar gerçekten güzel bilgiler var konu hakkında..

elif_@

Kayıtlı Üye
arkadaşlar sonuçta ölmüyorsunuz ya ona şükredin siz bence.
Hem kimi insanlar korkmaya para ödüyor, ve ona adrenalin diyor bunu da unutmayın.

yasmina

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ben neredeyse her rüyamda bir cin ile karşılaşıyorum ve bu benim sürekli yaşadığım bir kabus ve sanki hep aynı varlık geliyor onu hissedebiliyorum.bir gün ikiz kardeşime bu durumu anlattım o varlığı tarif ettim nerelerde gördüğümü ve canımı çok yaktıktan sonra uyandığımı anlattım ve oda bana benim gördüklerimin aynısını söyledi ve varlığın aynısını tarif etti sizce bu nedir yardım edin lütfen :(

Dex

Banlı Kullanıcı
Hayatımın ayrılmaz bir parçası . 2-3 gün geciktimi özlemeye başlarım . Burdan bilim ile açıklayanlara söylüyorum . Bilim bu konuya farklı yaklaşmalı . Çünkü sizde yanı başınızda size bakan cüce görürdseniz ve hiç kıpıdayamassanız birdaha düşünmeniz gerektiğini anlarsınızı :)

watcherboy

Banlı Kullanıcı
bana karabasan gelemez hey gidi hey nereye geliyo öyle sıkar biraz...

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Ben de çok yaşıyorum ilk yaşadığımda daha küçüktüm acayip korkmuştum ne oldugunuda tam anlamamıştım ikinci oldugunda da korkmuştum.Ama artık alıştım genelde yazları oluyor bende hareket etmeye çalışıp onu alt etmeye çalışıyorum gözlerimi açmaya filan çalışıyorum yani bu durumu biraz eglenceli hala getirdim o kadar kötü bir şey değil bence en azından benim için :)

CrazyHeroDeno

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İlk önce meraba mabet üyeleri konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Konulara bakıyorum ama herkez gece karabasan geldi bana gibi abuk subuk konuşluyorlar.Oyüzden bunu sölemeye gerçekten mecbur hissediyorum kendimi.Arkadaşlar !!!KARABASAN DENEN BİŞEY YOKTUR!!!.Karabasan denen olay uyanıklıkla uyku arası bir olaydır bunada rem olayı denir.Bu rem olayının açıklaması şudur;İnsan tam uykudan kalkarken kalkamaz bunun nedeni vücut kalkarken hala uyku hormonlarını sergilemesidir ve bu durumdada sadece gözlerimizi ve nadirende olsa parmak uçlarımızı hareket ettirebiliriz.Hormon hala salgılandığı için vücut hareketsiz kalıyor,eğer salgılanmasaydı düzgün bir şekilde uyuyamazdık hep hareket ederdik ve uyurgezerlik denen olay artar.Peki bu durumda insan ne yaşar;Arkadaşlar bu durumda insan hala gözü açık ruya görür.Bizzat kendi yaşadığım bir durumdur her hafta 2-3 kez yaşarım.Arkadaşlar genelde gölge görülür veya şekiller,bazende insan görürüz konuşuyorlar vs gibi.

Olayın gerçeği budur Saygılarımla,

Yakaza

Kayıtlı Üye
İlk önce meraba mabet üyeleri konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Konulara bakıyorum ama herkez gece karabasan geldi bana gibi abuk subuk konuşluyorlar.Oyüzden bunu sölemeye gerçekten mecbur hissediyorum kendimi.Arkadaşlar !!!KARABASAN DENEN BİŞEY YOKTUR!!!.Karabasan denen olay uyanıklıkla uyku arası bir olaydır bunada rem olayı denir.Bu rem olayının açıklaması şudur;İnsan tam uykudan kalkarken kalkamaz bunun nedeni vücut kalkarken hala uyku hormonlarını sergilemesidir ve bu durumdada sadece gözlerimizi ve nadirende olsa parmak uçlarımızı hareket ettirebiliriz.Hormon hala salgılandığı için vücut hareketsiz kalıyor,eğer salgılanmasaydı düzgün bir şekilde uyuyamazdık hep hareket ederdik ve uyurgezerlik denen olay artar.Peki bu durumda insan ne yaşar;Arkadaşlar bu durumda insan hala gözü açık ruya görür.Bizzat kendi yaşadığım bir durumdur her hafta 2-3 kez yaşarım.Arkadaşlar genelde gölge görülür veya şekiller,bazende insan görürüz konuşuyorlar vs gibi.

Olayın gerçeği budur Saygılarımla,

Arkadaşım sana katılmıyorum.Daha önce forumada 17 yaşımdayken kısa boylu zifiri kara bir yaratık(cin)gördüğümü yazmıştım.Hayatımda hiç uyku felci geçirmedim.Uykudan uyandım kısab oylu zifiri kara bir yaratık baş ucumdaydı 3-4 yaşlarındaki bir çocuğun boyu kadar bişey.Bana fiziki bir zarar vermedi.Gözlerimi açında biraz geri çekilde sonra hızla uzaklaştı.Karabasan benim dediğim.Öyle uyku felciyle alakası yok.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
.Konulara bakıyorum ama herkez gece karabasan geldi bana gibi abuk subuk konuşluyorlar

Saygılı olun, bu ne terbiyesizliktir. Bu konuda bence hiç bir şey bildiğiniz yok. Bu yaptığınız açıklamalar neye dayanarak yapıldı , kaynak belirtin. Bilmediğiniz bir konu olduğu belli tam olarak net bir şekilde yapamadığınız açıklamadan..

Clavery

Banlı Kullanıcı
Ya Din ve Bilim her zaman çakışma içindedir arkadaşlar şunu artık anlayın.Bilimin dediği Din'e , Din'in dediği Bilim'e uymaz.

Bilim diyorki karabasan olayı yoktur uykuda felc geçirme vs...

Din diyorki karabasanlar vardır.Hatta bunu arkadaşımdan duydum bir tane karabasan Peygamber Efendimize görünmüş zarar vericekmiş.Hz.Muhammed (s.a.v) elindeki asayı karabasana doğru fırlatmıs ve avcunu delmiş karabasanın.Bu karabasanın soyundan gelenlerin avucları delik oluyormus.(dediğim gibi arkadaşım söyledi doğruluğunu bilmiyorum)

berula

Kayıtlı Üye
Arkadaşım sana katılmıyorum.Daha önce forumada 17 yaşımdayken kısa boylu zifiri kara bir yaratık(cin)gördüğümü yazmıştım.Hayatımda hiç uyku felci geçirmedim.Uykudan uyandım kısab oylu zifiri kara bir yaratık baş ucumdaydı 3-4 yaşlarındaki bir çocuğun boyu kadar bişey.Bana fiziki bir zarar vermedi.Gözlerimi açında biraz geri çekilde sonra hızla uzaklaştı.Karabasan benim dediğim.Öyle uyku felciyle alakası yok.

Ben görmedim fakat sizin tarifinizdeki varlığın aynısını kız kardeşim gördü. Kardeşim uykudaydı ve bir anda bağırarak yerinden kalktı işte şurda dedi ve hemen ardından ise gitti ordaydı dedi ne olduğunu anlayamadan gösterdiği tarafa baktım. Gösterdiği yastıktı ve yastık sallanıyordu. Sayın Yakaza sizin tarifinizle aynı şeyi tarif etti. Kısa boylu, kapkara ve tüylü...

Diyeceğim o ki. Size katılıyorum Yakaza, karabasan ayrı uyku felci ayrı bir şeydir.

Konuyu açan sayın CrazyHeroDeno; eğer karabasan dediğimiz şey uyku felci ise uyumayan ben yastığın sallandığını nasıl görebildim ?

ceren001

Kayıtlı Üye
Ya Din ve Bilim her zaman çakışma içindedir arkadaşlar şunu artık anlayın.Bilimin dediği Din'e , Din'in dediği Bilim'e uymaz.

Bilim diyorki karabasan olayı yoktur uykuda felc geçirme vs...

Din diyorki karabasanlar vardır.Hatta bunu arkadaşımdan duydum bir tane karabasan Peygamber Efendimize görünmüş zarar vericekmiş.Hz.Muhammed (s.a.v) elindeki asayı karabasana doğru fırlatmıs ve avcunu delmiş karabasanın.Bu karabasanın soyundan gelenlerin avucları delik oluyormus.(dediğim gibi arkadaşım söyledi doğruluğunu bilmiyorum)

arkadaşım bilimle din çoğu zaman örtüşürde aynı zaman örtüşür. doğruluk payı olabilir bu dediğinde fakat sanada hak veriyorum çünkü hiç yaşamadım allaha şükür. nasıl olduğunu bilmiyorum :)