kanal d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tepki gösterenler, ortada kanıt yokken, bir şey yokken kalkıp bunların peşine takılıp, suçlama yapıp üstüne de yorum yapıyorsa kaç diploma almış olduğunun önemi olmaz o insanın.
Tepki göstereceksen, GERÇEK ve MANTIKLI şeylerle tepki göstereceksin. Sen benimle neyin kavgasını yapıyorsun arkadaş!? Ben Masonlar cici veya bici, öcü veya böcüdür demedim. Kalkıp bana niye bir şeyi savunuyormuşum gibi ifadeler kullanıyorsun? Az evvel daha güya okumuş ve gazeteci olmuş bir beyinsizin yazısını görüp altına da yazdım. Yok CERN Illuminatiymiş yok dünyayı yok edecekmiş. Yine benzeri, ABD'de Kabe şeklindeki bar Masonlar yaptı diye ama bina Apple binası çıktı. Ben bu gerizekalılardan bahsediyorum. Bunları ortaya böyle sunan, bu sunuların ardından da gözlerini kapatıp ''habele hübele'' diye bağırıp koşanlardan bahsediyorum. Ha işte bu insanlar, Masonlara kurban olsun diyorum. İster şeytan olsunlar ister melek, adamlar açık ki koyun sürüsünü güdüyorlar. Sen de güçlen sen de iyi manada güt diyorum .
Ama sen yine yanlış anlarsın. Dur ben biraz daha açık yazayım:
Bu kadar köklü, ne idüğü belirsiz tarikat ve toplulukları konuşmak, yazmak, çizmek, yorum yapmak öyle herkese düşmez, isterse 10 üniversite bitirsin. Üniversitelerde sana bunları değil, neyi okuyorsan onun teknik detaylarını öğretirler bunun üniyle alakası yok, alaka kurmuşsun ama yok.
Ha yorum yapıyorsan da yaparsın ama savaş çığlıklarıyla artistlikle bağırıp çağırmazsın belalar okuyup ve yeminler edip. Kalkarsın önce bireysel olarak bir şeylere başlarsın.

Dur ben seni daha da aydınlatayım mı arkadaş?
Masonlar ve Illuminati farklıdır ama senin neye karşı tepkili olduğunu bildiğimden ikisini de aynı kefeye koyarak değerlendirelim.
Bunlara karşısın değil mi arkadaş??????
O zaman:
1-Televizyonunu kapatacaksın!
2-İthal ürünlerin %90'nı tüketmeyeceksin!
3-Dış lisanslı üretim ve satış yapan ürünlerin neredeyse %90'nı tüketmeyeceksin!
4-Özel sektördeysen, belli ailelerin şirketleri var, onlarda çalışmayacaksın!
5-Bankaların hiçbirini kullanmayacaksın!
6-Döviz kullanmayacaksın!
7-Borsa ile asla ama asla ilgilenmeyeceksin!
8-Bu 7 maddeyi kendin dahil ailene de işleteceksin ve buna uymayan arkadaşların varsa %100 onlardan UZAK DURACAKSIN!

Anladın mı güzel kardeşim? Bu maddeleri yap sonra gel. Şahsen ben yapamam yapamıyorum, çünkü yaşam biçimi buna izin vermiyor. Ben de isterim bir köyüm olaydı, gideydim sabahtan akşama kadar kendi üretimimi yapıp başka bir şeye sorumlu olmamayı. Varsa bildiğin böyle bir dünya beni de çağır boş ver Masonmuş Illuminatiymiş bunları.

Bu yorum işte tam +rep'lik :)

Komplolardan uzak, mantıklı ve somut bir yorum...

Şu bağıran çağıranlar var ya, bir yerlerden birşeyler duyarak Pat! sazan gibi atlayıp peşinden koşan insanlar... Ama şunu da idrak edeniyorlar nedense:

Her zengin, her ünlü, her kötü bişe yapan, her piramit, her affedersiniz ama adam eliyle gözünü kaşırken fotoğrafını çekseler aaaaa bak bak bak tek göz yapıo bu mason diyenler...

Kendi başarısızlıklarını "eee biz mason veya illuminati den değiliz, onların arkasındaki güç onları böyle güçlü yapıyor" diyerek örtmeye çalışanlar...

Sırf komplolardan ibaret birtakım iddaaları gözü kapalı kabul edenler...

Ne zararını gördünüz deyince , olmayacağı ne malum diyenler...

Kısaca "Cahiller" siz bana sizin yarın kötü birşey yapmayacağınızın garantisini verebiliyor musunuz ki bi garanti istiyorsunuz...

İşte tüm bunlar , konu kanal d iken onun üzerinden örnek vereyim, o zaman neden izliyorsunuz?

Fatmagül 'ün Suçu Ne? izlerken de diyor musunuz aaa bunlar Tek Devlet kuracak izlemeyelim?...

Bu kısacık ve basit bir örnek ve bunun gibi binlercesi...

Eee o zaman bunun Türkçe'de bir açıklaması var:

"O zaman siz tükürdüğünüz kabı yalıyorsunuz!"...

turco

Kayıtlı Üye
Senin mantığında bu kadar işte dostum tepki öyle verilmez tepki ahir zamanda onların silahlarını onlara cevirerek verilir. Ben masonlardan kaçın demiyorum zaten farkındaysan okuyunda anlayın diyorum ayrıca bu kadar sert olmana gerek yok çünkü bir işe yaramıyor bilesin. Siz böyle insanların araştırma şevkini kırıyorsunuz hiçbirşey yapamayacak olan sen ve senin gibi düşünenlerdir bence bilmem anlatabildimmi sığınaklarınız yapın belki işinize yarar.Ayrıca istersen 100 sayfa yazı yaz anlatamıyorsun yukarıda bir cümle yazdım senin sayfalar dolusu yazına eşdeğer insan kör ise güneşin suçu ne ? Selametle

• Beğendim
Tepkiler: Ori

turco

Kayıtlı Üye
Ben "Fatmagül'ün Suçu Ne" filan bilmem ama bu kanalları izlerken farklı bakabiliyorum sizin gibi yok artık abartamayın demiyorum. Bana garanti verebilirmisiniz diyosun.Yaptıkları kötülükleri görmek bu kadar zor değil, neden dünyada sadece müslümanlar ölüyor hiç sordunmu kendine ya da ne bileyim neden butun planlar İsrail'in sistemine ayak uyduruyor? Senin dediğin gibi güç kazanmak için yapılan şeyler mi öyle olsa Rockfeellerin cok mu paraya ihtiyacı var sence? Prestijde parada bu insanlar için bitmiştir!Aydın Doğan bugun bıraksa işi gucu önündeki 100 senesini varlık icinde gecirir bu insanların derdi paramı güçmü yoksa iman ettikleri şeytan mı sence? Kusura bakmayında bile bile lades sizinki başka birşey değil neden korkuyorsunuz bu kadar? Sakin olun bizim söylediğimiz gibi birşey değilse kimse zarar görmez. Ama ya söylediğimiz gibiyse?

• Beğendim
Tepkiler: Ori

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kör kardeşim benim. Neyse harbiden can sıkıyorsunuz uyumaya devam...
Körüm ben, senin bu konuda bildiklerinin çok üstünde bilmeme, bazı planlarından haberdar olmama ve kimlerin nasıl bağlarla bir biriyle olduğu gibi şeyleri bilmeme rağmen körüm. Hakikaten körüm. O halde benden daha az gören birinin kalkıp bağırıp çağırarak çok gördüğünü iddia etmesine ben yine ''he turco he'' derim geçerim. ; )

turco

Kayıtlı Üye
Önyargılarına bayıldım dostum =)))Benden çok fazla bildiğini Kim söyledi? Şu planları biliyorsan söylede bizde bilelim renginizi bu kadar belli etmeyin Allah aşkına...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Önyargılarına bayıldım dostum =)))Benden çok fazla bildiğini Kim söyledi? Şu planları biliyorsan söylede bizde bilelim renginizi bu kadar belli etmeyin Allah aşkına... Pardon anlayabilirsin ışık ve sevgi aşkına :)))) ...

Sen kimsin ki benim yazılarıma kopyala yapıştır diyorsun? GMPP bilir benim neyi kopyalamadığımı ve yapıştırmadığımı. Daha 64 mesajın var sen de haklısın karşında nasıl biri olduğunun farkında değilsin. Bu konuda hiç tartışmaya gerek yok.
Işık ve Sevgi Allah'tan gelir, yine sen kimsin ki benim ifademden Allah'a inanmadığımı iddia edesin? Senin derdin belliymiş arkadaş desene bana gaz ve alerji yapıyorsunuz, desene ALLAH dışında yazamazsınız yoksa ben size hemen bir şeyler yapıştırırım diye. Senin beyin yapın ve çapın belli güzelim zaten. Bu çapa ve yapıya da o planları sunsam ya arıza yapar ya da anca uzun uzun bakar. Sen merak etme belli yerlerdeki gerçek insanların bazı şeylerden haberi var. Senin gibiler bilmese de olur. Ben senin gibileri bu sitede çooook gördüm ve pek sevilen kategoride olmuyorsunuz onu diyeyim. O şeriatçı beynini ya değiştir ya da buraya yazma yoksa böyle kokun çıkar. Işık ve sevgiye takmış adam hayret bir şey yahu. : ))))
Senden neden daha fazla bildiğime gelince de, her harfinden bir şey bilmediğin ortada. Bu tür şeylerde bazı özel işaretler vardır mason ol veya olma. Konuşmadan kimin ne halt olduğu anlaşılır. Bilmem anlatabilidim mi??

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben Fatmagulun sucu ne fln bilmem ama bu kanalları izlerken farklı bakabiliyorum sizin gibi yok artııkkk abartamyın demiyorum.Bana garanti verebilirmisiniz diyosun.Yaptıkları kötülükleri görmek bu kadar zor değil neden dunyada sadece muslumanlar ölüyor hiç sordunmu kendine ya da ne bileyim neden butun planlar İsrailin sistemine ayak uyduruyor?Senin dediğin gibi güç kazanmak için yapılan şeylermi öyle olsa Rockfeellerin cokmu paraya ihtiyacı var sence? prestijde parada bu insanlar için bitmiştir! uyanın artık.Aydın Doğan bugun bıraksa işi gucu önündeki 100 senesini varlık icinde gecirir bu insanların derdi paramı güçmü yoksa iman ettikleri şeytanmı sence? Kusura bakmayında bile bile lades sizinki başka birşey değil neden korkuyorsunuz bu kadar? sakin olun bizim söylediğimiz gibi birşey değilse kimse zarar görmez. Ama ya söylediğimiz gibiyse?

Bak güzel kardeşim; konuştukça batıyorsun... Anlatayım:

1)"Sadece müslümanlar ölüyor." demişsin... Bunun nedenlerini açıklayayım yine anlamayacaksın ama bir deneyim... Ölüm sebepleriyle madde madde gideceğim:
*Halkın dinini sömürüp zavki sefa içersinde yaşayan müslüman liderlerden dolayı ölüyorlar...(İsyanlar)
*Saçma sapan şeriat kurallarından dolayı ölüyorlar...(İran vb.)
*Petrol yataklarına sahip oldukları için ölüyorlar...(Irak vb.)
*Sırf dine odaklanıp da bilimin gerisinde, teknolojinin gerisinde kaldıkları için ölüyorlar...
*Şeriat kurallarından dolayı her erkek 5 kadınla evlenip 20 tane çocukarı olduktan sonra açlıktan ölüyorlar... Devletleri bakamıyor fakirlikten kırılıyorlar...
*Laik olmadıkları için ölüyorlar...
*Cumhurbaşkanları ne derse hadis olduğu için ölüyorlar...
*Başkalarına para ile toprak sattıkları için ölüyorlar...(Filistin)

Daha çook... Ama masonlar öldürüyor demek en kolayı tabi... Okuma yazma bilmesende bunu diyebilirsin...

2)Masonlar şeytana filan da tapmaz... Masonluğa tavet edilen bir kişide bulunması gereken niteliklerden 1. Madde:

Yuce bir Yaradana inanmak. (Bu Yuce Yaradan, Allah, God vs... olabilir. Ona ne sekilde hitap ettiginiz onemli degildir.)
Ne önemli biliyor musun ? Bir Kutsal Kitaba inanman gerekir...(Tevrat, İncil veya Kuran) Çünkü O'na el basıp yemin ediyorsun kardeşim... Bilmediğin için yazması çok kolay olsa gerek...

3)Ben de evimi satsam, arabamı satsam hiç çalışmadan ölene kadar geçinebilirim... Bu mu senin para kazanma mantığın? Yaş kaç bilmiyorum ama bir kaç sene sonra senle tartışmak daha verimli olabilir...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şu anda bi atasözü yazardımda buraya neyse havlayan ... ısırmaz diye cok yazma öz yaz. Zaten nerede yanlış birşey var onun doğrusunu bilirsiniz...

Yaşadığın topluma ait atasözünü bile doğru yerde kullanamıyorsun be turco nasıl olacak bu işler? Ben sana bir şey yaparım ederim dedim de mi ki sen havlayan köpek ısırmaz diyorsun? : )
Sen bu konuşmayı kişileştirirsen ve bana hakarete varacak bir şey yazarsan sana '.......' derim. Zira ben boş yazmam. Kopyala yapıştır yapmam. Dışarıdan paylaşım yaparsam da onu derim. Bunlara beyin denir, sen kopyala yapıştır dersen bu benim beynime hakaretin olur BU BİR.
Ben Allah'a inanırım. Sen bana inanmadığımı ima edersen bu benim inancıma hakaret olur BU İKİ.
Yani sen önce şu iki iddianı doğrula bakalım. Neyse doğrulanacak bir şey de yok ben kendimi bildiğimden.
O değil de dolu yazsana biraz, bundan sonra senin takipçinim. Büyüksün, büyüklüğünden feyz almak isterim.

turco

Kayıtlı Üye
Bak güzel kardeşim; konuştukça batıyorsun... Anlatayım:

1)"Sadece müslümanlar ölüyor." demişsin... Bunun nedenlerini açıklayayım yine anlamayacaksın ama bir deneyim... Ölüm sebepleriyle madde madde gideceğim:
*Halkın dinini sömürüp zavki sefa içersinde yaşayan müslüman liderlerden dolayı ölüyorlar...(İsyanlar)
*Saçma sapan şeriat kurallarından dolayı ölüyorlar...(İran vb.)
*Petrol yataklarına sahip oldukları için ölüyorlar...(Irak vb.)
*Sırf dine odaklanıp da bilimin gerisinde, teknolojinin gerisinde kaldıkları için ölüyorlar...
*Şeriat kurallarından dolayı her erkek 5 kadınla evlenip 20 tane çocukarı olduktan sonra açlıktan ölüyorlar... Devletleri bakamıyor fakirlikten kırılıyorlar...
*Laik olmadıkları için ölüyorlar...(Cumhurbaşkanları ne derse hadis olduğu için ölüyorlar...(Filistin)

Daha çook... Ama masonlar öldürüyor demek en kolayı tabi... Okuma yazma bilmesende bunu diyebilirsin...

2)Masonlar şeytana filan da tapmaz... Masonluğa tavet edilen bir kişide bulunması gereken niteliklerden 1. Madde:

Yuce bir Yaradana inanmak. (Bu Yuce Yaradan, Allah, God vs... olabilir. Ona ne sekilde hitap ettiginiz onemli degildir.)
Ne önemli biliyor musun ? Bir Kutsal Kitaba inanman gerekir...(Tevrat, İncil veya Kuran) Çünkü O'na el basıp yemin ediyorsun kardeşim... Bilmediğin için yazması çok kolay olsa gerek...

3)Ben de evimi satsam, arabamı satsam hiç çalışmadan ölene kadar geçinebilirim... Bu mu senin para kazanma mantığın? Yaş kaç bilmiyorum ama bir kaç sene sonra senle tartışmak daha verimli olabilir...

Peki madem böyle madde madde yazınca birşey oluyor bende maddeleyeyim.

1- Ahir zamanda ümmetimin başına sultanlarından şiddetli belalar gelir, öyle ki yerler Müslümanlara dar gelir. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 12)

2-Vay bu ümmete, o öldüren zalim meliklerden dolayı. Bu zalimler, kendilerine itaat edenler hariç, sessiz mutileri (itaatkar insanları) bile korkuturlar. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s.13)

3-Liderlerin zulmetmesi… kıyamet alametlerindendir. (Kıyamet Alametleri, s.143)

4- [Kur'an anlattı, NASA araştırdı] - Kumların Atlantis'i İrem

Ünlü baharatları yüzünden döneminin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Ubar, İskenderiye, Şam ve Kudüs’e yapılan seferlerle çölün ortasında filizlenmiş ve bir gün ansızın ortadan kaybolmuştu.

Söylentilere göre şehirde baş gösteren sapkınlık sonucu Yaradan’ın gazabına uğramışlardı. Kur’an-ı Kerim’de, Binbir Gece Masalları’nda ve dilden dile aktarılan hikâyelerde bahsi geçen bu gizemli şehir, kaşiflerin ve arkeologların listesinde her zaman bir numara oldu. Kim burayla ilgilendiyse çölde kayboldu. Ubar’dan haber alınamadı. Ve şehir, efsanelerin dinginliğine terk edildi… Ta ki, belgesel yapımcısı ve maceraperest Nicholas Clapp, NASA’dan jeolog Dr. Ronald Blom, kariyerinin doruklarındaki arkeolog Dr. Juris Zarins ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre ‘yaşayan en başarılı kaşif’ olarak isimlendirilen Sir Ranulph Fiennes’den oluşan ekip bir araya gelene kadar. Turkuaz, gelişmiş uzay teknolojisini de kullanan ekibin 90’lı yılların başında Ubar’ı ya da Kur’an’da yer alan adı ile İrem’i keşfetmelerinin izini sürdü.

Uzay mekiği Challenger, rutin mekik uçuşlarından birini gerçekleştiriyordu. Mürettebat dünyanın etrafındaki 95. turlarını tamamlamış, kendilerinden beklenen deneyleri tamamlamıştı. 96. dönüş öncesi mekiğin koordinatları değiştirildi, yeni değerler bilgisayara girildi. Yeni dönüş çizgisi, Arabistan Yarımadası’nın ucundaki Umman üzerinden geçiyordu. Mekiğin bu kez, öncekilerden çok farklı bir hedefi vardı. Kur’an’da, Arap edebiyatında, Yunan ve eski Roma kaynaklarında bahsi geçen efsanevi kent Ubar’ın yerini tespit etmeye çalışacaktı. Bundan önce de sayısız maceracı, arkeolog ve de yağmacı, Ubar’ı gün yüzüne çıkarmaya niyetlenmiş; ama hepsinin eli böğründe kalmıştı. Neredeyse Ubar için, ‘boşuna uğraşıyoruz, bu sadece bir efsane’ kanaati yerleşiyordu ki, uzay teknolojisi imdada yetişti. Ubar’a dair ciddi bulgular olduğuna kanaat getiren ve anlatılanlardan etkilenen NASA’daki bilim adamları, mekiğin rotasının değiştirilmesine onay verdi. Rub al Khali olarak bilinen noktanın üzerine gelen mekik, kumların altında yatanları daha iyi gösterecek güce sahip radar sinyallerini hedefine yolladı. NASA’nın Jet Propulsion laboratuvarına yollanan fotoğraflara, aynı nokta üzerinden geçen diğer iki uydudan çekilen görüntüler de eklendi. Veriler masaya yatırıldı. Bilgisayarda zenginleştirildi ve manzara netleşti. Birtakım jeolojik düzensizlikler göze çarpıyordu. Soluklar tutuldu ve karara varıldı: ‘Beyler, Ubar’ı bulduk!..’

Ubar’ı bulan ekip de bir macera filminin castinde rol alsa sırıtmayacak nitelikteydi. Ekibin başı olan Juris Zarins, 1945 doğumlu bir Alman’dı. Amerika’da büyümüş, ülkenin önde gelen arkeologlarından biri olmuştu. Suudi Arabistan Krallığı antika bölümlerine arkeoloji danışmanlığı yaptığı yıllarda Suudi Arabistan, Mısır, Umman ve Yemen’de sayısız arkeoloji çalışmalarında bulunmuş, Ubar söylentileriyle o dönemde tanışmıştı. Kendisinden önce yola çıkanlar 1930, 1947 ve 1953’te hayal kırıklığına uğramış, seferden elleri boş dönmüştü. 1992’de Ubar’ın uzay teknolojisinin de yardımıyla ortaya çıkarılması, oldukça ses getirmiş, aynı zamanda Discover, Time ve Newsweek tarafından o yılın en çok ses getiren 10 buluşundan biri olarak gösterilmişti. 5 Şubat 1992’de, vaktiyle Arabistanlı Lawrence tarafından ‘Kumların Atlantis’i olarak tanımlanan, Kur’an-ı Kerim’de de ‘Kuleler Şehri’ olarak isimlendirilen efsanevi Ubar şehrinin kalıntılarının bulunduğu ilan edildiğinde, arkeoloji dünyasının gündemine bomba gibi düşen bu olay, aynı zamanda dünya kamuoyunu da bir süre meşgul etmişti. İlk kez, uzay teknolojisi, dinî kaynaklı bir iddianın gerçekliğini araştırmak için devreye girmiş, sıkı elemanlardan oluşan bir kadroyla yapılan expedisyon sonucu da varlığı ve yokluğuna dönük söylentilerle bir muamma topuna dönüşen Ubar’dan artakalanlara ulaşılmıştı. Araştırmacılara göre Ubar, tarihte bilinen ilk reçine ve tütsü üretim merkezlerinden biriydi. Yıkıntılara ulaşılabilmesi için şiddetli kum fırtınaları ve ölümcül çöl yılanları ile mücadele etmek zorunda kalan ekip, Ubar’ın sekizgen kulelerinden ve 15 metreye varan sur duvarlarından artakalan yıkıntılara ulaştıklarında, tarih ile teknolojiyi harmanlamanın ödülünü alıyorlardı.

Ekibin dişli üyelerinden, San Diego Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nden ve aynı zamanda NASA’ya bağlı Jet Propulsion Laboratuvarı’nda da görevli Jeoloji Profesörü Ronald Blom’a göre, Ubar’ı, uzay mekiğinin desteğiyle bulmuşlardı. Blom, ‘Challenger’daki radarlar ve optik kameralar tarafından çekilen ve bizim ‘false colour’ dediğimiz teknikle analiz edilen resimlerde göze çarpan antik çöl yollarını takip ederek şehre ulaştık.’ derken, konuyla ilgili araştırmaları bulunan din alimi Abdullah Yusuf Ali ise Ubar’ın Kur’an’da bahsi geçen İrem şehri olduğunu söylüyor. Ali’ye göre İrem, Ad kavminin başkentiydi. Zaten keşiften çok öncesinde de İngiliz araştırmacı Bertram Thomas’ın 1932’de kaleme aldığı ‘Arabia Felix’ isimli eserde de İrem’e atıfta bulunuluyordu. Thomas da İrem ile oldukça ilgilenmiş, hatta bölgedeki Arapların kendisine gösterdiği patika izlerinden hareketle İrem’in yerini tespit ettiğini iddia etmişti. Araştırmalarını tamamlayamadan ölünce, İrem de onunla birlikte tarihin sandukasında beklemeye bırakıldı. Ta ki, maceracı Clapp, hadiseye el atana kadar. İrem’i bulma fikri ilk olarak, 1981’de Los Angeles’lı belgesel yapımcısı; ama daha da önemlisi bir maceraperest olan Nicholas Clapp’in aklına düşmüştü. Arap tarihinin gizemli sayfalarına ilgisini hiç saklamayan Clapp, Thomas’ın izinden giderek kayıp şehri bulmayı kafaya koyduğunda, ekibini toparlamaya soyundu. Thomas’ın yazdıklarını inceleyen Clapp de kitapta bahsedilen bu kayıp şehrin varlığına inanmıştı; ama bir türlü bulunamıyordu. ‘O halde büyük resmi görmek için, daha da yukarılardan bir yerlerden bakmalıydık diye düşündüm ve aklıma NASA geldi.’ diyen Clapp, uzun bir uğraşıdan sonra uzay mekiğinden bu bölgenin resimlerinin çekilmesi için gereken izinleri aldı. ‘Her halükarda elimizdekileri güçlendirecek tarihî vesikalara da ihtiyaç vardı.’ diyen macera tutkunu Clapp, soluğu Californiya’daki Huntington Kütüphanesi’nde aldı. Kısa bir araştırmadan sonra ünlü coğrafyacı Batlamyus tarafından MS 200 yılında çizilmiş bir harita geçti eline. Harita, söz konusu bölgedeki eski bir şehrin yerini ve bu şehre giden yolları gösteriyordu. Mekiğin çektiği fotoğraflar da gelmişti. ‘Uzaktan algılama’ tekniği ile çekilen fotoğraflarda yerden çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan; ancak havadan net olarak görülebilen bazı yol izleri bariz şekilde görünüyor, hem haritadaki hem de uzaydan çekilen fotoğraflarda görülen yollar birbirleriyle kesişiyorlardı. Kesişen noktalarda kazılar başlayınca, ‘Kumların Atlantis’i Ubar’ da ortaya çıkıyordu.

Her ne kadar bazı arkeoloji çevreleri, Ubar’ın sadece bir efsaneden ibaret olduğunu savunsa da Zarins kendinden emin bir şekilde, ‘Klasik metinlere ve Arap tarihi kaynaklarına bakarsanız Ubar, bazılarının iddia ettiği gibi, sadece bir şehre değil, bir kavme, insanlar topluluğuna ve bölgeye verilen isim. İtiraz edenler bu noktayı ıskalıyor.’ diyor ve ekliyor: ‘Ubar vardı ve biz de onu bulduk!’

‘NASA bulmadı, biz bulduk!’

Sir Ranulph Fiennes’ göre, kazı ekibinin NASA’yı ikna etmesi çok uzun sürmüş. ‘Biz üç aşağı beş yukarı şehri bulmuştuk ki; ancak mekiği üzerimizden uçurmaya ikna oldular. Evet, geldiler. En azından çektikleri fotoğraflar emin olmamızı sağladı, kazı yapacağımız alanları azalttı; ama asıl işi biz yaptık!’ diyen Sir, New York Times’ı da suçluyor, ‘Başarımızı sadece NASA’ya mal ettiler, gerçeği anlatmamıza rağmen haberi de geri çekmediler...’

12 katlı yüksek binaları ile birlikte bütün şehir kumlara gömüldü

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Abdülbaki Güneş’in ‘Kur’an Kıssaları ve Medeniyetlerin İnşası’ adlı kitabı, türüne ender rastlanacak eserlerden. Eser, Kur’an’da bahsi geçen helak olmuş kavimleri mercek altına alıyor. Güneş, Kur’an’da Ad kavminin, yüksek binalar inşa ettikleri için ‘zatü’l-imad’ yani, ‘yüksek sütun sahibi’ diye nitelendirildiğini söylüyor. Dünyada bu tür binaları ilk defa onlar inşa etmiş. Rivayetlere göre Ad kavminin lideri Şeddad b. Ad, İlahi kitaplarda cennetin niteliklerini okumuş ve benzerini inşa etmeye karar vermiş. Altın, gümüş, yakut vb. değerli maddeleri kullanarak saraylar yaptırmış, her türlü sebze ve meyvenin yetiştiği bahçeler ve bunları sulayacak kanallar inşa ettirmiş. Kur’an; Ad kavminin, ihtişam ve debdebelerinin göstergesi olmaktan öte bir anlam taşımayan yüksek binalar ve anıtlar diktiklerinden söz ediyor. Eğlenme, zevk-ü sefa peşinde koşma, israfa dayalı lüks bir hayatı tercih etme, kısacası hedonist bir yaşam sürmekten başka bir amaç taşımayan bu insanlar, ölüm ötesi hayat için herhangi bir hazırlık içinde olmamışlar. Kur’an’da; Ad kavminin, dünya zevklerine dalıp insanî erdemlerden uzaklaşarak aşağı sosyal katmanlara mensup insanlara zulmettikleri görülüyor. Ayette, kavmin kendisine azap getirecek olan bulutu gördüğü; ancak bunun gerçekte ne olduğunu anlayamadıkları ve bir yağmur bulutu sandıkları belirtilmekte. Çünkü çöl kumunu kaldırarak ilerlemekte olan bir kasırga da uzaktan bir yağmur bulutuna benziyor. Bir kum fırtınasının ilk işareti, kuvvetli rüzgârla savrulan ve yükselmekte olan akımlarla yüzlerce metre yükseğe çıkan kumla dolu bir buluttur. Nitekim Ubar, metrelerce kalınlıktaki bir kum tabakasının altından çıkarıldı. Fransız Ça m’Interesse dergisi aynı tespiti şu ifadeyle bildirir: “Ubar, çıkan bir fırtına neticesinde 12 metre kumun altına gömülmüştü.” Kavmin tüm verimli ekili tarlaları, su kanalları, barajları kumlarla kaplanmış, tüm şehir ve içindekiler diri diri kuma gömülmüşlerdir. Kavim helak edildikten sonra da zamanla genişleyen çöl, bu kavimden hiçbir iz bırakmayacak şekilde üzerlerini örtmüştür. Ubar’ın bugünkü halini gören kimse, bir zamanlar buralarda şanlı ve çok güçlü bir medeniyetin yaşamış olduğunu düşünemez. İçerlerine girmeye kimse cesaret edemiyor. 1943 yılında Bavyeralı bir askerin hatıralarına düştüğü notlar şehrin bugünkü halini anlatması açısından önemli: “Hadramut’un kuzeyde yer yer beyaz kısımları vardı ki eğer onlara bir şey düşerse o kumun içinde mahvolur gider ve tamamen çürürdü. Bedeviler katiyyen oraya gitmeye cesaret edemezler. Buranın kumu âdeta toz gibi çok incedir. Ucuna ip bağlı bir şakülü uzaktan fırlattım. Beş dakika içerisinde hemen kumun içine gömüldü. İpin uç kısmı ise çürümüştü.”

Bu sadece bir örneği. Nasanın teknolojisinin kaynaklarının basında gelen KURAN!

5- Bana Filistin cumhurbaşkanının söylediği bir tane hadis yaz.

Kolay olan sizin yaptığınız herşeyi bilime teknolojiye bağlamanız Hiçbirşey nedensiz değildir umarım anlarsınız...

turco

Kayıtlı Üye
Muhattabım değilsin. Çok bildiğinden değil cahile laf anlatılmaz çünkü sürekli o kazanır neden? Anlamadığı için.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
muhattabım değilsin. Çok bildiğinden değil cahile laf anlatılmaz çünkü sürekli o kazanır neden? Anlamadığı için.
Sonra bakayım adam ol da muhatap alıp almamayı konuş. Ya da boş konuşma sus.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Filistin ile ilgili düzeltme yaptım okusan anlardın... Yanlış yere yazdığımı altta belirttim zaten...

Alıntı yaptığını da altına yaz bari de kopyala-yapıştır yapıyorsun diyen sendin biraz önce...

Kuran ile alakası nedir konunun...

Kuran da geçen ayetleri bu örgütler ile ilişkilendiremezsin...

Neden biliyor musun?

Bilmedinden yazıyorsun...

Masonluğun kuruluş tarihini araştırmanı tavsiye ederim... O ayetller sakın başka bişe ile ilgili olmasın?

Sonunu ve başını yazmadan ayetler heryere çekilebilir kardeşim...

Aklında bulunsun...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kanal D için hazırlanan sembol. Türk - islam sembolüdür. boş yere bir tartışam yürütüyorsunuz. Ve tartışmayı bile bilmediğiniz için konuyu yine kilitlemek zorunda kalıyorum. Hakaret etmeye ne kadar bayılıyorsunuz. Bireylere değil konulara yazı yazın diye yüz kere söyledim. Kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...