kanal d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

godofwar

Kayıtlı Üye
Ben burdayım da... Sen nerdesin ?

Bana şuana kadar senin veya yakınında herhangi birinin masonlar tarafından herhangi bir kötülüğe maruz kaldığını söyleyebilir misin ?

(Tek Dünya Düzeni , Deccal başkanlığında bir devlet vs. gibi soyut olmayan...)

Peki sende bana bundan sonra herhangi bir kötülüğe maruz kalmayacağının garantisini verebilirmisin ?

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Herşeyin bir amacı var değilmi yani adamlar tamam masom diyip geç madem bu kadar basit bişey ki masom olmalarında ne var neden o zaman böyle basit birşey adı altına giremiyor herkes ve neden yalnızca güçlü akıllı insanlar seçiliyor? Demmekki bir amaçları var belki şimdi pek zararları olmayabilir ama bana kim garanti verebilir bu tarikatın ileride zarar vermeyeceğini bana sen garanti verebilirmisin ? Her tarikat bir amaç üzerine kurulmuş ve o amaç doğrultusunda hareket eder. Tamam adam Ben masommum diyebilir ama onun altında yatan amaç nedir o önemli.
Turco arkadaşımızada katılıyorum bu konuda.

Güzel kardeşim...

Masonluk 3-5-10 yıllık bir örgüt değil... Yüzyıllardır süregelen bir örgüt...

Şuana kadar somut bir olay söyleyin...

Hangi örgütün bırak bireyin ileride ne yapacağı belli mi ? Siz bana ileride kötü birşey yapmayacağınızın garantisini verebilir misiniz ki ?

Ayrıca neden herkesi almadıklarını da anlatırım... Ama sayfalar surer. İlgilenirsenız yazın bana sorularınızı özelden cevaplayabilirim...

Ama bir nedenini burda yazıyım... Sizin gibi düşünenlerde örgüte sızmasın diye herkesi almıyorlar mesela...

godofwar

Kayıtlı Üye
Güzel kardeşim...

Masonluk 3-5-10 yıllık bir örgüt değil... Yüzyıllardır süregelen bir örgüt...

Şuana kadar somut bir olay söyleyin...

Hangi örgütün bırak bireyin ileride ne yapacağı belli mi ? Siz bana ileride kötü birşey yapmayacağınızın garantisini verebilir misiniz ki ?

Ayrıca neden herkesi almadıklarını da anlatırım... Ama sayfalar surer. İlgilenirsenız yazın bana sorularınızı özelden cevaplayabilirim...

Ama bir nedenini burda yazıyım... Sizin gibi düşünenlerde örgüte sızmasın diye herkesi almıyorlar mesela...

Bende anlatamadım sana sen zararsız birşey normal masumane birşey olarak gösteriyorsun olayı masomluk ha normal doğal bir ırkmış gibi. Adamların sonuç itibariyle bir amaçları var. İyi yada kötü birşey demiyorum ama basit birşey olsaydı herkes içinde olurdu ki gelecektede ne olur oda belli olur o zaman görürüz iyi birşeymi kötü birşeymi. Ayrıca Benim girme gibi ne çabam var nede bir isteğim var.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bende anlatamadım sana sen zararsız birşey normal masumane birşey olarak gösteriyorsun olayı masomluk ha normal doğal bir ırkmış gibi. Adamların sonuç itibariyle bir amaçları var. İyi yada kötü birşey demiyorum ama basit birşey olsaydı herkes içinde olurdu ki gelecektede ne olur oda belli olur o zaman görürüz iyi birşeymi kötü birşeymi. Ayrıca Benim girme gibi ne çabam var nede bir isteğim var.

Ben sana girme isteği veya çaban var mı demedim. Neden almadıklarını açıklayayım dedim sadece...

Her örgütün iyi veya kötü amaçları vardır tabii ki... Her insan gibi...

Ama o kadar uzağa gitmeye gerek yok ...

Çok yakınımızda... neyse bu konulara fazla girmeye gerek yok , çıkamıyoruz sonra...

Herkes inanmakta özgürdür... Kimsenin kimseyi suçlayacak hali yok ...

Sağlıcakla...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Bana şuana kadar senin veya yakınında herhangi birinin masonlar tarafından herhangi bir kötülüğe maruz kaldığını söyleyebilir misin ?

Bu lafına katılamayacağım işte.
Şimdi zarar vermiyorlar diye zarar vermeyecek değillerki.
Ayrıca tek dünya devleti diye memleketimin ağzına ediyorlar.

turco

Kayıtlı Üye
Boşver kardeşim boşver biz anlatırken kötü oluyoruz ne diyelim.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bu lafına katılamayacağım işte.
Şimdi zarar vermiyorlar diye zarar vermeyecek değillerki.
Ayrıca tek dünya devleti diye memleketimin ağzına ediyorlar.

Yukarıda yazdım ama gene yazayım senin için :)...

Kimsenin gelecekte kötü şeyler yapmayacağının garantisini kimse veremez...

Sen kendinin garantisini verebilir misin ki ?

Ben sadece olaylara ve somut örneklere bakarak konuşuyorum...

Ya olursa ya yaparsa... Yapmış- etmiş- olmuş gibi şeylere pek takılmıyorum...

Haa o kadar yaşarsak ve olursa ben yanılmış olurum o kadar. Yine birşey değişmez yani :)

Sağlıcakla...

Ori

Kayıtlı Üye
Artık kafam çok karıştı neye inanacağımı bilemez oldum. Bunlar ya komplo yada gerçekten bu örgüt heryerde! İlluminatinin geleceğe yönelik planları olduğu kesin olabilir. 1994 te piyasaya sürülen kartlarda bunlar var ama neden bu kadar belli etsinler ki. Kafam çok karışık...

godofwar

Kayıtlı Üye
Bence nedeni çok açık şuanda istedikleri yerdeler yada belli bir yere geldiler. Çünkü dünyaya hükmediyorlar . Belkide biz farkında olmadan alınan kararlar üzerinde rol oynuyorlar yada dünyanın kürelleşmesinde rol oynuyorlar.

turco

Kayıtlı Üye
Belki mi? Az öncede söyledim onlar orada gidip onları yokedebilecek bir güç varmı? Yok, yok olduğu için de konuşabiliyorlar.

flashboy11

Kayıtlı Üye
Masonluktan vs. korkuyorsanız hayattan soyutlanabilirsiniz bembeyaz bir odanın içinde öyle oturun. Bu sayede masonlardan vs örgütlerden kurtulmuş olursunuz.

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın Arkadaşlar;

Heryerde söylüyorum ve bir daha söyliyeceğim:

Gördüğünüz her gözü mason veya illuminati sembolü,yada gördüğünüz her 5 ve daha fazla köşe sayınısına sahip yıldızıda yahudi sembolü vb. gibi değerlendirmeyin.

Sembolizmde her sembolün bi çok anlamı vardır.Orda gördüğünüz göz illuminatini herşeyi gören gözü değilde,wadjet muskasıda olabilir.Bi çok kişi wadjet muskasınıda illuminati sembolü yaptı onlara diycek lafın yok zaten.
Bu konuda bir örnek vermek gerekirse yazan Müslüman arkadaşlara şöyle bişey söyleyebilirim:
Şuan İslam dininin sembolü olan hilal,babillilerde bir tanrı sembolü :)

İslam inancıyla ne kadar çelişen bişey değilmi ?
Bu tip örnekleri saymakla bitiremeyiz.O nedenle her sembolü tek yönden görmeyelim lütfen.Bakış açınızı genişletin...

Bu tip örgütlerin tarihte var oldukları incelemelerime göre kesin.Şu an varlıklarını sürdürdükleride kesin olmamakla beraber biliniyor.Sizde internette dolaşan haberleri görüp "Tarkan klibinde tek göz kullanmış kesin mason..." gibi izlenimlere düşüyosunuz.Lütfen daha dikkatli düşünün.Bakış açınızı genişletin ve saçmalıklarla mantıklı olanları ayırın arkadaşlar.

Bu söylediğiniz ünlülerden Leydi gaga hakkında;

Leydi gaganın mason yada illuminati değilde satanist olması daha büyük olasılıklı.Bazı şarkılarında yapılan araştırmaları inceledim.Hatta bununla ilgili sitede bi konu paylaşılmıştı hatırladığıma göre.Leydi gaganın gerek kliplerinde gerekse şarkı sözlerinde fazlaca satanist öğe mevcuttu.Biraz daha inceleme yapmanızda fayda var.

Son olarak böyle örgütler mevcut olabilir.Ancak gördüğünüz bi kaç sembolü yanlış değerlendirerek insanları mason yada illuminati üyesi gibi değerlendirmeyin.Bu tip örgütlere üye kişiler ya kendilerinin bu tip bir örgüte üye olduğunu kesin olarak belli ederler (Mesela mason yüzüğü takar yada mason önlüğü giyerler.Çoğunlukla mason yüzüğü takarlar.).Eğer örgüt üyesi kimliğini belli etmek istemiyorsada anlama olasılığımız yok diyebiliriz.

Kesin Kanıtlarla konuşmanız dileğiyle...

turco

Kayıtlı Üye
Bu şekilde masonlara sempatiklik mi kazandırmak istiyorsunuz anlamadım ama ne demiş büyüklerimiz: ''Kişi kör ise güneşin suçu ne?'' Selametle...

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Her gördüğünüz şekli neden birşeylere yoruyorsunuz arkadaşlar. İnsanlar çalışıp zekasıyla, çabasıyla başarılı zengin ünlü vs. olamaz hale geldi memlekette. Çiğneyin sizinde olsun örgüte bağlamaya gerek yok her olayı.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sayın Arkadaşlar;

Heryerde söylüyorum ve bir daha söyliyeceğim:

Gördüğünüz her gözü mason veya illuminati sembolü,yada gördüğünüz her 5 ve daha fazla köşe sayınısına sahip yıldızıda yahudi sembolü vb. gibi değerlendirmeyin.

Sembolizmde her sembolün bi çok anlamı vardır.Orda gördüğünüz göz illuminatini herşeyi gören gözü değilde,wadjet muskasıda olabilir.Bi çok kişi wadjet muskasınıda illuminati sembolü yaptı onlara diycek lafın yok zaten.
Bu konuda bir örnek vermek gerekirse yazan Müslüman arkadaşlara şöyle bişey söyleyebilirim:
Şuan İslam dininin sembolü olan hilal,babillilerde bir tanrı sembolü :)

İslam inancıyla ne kadar çelişen bişey değilmi ?
Bu tip örnekleri saymakla bitiremeyiz.O nedenle her sembolü tek yönden görmeyelim lütfen.Bakış açınızı genişletin...

Bu tip örgütlerin tarihte var oldukları incelemelerime göre kesin.Şu an varlıklarını sürdürdükleride kesin olmamakla beraber biliniyor.Sizde internette dolaşan haberleri görüp "Tarkan klibinde tek göz kullanmış kesin mason..." gibi izlenimlere düşüyosunuz.Lütfen daha dikkatli düşünün.Bakış açınızı genişletin ve saçmalıklarla mantıklı olanları ayırın arkadaşlar.

Bu söylediğiniz ünlülerden Leydi gaga hakkında;

Leydi gaganın mason yada illuminati değilde satanist olması daha büyük olasılıklı.Bazı şarkılarında yapılan araştırmaları inceledim.Hatta bununla ilgili sitede bi konu paylaşılmıştı hatırladığıma göre.Leydi gaganın gerek kliplerinde gerekse şarkı sözlerinde fazlaca satanist öğe mevcuttu.Biraz daha inceleme yapmanızda fayda var.

Son olarak böyle örgütler mevcut olabilir.Ancak gördüğünüz bi kaç sembolü yanlış değerlendirerek insanları mason yada illuminati üyesi gibi değerlendirmeyin.Bu tip örgütlere üye kişiler ya kendilerinin bu tip bir örgüte üye olduğunu kesin olarak belli ederler (Mesela mason yüzüğü takar yada mason önlüğü giyerler.Çoğunlukla mason yüzüğü takarlar.).Eğer örgüt üyesi kimliğini belli etmek istemiyorsada anlama olasılığımız yok diyebiliriz.

Kesin Kanıtlarla konuşmanız dileğiyle...

Altına imzamı atabilirim... Saygılar...

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
Bu mu?

kanal_d.jpg

Buradan bir tarikata mensup olduğu açıkça belli.

elmihaa

Kayıtlı Üye

Peki sen onlarin masum olduğunu kanıtlayabilecekmisin ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Bunu hazırlayan kişi ya da ekibi bulup sorarsınız. Aydın Doğan kim olursa olsun, ne olursa olsun oturup bilgisayar başında o tasarlamaz bunları ciddi işleri varken. Her neyse diyelim ki hazırlayanlar bilmem hangi tarikat veya örgütten. Hadi öyle diyelim. Eeeeee????? Türkiye'nin üstündeki hastalık da bu. Konuş konuş otur. İspat etseniz dahi ne yapacaksınız? HİÇBİR ŞEY. Yine oturup izleyeceksiniz.
Bire bir nereye bağlı olduğu bilinen şirketler var. Bunlar ispatlı biçimde zamanında sunulmuştu insanlara. Ne oldu???? Hiiiç. Hala gidip kullanıyorsunuz o ürünleri, hala gidiyorsunuz o mekanlara.
O halde, ispatlandığı halde yapmadığınız veya tepki vermeyen bir topluluk olarak, ispatı yapılmamış şeyleri böyle garip garip yerlere götürmeyi bırakın. İşinize gücünüze bakın. Herkesin karşı çıkıp türlü komplolara konu ettiği bu örgütler ölümüne çalışıp, neredeyse hayatlarını işe güce ve akıla yatıran insanlardan oluşur. İyi midirler kötü müdürler Allah bilir orasını. Siz de büyüyün siz de iyi mi kötü mü oluyorsunuz ne yapıyorsanız yapın. Ama lütfen bir işe yarayın. Bir şeyler üretin, bir şeyler katın hayatınıza ve hayata. Geçin bu işleri. Kusura bakıyor musunuz bakmıyor musunuz bilmem de üretmeyen, katkıda bulunmayan, mantık-vicdan-akıl üçlüsünü işletemeyenler bir zahmet böyle sömürülsünler zaten. Başka işle yaramazlar.

turco

Kayıtlı Üye
Bunu hazırlayan kişi ya da ekibi bulup sorarsınız. Aydın Doğan kim olursa olsun, ne olursa olsun oturup bilgisayar başında o tasarlamaz bunları ciddi işleri varken. Her neyse diyelim ki hazırlayanlar bilmem hangi tarikat veya örgütten. Hadi öyle diyelim. Eeeeee????? Türkiye'nin üstündeki hastalık da bu. Konuş konuş otur. İspat etseniz dahi ne yapacaksınız? HİÇBİR ŞEY. Yine oturup izleyeceksiniz.
Bire bir nereye bağlı olduğu bilinen şirketler var. Bunlar ispatlı biçimde zamanında sunulmuştu insanlara. Ne oldu???? Hiiiç. Hala gidip kullanıyorsunuz o ürünleri, hala gidiyorsunuz o mekanlara.
O halde, ispatlandığı halde yapmadığınız veya tepki vermeyen bir topluluk olarak, ispatı yapılmamış şeyleri böyle garip garip yerlere götürmeyi bırakın. İşinize gücünüze bakın. Herkesin karşı çıkıp türlü komplolara konu ettiği bu örgütler ölümüne çalışıp, neredeyse hayatlarını işe güce ve akıla yatıran insanlardan oluşur. İyi midirler kötü müdürler Allah bilir orasını. Siz de büyüyün siz de iyi mi kötü mü oluyorsunuz ne yapıyorsanız yapın. Ama lütfen bir işe yarayın. Bir şeyler üretin, bir şeyler katın hayatınıza ve hayata. Geçin bu işleri. Kusura bakıyor musunuz bakmıyor musunuz bilmem de üretmeyen, katkıda bulunmayan, mantık-vicdan-akıl üçlüsünü işletemeyenler bir zahmet böyle sömürülsünler zaten. Başka işle yaramazlar.

Nereden biliyorsun işe yaramadığını tepki gösterenlerin?Nereden biliyorsun kaç üni bitirdiklerini ya da maddi durumlarını? Her büyüyen mason demiyoruz zaten göz var nizam var Türkiyedeki zengin ya da guclu olan insanların hepsinede mason demiyoruz konuyu çarpıtma bence. Bırakın şu insanları sevimli göstermeyi yazık!

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Nereden biliyorsun işe yaramadığını tepki gösterenlerin?Nereden biliyorsun kaç üni bitirdiklerini ya da maddi durumlarını? Her büyüyen mason demiyoruz zaten göz var nizam var Türkiyedeki zengin ya da guclu olan insanların hepsinede mason demiyoruz konuyu çarpıtma bence. Bırakın şu insanları sevimli göstermeyi yazık!

Tepki gösterenler, ortada kanıt yokken, bir şey yokken kalkıp bunların peşine takılıp, suçlama yapıp üstüne de yorum yapıyorsa kaç diploma almış olduğunun önemi olmaz o insanın.
Tepki göstereceksen, GERÇEK ve MANTIKLI şeylerle tepki göstereceksin. Sen benimle neyin kavgasını yapıyorsun arkadaş!? Ben Masonlar cici veya bici, öcü veya böcüdür demedim. Kalkıp bana niye bir şeyi savunuyormuşum gibi ifadeler kullanıyorsun? Az evvel daha güya okumuş ve gazeteci olmuş bir beyinsizin yazısını görüp altına da yazdım. Yok CERN Illuminatiymiş yok dünyayı yok edecekmiş. Yine benzeri, ABD'de Kabe şeklindeki bar Masonlar yaptı diye ama bina Apple binası çıktı. Ben bu gerizekalılardan bahsediyorum. Bunları ortaya böyle sunan, bu sunuların ardından da gözlerini kapatıp ''habele hübele'' diye bağırıp koşanlardan bahsediyorum. Ha işte bu insanlar, Masonlara kurban olsun diyorum. İster şeytan olsunlar ister melek, adamlar açık ki koyun sürüsünü güdüyorlar. Sen de güçlen sen de iyi manada güt diyorum .
Ama sen yine yanlış anlarsın. Dur ben biraz daha açık yazayım:
Bu kadar köklü, ne idüğü belirsiz tarikat ve toplulukları konuşmak, yazmak, çizmek, yorum yapmak öyle herkese düşmez, isterse 10 üniversite bitirsin. Üniversitelerde sana bunları değil, neyi okuyorsan onun teknik detaylarını öğretirler bunun üniyle alakası yok, alaka kurmuşsun ama yok.
Ha yorum yapıyorsan da yaparsın ama savaş çığlıklarıyla artistlikle bağırıp çağırmazsın belalar okuyup ve yeminler edip. Kalkarsın önce bireysel olarak bir şeylere başlarsın.

Dur ben seni daha da aydınlatayım mı arkadaş?
Masonlar ve Illuminati farklıdır ama senin neye karşı tepkili olduğunu bildiğimden ikisini de aynı kefeye koyarak değerlendirelim.
Bunlara karşısın değil mi arkadaş??????
O zaman:
1-Televizyonunu kapatacaksın!
2-İthal ürünlerin %90'nı tüketmeyeceksin!
3-Dış lisanslı üretim ve satış yapan ürünlerin neredeyse %90'nı tüketmeyeceksin!
4-Özel sektördeysen, belli ailelerin şirketleri var, onlarda çalışmayacaksın!
5-Bankaların hiçbirini kullanmayacaksın!
6-Döviz kullanmayacaksın!
7-Borsa ile asla ama asla ilgilenmeyeceksin!
8-Bu 7 maddeyi kendin dahil ailene de işleteceksin ve buna uymayan arkadaşların varsa %100 onlardan UZAK DURACAKSIN!

Anladın mı güzel kardeşim? Bu maddeleri yap sonra gel. Şahsen ben yapamam yapamıyorum, çünkü yaşam biçimi buna izin vermiyor. Ben de isterim bir köyüm olaydı, gideydim sabahtan akşama kadar kendi üretimimi yapıp başka bir şeye sorumlu olmamayı. Varsa bildiğin böyle bir dünya beni de çağır boş ver Masonmuş Illuminatiymiş bunları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...