Kalp gözü zararları nelerdir?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Kalp gözlerinin açılabilmesi için kalbin tüm dünyevi-şehvani ve nefsani arzulardan,malayaniden arındırılması lazım.Böyle olunca o kalp cilalanmış olur,parlar ve berraklaşır.Berrak bir suya karşı durduğunuzda görüntünüz nasıl suya aksediyorsa,temiz bir kalbe de başkaca kişilerin düşünceleri,niyetleri yansır.Yani düşünceleri okuyabilirsiniz,baş gözü ile görülemeyenleri..Mezardakilerin hallerini,melekleri,cinleri v.b. görürsünüz.Kalp gözlerin açık olmasının hiç bir zararı yok.Korkacaksanız kör-mühürlü kalplerden korkun.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Zararı yoktur hazır olana. Hazır olmayana ise akıl yönünden zararı vardır.

han__ozan

Banlı Kullanıcı
belli başlı duaları ayetleri vs kurandan sureleri şu kadar sayıyla okuycaz vs ... tamam buraya kadar mantıklıda anlamadığım olay bilmeyen yaparsa delirir fazlası zararlı olur işte korkunç yaratıklar ifritler gözükür veya değişik şeylerle karşılaşırsın ..
şimdi Allah diyor ki bana en yakın olanınız en çok dua edeninizdir dua müminin silahıdır herşekilde şifayı dua da arayınız dua ile felah bulursunuz vs vs yani heryerde herşekilde dua edin diyor ... yani sizin söylediklerinizle Allah ve peygamberin söyledikleri biraz çelişmiyormu dua eden neden delirsin ? dua eden neden kötü şeylerle karşılaşsın ? dua eden biri neden ifrit ya da başka kötü varlıklar veya delirme vs gibi şeylerle karşı karşıya gelsin .... bana hiç mantıklı gelmedi...
ya da ben tamamen yanlış anladım ....

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
belli başlı duaları ayetleri vs kurandan sureleri şu kadar sayıyla okuycaz vs ... tamam buraya kadar mantıklıda anlamadığım olay bilmeyen yaparsa delirir fazlası zararlı olur işte korkunç yaratıklar ifritler gözükür veya değişik şeylerle karşılaşırsın ..
şimdi Allah diyor ki bana en yakın olanınız en çok dua edeninizdir dua müminin silahıdır herşekilde şifayı dua da arayınız dua ile felah bulursunuz vs vs yani heryerde herşekilde dua edin diyor ... yani sizin söylediklerinizle Allah ve peygamberin söyledikleri biraz çelişmiyormu dua eden neden delirsin ? dua eden neden kötü şeylerle karşılaşsın ? dua eden biri neden ifrit ya da başka kötü varlıklar veya delirme vs gibi şeylerle karşı karşıya gelsin .... bana hiç mantıklı gelmedi...
ya da ben tamamen yanlış anladım ....
Mesele niyette biter.

derviş0

Kayıtlı Üye
Allah a yakın olan ve onu unutmayan kul her kötü şeyden muhafazadadır...Yalnız Allah kulunu sınamak isterse o başka..

Divan-ı Hümayun

Kayıtlı Üye
Bilip Bilmeden Yazıyorsunuz

Kalp gözü açmak için koruma yapılmaz nereden uyduruyorsunuz bunu

Kalp gözü herkes açamaz Kalp Gözü açık bir insan Allah (C.C) En yakın olan insandır

Gerçekten Tövbe etmiş saf temiz kalb lazım sağlam kalb lazım

sen hiç görmediğin binlerce varlık var birden onları görmek kalb ister

kalp gözü açık olan insan insanın ruhani halini görür hayvan şeklinde temiz insanın ruhu insandır

kalp gözü açık insan için duvar engel olmaz herşeyi gerçek boyutta görürsün saf halini

öyle açayım diyerk olmaz Allah (C.C) sana nasip ederse zaten olur