kabul edilmeyen duanın sırrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efsunkar

Kayıtlı Üye
Peki arkadasim hic bir defa bile aklina geldimi acaba??Bilmiyorum,ama 227 gün Masallah yapmadigini birakmamissin,(büyüler,dualar) bu onun basina gelenlerin sebebi senin yaptiklarin olmasin sakin??Bunu sormamin sebebi yillar sonra neden seni ariyor??hic ona sordunmu??arayacak baska kimsesi yokmuymus?? Cünkü sen ne kadar tutmadi desende tutar.Madem ki o insani önceden seviyordun,simdi sevmiyorsan.mutluysan.Tövbe et.o yaptiklarin bozulsun.Cok üzüldüm gercekten.Allah ikinizinde yardimcisi olsun.
ben o zamanlar sadece nama dönsün diye bişeyler yapmıştım.kötülük için hiç bir şey yapmadım ve beddua da etmedim(bedduadan çok korkarım zaten)yaptıklarım hep muhabbet ve celp içindi.bana daha çok,umut verip sebepsiz ortada bıraktığı kadınların ahı çıkıyor gibi geliyor.yine de allah bilir.

ben o zamanlar sadece nama dönsün diye bişeyler yapmıştım.kötülük için hiç bir şey yapmadım ve beddua da etmedim(bedduadan çok korkarım zaten)yaptıklarım hep muhabbet ve celp içindi.bana daha çok,umut verip sebepsiz ortada bıraktığı kadınların ahı çıkıyor gibi geliyor.yine de allah bilir.
benden başka eski sevgilisini aradı mı bilmiyorum.belki aramıştır.ben gereğinden fazla,salaklık derecesinde iyi niyetli ve merhametliyim,belki de bu yüzden beni aramıştır,derdini anlatacak birine ihtiyacı olmuştur,belki diğerleri ona oh olsun demiştir...belki de bazı arkadaşların dediği gibi maddi yardım isyetecekti ama benden yüz bulamadı.bilemiyorum...

zaten terkedıp gıtmış karsısına ne yuzle cıkıyormus onuda anlamıd degılım ya hayrola , bencede maddi beklentısı var baksanıza araya su elektırıkte gırmiş bırdahakı arayısında borcta ister bu :D bırsey sormak ıstıyorum esınız eskı erkek arkadasınızla gorustugunuzu bılıyormu acaba ? tepkisı ne oldu ?
eşime eki bir arkadaşımla kahve içmeye gidiyorum dedim,canı sıkkınmış biraz dertleşeceğiz dedim.ama tabi eşime bu eski arkadaşımın kim olduğunu söylemedim.söylemeye gerek duymadım,boş yere kuruntu yapar diye.ortada bişey yokken tatsızlık çıksın istemedim.zaten o günün gecesi facede onu engelledim ve gsm operatörünü arayıp 10 tl karşılığında numaramı da değiştirdim.bunaldıkça beni arar belkdurduk yerde zor durumda kalmak istemem

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Merhaba arkadaşlar, siteyi kullanmayı bilmiyorum umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bundan 10 yıl önce birine aşık oldum. 7 ay kadar görüştük, sonra beni başkası için terk etti. O kadar acı çekiyordum ki, zaman zaman öldüğümü ve bu acının kabir azabı olduğunu düşünüyordum. Aylarca hiç durmadan dua ettim geri dönsün diye. O acıyla bir çok büyü, terkip ve celb yaptım. O kadar çok işlem yaptım ki, neredeyse bir çok işlemi ve duasını ezbere biliyordum. Bu acı ve dönmesi için uğraşmalar tam 227 gün sürdü. Arada bir bana dönüyor gibi oluyordu ama hemen gidiyordu. Kısacası o kadar duaya, işleme, ameliyeye dağlar yerinden oynardı ama ben sonuç alamadım. Velhasıl bıraktım uğraşmayı, içimdeki ateş de yavaş yavaş sönüyordu, acılarım azalıyordu. O beni terk ettikten 8 ay sonra kendime gelebildim ve hayatım normale döndü. 1 yıl sonra ben başkasıyla evlendim. Bu arada son 5 yılda bana faceden birkaç kere mesaj attı ama sıradan, dostane mesajlar. En son bir kaç ay önce evlendiğini, bir kızı olduğunu yazmıştı. Ben de hayırlı olsun falan yazdım. Geçenlerde faceden tekrar mesaj atmış beni arar mısın çok önemli diye, numarasını yazmış, aradım. Çok kötüydü, ne olur bir yerde bir kahve içelim, bir dosta çok ihtiyacım var dedi. Üzüldüm haline, buluştuk bir yerde. İşsiz olduğunu, elektrik ve suyunun kesik olduğunu, evine bakamadığı için karısının bebeği alıp evi terk ettiğini, elindeki bütün parayı batırdığını ve kendini alkole verdiğini söyledi. Hali o kadar kötüydü ki, konuşmaları tutarsız, bir cümleden bir cümleye atlıyor, hiç bir cümlenin sonunu getiremiyordu. Bence yarı deliydi. Ne yapmayı düşünüyorsun bundan sonrası için dedim. Yapabileceği bir şey olmadığını, böyle devam edeceğini söyledi...Allah yardımcın olsun deyip kalktım eve geldim. Gelir gelmez abdest alıp şükür namazı kıldım...İyi ki Allah o zaman ettiğim duaları kabul etmemiş, iyi ki bana onunla bir kader yazmamış. Şimdi anladım ki Rabbim beni sevdiği için o kadar duamı kabul etmemiş...Siz de birisi için ya da bir şey için çok ısrar etmenize rağmen Allah kabul etmiyorsa üzülmeyin nedenini yıllar sonra anlarsınız...Selametle.

Allah birşeyi vermiyorsa ya hayırlı değildir ya da daha iyisini verecektir, o konuda haklısınız. Fakat o kişi sizinle hayat kursaydı herşey farklı olabilirdi, bunu da unutmayın. İnsanların hayatlarını yaptığı seçimler belirler, demek ki diğer eş tercihi yanlışmış. Hakkımızda hayırlısı ve en iyisi olması dileklerimle.

eheres

Kayıtlı Üye
senin yaptığında yanlış bir tutum başkasıyla evlisin ve eski sevgilinin mesajlarına cevap veriyorsun hatta buluşuyorsun.ne kadar dostane olup olmadığı önemli değil sende pek hayırlı sayılmazsın...

efsunkar

Kayıtlı Üye
senin yaptığında yanlış bir tutum başkasıyla evlisin ve eski sevgilinin mesajlarına cevap veriyorsun hatta buluşuyorsun.ne kadar dostane olup olmadığı önemli değil sende pek hayırlı sayılmazsın...
sen ne demek istiyorsun.ne kadar ayıp...sen benim yazdıklarımdan ne anladın,eski sevgilimle buluştuğumu mu?vallaha senin aklın başka bir şeye çalışıyor demek ki,kişi kendinden bilir işi.lütfen bir daha tanımadığın insanlara hayırlı sayılmazsın deyip haddini aşma...yaptığım şeyde en ufak bir yanlış yok.

eheres

Kayıtlı Üye
neresinde yok ya eski sevgilinle iletişime devam etmişsin bir süre bunun doğru olan kısmını bana açıklayabilirmisin? çağırdığında da yanına gitmen cabası ne maksatla olursa olsun gitmen büyük bir hata..

efsunkar

Kayıtlı Üye
neresinde yok ya eski sevgilinle iletişime devam etmişsin bir süre bunun doğru olan kısmını bana açıklayabilirmisin? çağırdığında da yanına gitmen cabası ne maksatla olursa olsun gitmen büyük bir hata..
bak arkadaşım,öncelikle,eski sevgilimle görüşüp görüşmeyeceğim,onunla öpüşüp öpüşmeyeceğim de,benim bileceğim işler,burada kimseye laf düşmez.sonra,sen olayların detaylarını biliyor musun da konuşuyorsun.o beni terk ettikten sonra,o sevgilisiyle aynı evi paylaşırken,annesi hastaydı ve 20 gün yattı,ona 20 gün ben baktım geceli gündüzlü.2010 yılında o bana yine faceden mesaj atmıştı önemli diye,ben cevap vermedim,sonra duydum ki annesi hastanede yatıyormuş ve helalleşmek için beni görmek istemiş,tabi ben aradan 1 aydan fazla zaman geçince öğrendim ve ne helalleşmeye,ne cenazesine,ne taziyeye gitmemiş oldum ve bu beni fazlasıyla üzmüştü.bu yüzden yıllar sonra tekrar önemli diye mesaj gelince görüşme gereği hissettim.sen olayın bütünü-ne bakmıyorsun ve senin bu olaydan tek anladığın,hatta tamamen anladığın ben eski sevgilimle buluşmaya gitmişim...bu cümle tek başına çok iğrenç ve ahlaksız bir durumu ifade eder.ama yukarıda olayı yazdım,olayın özü tamamen başka,sen bunu bile bile hala bana kocasını aldatmış kadın muamelesi yapıyorsun.lütfen haddini aşma artık...dediğim gibi,olay sadece eski sevgilimle buluşmam ve hatta ilişki yaşamam dahi olsa burada bana hesap sormaya kimin hakkı var ve ben böyle uygun görmüşsem başkasına ne düşer acaba???kaldı ki senin anladığın gibi değil,alakası yok

efsunkar

Kayıtlı Üye
sen nasıl okuyorsun,nasıl yorumluyorsun?eski sevgilimle bir süre daha iletişime devam ettiğim tamamen senin iftirandır...istersen tekar oku ama anlayacağın şey yine aynı olacak çünkü kalbin fesat ve aklın hep böyle şeylerde

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Arkadaşlar yorumlarınızda daha seviyeli olun lütfen.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Sevgili efsun , canım ben eşini aldatıgın konusunda bırsey soylemedım, ki zaten yaptıgında aldatmışlık yok , benım demek ıstedıgım senin karsı taraftan bır beklentın olmasa dahi karsı tarafın tutumu hoş olmamış fıkrımce cunku sen eskısı gıbı yarım elma degılsın artık esınle butunlestın yanlış anlama yargılama yapmıyorum adına sadece senınde dedıgın gıbı esın duysa yanlış biçimlendırır ,arkadasta bunu anlatmak ıstemiş ama kaba kaçmış fazlasıyla , karsı tarafında hassasıyetız ve anlayışsız oldugu kanaatindeyımki artık evlı bir bayansın eskısı gıbı yarım degılsın kafana gore cıkıp yanına gdemessın , senın ıyı nıyetınden kuskum yok ama karsı taraf masum gelmedi canım bana , evlı bır bayandan nasıl bır yardım yada dostluk bekleyebılır ki sonucta eskı sevgılı ,ben bırazda erkek gozuyle bakmaya calısıyorum , karım eskı sevgılısıyle bır kahve içse yada kocam ?hoş durmuyor gıbı ,sen endıse duymussun annsıne yetısemedıgın zamanda gıbı

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Konunun ana teması ve anlatılmak istenen, olmayan bir dileğinizin sizin için daha hayırlı olacağı. Ayrıntılara neden takıldınız ki bu kadar? Sayın Efsunkar, başından geçenleri paylaştığına ve bizlere öğüt verdiğine pişman olmuştur eminim.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef

Yaptiginiz yorumlarda kurdugunuz cümlelere lütfen dikkat edermisiniz arkadasim?? Biz burada hic kimseyi ön yargilar ile yargilayamayiz.Siz bence en iyisi susun,ne siz kirilin,nede arkadasimiz.

efsunkar

Kayıtlı Üye
Sevgili efsun , canım ben eşini aldatıgın konusunda bırsey soylemedım, ki zaten yaptıgında aldatmışlık yok , benım demek ıstedıgım senin karsı taraftan bır beklentın olmasa dahi karsı tarafın tutumu hoş olmamış fıkrımce cunku sen eskısı gıbı yarım elma degılsın artık esınle butunlestın yanlış anlama yargılama yapmıyorum adına sadece senınde dedıgın gıbı esın duysa yanlış biçimlendırır ,arkadasta bunu anlatmak ıstemiş ama kaba kaçmış fazlasıyla , karsı tarafında hassasıyetız ve anlayışsız oldugu kanaatindeyımki artık evlı bir bayansın eskısı gıbı yarım degılsın kafana gore cıkıp yanına gdemessın , senın ıyı nıyetınden kuskum yok ama karsı taraf masum gelmedi canım bana , evlı bır bayandan nasıl bır yardım yada dostluk bekleyebılır ki sonucta eskı sevgılı ,ben bırazda erkek gozuyle bakmaya calısıyorum , karım eskı sevgılısıyle bır kahve içse yada kocam ?hoş durmuyor gıbı ,sen endıse duymussun annsıne yetısemedıgın zamanda gıbı
güzel kardeşim sözlerim sana değil,lütfen sen üstüne alınma.arkadaşlardan biri beni yargılayıp bana hesap sorma hakkını görmüş kendisinde,üstelik de olay hiç onun indirgediği,özetlediği gibi değil.zaten sadece bir kere gittim 1 saat bile durmadım kahvemi içene kadar ne anlattıysa bütün görüşmem bundan ibaret.eminim ki zamanında canımı çok yaktığı için gitme isteğini allah içime verdi ve gidip halini gördüm...neyse bu konu kapansın vallahi pişman oldum.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Üyemizin isteği doğrultusunda konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...