İsim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Merhaba. Bir konuda bilgilerinizi ve yardımınızı isteyeceğim. Bence ismim bana uygun değil ve enerjimi düşürüyor. İsmimi değiştirmek istiyorum. Sizce bu doğru mu? Peki bana uygun ismi nasıl bulabilirim enerjisi yüksek olan isimleri önerebilir misiniz?

4

43887

Bu konuda gerçekten isminizin enerjisel olarak sizi etkilediğini düşünüyorsanız iyi bir Akrofonolog (isim bilimcisi)ile görüşmenizi tavsiye edebilirim.Evet bazı durumlarda kişiler isimlerine ikinci bir isim yada değiştirerek ,hayatlarına pozitif şekilde etki ettiğini araştırmıştım,örnek vermenin doğru olmadığını düşünüyorum. örneğin sizin ticarete yatkınlığınız var bu alanda enerjisi yüksek harfler M,Z harfleridir yada sanat kabiliyetiniz var diyelim L,C,Ç harfi gibi ,sağlıktan ,kariyere,karekter özelliklerine etki derecesi vardır ve değiştirme yada ek isim takma değerlendirmelerinde etkin rol oynar...özellikle de enerjisi yüksek harflerin başında da A,B,C,J,S,,K,L,M,N,Z, bu harfler gelmektedir ...Sevgiler...

Apolitiktosbaaa

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İsim bazen etkileyebiliyor bizi. Bence yanlış değil gayet mantıklı düşündüğün ne :)

isim ne peki bizimle paylaşabilirsen mutlu oluruz?

not: kural gereği flood yapılmaz, standart renk kullanılır ve şahsi bilgiler paylaşılmaz.üye olan herkes kuralları kabul etmiş olarak muamele görür.

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Yorumlarınız için tesekkür ederim oncelikle. Anlami cok kiymetli degerli kisi olan "mahra" ve anlami en yuce olan "ulya" isimlerini severim ama "S" harfinin bana ugur getirdigini dusunuyorum sanki benim icin ozel bir harf... S harfi ile baslayan ilgimi ceken bir isim de bulamadim acikcasi bununla ilgili bir yardim almak istiyorum.

4

43887

Sitemizde farklı renkte yazı ve üst üste msj yazmak kurallara aykırıdır.Mabet kurallarını okuyunuz..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tam olarak neyi değiştirmeye ihtiyacınız var?

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Bana iyi gelecek bir isme ihtiyacim var... Enerjisi yuksek olan.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bana iyi gelecek bir isme ihtiyacim var... Enerjisi yuksek olan.
İyi gelecek dediğinizde biraz genel kalıyor gibi. Yani tam olarak neye iyi gelmeli, hangi anlamda enerjisi yüksek olmalı?
Her harfin ve harflerin bir araya getirdiği isimlerin yüksek enerjisi vardır. Önemli olan neyi amaçladığımız.

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Guclu bir kadin oldugumu belirten bir isme ihtiyacim var. Sarsilmaz yenilmez ve tuttugunu koparan... Ayrica ben grafik tasarimciyim siradan olmamali bu yonden de beni yansitmali. Simdiki ismimim bunlari yansitmadigini dusunuyorum...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Guclu bir kadin oldugumu belirten bir isme ihtiyacim var. Sarsilmaz yenilmez ve tuttugunu koparan... Ayrica ben grafik tasarimciyim siradan olmamali bu yonden de beni yansitmali. Simdiki ismimim bunlari yansitmadigini dusunuyorum...
Müsait zamanda yazacağım bir kaç alternatif.
Bu arada soyadınızla ve doğum tarihinizle birlikte de sayı değerleri önem kazanıyor. Bütün bunların dışında aslında daha önemli olan bir konu var, o konuyu da Urum mesajımı yeniden düzenlediği için kendisine sormam lazım, kendisinden öğrendiğim bir şey olduğundan paylaşıp paylaşamayacağımı kendisinden öğrenmem gerek.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Hiç bir isim size bu istediklerinizi veremez. Sorun isminizde değil sizde. Problemi ve dolayısıyla çareyi yanlış yerde arıyorsunuz.

Eğer mesele isimlere kalsaydı ismi her ''Mehmet'' olan İstanbul'u fethederdi.

Bakınız: Fatih Sultan Mehmet

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Beni ismimle cagirdiklarinda memnun olmuyorum sayin demir. Yani ismimi degistirdigimde kisiligim degismeyecek ismim kisiligime uygun olacak... Bekliyor olacagim chillout.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hiç bir isim size bu istediklerinizi veremez. Sorun isminizde değil sizde. Problemi ve dolayısıyla çareyi yanlış yerde arıyorsunuz.

Eğer mesele isimlere kalsaydı ismi her ''Mehmet'' olan İstanbul'u fethederdi.

Bakınız: Fatih Sultan Mehmet

İsimler sihir yaratmaz evet ancak ciddi etkileri vardır.
Öyle canım sıkıldı hadi adımı değiştireyim gibi değil olay.
Çeşitli yöntemlerle değiştirilir ve etkisi olur.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
İsimler sihir yaratmaz evet ancak ciddi etkileri vardır.
Öyle canım sıkıldı hadi adımı değiştireyim gibi değil olay.
Çeşitli yöntemlerle değiştirilir ve etkisi olur.

Mesela? Konuyu biraz açarmı sınız? Bilmediğim bir şeyse açıkcası konu açılmışken ve uygunken bende öğrenmek isterim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Mesela? Konuyu biraz açarmı sınız? Bilmediğim bir şeyse açıkcası konu açılmışken ve uygunken bende öğrenmek isterim.
Önce isimlerin kişilik üstünde de etkisi olduğunu söyleyeyim. Bu gerçektir.
İsimlerin, harflerin kişilerin yaşamı ve hatta sağlıkları üstünde de etkisi vardır. Bu da gerçektir.
İsimler öylesine nüfus cüzdanından silinip değiştirildiğinde de pozitif negatif küçük etkileri olabilir ama daha fazlası için daha farklı şeyler gerekir.
Yukarıdaki mesajda söylediğim gibi özellikle uygulamayı öğrendiğim kişiden sorun olup olmayacağını öğrendikten sonra mümkün olursa lillium_ kullanıcı adlı üyemize bazı bilgiler aktaracağım. Genele aktarmayacağım sanırım, zira zaten Urum mesajımı düzenlemiş demek ki bir sakınca görmüş bu konuda.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Önce isimlerin kişilik üstünde de etkisi olduğunu söyleyeyim. Bu gerçektir.
İsimlerin, harflerin kişilerin yaşamı ve hatta sağlıkları üstünde de etkisi vardır. Bu da gerçektir.
İsimler öylesine nüfus cüzdanından silinip değiştirildiğinde de pozitif negatif küçük etkileri olabilir ama daha fazlası için daha farklı şeyler gerekir.
Yukarıdaki mesajda söylediğim gibi özellikle uygulamayı öğrendiğim kişiden sorun olup olmayacağını öğrendikten sonra mümkün olursa lillium_ kullanıcı adlı üyemize bazı bilgiler aktaracağım. Genele aktarmayacağım sanırım, zira zaten Urum mesajımı düzenlemiş demek ki bir sakınca görmüş bu konuda.

Şimdi bakın açıkcası tam olarak neden bahsettiğiniz anlamadım. Bazı isimler vardır çağrışımlarından dolayı (genelde alay konusu olur) insanlar değiştirmek isterler. Öünkü ismin çağrışımı anlamının önüne geçmiştir.

Örneğin ''Şaban'' ismi Kemal Sunal'ın tiplemesinden dolayı bir çok insanda komik diyebileceğimiz çagrışımlar uyandırdığı için deiştirmek isteyenleri biliyorum. Anlamı farklı olmasına rağmen çağrışım ismin önüne geçmiştir, kişi tarafından değiştirilmek ister bunu gayet mantıklı buluyor ve anlıyorum. Yanlız arkaşımızın bahsettiği olay bu değil

Şimdi ben konu dağılmasın diye bunla alakalı mesaj atmayacam konuya ama takip edecem. Bu durumda sizin öyle bir isim önermeniz gerekiyor ki ben o ismi duyduğumda;

Güçlü, sarsılmaz, yenilmez, tuttuğunu koparan aynı zamandada grafiker,ressam, mimar vs... tarzı bir mesleği olan bir kadın olduğunu anlamalıyım. Merakla bekliyorum. İyi forumlar

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Sayin demir ismimin cogu zaman alay konusu oldugu da dogrudur. Hemde edepsizce dalga gecenler de olmustur. Fakat bunun haricinde bana o isimle hitap etmeleri vs. Cagirmalari da hosuma gitmemekte bana olumsuz etki yapmaktadir. Yani onerilecek isimlerde bu ozelliklerin hepsi olamaz sanirim bunun farkindayim ama bir ozellikle öne cikacaktir öyle dusunuyorum...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şimdi bakın açıkcası tam olarak neden bahsettiğiniz anlamadım. Bazı isimler vardır çağrışımlarından dolayı (genelde alay konusu olur) insanlar değiştirmek isterler. Öünkü ismin çağrışımı anlamının önüne geçmiştir.

Örneğin ''Şaban'' ismi Kemal Sunal'ın tiplemesinden dolayı bir çok insanda komik diyebileceğimiz çagrışımlar uyandırdığı için deiştirmek isteyenleri biliyorum. Anlamı farklı olmasına rağmen çağrışım ismin önüne geçmiştir, kişi tarafından değiştirilmek ister bunu gayet mantıklı buluyor ve anlıyorum. Yanlız arkaşımızın bahsettiği olay bu değil

Şimdi ben konu dağılmasın diye bunla alakalı mesaj atmayacam konuya ama takip edecem. Bu durumda sizin öyle bir isim önermeniz gerekiyor ki ben o ismi duyduğumda;

Güçlü, sarsılmaz, yenilmez, tuttuğunu koparan aynı zamandada grafiker,ressam, mimar vs... tarzı bir mesleği olan bir kadın olduğunu anlamalıyım. Merakla bekliyorum. İyi forumlar
Konuda bahsedilen durum çağrışım, duyunca vay be dedirtecek tarzda bir arayış değil.
Çok basit ifade edilen soru cevap olarak şu; ''adımın enerjisini uygun bulmadığımı hissediyorum, bunu değiştirebilir miyim, değişirsem etkisi olur mu?'' ''evet etkisi olur''
Anlaşılamayan noktayı anlayamadım açıkçası.
Benim önereceğim isim ise muhtemelen duyduğunuzda pek bir etki yaratmayacak, açıktan değil özelden yazacağım kendisine eğer uygun olursa mevzu. Zaten amaç başkasını değil isme sahip olanın kendini etkilemesi. :)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
''adımın enerjisini uygun bulmadığımı hissediyorum, bunu değiştirebilir miyim, değişirsem etkisi olur mu?''

Eğer soru buysa sıkıntı yok. Çünkü ben arkadaşımızın attığı diğer mesajlardan bunu anlamadım. Ha siz ben diğer mesajları dikkate almadan cevap verdim diyorsanız cevabınız bencede uygundur.

Arkadaşımızın istediği daha doğrusu ifade ettiği şekilde bir değişiklik mmkün değildi, kendiside düzeltmesini son mesajıyla yapmış zaten. Uyumlu bir isim bulacağına inanıyorum. İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...