intihar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Tanrının varlığını kabul etmiyorsak

Neden yaşamak zorundayız yaşamak istemiyorum buna neden mecburum
Tanrının varlığını kabul etmeyen bir kişi için günah yoktur o kişiye göre istediği rahatlık ile intahar eder . Ancak siz günaha inanıp Tanrıya inanmıyorsanız kendinize çeki düzen vermeniz gerekir diyebilirim . Çünkü ikisi aynı aileden denebilir inanç konusunda yer alıyor sonuçta sen basit bir duruma inanıp ona inanmıyorsan çok fazla bilgi eksikliğin var diyebilirim . (Böylesin demiyorum bak sadece söylüyorum yanlış anlaşılmasın)

aymarley

Kayıtlı Üye
Gerçek bir ateistim demiyorum zaten henüz o kadar bilgi sahibi değilim araştırma sürecindeyim bu hemen olacak bir iş değil bunun bilincindeyim. Ayrıca intihar etmeyi düşünmemin sebebi çevremle ailemle ilgili olan sorunum değil (hiçbir sorunum da yok zaten ) sonunda ölüp gideceksek yaşamanın ne anlamı var ki. Ben küçüklükten beri ölümden korkan biri değilim 10 yaşındayken migdemdeki bir sorundan dolayı hastahanede yattım 6 ay boyunca orda yan koğuşta lösemili arkadaşlarım vardı hastahanenin oyun odasında hastahanenin okul sınıfında falan beraberdik onlarla hastalıklarının bulaşıcı olduğunu düşünüp onların şişirdiği balonları falan alırdım ağzıma bulaşsın diye nasıl acı çektiklerini göre göre yapmıştım bunu hatta pek samimi olmadığımız biri ölmüştü abiydi 16 yaşlarındaydı pek bizimle konuşmazdı o oyun odasına gelmezdi onun ölümüne şahit oldum yinede yapmaya devam etmiştim geçen yaz da intahar eim 40 tane babanemin alzheimer hapıyla 1 ay geçici körlük yaşadım kurtuldum bileklerimi kestim falan olmuyor anlayacagınız ölemiyorum Çevremde aşırı neşeli olduğum söylenir sorunum yok sadece bu dünyanın olayını çözmeye çalışıyorum

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bekledim belki geçici bir sorun ya da sadece merak ettiğiniz bir durumdur diye cevap vermedim. Ama şu son yazdıklarınıza baktığımda sizin ciddi anlamda psikolojik tedavi görmeniz gerekiyor. Kendi yaşamını sonlandırmak ya da acı çekerek ölebilmeyi denemek bir tür rahatsızlıktır. Bu durumda çözüm dünyayı algılama değildir. Dünyayı algılamak için de bu tür bir faaliyet içerisine girilmez. Gerçeklik algınızda da bir problem olduğu görülüyor. O yüzden bunun çözümü bizim forumumuzda yoktur. Birebir olarak uzmanlardan yüz yüze yardım almanız gerekiyor. Biz genelde hemen bir uzmana görünün denmesine karşı çıkar mantıksal ya da parapsikolojik bir etki var mı diye sorgulama yoluna gideriz lakin bu durum sizin durumunuzda geçerli değildir.

İnsanların ölmeyi istemesinin mantıksal bir açıklaması yoktur. Çünkü insanın birinci güdüsü yaşama güdüsüdür. Kendi yaşamına son vermek doğamıza aykırı. Bu yüzden çözümünüz ve sorularınızın cevabı bizde değil. Yanlış yönlendirmeleri engellemek adına konu kilitlenmiştir. Çünkü bu sorunun çözümü sizde ve sizin bilinçaltınızdadır.

• Beğendim
Tepkiler: yay
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...