İncilin sayfaları( Mahşer günü)

egehann01

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu doğacak olan erkek çocuk ile alakalı bir film var.Onu izlemeni tavsiye ederim.İncilde bahsedildiği şekilde konu edinmiş.Filmin ismi ''Legion''

Sayın spawnz , Peki bu film tamamen yazdıklarınızı mı kapsıyor yoksa daha çeşitli şeyler ile ilgili mi ?
Saygılar..

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Yani incilin en zor anlasilan bölümlerimi oluyor bunlar? Yoksa karistiriyor olabilirmiyim? :/

En zor anlasılan bısı degıl ben profosor degılım hala İncil , kuran ve tevratı tam anlayan cıkmamıstır ve cıkamaz ama gızlımabette bir ilk ve begenılecek bisi oldugunu dusundugum ıcın (kimse suana kadar cıkıpta kuranı kerım sayfalarını sunup acıklama yapmamıstır) size de hristiyanlık dinini biraz olsun merak edenler icin acıklamakta bu sayfayı kullanmayı dusundum benımde kuranı merak ettıgım gıbı sızınde ıncılı merak edıp sormanız normal bısı nede olsa...

Demek istedigim anlasılması zor oldugu ıcın degıl bılgılerımı aktarmak ıcın boyle bırsey yaptım...Esenlıkle kalın.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Sayın spawnz , Peki bu film tamamen yazdıklarınızı mı kapsıyor yoksa daha çeşitli şeyler ile ilgili mi ?
Saygılar..

Bahsettiğim film sadece doğacak bir çocuk ve o çocuk sayesinde kıyametin önüne geçilmesi ile alakalı bir film.Aslında o kadar derinliği yok.Ama izlemenizi tavsiye ederim.

Bir de bir çok filme ve hatta bazı dizilerin ana temasını oluşturan bir konu var.Mikail ile Cebrail in anlaşmazlığını ve savaşını anlatan yapımlar.Neden aralarında böyle bir savaşın olduğunu çok az yapım konu ediyor.Bahsettiğim 'Legion' filmi de bu iki büyük melek ile ilgili birkaç ipucu veriyor.Filmde anlatılan diğer bir konu bu diyebilirim.
Saygılar...

S

SoNoL

Bahsettiğim film sadece doğacak bir çocuk ve o çocuk sayesinde kıyametin önüne geçilmesi ile alakalı bir film.Aslında o kadar derinliği yok.Ama izlemenizi tavsiye ederim.

Bir de bir çok filme ve hatta bazı dizilerin ana temasını oluşturan bir konu var.Mikail ile Cebrail in anlaşmazlığını ve savaşını anlatan yapımlar.Neden aralarında böyle bir savaşın olduğunu çok az yapım konu ediyor.Bahsettiğim 'Legion' filmi de bu iki büyük melek ile ilgili birkaç ipucu veriyor.Filmde anlatılan diğer bir konu bu diyebilirim.
Saygılar...
Demi Moore'nin rol aldığı,türkçe ismi ''7.mühür'' olan bir film izlemiştim ve çok etkilenmiştim.Bu söylediklerinizin ana temasıydı.Orada melek kadına yardım ediyordu ve mutlaka çocuğun dünyaya gelmesini sağlıyordu.Filmin sonu izleyicinin hayal dünyası ve inancına bırakılmıştı.

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
[FONT=&quot] [/FONT]
Bölüm 20

1Ve gökten inmekte olan bir melek gördüm; elin-de dipsiz derinliğin anahtarı ve büyük bir zincir vardı.

2Ve İblis ve Şeytan olan ejderi, eski yılanı tuttu ve onu bin yıl için bağladı.

3Ve bin yıl tamamlanıncaya dek artık ulusları saptırma-sın1 diye, onu dipsiz derinliğe attı ve onu orada kapadı ve onun üzerini mühürledi; ve bu şeylerden sonra onun kısa bir süre çözülmesi gerektir.

4Ve tahtlar gördüm; ve onların üzerine oturdular ve onlara yargılama yetkisi verildi; İsa’nın tanıklığından dolayı ve Allah’ın sözünden dolayı başı kesilmiş olanla-rın canları ile, ne canavara ne de onun şekline tapmamış ve alınları üzerine ve elleri üzerine damgayı almamış olanları gördüm; ve onlar dirildiler2 ve Mesih’le birlikte bin yıl egemenlik sürdüler;

5Ama ölülerin geri kalanları bin yıl tamam oluncaya dek dirilmediler.3 İlk diriliş budur.

6İlk dirilişte payı olan mutlu ve kutsaldır; bunların üzerin-de ikinci ölümün yetkisi yoktur; ama Allah’ın ve Me-sih’in kâhinleri olacaklar ve O’nunla birlikte bin yıl egemenlik süreceklerdir.

7Ve bin yıl tamamlanınca, Şeytan zindanından çözülecek;

8Ve yeryüzünün dört köşesinde olan ulusları, Gog ve Megog’u saptırmak, onları savaş için bir araya toplamak üzere çıkacak; onların sayısı denizin kumu gibidir.

9Ve yeryüzünün genişliği üzerine çıktılar ve kutsalların ordugâhını ve sevgili şehri kuşattılar; ve Allah’tan, göğün içinden ateş indi ve onlar yiyip yuttu.

10Ve onları saptıran İblis, canavar ile yalancı peygambe-rin içinde bulundukları ateş ve kükürt gölüne atıldı; ve gündüz ve gece, çağlar çağına dek onlara işkence edile-cektir.

11Ve büyük, beyaz bir taht ve onun üzerinde otu-ranı gördüm; yer ve gök O’nun yüzünden kaçtılar ve on-lar için bir yer bulunmadı.

12Ve ölüleri, büyükleri ve küçükleri tahtın önünde dur-makta gördüm ve kitaplar açıldı; ve hayat kitabı olan baş-ka bir kitap açıldı. Ve ölüler, kitaplarda yazılmış olan şeylerden, kendi işlerine göre yargılandılar.

13Ve deniz kendisinde olan ölüleri verdi; ve ölüm ve ölü-ler diyarı kendilerinde olan ölüleri verdiler; ve her biri, kendi işlerine göre yargılandı.

14Ve ölüm ve ölüler diyarı ateş gölüne atıldılar. İkinci ölüm budur.1

15Ve her kim hayat kitabında yazılmamış bulunduysa, ateş gölüne atıldı.

Bölüm 21

1Ve yeni bir gökle yeni bir yer gördüm; çünkü ilk gök ve ilk yer geçip gittiler; ve artık deniz yok.

2Ve ben Yuhanna, kutsal şehri, yeni Yeruşalem’i kendi kocası için hazırlanmış süslü bir gelin gibi göğün içinden, Allah’tan inmekte gördüm.

3Ve gökten büyük bir ses işittim, şöyle diyordu: “İşte, Al-lah’ın çadırı2 insanlarla birliktedir; ve kendisi onlarla birlikte oturacaktır; ve onlar kendisinin halkı olacaklar; ve Allah kendisi onlarla birlikte olacak, onların Allah’ı olacak.

4Ve Allah onların gözlerinden bütün gözyaşları silecek; ve artık ölüm olmayacak, artık ne yas, ne ağlayış ne de acı olacak, çünkü önceki şeyler geçip gittiler.”

5Ve tahtın üzerinde oturan dedi. “İşte her şeyi yeni yapı-yorum.” Ve bana, “Yaz, çünkü bu sözler güvenilir1 ve gerçektir” dedi.

6Ve bana dedi: “Oldu.2 Alfa ve Omega, başlangıç ve son benim. Ben susamış olana hayat suyunun pınarından kar-şılıksız olarak vereceğim.

7Galip gelen her şeyi3 miras alacak ve ona Allah olaca-ğım ve o bana oğul olacak.

8Ama korkaklara ve iman etmeyenlere ve iğrençlere ve katillere ve zina edenlere ve büyücülere ve puta tapanlara ve bütün yalancılara gelince, onların payı ateş ve kükürt-le yanan göldedir; ki bu, ikinci ölümdür.”

9Ve son yedi belayla dolu yedi tasları olan yedi meleklerden biri bana geldi ve benimle konuşup dedi: “Buraya gel, sana gelini, Kuzu’nun eşinin göstereceğim.”

10Ve beni Ruh’ta, büyük ve yüksek bir dağa götürdü;ve bana gökten, Allah tarafından inmekte olan kutsal şehri, Yeruşalem’i gösterdi;

11Allah’ın yüceliği onda bulunuyordu; onun parlaklığı, kristale benzer yeşim taşı gibi, çok değerli bir taşa benzi-yordu;

12Büyük ve yüksek bir duvarı da vardı; on iki kapısı ve kapılarda on iki melek vardı; ve kapıların üzerine, İsrail oğullarının on iki kabilesinin adları olan adlar yazılıydı.

13Doğuda üç kapı, kuzeyde üç kapı, güneyde üç kapı ve batıda üç kapı vardı.

14Ve şehir duvarının on iki temeli ve onların üzerinde Kuzu’nun on iki resulünün adları vardı.

15Ve benimle konuşanın elinde, şehri ve onun kapılarını ve onun duvarlarını ölçsün diye, bir altın ölçü kamışı vardı.

16Ve şehir, dört köşe hâlinde yayılmış4 olup onun uzun-luğu genişliği kadardır. Ve şehri kamışla ölçtü, on iki bin ok atımıydı;5 onun uzunluğu ve genişliği ve yüksekliği birbirine eşittir.

17Ve onun duvarını ölçtü; insanın ölçüsü, yani melek öl-çüsü olup, yüz kırk dört arşındı.

18Ve onun duvarının yapısı yeşimdi; Ve şehir saf cama benzer saf altındı.

19Ve şehir duvarının temelleri, her türlü değerli taşla be-zenmişti. Birinci temel yeşim; ikincisi safir; üçüncüsü alaca akik; dördüncüsü zümrüt;

20Beşincisi beyaz akik; altıncısı kırmızı akik; yedincisi sarı yakut; sekizincisi gök zümrüt; dokuzuncusu topaz; onuncusu sarıca zümrüt; onbirincisi gökyakut; on-ikincisi mor yakuttu.

21Ve on iki kapı, on iki inciydi; kapıların her biri ayrı ay-rı birer incidendi; ve şehrin caddesi saydam cam gibi saf altındı.

22Ve onda tapınak görmedim; çünkü her şeye gücü olan Rab Allah ve Kuzu onun tapınağıdır.

23Ve onda ışık versinler1 diye, şehrin ne güneşe ne de aya ihtiyacı vardır; çünkü Allah’ın yüceliği onu aydın-latır ve Kuzu onun lâmbasıdır.

24Ve kurtulmuş olanların ulusları2 onun ışığında yürüye-cekler; ve dünyanın kralları kendi yüceliklerini ve onur-larını onun içine getirecekler.

25Ve gündüz onun kapıları hiç kapanmayacak; çünkü orada gece olmayacaktır.

26Ve ulusların yüceliğini ve onurunu ona3 getirecekler.

27Ve onun içine, kirletici her hangi bir şey ve iğrençlik yapan ve yalan söyleyen asla girmeyecektir; yalnız Ku-zu’nun hayat kitabında yazılı olanlar girecektir.

Bölüm 22
1Ve bana, Allah’ın ve Kuzu’nun tahtından çıkan billur gibi berrak, saf hayat suyu ırmağını gösterdi.
2Şehrin caddesinin ortasında ve ırmağın bu tarafında ve öbür tarafında, on iki meyve üreten, her ay kendi mey-vesini veren hayat ağacı vardı; ve ağacın yaprakları ulus-ların şifası içindi.
3Ve artık hiçbir lânet olmayacak; ve Allah’ın ve Ku-zu’nun tahtı onda olacaktır; ve O’nun kulları kendisine hizmet edecekler;
4Ve O’nun yüzünü göreceklerdir; ve O’nun adı onların alınları üzerindedir.
5Ve orada gece olmayacaktır; ve bir lâmbaya ve güneş ışığına ihtiyaçları yoktur; çünkü Rab Allah onlara ışık ve-recek ve çağlar çağına deka egemenlik süreceklerdir.
6Ve bana dedi: “Bu sözler güvenilir ve gerçektir; ve kutsal peygamberlerin Allah’ı Rab, yakında olması gereken şeyleri kendi kullarına göstermek için meleğini gönderdi.”
7“İşte, tez geliyorum. Bu kitabın peygamberlik sözlerini tutan mutludur.”
8Ve ben Yuhanna, bu şeyleri gören ve işiten benim. Ve işi-tip gördüğüm zaman, bu şeyleri bana gösteren meleğe ta-pınmak için ayaklarının önüne kapandım.

9Ve bana dedi:* “Sakın bunu etme! Çünkü ben, senin ve peygamber kardeşlerinin ve bu kitabın sözlerini tutan-ların kul1 olan arkadaşıyım; Allah’a tapın.

10Ve bana dedi:* “Bu kitabın peygamberlik sözlerini mü-hürleme; çünkü vakit yakındır.

11Haksız2 olan, hâlâ3 haksız olsun; ve murdar olan, hâlâ murdar olsun; ve salih olan, hâlâ salih olsun; ve kutsal olan, hâlâ kutsallaşsın.”

12“İşte, tez geliyorum; ve herkese kendi işinin olduğuna göre vermek üzere karşılığım beraberimdedir.

13Alfa ve Omega, başlangıç ve son, ilk ve sonuncu benim.

14Hayat ağacına gelmeye hakları4 olsun ve şehre kapılar-dan girsinler diye, O’nun emirlerini yerine getirenler5 mutludur.

15Ama köpekler ve büyücüler ve zina işleyenler ve katil-ler ve puta tapanlar ve yalanı seven ve onu işleyen herkes dışardadır.

16Ben İsa, kilise topluluklarında size bu şeylere tanıklık etsin diye meleğimi gönderdim. Ben Davut’un kökü ve soyuyum; parlak sabah yıldızıyım.”

17Ve Ruh ve Gelin, “Gel!” diyorlar. Ve işiten, “Gel!” de-sin. Ve susayan gelsin; ve isteyen, hayat suyunu karşılık-sız olarak alsın.

18Çünkü bu kitabın peygamberlik sözlerini işiten herkese ben tanıklık ediyorum: Eğer biri bu şeylere bir-şey eklerse, Allah bu kitapta yazılı olan belaları ona kata-caktır;

19Ve eğer biri bu peygamberlik kitabının sözlerinden çı-karırsa, Allah onun payını hayat kitabından1 ve kutsal şe-hirden ve bu kitapta yazılı bulunan şeylerden çıkaracaktır.

20Bu şeylere tanıklık eden, “Evet, tez geliyo-rum!” diyor. Amin! Evet, gel ya Rab İsa!

21Rabbimiz İsa Mesih’in inayeti hepinizle2 bir-likte olsun, Amin.

Not: Paylaştıgım İncilin Mahser günü bölümü boylece bitmistir bundan sonra 6dan -22 ye kadar olan bolumlerı yanı yayınladıgımız bolumlerden aklına takılan ve sormak ıstıyen olursa acıklamaya elımden geldıgınce hazırım ıyı okumalar
[FONT=&quot][/FONT]​

S

SoNoL

Emeğinize sağlık Gabriel,bu şekilde tek tek indirip kaynaklarıyla bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler.İnanaç özgürlüğü,cesaret ve kararlılığınız adına kutluyorum.Tüm mukaddes kitaplarda,semavi dinlerde bu ve buna benzer uyarılar verilmektedir.Neler olacağı açıkça anlatılmıştı rve bunlara uyup uymamak yine bizlere bırakılmıştır,sonuçlarında neler olacağınada işaret edilmiştir.Saygılar...

guzelcem

Kayıtlı Üye
bir gün hz. ömer incil okuken peygamber efendimiz geldi ve artık kuran oku dedi. yani tevrat zebur incilin zedelendiğini biliyorsunuz elbette onlarda allhın kitabı lakin tahrip edildi. kuranda bile herşey o kadar açıkken insanlar farklı şeylere inanıp düşünüp işleri nasıl farklı farklı yorumluyorlar:((( ben ne incelerim nede merak edip okurum incili-tevratı-zeburu ilgimi bile çekmiyor:( benim ilgimi çeken YÜCE ALLAHIMIN kullarına hayırlı kitap göndermişdir,KURAN-I KERİMİ okudukça huzur veren müslümanlığımızı yaşatan bir kitapdır.... emek vermişsiniz kardeş emeğinize sağlık.

S

SoNoL

bir gün hz. ömer incil okuken peygamber efendimiz geldi ve artık kuran oku dedi. yani tevrat zebur incilin zedelendiğini biliyorsunuz elbette onlarda allhın kitabı lakin tahrip edildi. kuranda bile herşey o kadar açıkken insanlar farklı şeylere inanıp düşünüp işleri nasıl farklı farklı yorumluyorlar:((( ben ne incelerim nede merak edip okurum incili-tevratı-zeburu ilgimi bile çekmiyor:( benim ilgimi çeken YÜCE ALLAHIMIN kullarına hayırlı kitap göndermişdir,KURAN-I KERİMİ okudukça huzur veren müslümanlığımızı yaşatan bir kitapdır.... emek vermişsiniz kardeş emeğinize sağlık.

Kur'an'ın bugünkü haliyle kitap halinde toplanılmış şekline "Mushaf" denir. Mushaf, "sayfalar haline getirilmiş" ya da "iki kapak arasındaki sayfalar" anlamına gelir ve S-H-F (sahife) kökünden gelir.
Kur'an Peygamberinin ölümü ile tamamlandığından kendisi hayatta iken toplanmamış, mushaflaştırılıncaya kadar tevatür yolu ile özellikle ezberlenerek muhafaza edilmiştir. Kur'an ayetleri ilk zamanlar vahiy kâtipleri tarafından papirüs, deri ve kemik üzerine yazılarak saklanırdı. Kurra denen ezbere Kur'an bilenlerden 70'e yakın kişi bir savaşta kaybedilince Hz. Osman tarafından toplanan Kur'an Heyeti, şahitli olarak sureleri peygamberin sağlığında dizdiği sırada toplamış, Kuran'dan olmayan dipnot ve tefsir notları imha etmiştir. Bu dizilişe göre Kur'an 114 adet bölümden (sure) oluşur. Sureler genellikle surenin içerdiği ayetlerin konulardan birine göre verilen Arapça isimlerle anılırlar. Sureler kronolojik bir sırada (söyleniş sırasına göre) düzenlenmemişlerdir. Müslümanlar Kur'an'ın sıralanışının da mucizevi olduğuna inanırlar. Sıralamanın da Kur'an'ın bütününden olduğu ve Allah tarafından bildirildiği müslümanlarca kabul edilir.
Kur'an'ın bugünkü dizilişi ile mushaflaşması ise Halife Osman zamanında gerçekleşmiştir. Bilinen en eski Kur'an Mushafı (MS 591) Özbekistan'ın Taşkent şehrindeki bir müzede sergilenen üçüncü Halife Osman Mushafı olarak anılmaktadır.

Kaynak: kuran-i-kerimin-toplanmasi-ve-kitap-haline-getirilmesi.
Bu tür yazılar yazınca lütfen ararştırarak yazınız. Hz.Ömer Kuran-ı Kerim'in toparlanmasında yardımcı olmuştur,o zaman henüz kuran-ı kerim kitap haline getirilmemişti.Bunun dışında bu sitede sadece müslümanlar bulunmamaktadır. Her dinden üyeler vardır ve kendilerini ifade etme özgürlüğüne sahiptirler. Sevgiler.

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC

Sayın Güzelcem ;
belki simdi yazcaklarımı bıraz kırıcı bulucaksınız ama benım konuma yazdı ısenız kendımıde konumda savunma hakkım oldugunu dusunuyorum(ayrıca İNANCIMI)

Bana demek ıstedınız gayet acık ben İncili takmam o defalarsa duzenlenmıstır ,kutsal kıtaptan bıle belkıde saymam ...İste cahil insanların dusuncesıdır bu...Ben burda bırebır İncili yazmısım ve gereklı acıklamaları ve soruları kabul edıp cevaplıyorum ama sız bana gelmıs İncili umursamadıgınızı ıma eden cumleler sarf edıyorsunuz... Bu sızın dusuncenız saygı duyarım ama o zaman cevap olarak yazmayın lutfen gun gelır Kuran-ı Kerımıde yazar bırı ve bırıde sızın gıbı buraya cıkar boyle seyler yazarsa o zaman anlarsınız benı.Ben burda emek harcayıp saatlerce elımle yazmıs bu konuyuda 1 ay zarfında ıncıleyıp duzenlemısım ...Biraz emege saygı ve tabıkı Dıne saygı tekrar dıyıcem belkı ama sunuda unutmayın suan Dünya uzerinde en cok inanana sahıp din akımıdır...

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Burada konu İncildeki mahşer günü.Ama nedense bunu tartışmıyoruz.İncilde bahsedilen kıyamet günü ilgili ayetleri iştişare etmiyoruz.Neden?

Biri çıkıp diyor ki;İncil değişmiştir,açın Kuran okuyun diyor.Yani İncili Tevratı bırakın,Kurana dönün diyor.Haliyle tartışma başlıyor.O zaman sizde araştırma yapın Kurandan ayetler ile,mahşer günüyle alakakalı.Ama ben öyle bir yazınızı göremedim.

İllaki konu bu yöne sapacaksa;biraz destekli atın.Hayatında İncil ve Tevratı eline almamış kişiler,değişmiştir deyip,konuyu saptırıp çıkıyor.Aynı şekilde Kuranıda açıp bakmamış kişiler bunlar.

Varsa bir iddaanız sonuna kadar sürdürün,yarıda bırakıp kaçmayın.Her konuda böyle oluyor.Şimdi yine böyle olacak.

Ben Kuranın değiştiğinizi,İncil ve diğer kitapların değişmediğini ispat ederim size.Gayet tatmin edici kanıtlarla da açıklarım.Bir daha böyle konuları tartışmak için cesaretiniz kalmaz.

Yöneticelerden ricam;böyle konularda,konuyu saptıran kişiler hakkında gereğinin yapılması.Her konuda böyle oluyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
Merhabalar;

Bu baslik altinda Incil iceregi paylasiliyor ,konunun basliginda belirtilmis oldugu gibi.
Ilgili olanlar okur,ilgi duymayanlar okumaz.Herseyi okumak yada kabul etmek zorunda degil hic bir uye.
Ama saygi duymak durumundayiz. Kaldiki Incil hafife alinacak bir kitap degildir.

Tartismaya sebebiyet verecek aciklamalardan sakinirsak konu kilitlenmez, ve Gabriel'in emegi bosa gitmez.

Yukarida gecen Ömer hadisesine deyinmeden gecemeyecegim. Bahsi gecen hadisenin kaynagini belirtirseniz cok sevinirim,
Zira o konu farklidir, Ömer bir gün bir yerde bir Incil sayfasi bulur, ve icereginin Ayet (Allah kelami) oldugunu anlar ve bunu Rasulullah'a götürür.
Rasulullah ise "Sana Kur'an yeter"der. O günden sonra Ömer Kur'an disinda hic bir kitap okumaz.
Bu hadise Incili inkar etmez, aksine Incil'de bozulmamis ayetlerin hala mevcut oldugunun altini cizer.
Ama Ömer Din olarak Islam'i Peygamber olarak Muhammed Mustafa'yi (sav) ve tabiyati ile kitap olarak Kur'an i secmistir, bu sebebten dolayi Rasulullah Kur'an sana yeter demistir.Ama Incil'e bir asagilayici bir tavir asla yoktur olamazda.Cünki icinde hala Ayetler bulunmaktadir.

Iyi forumlar...

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Her kutsal kitap ile ilgili farklı yorumlar, görüşler gelebilir. Karşımızdaki insanın inandığı herhangi bir din de olabilir. Konu burada hangi kitabın ne kadar güvenilir ve bozulmamış olduğu da değil. Budist de olabiliriz, x başka bir din de olabilir. Saygı duymak yerine bir kıyas, mukayese ya da büyüklenme içine girmek yanlış... Hassas konular ki Gabriel'in alınıp kırılması da çok anlaşılır...

Verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederiz Gabriel... Bayağı bir zaman önce İncil'i de okumuştum ama bunları hiç hatırlamıyorum. Son derece sevgi dolu bir kitap olduğunu gayet net hatırlıyorum ama... "Koşulsuz Sevgi" çok güzel ifade edilmiş İncil'de...

Sevgiler

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Sayın modum ve [SIZE=2,5]Marlasinger yorumlarınız ıcın tesekkürler konuyu saptırmak ıstemıyorum lutfen bır daha karsılastırma yapmayınız dostlar sımdı herhalde soru sorma zamanı sorularınızı beklıyorum arkadaslar ıncıl hakkında bıldıgımı sızle paylasmk ısterım
[/SIZE]

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Kitaplarin icerikleri arasindaki bazi benzerlikleri fark ettim.. Bu yüzden tamamen degistigine inananlarin yanildiklarini belirtmeliyim. Her kelimeyi dikkatlice okursaniz sorun cikmaz.. Tesekkürler GabrieL. :)

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
kusura bakmayın sürekli hatalı yazarım kuranda ilerişde değiştirilmeye kalkılacak zaten bugünde bilirsiniz ki her mezhebin namazı farklılık içeriyo. herneyse konumuz şu hz mehdi ileride boşuna gelmiycek. insanoğlu bakıyoruz ona hiç bi zararı dokunmayan koyuna kediye neler yapıyor.

S

SoNoL

Sevgili Gabriel,formun diğer sayfasında daha önce Magdalı Meryem ile ilgili bir sorum olmuştu,tabi ana konu farklı yerlere gidince,o da arada kaynadı.Yanıtlarsan sevinirim,teşekkürler.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
kusura bakmayın sürekli hatalı yazarım kuranda ilerişde değiştirilmeye kalkılacak zaten bugünde bilirsiniz ki her mezhebin namazı farklılık içeriyo. herneyse konumuz şu hz mehdi ileride boşuna gelmiycek. insanoğlu bakıyoruz ona hiç bi zararı dokunmayan koyuna kediye neler yapıyor.

Şimdi Mehdi ne alaka?
Madem öyle;
Hiçbir kitap böyle döngüler sonucu özgün halini koruyamaz.Şu an kitapta ne yazar?''Allahın kitabı ile yönetin'' ve aklınızı kullanın,aklınızla yönetin.Yanlışmıyım?Şimdi ülkene bak.Şeriat ile yönetilmiyor.Ve çoğu benzeri ülkede insanın aklı pek değerli değil.Elinde orjinal kuran varken bu hale geldin.Kim suçlu?Kuranı savunuyorsun,ama yaşayışın ve yönetimin kuranın emrettiğinden alakasız?Yani abd askeri koyuna vuruyorsa sen suçlusun.Dünyadaki pislik düzenin uzun uzun yazmayacağım.

Eğer elinde orjinal kuran varsa;neden bu halde dünya?Demekki kuranda yazanı uygulamıyorsun.Doğru mudur?Şimdi kusura bakma ama insanlar kuranı uygulamadı ve dünya pislikle doldu diye,Allah senin pisliğini temizlesin diye Mehdi falan göndermeyecek.Bu pisliği sen aklın ile ve kuranda yazan ile temizleyeceksin.Öyle yapmıyorsun.Mehdi gelecek kurtaracak diyorsun.E ne anlamı kaldı sınav dünyasının?Bu mu sınav?Sen Allahın gönderdiği ile hükmetme,Allah dediğini uygulama,mehdi gelsin seni kurtarsın.Ne güzel.Bu mu din?Bu mu sınav yani?Biraz gerçekçi olun.

Geliyorsun konuya böyle bir kaç birşey yazıp çıkıyorsun?Sen ne zaman benzeri bir konuyu saptıracak mesaj atınca arkasından cevabımı yazacağım,bir daha konuyu saptırama diye.

Şimdi yöneticelerden ricam ilgilensin artık bu kişilerle.Bu kaçıncı konu oldu?Hep böyle kişiler yüzünden sapıyor.Yada kilitleniyor.Bu konu ile alakalı birkaç birşey yazayım diyorum.Ama böyle kişilerin birşey bilmeden yazdığı cevaplar yüzünden yazamıyorum.

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Tabikide sayın SoNoL;

öncelikle babilin sembol olup olmadıgını sormustunuz...

Babilin sonu-17.-19:5
Peygamberler tarafından o kadar cok karalanan Babil artık insanı gururun temsilcisi oldu.Yuhanna ve okuyucuları ıcı,bol zevk alan fahise babil betimlemesi ve anlatımı yedi tepelı Romaydı.( 9ayette bu konu gecer)
İnanlıların aslanlara atıldıgı sehır olan Roma da ,halkın eglencesı olarak ınanlılar orada yakılırdı. Burda anlatılmak ıstenen babilin sonu degıl bu betımlemeyle ınsanın Dini gururunun yok oldugu ve bu nedenlede Romanın yok olacagıdır...Cogu zaman bu ayet farklı anlasılmızdır.

sımdı cocuga ve ejderhanın yanındakı kadına gelelım...
12.Bol Kadın ve Ejderha
Yuhanna,zulum goren kılıse ıcın yazıyordu bu bolumde tam olarak yureklendırıcıdır Kadın,Tanrı nın secılmıs halkını temsıl eder bu hakta once Mesıh ve onun aracı ıle kılıse dogdu yanı burda demek ıstedıgım o kadının Hrıstıyanlıgı asıl temelı olan MERYEM ANA dır.Yok edıcı ejderha seytanın kendısıdır.Inanlıların ugrasmakta oldugu kargasalıgın ruhsal savasın bır pacası oldugunu bu ayetler bıze hatırlatır.(Efes.6:11-12)
Mesıh ı doguran ve onu ınsan kılıgına sokan Meryem ana oldugundan Tanrının onuda mesıhın yanında dunyaya gondercegı soylenır. Fakat bunun kesın kanıtları ıncılde gecmez...

S

SoNoL

Çok teşekkür ederim sayın gabriel,paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz,saygılar.

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Sorular sanırım kalmadı ben yınede bıraz daha yardımcı olmak adına kilise ögretilerimizi iceren bir kıtaptan sıze ayetlerın anlamlarını dile getirmek isterim.

8:2-11:19
İlk dört borazan çalınır

Borazanlar yedi mühürün izini takip ediyorlar,ancak yargılar daha güçlüdür.Tanrı nın halkının dualarının rolü vardı(5:8-34)
Borazanlar uyarıda bulunur.Yargılar,sert olmasına ragmen,komple degiller.İnsanların akıllarına getirmek amacıyla seslenıyorlar(9:20-21)Simgesel mecazı kullanarak YUHANNA dort felaketi tarif ediyor-dogal afetlerı tarif ediyor-

9.bölüm Beşinci ve altıncı borazanlar
Şeytansal kuvvetler yıkıcı kulları serbest bırakıyor.Tanrı yasamalarının zamanını sınırlıyor ama bunlara ragmen bazı ınsanlar Tanrı nın kurallarına karsı gelıyor .(Tanrısını reddetten dünya,kendi Tanrısını yaratıyor)

16.Ayet- 200.000.000: o kadar cok varkı Yuhanna bunları sayamayop sayısını bıldırıyor.Tanrı nın dev kuvvetının sayısıdır bu.

-komutanlıgını micheal ve gabriel ın yaptıgı kuvvetler seytan ve elcılerıne karsı zafer kazanıyor.