İnancım Ne?

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Allah yani Tanrı var fakat kendisini insanlara tanıtmayı ve insanlardan istediklerini ve onları ne için yarattığını açıklaması için ne yapacaktı peki söyler misin?İmtahan edeceğim dediğine göre peygamber gönderecek demektir yani bir mesajcı elçi yani eee bu elçiye yaz diyor o da yazıyor ve kitap halini alıyor.Eğer sen Kuranı okuyup anlasaydın bunlara gerek kalmazdı.Umarım doğruyu bulursun.İnsanlar kusurludur İslam değil.

Ü

Üye silindi 58480

Gonderilen kutsal Kitaplar ve peygamberlerin tamami ; yaraticinin yarattiklarina goz kirpma seklidir.

En umutsuz anlarda hesapta olmayan bir gelismenin surekli yetismesi ve kaderin akisini baska bir raya oturtarak transit gecis yaptirtmasi da meleklerin navigasyon sorumlulari gibi isbasinda olduklarini gosterir. Hem siz tekamulden payinizi alacaginiz kadar son ana itilirsiniz hem de is her zaman garanti eller altindadir. Muthis bir ayardir bu gorebilenler icin.

Hersey aslinda cok berrak. Allah onu merak etmemiz icin , bir olaganustuluk gorebilecek miyiz acaba diye deyim yerindeyse herseyi yapiyor.
Hatta olaganustuluklere tanim getirebilmemiz icin ve nakledebilmemiz icin bile kavramlar veriyor bize. Bazi melek cin vs gibi kavramlar hala alti doldurulan ve Kuranin patentine alamet olan kavramlar olarak karsimiza cikiyor.

Insanin yaraticiyi sorgulamamasi icin hicbir sebep yok.

Bir aslan her 5 avindan 2 sini gucbela yakalar. Surekli bosa kosar, kendini ele verir ve avlandiginda eti hiyerarsiye gore yemeleri gerekir. Guclu kesimin isi ne kadar zor. Acliktan bolgesini savunamayacak hale gelen tecrubeli aslanlar, yani et yemis ama zayif aslanlar tarafindan da surekli bolgelerinden surulurler. Disileri el degistirir vs vs.

Bir ceylan ise yemek bulma guclugu cekmez. Acik bufe ayaklarinin altina serilmis haldedir. Aslanlardan daha uzun sure kosabilir. Hizini aldi mi tur bindirebilir. Ve belgesellerin aksine hemen hemen hic yakalanmaz. Oranlarsak tabi. Simdi guclu olmanin yasam kasveti ile zayif olmanin hayat kolayligi arasindaki denge bile kendisini belli ediyor gormesini bilene.

Lottienator34

Banlı Kullanıcı
Allah yani Tanrı var fakat kendisini insanlara tanıtmayı ve insanlardan istediklerini ve onları ne için yarattığını açıklaması için ne yapacaktı peki söyler misin?İmtahan edeceğim dediğine göre peygamber gönderecek demektir yani bir mesajcı elçi yani eee bu elçiye yaz diyor o da yazıyor ve kitap halini alıyor.Eğer sen Kuranı okuyup anlasaydın bunlara gerek kalmazdı.Umarım doğruyu bulursun.İnsanlar kusurludur İslam değil.
Sen önce üslubunu düzeltir misin? Dediğim dedik bir insan değilim, olsam bu konuyu açmaz ve daha önce yorum yapan kişilerin yorumlarını dikkate almazdım. Emin ol Kur'an-ı Kerim'i senden iyi anlamışım ki elçi dediğin peygambere katibe emir verir gibi "Yaz" dediğinde peygamberin yazmış olmadığını ve bu şekilde kitap halini almadığını biliyorum. Her şeyden önce İslam inanışında Allah, vahiy kaynağıyla vahyedilen arasına bile bir elçi koymuştur. Cebrail öncelikli elçidir mesela, sen önce bunu öğren ve gelişigüzel verdiğin bilgilerden kaçın. Bunca farklı inanışa sahip insan var, birçoğu Müslümanlardan iyi kutsal kitabı okumuş ve anlamış, ama ben iyi okuyup anlasaydım benim sorgulamama gerek kalmazdı öyle mi?
Kendimizi bildiğimizden beri bize aşıladığınız gelecek ve cehennem kaygısıyla robota çevirdiniz bizi, şimdi hangi fikre yön verelim? Mücahit adı altında yozlaşarak karşısında araştıran, sorgulayan ve gerçeğe yaklaşan bireyleri istemeyen bir kitle olduğu sürece biz kurduğunuz tek fikirliliği yıkacağız.
Ha unutmadan şunu belirteyim, Kur'an okuyup farklı inanışları tercih eden kötü yolda olmadığı gibi okuyup Müslümanlığı seçen de kesin doğru yolda diye bir şey yoktur. Din seçimlerini yanlış yol ya da doğru yol olarak ayırabilecek statü ve kapasitede olduğuna inanmıyorum.
Tartışma çıkmaması adına daha fazla yazmanızı istemiyorum, ışıkla.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Sen önce üslubunu düzeltir misin? Dediğim dedik bir insan değilim, olsam bu konuyu açmaz ve daha önce yorum yapan kişilerin yorumlarını dikkate almazdım. Emin ol Kur'an-ı Kerim'i senden iyi anlamışım ki elçi dediğin peygambere katibe emir verir gibi "Yaz" dediğinde peygamberin yazmış olmadığını ve bu şekilde kitap halini almadığını biliyorum. Her şeyden önce İslam inanışında Allah, vahiy kaynağıyla vahyedilen arasına bile bir elçi koymuştur. Cebrail öncelikli elçidir mesela, sen önce bunu öğren ve gelişigüzel verdiğin bilgilerden kaçın. Bunca farklı inanışa sahip insan var, birçoğu Müslümanlardan iyi kutsal kitabı okumuş ve anlamış, ama ben iyi okuyup anlasaydım benim sorgulamama gerek kalmazdı öyle mi?
Kendimizi bildiğimizden beri bize aşıladığınız gelecek ve cehennem kaygısıyla robota çevirdiniz bizi, şimdi hangi fikre yön verelim? Mücahit adı altında yozlaşarak karşısında araştıran, sorgulayan ve gerçeğe yaklaşan bireyleri istemeyen bir kitle olduğu sürece biz kurduğunuz tek fikirliliği yıkacağız.
Ha unutmadan şunu belirteyim, Kur'an okuyup farklı inanışları tercih eden kötü yolda olmadığı gibi okuyup Müslümanlığı seçen de kesin doğru yolda diye bir şey yoktur. Din seçimlerini yanlış yol ya da doğru yol olarak ayırabilecek statü ve kapasitede olduğuna inanmıyorum.
Tartışma çıkmaması adına daha fazla yazmanızı istemiyorum, ışıkla.
Sen beni anlamamışsın ki ben uzun olmasın diye kısadan tuttum sen sakıza çevirdin sana hayatında bol şans o halde .