İnanç Hayatı Yaratır

Göbeğim

Kayıtlı Üye
Bireysel inançlarınız ve birbiriyle bağlantılı-çoklu inançlarınız realitenizi yaratır.

Eğer basitçe, insanların size iyi davranacağına inanırsanız öyle olacak. Dünyanın size karşı olduğuna inanırsanız deneyiminizde bu olacak. Eğer 22 yaşında çökmeye başlayacağınıza inanırsanız, öyleyse öyle olsun! Eğer fakir olduğunuza ve hep öyle olacağınıza inanırsanız deneyiminiz size bunu kanıtlayacak.

Aynaya baktığınızda inançlarınızla karşılaşırsınız. Onlar sizin resminizi oluşturur. İnançlarınızdan kaçamazsınız. Ancak inançlar, onlar vasıtasıyla deneyiminizi yarattığınız bir methoddur.

Sizinle inançlar hakkında konuştuğumda negatif inançlarınızı düşünüyorsunuz. Haz dolu varlığınız pozitif inançlarınız vasıtasıyla konuşur. Sahip olduğunuz negatif inançlara odaklanın demek istemedim. İnançlarınızın nerelerde birbiriyle çakıştığını görmenizi istiyorum.

Bu hayatta ilk defa, bilinçli zihninizi ve içindekileri araştırmanızı istiyorum. Hepiniz bilinçli yaratıklar olmanızla övünüyorsunuz. Öyleyse diyorum ki, bilinçli zihninizin içindekilerin farkında olun. Yeterince basit bir rica.

Şimdi, zihninizin ne kadar dolu olduğunu görmeye başlıyorsunuz. Her şey orada.

İnançlarınız kendini gizlemiş değildir -siz buna inanmadıkça. Size rehberlik eden düşünceler, duygular, hisler zihninizin karanlık bir köşesinde gizlenmemişlerdir. Hepsi orada eğer basitçe onlara bakmayı isterseniz. Her şey orada ve kendi yolunca hepsi yaratıcı ve yapıcı. Hepsi orada, sizin görmeniz, fark etmeniz ve kullanmanız için.

Minik canavarlar bilincin derinliklerinde değildir. Onları bulmak için bir psikologlarla saklambaç oynamak zorunda değilsiniz. Onlar geçmişinizde saklı değiller -ne bu hayattaki ne de bir başkasındaki. Verilen sözlerle bağlanmış değilsiniz. Yanlış inançlarla bağlanmış değilsiniz. Sizler özgür, bilinçli varlıklarsınız.

Ve umut edilir ki, nasıl haz dolu varlıklar olabileceğinizi öğrenesiniz. Böyle olduğunuz zaman artık kendi iç benliğinizden korkmayacaksınız. Bulunduğunuz yerde güven içinde durarak, bilginin iç ve dış dünyadan özgürce akmasına izin vereceksiniz.

Burada bunu fark etmeniz önemli;
Açıklanamayan bir gücün merhametine bağlı değilsiniz.
Kontrol edemediğiniz olayların merhametine bağlı değilsiniz -sizin tabirinizle bunlar psikolojik veya fiziksel olsun.

Şu anki hayatınızın çocukluğunuzdaki olaylar yüzünden böyle olduğuna inanıyorsanız,
veya eski yaşamlarınızdaki kontrol sahibi olmadığınız bir şeyler yüzünden böyle olduğuna inanıyorsanız;

bunu fark edin.

Yaşadığınız olaylara, hayatlarınıza, deneyimlerinize şimdiki andaki inançlarınız yol açıyor.

İnançları değiştirin, hayatınız değişsin.

Kağıtlarınıza veya aklınızdaki kağıtlara bunu yazın. Murad ederim ki, bu sizin temel inancınız olur. Bunu zaman zaman zaten size söylediğimi duymuşsunuzdur:

"Ben değerli ve hak eden bir insanım. Bu evrendeki hayatıma hakkım var. Var olmaya hakkım var çünkü BEN'İM."

Kendi inançlarınızı araştırdıkça, bu temel inançla çakışan diğer tüm inançlarınızın üstünü çizin. Bunu yaparsanız bir zorlukla karşılaşmayacaksınız.

Kendinizi mükemmellik fikriyle kıyaslamayın. Siz olduğunuz şekilde mükemmelsiniz. Siz bir oluşsunuz! Olan bir varlık -kusur olarak farz ettiğiniz şeylerle birlikte.

Mükemmellik her zaman bir oluş halidir.

Eğer mükemmelliği bulsanız ve sahip olsanız, onu istemezdiniz ama size bunu söylemeyiz!

Şimdi size kendi inançlarınızla çalışmanıza izin veriyorum. Orta yaşlı bu kadının içindeki bu ihtiyar ve antik hayalet inançlarınızla devam etmenize izin veriyor! (Gülüşmeler)

Size söylediğimi hatırlayın, sizin tabirinizle mükemmellik soğuk ve tepkisiz bir gerçeklik olurdu. Bilincin ışığı ise her zaman canlı, veren ve esnektir.

Örneğin, bolluk ve bereket üzerine düşündüğünüzde bu düşünceler tıpkı bir mıknatıs gibi bunları size çeker. Siz inançlarınızı değiştirirken bir süre geçecek. Örneğin kendinizi "Ben bolluk ve bereket ile sarmalandım," dediğiniz ve kendinizi aldatıyormuş gibi hissedeceğiniz bir süreçte bulacaksınız. Çevrenize bakacaksınız ve hala fakir olduğunuzu göreceksiniz ve "bu tam bir saçmalık," diyeceksiniz.

Ama inançlarınızın şimdiki anda deneyimlenmesi biraz zamanınızı alacak. Sizin tabirinizle, inancınızın size bolluk çekmesinde bir gecikme olabilir. Sizin fiziksel deneyiminiz düşüncenizi takip eder. Önce düşünceyi değiştirmeden deneyimi değiştiremezsiniz.

Siz varsınız. Sizin varlığınız var oluyor. Var olan her şey olanın bir parçasısınız. Bu yüzden tıpkı bir çiçeğin güneşe sahip olması gibi sizin de bolluk içinde olmaya hakkınız var.

İnsan tabiriyle, bolluğun pek çok türü var ve onlar sizin. Varlığınızı mantıksallaştırmamanız gerektiğini anlamalısınız. Çünkü siz "oluyorsunuz". Doğanın bolluğu size nasıl aktarılmış, nasıl dönüştürülmüş olursa olsun bu bolluğa hakkınız var.

Ben sizin dogmalarınızı veya tarihinizi pekiştirmek için burada değilim. Onları yıkmak için buradayım. Ben yeni bir sistem oluşturmak ve sizi kendime bağlamak için burada değilim. Sizin gerçek olduğunuzu, tarihin kendisi olduğunuzu söylemek için buradayım. Buradayım çünkü siz cesursunuz çünkü kendinize geri döneceğiniz, kendi otoritenize geri döneceğiniz bu yere gelmeye cesaret ettiniz. Ben artık başkalarının realitesini yaşamayı kabul etmek yerine hazzı, yaratıcılığı kabul eden, bireysel hayatlarınızı kendinizin yarattığını fark eden bir grupla birlikteyim.

Ben kendi realitelerindeki sevmediği şeyler için artık bahaneleri kabul etmeyen, başardıkları şeyler için kendileriyle gurur duyabilecek kadar cesur bir grup insanla beraberim.

Size tarihi sizin oluşturduğunuzu söylemek için buradayım -tarih sizi değil.

Bu sınıfın bir amacı var -hepinizin bildiği gibi. Size kendi realitenizi yarattığınızı söylediğimde bunu hala tam olarak öğrenemediniz.

Henüz hiçbiriniz bu inanca onu kullanacak kadar güvenle bağlı değilsiniz. Sahip olduğunuz yaratıcı özgürlüğü alıp onu şimdi inandığınız hayatı yaratmak için kullanmak sizin ve diğerleri için en haz dolu ve yaratıcı şey olacak.

Kendinize ve başkalarına bahaneler üretip duruyorsunuz: Bunun için buradayım, bu yüzden şuradayım, bu insan yüzünden şuradayım, geçmişim yüzünden buradayım vs.

Bu herkes için geçerli. Kendi varlığınızın majestik özgürlüğünü ve yaratıcı gücünü bütünüyle fark ettiğinizde kendinizi yaratıcılar olarak görürsünüz. Günlük hayatınızı yaratmak, haz dolu bir şekilde bildiğiniz dünyayı deneyimlemek...

Sonra şunu demeye hazır olursunuz, "Kendi yaratıcı gücümün bilgisiyle ve hazla hareket ettim."

O zaman başkalarını, olayları veya koşulları suçlamazsınız. Zafer dolu günleriniz ve varlığınızın keyfi için kendinize teşekkür edersiniz.

Tanrıların doğasını anlayın. Konuşulmayan ama gerçek olan kendi içinizdeki saklı tanrıyı bulacaksınız.

Var olan her şey olan sizin kişiliğinizin entellektüel fikirlerinin ötesindedir. Bu fikri anlaşılır kılabilmek için ona kılıflar uydurmak kullanışlıdır. Ancak sadece o kılıfların ötesini görebilirseniz gücü ve enerjiyi açığa çıkarabilirsiniz ve belli bir yere kadar kim olduğunuzun bilgisini açığa çıkarırsınız. Sadece anlayarak sizin vasıtanızla, et ve kemik yoluyla kendini ifade eden, var olan her şey olan hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Kaynak: Seth Recordings, 1972

[video=youtube;Yt_g7id9ZRc]https://www.youtube.com/watch?v=Yt_g7id9ZRc[/video]

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Basit varlık cümleleri. Yani ya insan yazmış okunmuş ya da düşük bir varlık yönlendirmesi. Sadece paylaşılan video için konuşuyorum ötesini berisini bilmiyorum.