İlahi adalet ,Karma vb.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Merhabalar, bugünlerde sadece bunu düşünebiliyorum. Kötü insanları , bana yapılan kötülükleri , bişey yapamayışlarımı, çaresiz kaldığım anları. En nefret ettiğim his bu zaten çaresizlik. Yetersizlik. Gücümün yetmemesi. Gerçi o kadar korkunç şey oldu ki bazen de çok güçluymusum gibi geliyor hayatıma devam edebildiğim için bu kadar kırılma noktası insanı delirtip sokaklara düşürür çünkü.

Neyse bunlara sebep olan insanlara bakıyorum hiçbir şey olmuyor ayaklarına taş bile değmiyor (sen görmüyorsun dur demeyin görüyorum bir şekilde ) oluyorsa da bana yapılanların EŞDEĞERİ olmuyor zaten fazlasını istemiyorum ki.

evrenin işleyişinde bunun yeri nedir sizce ?ilahi adalet var mı ve tecelli ediyor mu yaşadınız mı hiç fikirlerinizi merak ettim var olduğuna inanmak istiyorum

X6K3

Kayıtlı Üye
Merhabalar, bugünlerde sadece bunu düşünebiliyorum. Kötü insanları , bana yapılan kötülükleri , bişey yapamayışlarımı, çaresiz kaldığım anları. En nefret ettiğim his bu zaten çaresizlik. Yetersizlik. Gücümün yetmemesi. Gerçi o kadar korkunç şey oldu ki bazen de çok güçluymusum gibi geliyor hayatıma devam edebildiğim için bu kadar kırılma noktası insanı delirtip sokaklara düşürür çünkü.

Neyse bunlara sebep olan insanlara bakıyorum hiçbir şey olmuyor ayaklarına taş bile değmiyor (sen görmüyorsun dur demeyin görüyorum bir şekilde ) oluyorsa da bana yapılanların EŞDEĞERİ olmuyor zaten fazlasını istemiyorum ki.

evrenin işleyişinde bunun yeri nedir sizce ?ilahi adalet var mı ve tecelli ediyor mu yaşadınız mı hiç fikirlerinizi merak ettim var olduğuna inanmak istiyorum
Aynı durumdayız, kişisel inancım bu negatif işlerin kişilerin karmalarına etki ettiğini düşünüyorum. Kişiler öldüklerinde karma borçları yüzünden daha kötü halde doğacaklar (evren bir şekilde yaptıklarının yarattığı enerjiyi tahsil edecek). Bazen krize girdiğim bile oluyor, en kötü halde cinnet geçiririm herhal bilemiyorum.. Yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum, özellikle merak ettiğim bu konuda hakkında sayın @URUMHAMATAHAYİL 'in yorumlarını bekliyorum özellikle.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Aynı durumdayız, kişisel inancım bu negatif işlerin kişilerin karmalarına etki ettiğini düşünüyorum. Kişiler öldüklerinde karma borçları yüzünden daha kötü halde doğacaklar (evren bir şekilde yaptıklarının yarattığı enerjiyi tahsil edecek). Bazen krize girdiğim bile oluyor, en kötü halde cinnet geçiririm herhal bilemiyorum.. Yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum, özellikle merak ettiğim bu konuda hakkında sayın @URUMHAMATAHAYİL 'in yorumlarını bekliyorum özellikle.

Son günlerde sürekli kendi kendime Allah'ım sen bunlara nasıl bişi yapmazsın ben bu haldeyken diyorum . Benim bahsettiğim bu hayatlarında benim görebilecegim şekilde kötülüklerinin karsiligini yaşamalari bir sonraki hayatlari falan çok uzak ve beni rahatlatmiyor fikir olarak... Bende bazen cinnet geciricek gibi oluyorum ama duruyorum yani dini motivasyonum zayıfladı bir işaret istiyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Ilahi adalet oyle bisey ki
Bana kotuluk yaptilar diye Cebrail AS a sikayet edecek imkan verilse ,
Belki de biz ruhunuzu uzunca bir sure ihmal ettiginiz icin, gelismeyi ve guclenmeyi ruhsal boyuttaki yaratilis amaciniz paydasinda inkar ettiginiz icin suclu bulunacagiz. Bu boyle ince ve koklu birseydir. Oyle latifelerle orulmustur ki bizim sebeplerini gormeden geldiginiz, onceden uyarildigimiz olaylar dallanip budaklanir ve biz is isten gectikten sonra ilahi adalet nerde der dururuz.

Adam yaralamadan aranan bir insan, evi soyuldu diye polise basvurursa kusura bakmayacak. Once kendisinin hesap vermesi gereken faktorler sorulur ondan. Insan kendini unutan bir varliktir. Zayif dustugunde mutlak hakli olmasi gerektigi kanisina suruklenir. Garezi bu kaniyi duygusal olarak kuvvetlendirir bile.

``Bana kotuluk yaptilar`` demek korkunc yanlis bir tabirdir karmada : bunun karar vericisi bi kere sistemdir. Sistemin icindeki aktorler degil.

Kisisel algilamayin @Lilitschild genel bir kani oldugu icin genele yurudum ben. Sizi anliyorum. Cunku vallahi de ayni durumdayiz sizinle

Ü

Üye silindi 58480

Ilahi adalet, en guzel sekilde isledigi icin zaten kotuluge maruz kaliyoruz. Ya da kalmiyoruz.
Adalet demek: herkese paylarini esit ve hakettikleri olculerde dagitmak ve kimsenin ustune artik soz soyleyememesi demektir.

Herkez sevkatten de, bereketten de, asktan da, garezden de payini alir.
Neye gore alir ? Zihninin frekansina gore. Ruhunu terbiye ettigi bilince gore. Kitlik bilincinde yasayan insan surekli borca girer. Onun payi odur. Garezkar insan, diger inanlarin savas modunu cezbeder. Onun da ilahi payi oldur.

Ilahi adalet bizi ne asamada tutuyorsa ona minnettar olmali ve adalet sisteminden once kendi ic sistemimizin motivasyonlarini yargilamaliyiz !

Hem garez senaryolari ureten hem de muhattabinin cezaya carptirilmasini isteyen kisi, ilahi adalwet onunde suclu bulunur ! Ilahi adalet bizi distan degil ozden yargilar.

X6K3

Kayıtlı Üye
Ilahi adalet, en guzel sekilde isledigi icin zaten kotuluge maruz kaliyoruz. Ya da kalmiyoruz.
Adalet demek: herkese paylarini esit ve hakettikleri olculerde dagitmak ve kimsenin ustune artik soz soyleyememesi demektir.

Herkez sevkatten de, bereketten de, asktan da, garezden de payini alir.
Neye gore alir ? Zihninin frekansina gore. Ruhunu terbiye ettigi bilince gore. Kitlik bilincinde yasayan insan surekli borca girer. Onun payi odur. Garezkar insan, diger inanlarin savas modunu cezbeder. Onun da ilahi payi oldur.

Ilahi adalet bizi ne asamada tutuyorsa ona minnettar olmali ve adalet sisteminden once kendi ic sistemimizin motivasyonlarini yargilamaliyiz !

Hem garez senaryolari ureten hem de muhattabinin cezaya carptirilmasini isteyen kisi, ilahi adalwet onunde suclu bulunur ! Ilahi adalet bizi distan degil ozden yargilar.
Kişisel görüşünüze eklemek isterim ki, hepimiz ders almak için buradayız. Dediğinizden anladığım kadarıyla ("cezaya carptirilmasini isteyen kisi, ilahi adalwet onunde suclu bulunur !" kısmından) örneğin Müslüman bir şahıs kendisine kötülük yapan bir şahsı şikayet ettiğinde ilahi adalet önünde (Müslüman bireyler için Allah'ın önünde) suçlu mu bulunuyor?

Kendimden örnek vermek gerekirse, daha önce şahsıma karşı affedilemez davranışlarda bulunan birisinin ceza almasını istedikten sonra ki gün kolu kırıldı, bu durumda ben suçlu mu oluyorum? Kendi düşüncemi iletmem gerekirse bu durumda yalnızca kişinin bana yaptığı davranışlar sonucu şahsıma yönelik olan karma borcu siliniyor/hafifletiliyor.

Ü

Üye silindi 58480

Tabi ki suclu bulunmaz. Haksizliga ugrayan insan milyonlarca insanin onune gecer. Evrende kirmizi aurayla direk olarak konum atmis olur hatta.

Ama hakkiyla haksizliga ugramadiysa, acze dusup caresizligi tatmadiysa, en dipten bir yakaris olusmadiysa, iste kisi hakkiyla mazlumlar safinda barinamaz.

Zalimler de zulme ugrar, gaddar insanlar da zora duser. Ancak ruhlarindaki fitri bir latife olan ilahi bir yardim dileme talebini kendine yediremeyen kisi hakkiyla ilahi yardima layik hale gelemez. O ego bazli garezkar bir ofkeye kapilir,

Ilahi adalet acz bilinci olan kisileri kayirir. Gucu kendinden bilen kisi ilahi adalete itibar edemez zaten. Gucu onun fitratini paslanana demir gibi bozar ve curutur. Guc bile aczinin farkinda olana yakisir.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Ilahi adalet oyle bisey ki
Bana kotuluk yaptilar diye Cebrail AS a sikayet edecek imkan verilse ,
Belki de biz ruhunuzu uzunca bir sure ihmal ettiginiz icin, gelismeyi ve guclenmeyi ruhsal boyuttaki yaratilis amaciniz paydasinda inkar ettiginiz icin suclu bulunacagiz. Bu boyle ince ve koklu birseydir. Oyle latifelerle orulmustur ki bizim sebeplerini gormeden geldiginiz, onceden uyarildigimiz olaylar dallanip budaklanir ve biz is isten gectikten sonra ilahi adalet nerde der dururuz.

Adam yaralamadan aranan bir insan, evi soyuldu diye polise basvurursa kusura bakmayacak. Once kendisinin hesap vermesi gereken faktorler sorulur ondan. Insan kendini unutan bir varliktir. Zayif dustugunde mutlak hakli olmasi gerektigi kanisina suruklenir. Garezi bu kaniyi duygusal olarak kuvvetlendirir bile.

``Bana kotuluk yaptilar`` demek korkunc yanlis bir tabirdir karmada : bunun karar vericisi bi kere sistemdir. Sistemin icindeki aktorler degil.

Kisisel algilamayin @Lilitschild genel bir kani oldugu icin genele yurudum ben. Sizi anliyorum. Cunku vallahi de ayni durumdayiz sizinle

Bana kötülük yaptılar cümlesi aslında birden fazla travmayı barındırıyor. Örneğin Bunlardan ilki 5 yaşımdayken basima geldi. Buna rağmen olsun en azından ölmedim belki beni testereyle kesebilirdi de diyip buyudugumde olaydan nasıl sağ çıkmışım ya diye sukrettigimde oldu.

çoğu insanla empati kurabiliyorum uygun koşullar oluşunca herkes her şeyi yapabilir fakat bazı kötülükleri bir şeye dayandıramı yorum. O yüzden bu kadar kızgınım.birini öldüren biri benim gözümde dedikodu yapıp haset eden birinden daha masum olabiliyor eğer benim mantigima uyan bir sebebi varsa.

Bana yapılan kötülükler basit bir beni sevgilim terketti olayı derecesinde şeyler değil. Ya da böyle öznel olaylar değil. Bana göre kötü değil. Benim kararım nedeniyle kötü değil düpedüz kötuluk düpedüz şeytani şeyler .Hayatımı mahvetmeye yönelik sarsıcı sistematik kötülükler... Ve gerçekten de merak ediyorum neden cezalarını bilmiyorlar ?

Ve evet çok kindar bir insanim bu konularda görene kadar rahat edemem edemiyorum edemeyeceğim. Bu da beni hasta ediyor .

Ü

Üye silindi 58480

bir soru :

Kindar oldugunuz icin mi hayatiniz o yonde gelismeler gosteriyor , yoksa hayat kotu oldugu icin mi siz kindar oldunuz ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
bir soru :
Kindar oldugunuz icin mi hayatiniz o yonde gelismeler gosteriyor , yoksa hayat kotu oldugu icin mi siz kindar oldunuz ?

Bana sorulmasa da benzer şeyleri ben de yaşadığım için cevap vermek istiyorum. Hayat çok kötü davrandığı için kindar oluyorum artık. Daha çocuk denecek yaşta hiç bilmediğin bir nedenle sürekli düşmanca muameleye maruz kalınca değişiyorsun, daha tahammülsüz, öfkeli, katı birisi oluyorsun.

Caraco

Kayıtlı Üye
İnsanın kötülük görmesinin sebebi, illaki kendisinin de kötülük yapmış olması değildir. Bu dünyada masum çocuklar bir sürü kötülükle yüzleşiyor. Kötülüğe uğradıysanız, suçlusu siz olmak zorunda değilsiniz.
İlahi adaletin geleceği yok sevgili arkadaşlarım, dünya tarihi acılarla doludur, ve acı çeken insanlar hep göğe doğru yakarmıştır, ama gökten bir yardım eli hiç uzanmadı. Karma dediğimiz teselli de yerini bulmadı, kötüler güzel güzel yaşayıp, ecelleri gelince çekip gittiler. İlahi adaletin geleceği yok, savaşmak zorundayız. Başka çaremiz yok.
Ya da öbür dünyada hakkınızı alacağınıza inanıp kendinizi pasifize edebilirsiniz.

X6K3

Kayıtlı Üye
kindarlığım tamamen bana zarar veren insanlara yönelik.. yoksa bir ağacı bile sevebiliyorum içtenlikle.
Aynada kendi yansımamı görmek gibi, birbirimize çok benziyoruz. Normalde çok iyi bir insanım, lakin haksızlığa uğrayınca deliriyorum.. Sinirinizi içinizde tutarsanız bir süre sonra isteyin veya istemeyin patlama yaşarsınız ve hem kendinize hem de yakınlarınıza zarar verirsiniz (üzülerek ifade etmek isterim ki tecrübe konuşuyor, uyarımı dinleyin derim). Asla ama asla karakterinizi tamamen değiştirmeyin (bu lafım sayın @Mya 'ya, asla insanların iyi/kötü seni değiştirmelerine müsade etme)..

Ü

Üye silindi 58480

Ilahi adalet yoktur demek keyfi bir yaklasimdir.

Ben de isimi ilahi adalete birakmiyorum: Dava aciyorum, ilgili kisiye basvuruyorum, bazen kendi kozlarim oluyor, mesela sadece isyerinde benim yetkin oldugum konularda ihtiyac olustugunda agirdan aliyorum, kavga ediyorum!, kalp kiriyorum!, mesafe koyuyorum, olay cikarip zora suruyorum isi ve mecburi bir normallesme oluyor en nihayetinde... vs vs .. Ilahi adalet, tecelli etmek babinda bunlarin hepsini kapsadigi gibi sonradan da dis sartlarin getirisi olarak ta tecelli eder. Biz kendi sahit oldugumuz kadarina indirgeyemeyiz ilahi adaleti.
Bazen kendi elimizden verilir, bazen deharicten gelir. Insan zaten haricten gelen guc ile tanistirilmistir Kuran ile. Harici kuvvetleri kullanmakla sorumludur. Ilahi adalet bunun sadece 1 cehedi !

Allahin tum yaratma sanatini ve kadrini taktir edebildik mi ki ilahi adaletinin inceliklerini taktir edecegiz ?
Allahin tum yaratma sanatini ve kadrini taktir edebildik mi ki ilahi adaletinin inceliklerini taktir edecegiz ?

Allah birilerine torpil geciyor diyen insan vallahi bunu inanmadan soyluyor. Fitne cikarmak icin soyluyor.
Inanarak soylese ve buna samimi kanahat getirse zaten sirf Allahin torpil gectigi insan olmak icin herseyi yapardi !

MAsum cocuklardan bahsedilmis. Evet dogrudur. Onun hesabini hepimiz vericez.
Onlemeye gucu yetip bunu yapmayanlara verilen imkanlarin hesabi sorulacak. Gorup sorumlu oldugumuz halde zulmu etrafa duyurmadigimiz icin biz bile hesap vericez. Oyle bir perspektif cikacak ki karsimiza dunya kan gotururken biz arabayi yenilemek icin dualarimizda nasil kastirdigimizi gorucez !

Cocukken gorulen zulum adildir. Sonradan bunun farkina varirsiniz. Ve kendinizi affedip affedememek ile, kin ve garezinizi terkedip terkedememekle en icinizden kendinize karsi imtihan olursunuz. Sonucta kin duygunuzu tamamen torpuleyerek arinmak elinizdedir ve size secim sunulur. Cocukken guzel yasayanlara da hayatlarinin bir bolumunde zulum zaten degecektir. Dibe cokme isabet edecektir.
Guzel ve tam refah altinda yasayan insanlar zayifitir. Depresyona meyillidir. SAnatcilari intihara meyillidir. Depresyona meyillidir. Iflas eden milyonerler intihara meyillidir. Cocuklugunda travma atlatan insanlar hayatta daha sanslidirlar. Atlatamadilarsa bunu bile isteye iclerinde yasatmayi tercih ediyorlardir. Onlarin elindedir perspektif degistirmek aslinda. Bile isteye garezkar duygularini beslerler. Sebepsiz yere motivasyonlar uretir zihinleri ve bi sanal motivasyonlar reel hayatta illa karsilik bulacak ve kendi kendine ispat olacaktir.

Ilahi adalet icten gorur. Biz kendimizi icten gormeyi inkar ettikce ilahi adalet surekli en gerekli olani yapacak. Kimse kusura bakmasin !

Ü

Üye silindi 58480

Oldurulen masum cocuklar ilahi adaletin tecellisidir.

Anne buyuk ogluna kapiyi acik birakma hirsiz girer der. Cocuk kapiyi acik birakir. 10 kere acik birakir kapiyi. Anne her defasinda kapiyi kapatir. Cocuk 1 kere daha acik birakir kapiyi ve anne bu sefer kapatmaz.

Hirsiz girer ve paralari calar. Cocuk annesine neden kapiyi kapatmadin diyemez artik ! Kusura bakmayacak !
Hirsiz evdeki tum kardeslerin hakki olan parayi calar anne suclu olmaz artik ! Allahi yargilayamazsiniz yani ! En buyuk kardes suclu olur ! Anne ders vermek icin onu vebal altinda birakir ve uyarilar almasina ragmen, kulak asmamasi dolayisi ile cocugunu tum aile onunde suclu duruma getirir !

Sitem ayni sitem :
Oldurulen cocuklar Allahin basta en ilgili kisileri ve sonrasinda bizi ne buyuk bir vebale surukledigini gosteriyor. Allah istese onleyemez miydi ? onlerdi ! zaten onleyecek te, insanlardan akli basina gelenlerin eli ile onleyecek hatta. Iste oturup yatan, yerinde homurdanan, adaletten umit kesen, insanlari umutsuzluga surukleyen soylemler yapan birkac jenerasyon ise vebal altinda kalmis olacak !

Dunyaya zaten cennetlik yasamak icin gelmedik. Dunyanin hertarafi yakin tehdit altindadir. Canlilar alemi yakin tehdit altindadir. Insanlar alemi keza. Dunyadaki guzel anlar ancak cennetten bir hatirlatma ve fragman olarak ele alinmalidir. Ruhun cennet boyutuna erismesi icin gerekli vasiflari dunyada aranmalidir. Dunya cennet insa edilecek bir ortam olarak tasarlanmadi. Dunya tarih boyunca asla yatismamistir !

Yahudilikte vardir bu. Yahudiler dunyayi cennete cevirmek icin tuketim ve zevk toplumuna evirmek gayretindedirler. Bunun haricinde dunya zaten asli ile ne oldugunu belli ediyor. Kapilmamak laz9m

Lilitschild

Kayıtlı Üye
İnsanın kötülük görmesinin sebebi, illaki kendisinin de kötülük yapmış olması değildir. Bu dünyada masum çocuklar bir sürü kötülükle yüzleşiyor. Kötülüğe uğradıysanız, suçlusu siz olmak zorunda değilsiniz.
İlahi adaletin geleceği yok sevgili arkadaşlarım, dünya tarihi acılarla doludur, ve acı çeken insanlar hep göğe doğru yakarmıştır, ama gökten bir yardım eli hiç uzanmadı. Karma dediğimiz teselli de yerini bulmadı, kötüler güzel güzel yaşayıp, ecelleri gelince çekip gittiler. İlahi adaletin geleceği yok, savaşmak zorundayız. Başka çaremiz yok.
Ya da öbür dünyada hakkınızı alacağınıza inanıp kendinizi pasifize edebilirsiniz.

bu tür insanlara karşı kazanmak için kirli oynamak gerekiyor işte sorun da bu. bu seferde kendimi böylesi bir günaha sokmakta emin olamıyorum tek sorun bu galiba o yüzden Allah'tan bekliyorum belalarını benden bulmasınlar gibi bir düşünce kısacası.

öbür dünyaya kadar beklediğimde benim için bir anlamı kalmıyor zaten ölmüşüm,zaten yaşanılan yaşanmış , zaten geçmiş ne anlamı var o saatten sonra benim için ? belki de evren zaten bizim için değildir bizim bir önemimiz de yoktur.

söylediğiniz şeyleri mantıklı buluyorum ama içten içe inanıyorum bu inancımı terketmek istedim ama edemiyorum garip bir şekilde kendimi inanmamak için zorlasam da içten içe biliyorum ve neredeyse emin gibiyim beni dinleyen bir yaratıcı olduğuna. bu fikir bende neden yoğun kendim java coder'ım belki süreli kod yazdığım için böyle bir düşünce oluştu. tabi olayın formatı nasıldır bilmiyorum çoğu zaman sims karakteri gibi olduğumuzu düşünüyorum veya Westworld izlediyseniz belki o tarz.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Aynada kendi yansımamı görmek gibi, birbirimize çok benziyoruz. Normalde çok iyi bir insanım, lakin haksızlığa uğrayınca deliriyorum.. Sinirinizi içinizde tutarsanız bir süre sonra isteyin veya istemeyin patlama yaşarsınız ve hem kendinize hem de yakınlarınıza zarar verirsiniz (üzülerek ifade etmek isterim ki tecrübe konuşuyor, uyarımı dinleyin derim). Asla ama asla karakterinizi tamamen değiştirmeyin (bu lafım sayın @Mya 'ya, asla insanların iyi/kötü seni değiştirmelerine müsade etme)..

her sabah mutsuz uyanıyorum ya bugün de mi bunlara bir şey olmayacak , hala bir şey olmamış neden bari bir felç falan geçirselerdi vb gibi düşünceler beynimi esir aldı artık. kafamı dağıtmaya çalışıyorum ama yok. karakterime etki edemez ama zihnime etki ediyor malesef. yani zihnimi bir şeye ikna etmem gerekiyor : boşver ya ilahi adalet var gibi ya da boşver ya burası kötülerin dünyası zaten alış bunlara. hangisi yani. kabul etmek istemiyorum içgüdüsel olarak intikam isteğim var. içgüdüsel şeyler zor kontrol ediliyor.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Ilahi adalet yoktur demek keyfi bir yaklasimdir.

Ben de isimi ilahi adalete birakmiyorum: Dava aciyorum, ilgili kisiye basvuruyorum, bazen kendi kozlarim oluyor, mesela sadece isyerinde benim yetkin oldugum konularda ihtiyac olustugunda agirdan aliyorum, kavga ediyorum!, kalp kiriyorum!, mesafe koyuyorum, olay cikarip zora suruyorum isi ve mecburi bir normallesme oluyor en nihayetinde... vs vs .. Ilahi adalet, tecelli etmek babinda bunlarin hepsini kapsadigi gibi sonradan da dis sartlarin getirisi olarak ta tecelli eder. Biz kendi sahit oldugumuz kadarina indirgeyemeyiz ilahi adaleti.
Bazen kendi elimizden verilir, bazen deharicten gelir. Insan zaten haricten gelen guc ile tanistirilmistir Kuran ile. Harici kuvvetleri kullanmakla sorumludur. Ilahi adalet bunun sadece 1 cehedi !

Allah birilerine torpil geciyor diyen insan vallahi bunu inanmadan soyluyor. Fitne cikarmak icin soyluyor.
Inanarak soylese ve buna samimi kanahat getirse zaten sirf Allahin torpil gectigi insan olmak icin herseyi yapardi !

MAsum cocuklardan bahsedilmis. Evet dogrudur. Onun hesabini hepimiz vericez.
Onlemeye gucu yetip bunu yapmayanlara verilen imkanlarin hesabi sorulacak. Gorup sorumlu oldugumuz halde zulmu etrafa duyurmadigimiz icin biz bile hesap vericez. Oyle bir perspektif cikacak ki karsimiza dunya kan gotururken biz arabayi yenilemek icin dualarimizda nasil kastirdigimizi gorucez !

Cocukken gorulen zulum adildir. Sonradan bunun farkina varirsiniz. Ve kendinizi affedip affedememek ile, kin ve garezinizi terkedip terkedememekle en icinizden kendinize karsi imtihan olursunuz. Sonucta kin duygunuzu tamamen torpuleyerek arinmak elinizdedir ve size secim sunulur. Cocukken guzel yasayanlara da hayatlarinin bir bolumunde zulum zaten degecektir. Dibe cokme isabet edecektir.
Guzel ve tam refah altinda yasayan insanlar zayifitir. Depresyona meyillidir. SAnatcilari intihara meyillidir. Depresyona meyillidir. Iflas eden milyonerler intihara meyillidir. Cocuklugunda travma atlatan insanlar hayatta daha sanslidirlar. Atlatamadilarsa bunu bile isteye iclerinde yasatmayi tercih ediyorlardir. Onlarin elindedir perspektif degistirmek aslinda. Bile isteye garezkar duygularini beslerler. Sebepsiz yere motivasyonlar uretir zihinleri ve bi sanal motivasyonlar reel hayatta illa karsilik bulacak ve kendi kendine ispat olacaktir.

Ilahi adalet icten gorur. Biz kendimizi icten gormeyi inkar ettikce ilahi adalet surekli en gerekli olani yapacak. Kimse kusura bakmasin !

herkes her zaman mükemmel yaşamıyor aslında onu da beklemiyorum zaten. kötü şeyler yaşayabiliriz evet kötü insanlar varlar evet bunlarda hiçbir sıkıntı yok . bu hayatta beni yaşamaya motive eden bir şey olarak düşünüyorum bu adalet olayını. yani bunların bir karşılığı olmalı mutlaka vardır ama burada mı değil mi onu da çözemedim . burada değilse ben motive olamıyorum yani hayata demek istediğim bu.

Ü

Üye silindi 58480

Ofke ve intikam enerjinizi torpulemeyin. Bastirmayin da.
Sadece guclu olmaya, bilgili olmaya ve gozlemlenebilir evrenin parcalarini birlestirmeye harcayin. Donusturun.

Ofke ve intikam hissi ne kadar fazlayla o kadar iyidir. Euro`yu Turk lirasina cevirir gibi, ofkenizi de kisisel gelisiminiz icin gereken motivasyona cevirin. Bu sizi daha savasci ve bilge olmak icin ateslesin..

Enerjinizi daha dogru kullanmayi zaten hayat siz istemeseniz de ogretecek.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
yani bu biraz da anneye babaya nazının geçmesi gibi bir şey. bilmiyorum sizin yaratıcıyla nasıl bir bağınız var ama benim için şöyle ki beni korumasını bekliyorum. hem korumasını hemde bana kötülük yapan insanları cezalandırmasını istiyorum. bu bana normal geliyor. ama belki de düşünce olarak yanlış bir yere koymuşumdur...