İçimdeki ses ile konuşuyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var içimde bir ses var ve onunla konuşuyorum bazen iyi bazen kötü şeyler söylüyor. Normal konuşuyor gibiyim ses benim sesim değil. Bununla alakası var mı bilmiyorum ama ezan okununca da çok garip oluyorum ama öyle böyle değil sanki içimde bir şeyler ölüyor. Sonra eski anılarım aklıma geliyor küçükken sokakta oynardım arkadaşlarla sonra tek başıma sokakta olduğumu görüyorum akşam ezanı okunuyor. Bazı arkadaşlar o zaman bir şey yaşamışsındır diyorlar ama yaşamadım da ? İçimdeki seste hiç susmuyor şunu yazarken bile ne gerek var yazma diyor. 2-3 seneden beri çok sinirli ve paranoyak oldum aşırı derecede de tembel oldum. Bazen bir tık sesi bile beni çıldırtmaya yetiyor. Hala anlamış değilim.

kralix21

Banlı Kullanıcı
şizofreni olan hastalar düşündükleri,hayal ettiği şeyleri gerçekmiş gibi zannedip algılarlar. sorun yok bir kaç tabletlık ilacla tedavi edilebilir.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
şizofreni olan hastalar düşündükleri,hayal ettiği şeyleri gerçekmiş gibi zannedip algılarlar. sorun yok bir kaç tabletlık ilacla tedavi edilebilir.

Buradan nasıl koyabildiniz bu tespiti hayret ettim.İnsanların bilinç altını kötü etkilemeyin lüften...

Mithra

Kayıtlı Üye
Anılarınızla ilgili olarak
Zihin duraklayan değildir devamlı bir meşguliyet içinde sessiz bir ortamda bir ses geldimi zihin hemen ona yönelir ve anılarında sesle ilgili dosyaları getirir ordan farklı bir yere zincirleme devam etmekte biraz duraksayın şimdiki zamanda kalmaya çalışın ardından düşünceler gelmeye başlayacak çoğunlukla acı, keder, üzüntü vs. düşünceler gelmekte geçmişte gelen düşüncelerde bir duygu hapsolmuştur onu gerektiği gibi bırakmadığınzdan içinizde kalmıştır ve bu anı tekrar tekrar hatıra gelir.Burda genellleme yaptım pozitif düşünceler olabilir esenlikle kalın.

freaky

Kayıtlı Üye
Aynı durum bende de var. Sesle kavga ediyorum bazen ama ibadet tarzı şeylere yöneldiğim zaman etkisini kaybediyo ses. Dini inancınız ne bilmiyorum ama islami uygulamalar ya da meditasyonla sesin etkisini azaltabilirsiniz.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
İbadete yöneldiğiniz zaman ses kayboluyorsa o vesvesedir.Onun dışında kendi kendinize konuştuğunuz iç ses ayrıdır.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Zikir yaptıkça vücudumda dalgalanmalar oluyor tüylerim diken diken oluyor sanki arkamdan yel esiyor vs. Biz ailecek çok iyi kalpli bir insanız ancak yakın zamanda hepimiz çok değiştik. Mesela ben o kadar değiştim ki konu içerisinde de dedim. Çok sinirli oldum aşırı derecede kontrol edemiyorum ayrıca çok da paranoyak oldum.
Huzursuzluk var içimdeki ses de ayrı mesela aslında bunların hepsi 2-3 sene içerisinde daha çoğaldı.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ses konusunda bende ev sessizken sokaktan bir ses duysam hemen geçmişe giderim .Niye bilmem..Bir çocuk sesi,bir bağırma veya bir araç sesi geçmişi düşünmeme sebep olur.Sevgili Tesla,nın mesajı benim durumum sanırım.Ancak sizinki anladığım kadarıyla hep olumsuza çalışan bir ses.Zikire ne kadar zaman devam ettiniz?Ailenizdeki bireylerin düşüncesi nedir?

freaky

Kayıtlı Üye
İbadete yöneldiğiniz zaman ses kayboluyorsa o vesvesedir.Onun dışında kendi kendinize konuştuğunuz iç ses ayrıdır.
Aslında bi noktada haklısınız ama inanın çok karışık bi durum benimkisi. Hepimizin bi iç sesi var evet ama bende ikinci bi ses daha var vesvesede veriyo bazen onla tartışıyorumda. Vesvese verende tartıştığım kaynakta aynı bunu biliyorum ama.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Aslında bi noktada haklısınız ama inanın çok karışık bi durum benimkisi. Hepimizin bi iç sesi var evet ama bende ikinci bi ses daha var vesvesede veriyo bazen onla tartışıyorumda. Vesvese verende tartıştığım kaynakta aynı bunu biliyorum ama.

Birebir aynıyız seninle

kıvep

Banlı Kullanıcı
Benim içimdeki seste kendi kendine konuşuyor, cevap bile vermiyorum pek :D
Yukardaka yazdığı gibi, anılarımızdan ses kayıtları olabilir. Tanıdık bir sesin daha önce dediği bir şeyi beynimiz tekrar hatırlamıştır belki. İnsan beyninin sunduğu sınırsız imkanlar var, her şey olabilir...

freaky

Kayıtlı Üye
Kıvep bu bambaşka bi şey. En alakasız yerde konuşan, insanın enerjisini düşürmeye çalışan bi ses. Durup durup öyle şeyler söylüyo ki insanlar hakkında neden böyle düşünüyorum ben falan diye insan kendini suçluyo. Tam böyle kavga etmelik bi şey aslında 2 ses aynı anda içinde mıy mıy konusuyo :D Ama dediğim gibi ibadet dua vb şeylere yonelince etkisi azaldı. Ayrıca sese mantıklı açıklamalar yaptığım zamanda susup kalıyo öyle.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kıvep bu bambaşka bi şey. Enakasız yerde konuşan, insanın enerjisini düşürmeye çalışan bi ses. Durup durup öyle şeyler söylüyo ki insanlar hakkında neden böyle düşünüyorum ben falan diye insan kendini suçluyo. Tam böyle kavga etmelik bi şey aslında 2 ses aynı anda içinde mıy mıy konusuyo :D Ama dediğim gibi ibadet dua vb şeylere yonelince etkisi azaldı. Ayrıca sese mantıklı açıklamalar yaptığım zamanda susup kalıyo öyle.
İçinizdeki bu sesle barışmayı deneyebilirsiniz o zaman, meditasyon aracılığıyla sesinizle bütünleşin, o sizsiniz, sizde o. İki farklı şey muamelesi yapmayın, içinizde bu sesi kabul ederseniz daha iyi olur

Shoting-stars

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşım iç sesimizin müslüman cinler olduğunu söylemişti. Fakat benimki müslüman olamıyacak kadar küfürbaz xD

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Ben ilkokul 5. sınıftan berli uraşıyorum ve hala susmuyorlar, nihayetinde beni kullanmasına izin verdim ve hayatım daha güzel :)

pinkstar73

Kayıtlı Üye
buraya yazdığınıza göre ''bir varlık inadına sizinle uğraşıyor'' dememizi bekliyorsunuz o yüzden şöyle diyecem ''cinci hocaya git'' :biggrinjester:

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
buraya yazdığınıza göre ''bir varlık inadına sizinle uğraşıyor'' dememizi bekliyorsunuz o yüzden şöyle diyecem ''cinci hocaya git'' :biggrinjester:

En büyük dostum iç sesim oldu fikrimi değiştirdim böyle güzel bir zımbırtıdan neden kurtulmak isteyeyim ki ?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Benle aynı yoldasın ama emin ol ara sıra çok sıkıntı vericek bu sana. Ben alıştım bile :)

Çok değiştim eskiden bunları sorun haline getirirken artık kabulleniyorum. O benim iç sesim beni hem sever hem de kızar. Onun da dertleri var. Benim de var birbirimize anlatıyoruz. Onunla asla küsmek istemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...