I-Doser / Beyin Dalgalarıyla Psikolojinize Yön Verin

pepilo

Kayıtlı Üye
ışıkları söndürdüm karanlık dinlemek lazımmış galiba ama yapamadım , acayip korktum ya :D ışıkları açıp denedim valla dün acayip acayip rüyalar gördüm :D bence harika bişi bu gün karanlıkta denicem Allah yardım etsin.. : )

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Ben beden dışı deneyimi dinledim farklı bir forumda linkleri vardı mp 3 halindeydi hiç program yüklemedim mp3 den dinledim ve vücudumu hissedemedim vs kalbim baya atmaya başladı sebepsiz yere gözümün kapalı olmasına ragmen göz bebeklerim hareketlendi korktum daha fazla dinleyemeden 15. dakikadan sonra bıraktım.Gerçekten işe yarıyor ama heyecanlı insanlar biraz uzak dursun derim benim gibi...(gate of hades ve hand of god en zor seslerden bence direk bunlardan başlamayın)

_mehmet_

Kayıtlı Üye
Ya gözümden kaçmış olabilir.Ancak 3 defa inceledim. Out Of Body ve Kokain bulamadım. İndirdiğim dosyada yokmu yoksa ben mi bulamadım sölersen sevinirim.

egsodia

Kayıtlı Üye
İkiside mevcut dosyada;Out Of Body birleşik yazılmış,kokainde cocain diye...Bir daha göz atın isterseniz.

oscars

Kayıtlı Üye
Ben beden dışı deneyimi dinledim farklı bir forumda linkleri vardı mp 3 halindeydi hiç program yüklemedim mp3 den dinledim ve vücudumu hissedemedim vs kalbim baya atmaya başladı sebepsiz yere gözümün kapalı olmasına ragmen göz bebeklerim hareketlendi korktum daha fazla dinleyemeden 15. dakikadan sonra bıraktım.Gerçekten işe yarıyor ama heyecanlı insanlar biraz uzak dursun derim benim gibi...(gate of hades ve hand of god en zor seslerden bence direk bunlardan başlamayın)

Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Gate of Hades'i dinlerken çarpıntı yapmaya başlamıştı bende de. Tipik Türk mantığı (bana bişey olmaz) ile girişmemek gerekli.

Ayrıca .mp3 dosyası olarak dozların tamamı elimde var. Fakat .mp3 yapma aşamasında riplerken ve upload ederken veri kaybına uğrama ihtimali geliyor aklıma. Sonuçta program kadar saf bir ses elde edemiyoruz.

Dozların tamamı neredeyse 3 GB. Eğerki istek olursa istenilen dozu upload edip denemeye açabilirim...

Gate of hades'i dinledim süperdi gerçekten içimde müthiş bi yangı vardı.5. dakikadan sonra hafifbi trans yaşadım yaklaşık %79 larda birden transtan çıktı titredim biraz daha sonra tam bitirmeden çıkardım kulaklığı :D nefes alamadım çünki yoksa beklerdim sonunu
birazdan hands of god'u dinlicem deneyimimi yarın sizinle paylaşırım
ışığınız daim olsun iyi geceler..

Dejavu oldum sanki. :) Sizin gibi GoH deneyip birde Hand of God'a bakayım demiştim. Ne hikmetse henüz cesaret edemedim. :)

Adramelech

Kayıtlı Üye
Merhaba oscars. Ben 2-3 ay önce program üzerinden satın alınması bayağı pahalı olan 2 ses dosyası indirdim. Gates of Hades ve Hand of God. 2si de hiçbir etki yaratmadı. Yeterince konsantre olamadığımdan mıdır yoksa farklı kaynaktan mıdır bilmiyorum. Ama başlığı gördüm tekrar deneyeceğim sonucu yazarım buraya. Teşekkürler.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İndiremedim ben :( Kurtulamıcam ben depresyondan

Adramelech

Kayıtlı Üye
Bu arada ben yaratıcılık oluşturduğu öne sürülen dozları denemek istiyorum upload etme şansınız var mı?

Adramelech

Kayıtlı Üye
Şimdi conditioner, brain+ ve brain isconier gibi birşey var bu 3ü var deneyip sonuçları yazıcam.

oscars

Kayıtlı Üye
Bu arada ben yaratıcılık oluşturduğu öne sürülen dozları denemek istiyorum upload etme şansınız var mı?

Elimdeki birkaç arşivden bit değerleri en yüksek olan .mp3 doyalarını upload ettim. Program dışında kullanmadım dozları ben. Ama olur ya mp3 player, telefon, ipod gibi cihazlarda deneme imkanı olan üyelerimiz için istek oldukça yükleyip sonuçlarını gözleyelim...

CONDITION (Alacağınız dozların etkisini arttırır, beyninizi hazırlar)
RESET (Birden fazla doz kullanılacaksa arada bu dinlenmeli)
BRAIN+
GATE OF HADES
HAND OF GOD

"brain isconier" şeklinde bir doza raslamadım...

alin

Kayıtlı Üye
Deniyorum program açıldı ancak open dose dediğimde belgeleri açıyor belgelerde dosyaları yok dosyanın ismini yazıyorum conditioner mp3 misal görünüyo o zaman kabul et kısmına kadar geliyor sonra hata veriyor bende belgelerden baktığımda mp3 dosyası orda ancak program yoluyla açıldığında görünmüyor mp3 olarak dinlendiğinde fark ediyor mu? Programda neyi atlamış olabilirim ?
Teşekkürler bu arada

Adramelech

Kayıtlı Üye
Teşekkürler. İlk mesajdaki rapidshare linki bozulmuş bir de.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Merhaba.Ben depresyonumu yenmek için bu programı kullanabilir miyim ?
Bene hafif bir panik atak ve depresyon var anti depresan kullanıyorum.Bu programdan uzak mı durmalıyım ? :) :)

oscars

Kayıtlı Üye
Deniyorum program açıldı ancak open dose dediğimde belgeleri açıyor belgelerde dosyaları yok dosyanın ismini yazıyorum conditioner mp3 misal görünüyo o zaman kabul et kısmına kadar geliyor sonra hata veriyor bende belgelerden baktığımda mp3 dosyası orda ancak program yoluyla açıldığında görünmüyor mp3 olarak dinlendiğinde fark ediyor mu? Programda neyi atlamış olabilirim ?
Teşekkürler bu arada

Sevgili alin. Dozları program ile dinlemek istiyorsanız http://rapidshare.com/files/439161908/GMPPDozeF.rar bu linkten doz dosyalarını da indirmeniz gerekir. Yaklaşık 80 adet doz dosyası bu paketin içindedir. Program mp3 dosyaları için değil orjinal doz dosyaları olan DRG dosyaları içindir. Mp3 olarak verdiklerimi winamp media player tarzı programlarlada dinleyebilirsiniz ancak ben programı kullanmanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler. İlk mesajdaki rapidshare linki bozulmuş bir de.

Konuda verdiğim bütün linkleri kontrol ettim. Hepsi çalışır durumda.

Merhaba.Ben depresyonumu yenmek için bu programı kullanabilir miyim ?
Bene hafif bir panik atak ve depresyon var anti depresan kullanıyorum.Bu programdan uzak mı durmalıyım ? :) :)

Doktorunuzun tavsiyesini almak en büyük önceliğiniz olmalı. Panik atak problemi konsantrenizi bozabilecek olsada Anti-sad ve sonrasında Tranquil gibi zararsız dozları deneyip etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Ama önce doktorunuzdan onay almalı ve dozları denerken yanınızda birini bulundurmalısınız bence.

İnternette sessiz sedasız büyüyen i-dose akımı yüzyıllardır kullanılan binöral ses dosyalarıyla beyinde uyuşturucu etkisi yapıyor. Tek ihtiyacınız olansa internet ve stereo kulaklık.

Prusyalı biliminsanı Heinrich Wilhelm Dove, 1839 yılında farklı ses frekanslarının belirli bir düzende dinletilmesiyle beyinde binöral etkiler yaratılabileceğini keşfetti. Bu deneylerde sağ ve sol kulağa 1000 ile 1500 Hz frekans aralığını geçmeyecek farklı tonlarda ses veriliyordu. Beyin bu iki tonu algılayıp birleştirirken ortaya ilginç tepkiler çıkıyordu.

Dove’dan 134 sene sonra 1973 yılında Gerald Oster de bu konuda bazı çalışmalar yürüttü. Onun çalışmalarında hayvanların aynı yöntemle üç boyutlu algılama yaptığı ve Parkinson hastası insanların binöral etkilenmeye girmediği ortaya çıktı.

Ardından yürütülen çalışmalarda bu teknikle beyin dalgalarının senkronize edilmesi gündeme geldi. Farklı ses frekanslarını kullanan müziklerle insanların rahatlaması, konsantre olması ya da derin uykuya geçmesi sağlandı. Hatta bu beklentiler için hazırlanmış kimi özel albümler, yazılımlar bile piyasa çıktı.

Tedavi amaçlı bazı kullanımlarda işin boyutu ses frekanslarıyla vücuttaki bazı hormonların dengelenmesine kadar vardı. Kontrolsüz bir deneyde anksiyete bozukluklarının psikolojik tedavisinde de 60 günlük bir terapinin olumlu sonuç verdiği kayıtlara geçmiş durumda. Uyku terapisi ve çocuklarda öğrenmeyi hızlandırma gibi kullanım alanlarına da halen sıkça rastlanıyor.

Bu amaçla kullanılan ritm ve ses örneklerine internette kolayca ulaşmak mümkün.

Yaygın ve etkili

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Oklahoma Narkotik Masası’ndan gelen bir uyarıysa binöral ritm tekniğinin korkutucu bir diğer kullanım alanını daha ortaya çıkardı. İddiaya göre internette özel olarak hazırlanan kimi ses dosyaları dinlendiğinde beyinde uyuşturucu etkisi yapıyordu! Dijital formundan dolayı herkesin kolayca ulaşabileceği, hiçbir üretme ve çoğaltma maliyeti olmayan bu ses dosyaları dinleyenlerde uyuşturucuya emsal psikolojik etkiler bırakabiliyor.

Herhangi bir bağımlılık yapmıyor olsa da Narkotik Masası bu tip kolay ve yaygın yöntemlerin gençleri gerçek uyuşturucuya yönlendirmesinden endişe ediyor.

Bir MP3 dosyasıyla uyuşturucu hap almak arasında bağlantı kurmak zor gelse de video paylaşım sitelerinde bu sesleri dinleyenlere ait kayıtlar etkinin kimilerinde azımsanmayacak boyutta olduğunu ortaya koyuyor.

‘i-dose’ adı verilen bu akımın en popüler dosyalarından biri Gates of Hades adını taşıyor (Hades, Yunan mitolojisinde ölülere hükmeden yeraltı tanrısının ismi). Youtube’dan ücretsiz olarak erişilebilen bu yapım şimdiden 450 bine yakın kişi tarafından dinlenmiş Aynı sayfadaki ilgili içeriklerde bu dosyayı dinleyenlerin etkilenmelerini gösteren kayıtlar da yer alıyor.

Ücretsiz ulaşılabilen binöral içeriğe karşılık ‘daha etkili’ olduğunu iddia eden ses dosyaları özel sitelerde ücretli olarak satılıyor. Bu tip sayfalarda esrar, kokain, eroin, opium ve peyote etkisi sunduğunu iddia eden dosyalar para karşılığı alıcılarını bekliyor.

I-dose akımının en korkutucu yanı dijital bir ses dosyası olmasından dolayı üretiminin, dağıtımının, paylaşımının kolaylığı ve her yerde, her cihaz yardımıyla ‘kullanılabilir’ olması. Tek ihtiyacınız olan şey bir müzikçalar ve kulaklık.

Bu konuyu ciddiye alan kimi uzmanlar siber uyuşturucu etkisi yapan ses ve video dosyalarının yakın gelecekte devletlerin geleneksel uyuşturuculardan çok daha fazla başını ağrıtacağını savunuyor.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Doktorunuzun tavsiyesini almak en büyük önceliğiniz olmalı. Panik atak problemi konsantrenizi bozabilecek olsada Anti-sad ve sonrasında Tranquil gibi zararsız dozları deneyip etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Ama önce doktorunuzdan onay almalı ve dozları denerken yanınızda birini bulundurmalısınız bence.

Doktorun bu konuda bir bilgisi var mı yok mu bilemiyorum.Sormak en iyisi ama işte sorun doktora soramamak , o yüzden programı siz paylaştığınız için size sormak istedim.İçlerinden hangisinden uzak durmam gerektiğini söylemişsiniz.Belirtmiş olduğunuz zararsız dozlar depresyon tedavisinde bana yardımcı olabilir mi ?

oscars

Kayıtlı Üye
Doktorun bu konuda bir bilgisi var mı yok mu bilemiyorum.Sormak en iyisi ama işte sorun doktora soramamak , o yüzden programı siz paylaştığınız için size sormak istedim.İçlerinden hangisinden uzak durmam gerektiğini söylemişsiniz.Belirtmiş olduğunuz zararsız dozlar depresyon tedavisinde bana yardımcı olabilir mi ?

Kalıcı bir tedavi sağlamasada psikolojinize olumlu etkisi olacağını düşünüyorum. Yani evet, bence yardımcı olabilir.

Kendimden örnek vereyim. Bu programla tanışmam şöyle bir soruna çözüm ararken gerçekleşti. Rüyama gelmesini istemediğim ama ısrarla her uykuya daldığımda bir şekilde rüyamda karşılaştığım bir zat vardı. Lucid çalışmalarıma yardımcı olması için bu programı denedim. Birkaç haftalık denemelerimde tam lucid hale geçemesemde bir şekilde rüyamda kendisini kovmayı, yoluna gitmesini sert bir dille istemeyi başardım. Rüyada olduğumu farkediyor ve sanki uykuya dalmamı bekleyen o kişiye söylemem gereken şeyleri bilinçli bir şekilde söyleyebiliyordum. Arada ufak sızıntılar olsada daha rahatım şimdilerde.

Demem o ki depresyon hali her insanın başına gelebiliyor. Maddi sıkıntılar, sevgilinizle ailenizle ilişkiniz ve hatta daha büyük traumatik durumlar. İlaç tedavisini çok önceleri deneyip kalıcı bir tedavi olmadığını kendimce anlamıştım. Çok daha büyük sorunlarımda vardı ama bu rüyada sürekli karşılaşma durumu gerçekten günümü berbat ediyordu. Uyumak istemez hale getiriyordu. Kendimce bir teşhis koyup bunu hayatımdan çıkarmayı denedim ben. Kimyasal bir destek almadan. Sizde direk depresyon giderici aramak yerine ne tür bir sıkıntı içinde olduğunuzu iyice etüd edip ben gibi sorunun üzerine gidebilirsiniz. Anti-depresanlar geçici bir yatıştırıcı gibidir sorunu temelden çözmez. Bazı ağır vak'alarda kaçınılmaz olabilir elbette ama durumunuz ağır değilse yani doktorunuzda böyle düşünüyorsa alternatiflere yönlenebilirsiniz. İnsanın kendinden başka sorunu yok kanaatindeyim. Yüzleşip etüd edin yeter.

Saygılarımla...

ComRad3

Kayıtlı Üye
teta dalgasına kolay girmek için hangisini kullanmalıyım

konsantrasyonu arttırmak için hangilerini kullanmalıyım

ComRad3

Kayıtlı Üye
teta , teta1 , teta2 , teta3 var hangisi daha güçlü acaba