Hislerin Kaybolup Sınırsız Gücü Hissetmek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Merhaba Sevgili Mabet Üyeleri

Sevgi Aşk Özlem Acı Korku Endişe Huzur Gerginlk Afiyet Keyif

Ve bunun gibi daha bir çok his

1 kaç ay öncesinde tüm duygu ve hislerden noksan iken fark ettim kendimi
Evet gerçekten hiç bir şey hissetmeyip herşeye karşı nötr olduğumu tıpkı bir robot gibi
Sabah kalk duş al kahve sigara iç kahvaltı yap vs.vs.his yok en sevdiklerimi gorduğumde bile
Konuşma ihtiyacı bile duymuyordum insanların sorularına anlattıklarına tepki verme hissi bile yoktu
Kısa ve oz bir robot gibi işte 3 hafta surmuştu bu bende anlam verememiştim bu durum biraz olsun hoşuma gitmişti
Birazda endişelenmiştim ama tabi bunlarda anlık oldu o anlarda hissettiğim guc ise buyukluğunu anlatamam her yer inanılmaz bana dar gelmişti

Bu gece bu gene başladı

Bu nedir böyle hisseden oldumu hiç ? Ciddi bir psikolojik durummu acaba ?

Aslında tam ne soracağımıda karar veremiyorum her neyse..

silisyumtr

Kayıtlı Üye
Evet bazı duyguların olmaması çok güzel hissettiriyor ama bence fazla kurcalama istersen ölçüyü kaçırırsan pişman olabilirsin duygularını kontrol edebilmeye başladığında durmak zor

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Bu bende biraz farkli sekilde tezahür ediyor.Ne hissettigimi bile bilmiyorum :(

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Hislerimi kontrol edebiliyorum ama tamamiyle hissetmemek farklı çok farklı..
Ne hissettiğini bilememek iyi bir durum değil exotic maalesef

hopefull06

Kayıtlı Üye
Sevgili Zan, Ben Ankaraya taşındığımdan beri böyleyim :D

GezerHan

Kayıtlı Üye
İş
BoÅŸluk
Merhaba Sevgili Mabet Üyeleri

Sevgi Aşk Özlem Acı Korku Endişe Huzur Gerginlk Afiyet Keyif

Ve bunun gibi daha bir çok his

1 kaç ay öncesinde tüm duygu ve hislerden noksan iken fark ettim kendimi
Evet gerçekten hiç bir şey hissetmeyip herşeye karşı nötr olduğumu tıpkı bir robot gibi
Sabah kalk duş al kahve sigara iç kahvaltı yap vs.vs.his yok en sevdiklerimi gorduğumde bile
Konuşma ihtiyacı bile duymuyordum insanların sorularına anlattıklarına tepki verme hissi bile yoktu
Kısa ve oz bir robot gibi işte 3 hafta surmuştu bu bende anlam verememiştim bu durum biraz olsun hoşuma gitmişti
Birazda endişelenmiştim ama tabi bunlarda anlık oldu o anlarda hissettiğim guc ise buyukluğunu anlatamam her yer inanılmaz bana dar gelmişti

Bu gece bu gene başladı

Bu nedir böyle hisseden oldumu hiç ? Ciddi bir psikolojik durummu acaba ?

Aslında tam ne soracağımıda karar veremiyorum her neyse..

7-8 yıldır korku hariç duygularımı tam hissedemiyor. Büyük ihtimal öncesinde de hissedemiyordum. Büyük ölçüde çevrenizle alakalı diye düşünüyorum. Etrafınızda bu duyguları yoğun yaşayan insanlar yoksa siz de yaşamak da zorluk çekersiniz diye düşünüyorum. Yediklerinizin içtiklerinizin de alakası olabilir. Çünkü maddi anlamada bakarsak duygular hormonlar ile kontrol ediliyor yani yemeğiniz sizin duygunuz olabilir. Bunlar olasılıklar tabii gerçek nedir ancak siz bilebilirsiniz.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Sevgili gezerhan korkuyuda hissetmiyorum açıkçası herşeye meydan okuyacak kadar cesaret oluşuyor tamam normalde de pek korku yoktur bende ama bu zamanlarda inanın sıfır.. Son dönemlerde bayağı sağlıksız beslenmekteyım 1 yıldır herşeyi yiyorum öncesinde şeker yağ tuz vs.zararlı gıdaları tuketmezdım hiç.. Tekrar sağlıklı beslenmem gerektiğinin farkındayım ilerisi için tabi belkide bunlarda etken olabilir.. Çevremde acı hisseden bir çok insan çıktı hayatımdan zaten ama sevgi hiç mi yok mutlaka vardır... Babam veya annem belkide onlardan kaynakldır belkide bir çok etken belkide artık her konuda sadece Allaha muhtaç olduğumun kanısına vardığım içindir cunku onun sevgisini hissettikten sonra diğerleri bana vız geldi açıkçası ama benim tanıdığım Allah herşeyi herkesi sevmemizi ister soruyorda soruyorum kendime :)

GezerHan

Kayıtlı Üye
İş
BoÅŸluk
belkide artık her konuda sadece Allaha muhtaç olduğumun kanısına vardığım içindir cunku onun sevgisini hissettikten sonra diğerleri bana vız geldi açıkçası ama benim tanıdığım Allah herşeyi herkesi sevmemizi ister soruyorda soruyorum kendime :)

Belki budur sebep. Sonuçta bir şeyin en iyisini bir kere elde etmiş olanlara artık en iyisi bile haz vermeyebilir. Ne de olsa sınırsızı isteme kapasitesine sahibiz biz insanlar. Bunu dizginleyebilmek de elimizde tabi ki.
Eğer çok rahatsız olursanız bir doktora gidin veya ayak üstü danışabileceğiniz bir psikolog varsa (forumda da olabilir belki) ona danışın. Ben bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum tabi ki siz buna takılıp büyütmezseniz. [Unutmayın ben uzman değilim :) ]

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bazı yeteneklerde artış gibi ortaya çıkan başka şeyler var mı? Anlatabileceğiniz başka veriler veya?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Belki budur sebep. Sonuçta bir şeyin en iyisini bir kere elde etmiş olanlara artık en iyisi bile haz vermeyebilir. Ne de olsa sınırsızı isteme kapasitesine sahibiz biz insanlar. Bunu dizginleyebilmek de elimizde tabi ki.
Eğer çok rahatsız olursanız bir doktora gidin veya ayak üstü danışabileceğiniz bir psikolog varsa (forumda da olabilir belki) ona danışın. Ben bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum tabi ki siz buna takılıp büyütmezseniz. [Unutmayın ben uzman değilim :) ]

Haklısın aynen dediğin gibi oluyor.. Ben merhametimi cocuklsra ve hayvanlara olan sevgimi kaybetmeyeyim adil biri olayım yeter bana açıkçası bunlar çok önemli kime merhamet edeceğini bilmek çok önemli zira bunuda kaybedersem gayet tehlikeli biri olur kendimi cenetten kovmuş gibi olurum böyle düşünüyorum..
Neyseki bu tarz durumları bir ben yaşamıyormusum hayırlı olur inşallah :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Monoton gecen bir sürenin getirisi degilmi bu, yani zaman zaman herbirimiz yasayabiliyoruz diye düsünüyorum, benim kis mevsimi baslangicinda hep öyle olur, dünya yansa bir ahim olmaz, ama baharla berber yenden modum degisiyor.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bazı yeteneklerde artış gibi ortaya çıkan başka şeyler var mı? Anlatabileceğiniz başka veriler veya?

Sevgili Chillout bu durumlarda evet bazı durumlar var uyanıkken gorduğum ışıklar ( odaklanınca herkesin gorebildiği ışıklar özel bir durum yok ) daha çok artıyor 3.gozumun bulunduğu yer dahada şiddetleniyor dun gece hayallerimde kendimi daha net gordum ( gorememe gibi bir sorunum vardı ) ve guc inanılmaz bir guc sanki bu ben değilim gibi şimdlik analiz ettiğim durumlar bunlar he birde çakra bolgelerimde hareketlenmeyi daha fazla hissediyorum kalp atışı gibi

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Monoton gecen bir sürenin getirisi degilmi bu, yani zaman zaman herbirimiz yasayabiliyoruz diye düsünüyorum, benim kis mevsimi baslangicinda hep öyle olur, dünya yansa bir ahim olmaz, ama baharla berber yenden modum degisiyor.

Sevgili la-edri monotonluk insanı bu hale getirebilir mi gerçekten ? Sistemden birisi sanki bir duğmeye basmış gibi bir anda oldu gecen zamanlar ve bu gece bilemiyorum belkide buda etken belkide bir çok etken olabilir

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili Chillout bu durumlarda evet bazı durumlar var uyanıkken gorduğum ışıklar ( odaklanınca herkesin gorebildiği ışıklar özel bir durum yok ) daha çok artıyor 3.gozumun bulunduğu yer dahada şiddetleniyor dun gece hayallerimde kendimi daha net gordum ( gorememe gibi bir sorunum vardı ) ve guc inanılmaz bir guc sanki bu ben değilim gibi şimdlik analiz ettiğim durumlar bunlar he birde çakra bolgelerimde hareketlenmeyi daha fazla hissediyorum kalp atışı gibi
Uygun ve disiplinli bir çalışma sürecine girmeniz lazım ki boşa gitmesin. Endişelenecek bir durum yok, kötü bir durum yok. Bu durumunuz eğer tahmin ettiğim şey ise gerekli ve uygun bir döneme girmişsiniz demektir. Bazı durumlarda aylarca sürebilir, çok daha farklı hallere dönüşebilir, bunda da sıkıntı yok. Uygun olduğumda size ek bilgi vermeye çalışacağım özelden.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Uygun ve disiplinli bir çalışma sürecine girmeniz lazım ki boşa gitmesin. Endişelenecek bir durum yok, kötü bir durum yok. Bu durumunuz eğer tahmin ettiğim şey ise gerekli ve uygun bir döneme girmişsiniz demektir. Bazı durumlarda aylarca sürebilir, çok daha farklı hallere dönüşebilir, bunda da sıkıntı yok. Uygun olduğumda size ek bilgi vermeye çalışacağım özelden.

Ahhh işte buna çok sevindim boşa gitmemeli herşey sonuçta :) Allah razı olsun hepinizden

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
1 ay xanax ve paxil kullanın duygu adına pek birşey kalmıyo aşk acısına korkuya endişeye birebir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Dee snider kadar çirkinleşemem ama ruhsal olarak farkım yok zannedersem :D Ama insanı duyguları zayıflatır duygu yoksa zayıflıkta yoktur düşünsenize cennet gibi.
İnsanı karmaşa, korku ve tereddüt zayıflatır. Duygulardan korkmak, duyguları karıştırmak, ne hissettiğinden emin olmamak, işte bunlar düşüncenin canlı halinin bir kurt gibi insanı içten kemirmesiyle zayıflatır, o çınar ne kadar heybetli olursa olsun içten içe çürür.
Düşünce canlıdır, onu besleyen bizleriz. Düşünceyi neyle beslersen ona dönüşür. Kendi küçük cehennemimiz de cennetimiz de beslediğimiz duygulardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...