Heves kaybı

Senechaux

Kayıtlı Üye
İyi günler psikoloğa gidemediğim için görüşlerinize yönlendirmeye ihtiyacım var. Hayattan zerre kadar keyif almıyorum sosyal hayatım ve arkadaşım yok kendi isteğim bu. Bazen geceleri uyanıp sima görüyorum. Dün gece kalktım siyah çizgiler halinde kurt gördüm vücudu insan kafası kurt idi. Yaşam mücadelesi, insanlar, sıkıntılardan çok bunaldım ruhum kaçıp gitmek istiyor sanki zorla tutuyorum yaşıyorum. Biliyorum bu durumdan hiçbir zaman çıkamayacağım ancak birileriyle paylaşmak istedim.

Dnz1

Kayıtlı Üye
sorunu belirlemek için bakım yapmanızı öneriyorum uruma ulaşabilirsiniz bakım için sonra çözüm yolları araştırabilirsiniz sevgiyle..

Karacho

Kayıtlı Üye
Öncelikle: Kendine"bu durumdan çıkamıycam" demeye devam edersen beyin çıkmak için mücadele dâhi etmez.'gibi' yapar sadece.sonra pes etmek için bahane bulur.
ve
Neden sosyal hayatın ve arkadaşların yok? Bunu seçiyor olmalısın ,ama neden?

dgo

Kayıtlı Üye
Günümüz insanının sorunu bu.Çevrenize bakın tek siz böyle değilsiniz zamanla atlatırsınız inanın..Kendinize yeni hobiler bulun.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Öncelikle: Kendine"bu durumdan çıkamıycam" demeye devam edersen beyin çıkmak için mücadele dâhi etmez.'gibi' yapar sadece.sonra pes etmek için bahane bulur.
ve
Neden sosyal hayatın ve arkadaşların yok? Bunu seçiyor olmalısın ,ama neden?
Bilinçaltı mı çocukluğumda yaşadığım şeyler mi bilmiyorum ama insanların yanında rahat hissetmiyorum gergin oluyorum ve yapmacık buluyorum onları. insanların içinde asla mimik kullanmam ailem bana hep seri katil gibisin der. Bu yüzden insanlar konuşmaya korkar. Cesaretli bi kadın ilgi duyup konuşmaya çalışırsa ilk işim onu korkutup uzaklaştırmak oluyor. Neden yapıyorum gerçekten bilmiyorum.

Senechaux

Kayıtlı Üye
sorunu belirlemek için bakım yapmanızı öneriyorum uruma ulaşabilirsiniz bakım için sonra çözüm yolları araştırabilirsiniz sevgiyle..
Efendim birkaç sözde hacı hoca bakım yaptı birisi musallat var dedi birisi nazar dedi muskalar felan verdiler ama değişen bişey yok. Pek inancım kalmadı yani bakıma felan.

Mindtricks

Banlı Kullanıcı
Merhaba,
Tedavi olman gerek insan beyni bazen kendi kimyasını bozabilir. Kısa sürede bir doktor bulup tedavi olmalısın. Ben 11 yıldır anksiyete ve 3 yıldır okb tedavisi görüyorum şu an gayet memnunum.

Karacho

Kayıtlı Üye
Bilinçaltı mı çocukluğumda yaşadığım şeyler mi bilmiyorum ama insanların yanında rahat hissetmiyorum gergin oluyorum ve yapmacık buluyorum onları. insanların içinde asla mimik kullanmam ailem bana hep seri katil gibisin der. Bu yüzden insanlar konuşmaya korkar. Cesaretli bi kadın ilgi duyup konuşmaya çalışırsa ilk işim onu korkutup uzaklaştırmak oluyor. Neden yapıyorum gerçekten bilmiyorum.
Tabiki (bilinçaltın ve çocukluğunda yaşadıkların).Belki bağdaştıramıyorsun kendin (bazılarını) ama kesinlikle öyle.küçük detaylarda olabiliyor çünkü.aşırı küçük.
kendine bir dünya yaratmışsın ,kendi yarattığın dünyayı yıkabilirsin de,bu konuya 'asla' diyerek bakma. en azından yarattığın dünyadan başka gezegenlere bir pencere açarak bakacak kadar değişebilirsin.
İnsansın,ne kadar böyle huzurlu hissetsende birşeyler olsun istiyorsun hayatında boşluk en çok bundan .küçük de olsa birşey.-ama bundan çekincende büyük gibi.Korkma hata yapmak müthiş birşey :) -.Ama tabiki belli sebeplerden kendini aşamadığın için bu da olamıyor.Psikoloğa gidemediğin için iş bu noktada sana düşüyor aslında.her bir davranışının kaynağını çözümlemen gerek kaynağına biiiiiirsürü soru sorman gerek bir sürü,ama çözüme gidecek sorular ve cevaplar tabi .İnsanız,kötüyüz....hangimizi değiştirebilirsin ki? ama yaşaman da gerek :/ ...bakış açını birazcık yumuşatmış olacaksın böyle.gerçekten.yani bizi suçlama bu çözüm değil,kendine de iyi davran artık.
sanırım bir yazıda kendinle çok konuştuğunu söylemiştin, azalt çünkü belli ki sana iyi gelmiyor.yoksa böyle olmazdın dimi.demekki sana sunduğu bir çözüm de yok,bizi suçluyor.bildiğin şeyleri söylüyor sadece ama çözüm? yok.
simalar...aslında bunlarla ilgili çok bilgim olduğunu söyleyemem ama (psikolojiye bağlıyacağım) gördüklerin ve duydukların belki iletişimsizliğindendir , dediğim gibi birşey olsun ihtiyacı da olabilir.çünkü sen pek farketmesende beynin buna ihtiyacın olduğunu biliyor ve bunu karşılamaya çalışıyor,oyun oynuyor belki.belki yani.
şikayet etme,
bu çöpün burda ne işi var diyosun ama,atmıyorsun.

Senechaux

Kayıtlı Üye
İzole etmek istiyorum kendimi anneme bile bir sınır çekiyorum sadece yemeğimi vermesini söylüyorum. Rüyalarımda sürekli kavga ediyorum daha dün gece birini yerin 47 kat dibine indirip öldürdüm. Ben kimseden çözüm beklemiyorum sadece bunun psikoloji ve metafizikte yeri nedir bunu öğrenmek istiyorum.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Bende senin gibiyim asosyal biriyim kızlar nedense benden kaçar çirkinde degilim aslında ama bende neden böyle biriyim bilmiyorum ama bir ara yaşamaktan zevk almamaya herseyin boş olduğuna inandırmıştım kendimi Kuran okuyunca rahatladım ama arapcasını değil tabi huzur geldi nedense yine yalnızım ama yaşama tutunuyorum bir ara öyle düşüncelerim vardı ki neredeyse beni ölüme sürükleyecekti bence Kuran meali oku ve anla inancın varsa eğer rahatladığını göreceksin geçmiş olsun.

Karacho

Kayıtlı Üye
İzole etmek istiyorum kendimi anneme bile bir sınır çekiyorum sadece yemeğimi vermesini söylüyorum. Rüyalarımda sürekli kavga ediyorum daha dün gece birini yerin 47 kat dibine indirip öldürdüm. Ben kimseden çözüm beklemiyorum sadece bunun psikoloji ve metafizikte yeri nedir bunu öğrenmek istiyorum.
öyle sanıyorsun.yazdıkların seninle aynı fikirde değil o zaman.
öyle bile olsa düşmanını tanımak istiyorsun, ki bu da bir adım sayılır.

Senechaux

Kayıtlı Üye
öyle sanıyorsun.yazdıkların seninle aynı fikirde değil o zaman.
öyle bile olsa düşmanını tanımak istiyorsun, ki bu da bir adım sayılır.
Kimse yalnızlığı seçmez kimse unutulmuş bir yerde yalnız başına ölmek istemez. Elimde olmadan yapıyorum bunları saf öfke doluyum başka hiçbir şey hissetmiyorum sanırım ilaç tedavisinden başka yol yok Sağ olun görüşleriniz için.

D

DAİMON

Çözüm beklemiyorum demişsin ama ilk yazdıklarından tek anlaşılan gidişattan memnun olmadığın ve derhal hali hazırdaki ruh halinden uzaklaşma arzun. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar umarım ama bunun altından pekte matah şeyler çıkacağını zannetmiyorum.
Hiçbir şey yapamıyorsanız bile en azından dua edin.
Ben insanların çoğunda artık şunu görüyorum. Nesil rahatlıktan başka şey istemiyor düşünmüyor ama her şeyinde en güzelinin ve en özelini bekliyor. Bu tezatlık sürdükçe yani insanlar arzularının ve rehavetlerinin oyuncağı olmaya devam ettikçe bu durum devam edecek. Siz mesela bi düşünün, etrafınızdaki insanlar için nelerden feragat ettiniz, ne fedakarlıklar yaptınız veya yapıyorsunuz? Bu dünya için ne yaptınız? Ağaçlar çiçekler böcekler... Bir dikili ağacın var mı şu dünyada? 'al gülüm ver gülüm' hesabı... Sen bir tohum ekersin, doğa sana binler meyve verir. Sen bir kere gülümse sonra gel konuşuruz. ;)

Karacho

Kayıtlı Üye
Kimse yalnızlığı seçmez kimse unutulmuş bir yerde yalnız başına ölmek istemez. Elimde olmadan yapıyorum bunları saf öfke doluyum başka hiçbir şey hissetmiyorum sanırım ilaç tedavisinden başka yol yok Sağ olun görüşleriniz için.
Seni suçlamıyorum bunun isteyerek olduğunu düşünmüyorum zaten. Şartlar ve bilinçsizce.ama neyin elinde olduğunu sen de biliyorsun sadece bunu söylüyorum, yanlış anlama lütfen , yargı yok.Ve evet imkanın zamanın varsa tabiki en iyisi psikiyatri ve psikolog. Ama eğer gideceksen ikisini birlikte öneririm.yani hem ilaç hem de konuşma terapisini beraber.
Umarım iyi olursun.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Çözüm beklemiyorum demişsin ama ilk yazdıklarından tek anlaşılan gidişattan memnun olmadığın ve derhal hali hazırdaki ruh halinden uzaklaşma arzun. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar umarım ama bunun altından pekte matah şeyler çıkacağını zannetmiyorum.
Hiçbir şey yapamıyorsanız bile en azından dua edin.
Ben insanların çoğunda artık şunu görüyorum. Nesil rahatlıktan başka şey istemiyor düşünmüyor ama her şeyinde en güzelinin ve en özelini bekliyor. Bu tezatlık sürdükçe yani insanlar arzularının ve rehavetlerinin oyuncağı olmaya devam ettikçe bu durum devam edecek. Siz mesela bi düşünün, etrafınızdaki insanlar için nelerden feragat ettiniz, ne fedakarlıklar yaptınız veya yapıyorsunuz? Bu dünya için ne yaptınız? Ağaçlar çiçekler böcekler... Bir dikili ağacın var mı şu dünyada? 'al gülüm ver gülüm' hesabı... Sen bir tohum ekersin, doğa sana binler meyve verir. Sen bir kere gülümse sonra gel konuşuruz. ;)
Tabi ki memnun değilim bu öfke tüketiyor beni çok yorgun hissediyorum. Etrafınızdaki insanlar demişsiniz etrafımda insan yok. Kimseye açıklayamıyorum çok iğrenç şeyler hissediyorum bütün enerjim hislerim gidiyor.

Mithra

Kayıtlı Üye
İyi günler psikoloğa gidemediğim için görüşlerinize yönlendirmeye ihtiyacım var. Hayattan zerre kadar keyif almıyorum sosyal hayatım ve arkadaşım yok kendi isteğim bu. Bazen geceleri uyanıp sima görüyorum. Dün gece kalktım siyah çizgiler halinde kurt gördüm vücudu insan kafası kurt idi. Yaşam mücadelesi, insanlar, sıkıntılardan çok bunaldım ruhum kaçıp gitmek istiyor sanki zorla tutuyorum yaşıyorum. Biliyorum bu durumdan hiçbir zaman çıkamayacağım ancak birileriyle paylaşmak istedim.
"Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı" diye kitap var herkesin okumasını tavsiye ederim.
-Düşük testeron
-Tiroit yetmezliği
-B vitamini
-D3 vitamini gibi faktörler sosyal yetilerinin, psikolojik sağlığınızı ve fiziksel dengeniz de önemli bir yer arz ediyor.Belki sorun bunlardan kaynaklı olabilirde, olmayabilir de bilemeyiz.Metafizikte yerini sormuşsunuz üste @Dnz1, Uruma bir bakım yaptırın diye yazmış, fakat siz kestirip atmışsınız burda amatörce önermeler ve varsayımlar nereye kadar gidilebilinir ki? İşin uzmanı öncelikle bir doktora görünün kan testleri, hormon testleri vs. yapın.Bu zamanlar bence kıymetli bu haller de edindiğiniz tecrübeyle kendinize yön tayin edin.

Senechaux

Kayıtlı Üye
"Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı" diye kitap var herkesin okumasını tavsiye ederim.
-Düşük testeron
-Tiroit yetmezliği
-B vitamini
-D3 vitamini gibi faktörler sosyal yetilerinin, psikolojik sağlığınızı ve fiziksel dengeniz de önemli bir yer arz ediyor.Belki sorun bunlardan kaynaklı olabilirde, olmayabilir de bilemeyiz.Metafizikte yerini sormuşsunuz üste @Dnz1, Uruma bir bakım yaptırın diye yazmış, fakat siz kestirip atmışsınız burda amatörce önermeler ve varsayımlar nereye kadar gidilebilinir ki? İşin uzmanı öncelikle bir doktora görünün kan testleri, hormon testleri vs. yapın.Bu zamanlar bence kıymetli bu haller de edindiğiniz tecrübeyle kendinize yön tayin edin.
Hormonlarda bir sıkıntı yok mecbur psikoloğa gideceğim yine. Sağ olun görüşünüz için.

Aisling

Kayıtlı Üye
Aslında cümlelerinizde sorunuzun cevabı gizliymiş. Farkedebildiniz mi acaba? Kendinizi izole etmek istiyorsunuz, sınır çekiyorsunuz çünkü bir şeylerden korunmak istiyorsunuz. Ördüğünüz duvarların arkasına sığınıyorsunuz. Size zarar vereceğini düşündüğünüz şey ne/neler? Cevabı bulmak için sorunu tanımlamalısınız. Bu göremediğiniz bir düşmana karşı savaşmaya benziyor. Sorunu, karanlıktan aydınlığa çıkarın. En sancılı süreç sorunu tanımlamaktır. İçinizde bir boşluk var ve sizi rahatsız ediyor, konu açmanız ve sorularınızın olması bile bunu gösteriyor zaten. Siz, o boşluğu dolduracak cevabı arıyorsunuz. Geçmişte bizi rahatsız eden ama bizim farketmeden içimize gömdüğümüz anılar/olaylar bunlara sebebiyet veriyor. Çözülmeden bırakılmış her düğüm. Karmakarışık bir yumak haline gelip kişiyi boğuyor. Anahtar her daim geçmişte saklıdır. En azından birinci adımı atmışsınız, sorununuz olduğunu kabul etmişsiniz. Şimdi sıra ikinci adımda. Sorunu tanımlama. Bu aynı zamanda bir yüzleşme. Ne zaman bu hale geldiniz? Ne zamandan beri hayatınız bu halde? Her şeyin başladığı an hangi andı? Şu anki gibi geri çekilme yaparak kendinizi korumaya almanıza sebep olan darbe neydi? Bir de şunu söyleyeyim, bizler derde deva olamayız. Deva için yol gösterebiliriz ancak. İkinci aşamaya geçebildiğinizde size huzursuzluk veren düğümler çözülecek ve rahat bir nefes alacaksınız. Yepyeni bir denge kuracaksınız. Denge her şeydir.

Senechaux

Kayıtlı Üye
Aslında cümlelerinizde sorunuzun cevabı gizliymiş. Farkedebildiniz mi acaba? Kendinizi izole etmek istiyorsunuz, sınır çekiyorsunuz çünkü bir şeylerden korunmak istiyorsunuz. Ördüğünüz duvarların arkasına sığınıyorsunuz. Size zarar vereceğini düşündüğünüz şey ne/neler? Cevabı bulmak için sorunu tanımlamalısınız. Bu göremediğiniz bir düşmana karşı savaşmaya benziyor. Sorunu, karanlıktan aydınlığa çıkarın. En sancılı süreç sorunu tanımlamaktır. İçinizde bir boşluk var ve sizi rahatsız ediyor, konu açmanız ve sorularınızın olması bile bunu gösteriyor zaten. Siz, o boşluğu dolduracak cevabı arıyorsunuz. Geçmişte bizi rahatsız eden ama bizim farketmeden içimize gömdüğümüz anılar/olaylar bunlara sebebiyet veriyor. Çözülmeden bırakılmış her düğüm. Karmakarışık bir yumak haline gelip kişiyi boğuyor. Anahtar her daim geçmişte saklıdır. En azından birinci adımı atmışsınız, sorununuz olduğunu kabul etmişsiniz. Şimdi sıra ikinci adımda. Sorunu tanımlama. Bu aynı zamanda bir yüzleşme. Ne zaman bu hale geldiniz? Ne zamandan beri hayatınız bu halde? Her şeyin başladığı an hangi andı? Şu anki gibi geri çekilme yaparak kendinizi korumaya almanıza sebep olan darbe neydi? Bir de şunu söyleyeyim, bizler derde deva olamayız. Deva için yol gösterebiliriz ancak. İkinci aşamaya geçebildiğinizde size huzursuzluk veren düğümler çözülecek ve rahat bir nefes alacaksınız. Yepyeni bir denge kuracaksınız. Denge her şeydir.
Çocukken işler normaldi sokakta koşturan normal bir çocuktum bir gün kimseyle anlaşamadığımı farklı olduğumu düşündüm bağımı kopardım arkadaşlarımla. Evden çıkmamaya başladım bilgisayar tv zaman geçiriyordum. Okulda her gün dayak yiyordum okuldan nefret ettim her zaman ailem babam severdi ama soğuk bir insandı annem evde olmazdı genelde yalnız geçirdim çocukluğumu paranormal olaylar yaşadım bi ara kız arkadaşım ruh hastası diyip terketti. Sonrası böyle işte önümde bir insan can çekişse hiç bir şey hissetmem