Herkesin dikkatine

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Öncelikle Allah sizden razı olsun efendim.Iilk kez duyuyorum uygulamak isterim bu çarşambayı kaçırmış oluyorum acaba çarşambaya mı başlayacağım yoksa hemen başlamam mı gerekiyor? Bilginize ihtiyacım var
Allahim'a emanet olunuz

Hicri Takvim

1 Muharrem Hicri yılbaşı
(10 Muharrem - Aşure Günü)
Muharrem Arapça bir kelime olup, kelime kökü itibariyle "haramdan türemiştir. Sözcük karşılığı, haram olan, yasaklanan anlamındadır.

2-Safer

3-Rebiülevvel Hicri takvime göre yılın 3. Ayı İslam peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.) 12 Rebiülevvel 571 yılında doğmuştur.

4-Rebiülahir

5-Cemaziyelevvel

6-Cemaziyelahir

7-Recep Hicri takvime göre yılın 7. ayı Recep 1 Üç ayların başlangıcıdır.

8-Şaban

9-Ramazan Hicri takvime göre yılın dokuzuncu ayı. İslamiyet'te Ramazan, oruç tutma ayıdır ve kutsal kabul edilir.

10-Şevval 1 Ramazan Bayramı'nın ilk günü. Şevval 3 Ramazan Bayramı’nın son günü.

11-Zilkade

12-Zilhicce Hicri takviminin on ikinci ayıdır. İslam dininin gereklerinden olan Hac ibadetinin yapıldığı aydır. Ayrıca hac ibadetinin de bir parçası ve tamamlayıcısı olan kurban kesme ibadeti de bu ayda yapılır.

Hayır Sn. dertlipınar kaçırmış değilsiniz. Bilakis bu gece ilk çarşamba gecesi. Bugün 1433 senesi safer ayı ve ilk çarşamba gecesi. 3 Safer 1433. ALLAH kabul etsin. Sevgiler... :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Tekrar bir safer ayındayız ve yanlış hatırlamıyorsam 340.000 bela iniyor dünyaya. Çok dikkatli olunması gereken bir ay.

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Gereken önemi vererek okumanızı rica ediyorum...

Degerli üyelerimiz içerisinde bulundugumuz hicri ay safer ayıdır..
Safer ayı belalar ve musibetlerin inanılmaz arttıgı bir dönemdir, havas yönünü tam manası ile idrak etseniz evden dışarı çıkmaz kimse ile konuşmazdınız.. Arkadaşlar bu ay her konuda dikkatli olun, hertürlü bela ve musibete karşı korunmak için sürekli ilgili ayetler sureler okuyun örnegin Felak Nas Ayet-el Kürsi gibi...
Peygamber efendimize bu ay içerisinde çeşitli belalar gelmiş büyük hastalıklara muzdarip kalmıştır..
320 bin küsür bela ve çeşitlerini yeryüzüne bu ay içerisinde indirildigi bildirilir.. Çok güçlü korunmalarınız yok ise herhangibir vefk yada uygulamada yapmamanızı tavsiye ederim..
Ayrıca aşagıda ki yöntemide uygulayarak korunabilirsiniz

Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;
(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezannı okunduğunda giriyor)
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi
3 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi
4 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi
Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ, idfâ anna'l-belâyâ, fallâhü hayrun hâfizann ve hüve Erhâmü'r-Râhimin, inneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

Allah hepinizi ve ailelerinizi korusun... selam ve dua ile

güncel.......... (kesinlikle hem de)

watcherboy

Banlı Kullanıcı
Benim dua kitabımda yazıyor Safer ayında kılınacak namaz, Safer ayında okunacak dua çok önemli,aman dikkat...Paylaşatığın için sağol,duayı paylaşırdım ama çok uzun bide arapça...Allah selamet versin...

SEVGİM.

Kayıtlı Üye
Bol bol sadaka verilmeli bu ay, bir yıllık kaza bela dan korunmak için Allah kabul etsin bende bugün farkettim sefer ayını sadaka vermeyi ihmal etmeyin.

nsnnsn

Kayıtlı Üye
Benim dua kitabımda yazıyor Safer ayında kılınacak namaz, Safer ayında okunacak dua çok önemli,aman dikkat...Paylaşatığın için sağol,duayı paylaşırdım ama çok uzun bide arapça...Allah selamet versin...

İlk sayfada son çarşambasında kılınacak namaz yazıyor

Yakaza

Kayıtlı Üye
Nerden çıkartıyosunuz böyle şeyleri islamda uğursuz gün,ay,yıl vs.. yoktur

aphosiss

Banlı Kullanıcı

Teşekkürler kardeşim uyarın için; :) kafama takıldı gerçekten araştırdım nette, ama sanırım tartışmalı bir konu, senin dediğin çoğunlukta olmakla beraber -ki safer'ül hayr bile deniyormuş bu aya-, diğerini savunanlar da var :) bilemedim...

S

SoNoL

Pardon arkadaşlar, cehaletimi mazur görün. Dua kitabı olarak değilde, Kuran-ı Kerim' de böyle bir sure ayet varmıdır?
Kaynak olarak verebilirmisiniz. İslamiyette belirtilmişmidir; şu ay, falan gün uğursuzdur veya kötüdür dikkat edin diye.
Cevap için şimdiden teşekkürler.

La-edri

Kayıtlı Üye
Pardon arkadaşlar, cehaletimi mazur görün. Dua kitabı olarak değilde, Kuran-ı Kerim' de böyle bir sure ayet varmıdır?
Kaynak olarak verebilirmisiniz. İslamiyette belirtilmişmidir; şu ay, falan gün uğursuzdur veya kötüdür dikkat edin diye.
Cevap için şimdiden teşekkürler.

Kur'an da ugursuzlugu ile anilan bir gün ay yada rakam yoktur.