Haşere ve Böceklerden korunma yolu?

Astralll

Banlı Kullanıcı
Selam,
Özellikle sivrisinekler olmak üzere, mekanda bulunan haşereler için dua ya da büyü biliyor musunuz? Teşekkürler.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Vaş süper konu süper soru :biggrinjester:

La-edri

Kayıtlı Üye
Yapmayin ya bu kadarda olmamali. nedir yani sivrisineklere karsi büyümü uygulayacaksiniz ?
Gidilir bir eczaneye bir ilac alinir olay cözülür...

Astralll

Banlı Kullanıcı
İlletin küçüklügünden çok insana verdigi rahatsızlık önemlidir...
Kapımda saldıracak hayvan olsa bu kadar rahatsız olmam. İşimi gücümü bırakıp ugraşmam gerekiyor, gözüm de görmüyor bazen... Bu sadece işin bir yönü karaböcekler, insan yiyen örümceksi haşerelerde olabiliyor. (bkz.Doguda askerlik yapmak) Krem demişsiniz hikaye, hayvan derinizin altında kan oldugu bildigi sürece krem felan dinlemiyor belkide bünye meselesidir bilmiyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
Krem dememisim :)
Ilac demisim, yani sprey türü onlari ortadan kaldiracak bir yöntem, yani günümüzde bir cok alternatif var...

Astralll

Banlı Kullanıcı
Krem dememisim :)
Ilac demisim, yani sprey türü onlari ortadan kaldiracak bir yöntem, yani günümüzde bir cok alternatif var...

Aslında aynı şey, eczaneye ilaç deseniz hap vermiyecektir, krem vericektir :)
Gerçi bu iş yaşamadan anlaşılmaz, sıf sivrisinek için evini bile degiştirecek insanlar var, tabi başınıza gelmediginden bilmiyorsunuz...
Özellikle sivrisinekler seçerler eger ki bünyenizi sevmişlerse yanınızdan geçmeleri bile sizi olumsuz etkiliyecektir... İlaç raid felan bunlar etkili degildir faydalı da olmaz.

La-edri

Kayıtlı Üye
Umarım bir gün başınıza gelir ve siz de "vaş" diyerek bu konuyu aramaya başlarsınız:)

Tesekkür ederim ne güzel bir dilekte bulundunuz :)

Elbette basima geldi,ayrica ben Size kötü bir sey demedimki, yani sivrisineklere büyü yapmak cok enteresan geldi bana..
benim evimi gecen yil karincalar basmisti, emin olun sivrisinekten daha beter :)
Yani günümüzde cidden bir cok alternatif var ama yok benim icin büyüde bir alternatif diyorsaniz...
Aramaya devam edin :)

Astralll

Banlı Kullanıcı
@La-edri
İyi de ben size söylemedim ki niye cevap verme geregi duydunuz:) O mesajı yazan kişi belli, dalga geçmiş ya da basit görmüş. Eyvallah mı diyecegim.
Meseleyi sadece sivrisinek olarak görüyorsunuz. Örümcek,karaböcek,akrep ve dahi yılan da olabiliyor:) Evde bunlar olur mu demeyin ama hayat hep bir yerde geçmiyor. Özel hayatımı anlatmama gerek yok sanırım...

darksense

Kayıtlı Üye
Her sözden her konu'dan her davranışdan anlam çıkarıp kavga etmesini bilen bir toplum olmuşuz :) Alternatif olarak Sprey olarak satılan ürünler mevcut. Büyü konusuna gelince biraz zor bir uygulama diye biliyorum.

Hatay dörtyolda yılancı hacı var ona giderseniz yardımcı olur.
Teşekkür ederim.

Astralll

Banlı Kullanıcı
Her sözden her konu'dan her davranışdan anlam çıkarıp kavga etmesini bilen bir toplum olmuşuz :)

Bu lafı bana mı söylüyorsunuz? İlk mesajı görmediniz sanırım. Sizler birbirinizin avukatımısınız? Birinizin yerine başka birisi cevap verir felan, size bir şey desem başka birisi daha çıkacak karşıma :) Ne oluyor nedir bu kin öfke?
İlk zaman site yöneticisine laf söyledigm için sanırım büyük bir antipati oluştu ama abartıyorsunuz, olmadı "delete form user=astralll" desin yönetici, hem siz de rahatlamış olursunuz:)

Beraris

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Araştırma Görevlisi
Kenzul havasda böyle bir uygulama vardı sanırım bakmak lazım :)

japongülü

Kayıtlı Üye
güzel konu tşk ederim, büyü değil de dua varsa ben de uygulamak isterim..şimdilik marketten 3 tl ye aldığım spreyi kullanıyorum gayet etkili..ama bu tür şeyleri sevmiyorum mutlaka zararı vardır bize de