Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

birdgarden

Kayıtlı Üye
Anladım, bizler daha iyilerine laiyiz, demek istiyorsunuz. Sorun bizde değil... Peki :)
Bura form kişisel algılamayalım galiba rhea'ya söylemim sivri geldi itici geldi ona haklı olabilir belki sonuçta öneri benimki orda altını çizeceğim alıntı ne gibi katkı olur hepimiz kafası farklı çalışıyor anlıyor benim anladığım başkasının anladığı farklı olur tek bir doğru yokki ben o kadar kendimi özel hissetmiyorum sorun vardır bende doğru kitap istersen bir kütüphane oku anladığın kişisel bişeydir bu konu böyle uzar gider sinema film olsa yorum yapardım o görsel bişey çünkü.

cathrine

Kayıtlı Üye
''Yaşadığımız hoş anların bazıları bize hayat boyu eşlik eder,güç verir ve umut kaynağı olur.''

Hayat Yolları/Alice Miller

cathrine

Kayıtlı Üye
''Ne kadar istesek de geçmişi değiştiremeyiz.Ama yaşananların bizde yarattığı sonuçları değiştirebileceğimize inanıyorum.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Açık ve korkusuz bir şekilde düşünmeyi daha önce başarabilmiş olsaydım,farklı bir hayatım olurdu.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Duygularının çevresine aklıyla öyle kalın duvarlar örmüştü ki,gerçek bir iletişime,yalnızca istisnai durumlarda değil,sürekli olarak kapalıydı.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Yetişkin bir insan olarak seçeneklerimin bulunduğunu ve kendimi feda etmem gerekmediğini;fikirlerini hiç sorgulamamış olduğundan kendini değiştirmeyi düşünmeyen birinin değişmesini beklemek zorunda olmadığımı ancak yıllar sonra anladım.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kendimizi riske atmadan,karşımızdakinin nelere muktedir olduğunu öğrenemeyiz.Beklenmedik bir şey ancak diyalog içinde ortaya çıkabilir.Belki de çıkmaz.Açıkmış görüntüsü veren ve çok iyi konuşan ama sağlam kalelerini terk etmek durumunda kalınca paniğe kapılan pek çok insan vardır.Böylesi bir korunma olmaksızın varlıklarını sürdürebileceklerini düşünmezler.''

cathrine

Kayıtlı Üye
Rastgele iyilikler yapmanın bütün insanlara yayılan zincirleme bir etkisi vardır.''İyilik Bul İyilik Yap''filmindeki gibi birisi bir iyilik yapar,diğeri de bu sevincin etkisiyle başka birine iyilik yapar ,dünya daha güzel bir yere dönüşür.Bu duruma kitaptan bir örnek verilmiş,sizlerle de paylaşamak istedim,insanlar artık o kadar öfkeli ki hepimizin yüreğimizi yumuşatacak iyiliklere ihtiyacımız var...Daha çok gülmeye,daha çok merhamete,daha çok sevgiye...Sizler de yapabileceğiniz küçük iyilikler düşünürseniz kendinizi daha iyi hissedersiniz..

Kitapta rastgele iyiliklere verilen örnekler:

''Arkadaki sürücü gişeye gelip parasını uzatıyor ama gişedeki görevli ona ücretin önden geçen otomobil tarafından ödendiğini söylüyor.İşte size anında ve rastgele verilen bir armağan örneği;hiçbir karşılığın,bir teşekkürün bile beklenmediği bir iyilik.Bu küçük armağanın arkadaki araç sürücüsünde nasıl bir etki yaratabileceğini düşünebiliyor musunuz?Belki bu olay onun o gün daha iyi bir insan olmasını sağlamıştır.Çoğu zaman yapılan bir tek iyilik,zincirleme iyilikler dizisini başlatabilir.Rastgele iyilikler yapmanın belli bir reçetesi yoktur.Bu davranışlar yürekten gelir.Sizin iyiliğiniz komşunuzun çöpünü kaldırmak olabilir,bir bağış kampanyasına isim vermeden katkıda bulunabilirsiniz,zor durumda bir hayvanı hayvan koruma derneğine götürebilirsiniz.''

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin/Richard Carlson
Arkadaşlar bu alıntıyı bu sayfada iki defa paylaşmıştım...Şimdi yeniden hatırlatmak istedim...Bu içinde bulunduğumuz zamanlar hayata ve bütüne sağlayacağımız iyilikler daha da önemliymiş....Yıldızların konumunun buna ok uygun olduğunu okudum bir iki yerde...Sizlerle de paylaşmak istedim....Kaderimizi değiştiren kelebek etkisi iyiliklerde bulunmak isteyenlere çağrı olsun....Sadece başkaları için değil kendiniz için de küçük değişikliklerde bulunup adımlar atmaya başlayabilirsiniz...Hepimiz dünyanın bir parçasıyız...Başkalarına ve kendimize yaptığımız küçük iyiliklerle hem kendi dünyamızı hem de başkalarının dünyasını değiştirme şansımız var...Daha doğrusu biz sadece vesileyiz...Astrologlar da bundan bahsedince içinde bulunduğumuz dönem yaptıklarımız bizi iyi anlamda etkileyecekmiş....Karma temizliği ,kaderimizin dönüm noktaları....bunlardan olumlu anlamda etkilenebilir,sevgiler😍

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Arkadaşlar bu alıntıyı bu sayfada iki defa paylaşmıştım...Şimdi yeniden hatırlatmak istedim...Bu içinde bulunduğumuz zamanlar hayata ve bütüne sağlayacağımız iyilikler daha da önemliymiş....Yıldızların konumunun buna ok uygun olduğunu okudum bir iki yerde...Sizlerle de paylaşmak istedim....Kaderimizi değiştiren kelebek etkisi iyiliklerde bulunmak isteyenlere çağrı olsun....Sadece başkaları için değil kendiniz için de küçük değişikliklerde bulunup adımlar atmaya başlayabilirsiniz...Hepimiz dünyanın bir parçasıyız...Başkalarına ve kendimize yaptığımız küçük iyiliklerle hem kendi dünyamızı hem de başkalarının dünyasını değiştirme şansımız var...Daha doğrusu biz sadece vesileyiz...Astrologlar da bundan bahsedince içinde bulunduğumuz dönem yaptıklarımız bizi iyi anlamda etkileyecekmiş....Karma temizliği ,kaderimizin dönüm noktaları....bunlardan olumlu anlamda etkilenebilir,sevgiler😍
Evet mesela dışarıya şu koymak sokak hayvanları için ve bir kap mama.. bizler için kolay bir iyilik onlar için büyük nimet..

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Evet mesela dışarıya şu koymak sokak hayvanları için ve bir kap mama.. bizler için kolay bir iyilik onlar için büyük nimet..
Telden yazdığım için olmamış Su ve Mama..
Dışarıda temiz su bulmak çok zor olabiliyor onlar için.. yiyecek için çöp karıştırmalari ise hem çevre temizliği açısından kötü hem de her türlü pislik zararlı şeylerle karışan bozulmuş gıda maddeleri onları hasta ediyor. Hayvanlara yardım ettiğinizde evrene bir sey sunmuş oluyorsunuz ve bir şey isteme hakkınız doğuyor.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Başkalarına ve kendimize yaptığımız küçük iyiliklerle hem kendi dünyamızı hem de başkalarının dünyasını değiştirme şansımız var.
Kesinlikle katılıyorum. Kiminin duası kiminin parası.. Başkası niyetine sadaka da verebilirsiniz.

Bir başkası adına sadaka vermek, farkında olmadan çalıştırdığınız kıtlık bilincinizi onarır.
Ayrıca insan taklit edebilir bir canlı olduğundan, örnek davranışınızla muhatabınıza da önderlik etmiş olursunuz.

cathrine

Kayıtlı Üye
Telden yazdığım için olmamış Su ve Mama..
Dışarıda temiz su bulmak çok zor olabiliyor onlar için.. yiyecek için çöp karıştırmalari ise hem çevre temizliği açısından kötü hem de her türlü pislik zararlı şeylerle karışan bozulmuş gıda maddeleri onları hasta ediyor. Hayvanlara yardım ettiğinizde evrene bir sey sunmuş oluyorsunuz ve bir şey isteme hakkınız doğuyor
Kesinlikle katılıyorum. Kiminin duası kiminin parası.. Başkası niyetine sadaka da verebilirsiniz.

Bir başkası adına sadaka vermek, farkında olmadan çalıştırdığınız kıtlık bilincinizi onarır.
Ayrıca insan taklit edebilir bir canlı olduğundan, örnek davranışınızla muhatabınıza da önderlik etmiş olursunuz.
Konuyu örneklendirip yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim...Ben de yazdıklarınızın her kelimesine katılıyorum...