Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kendinizi başka birisinin düşüncelerine göre incelemeye çalışırsanız hep ikinci el bir insan olarak kalırsınız.''

jiddu Krishnamurti

Hayır Diyebilme Sanatı/Müthiş Psikoloji

cathrine

Kayıtlı Üye
''Unutmayın en ağır yük,hayır diyemeyen insanın yüküdür.Bir ömür başkasını taşır sırtında.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Çatışmadan,tartışmalardan ve sorunlardan kaçma eğilimi ,varlık ve benlik sınırlarının daralmasına neden olur.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Cömertlik ağacı nerede kök salmışsa,dalı budağı göklere yükselmiştir.Eğer ondan meyve yemek istersen iyiliği başa kalkarak köküne testere vurma.''

Bostan Ve Gülistan/Şeyh Sadi Şirazi

cathrine

Kayıtlı Üye
''Her bir varlığın yükü kendi gücü oranındadır;çekirgenin ayağı karıncaya ağır gelir.''

Bostan ve Gülistan /Şeyh Sadi Şirazi

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bilge adam ağzını niçin kapalı tutar bilir misin?Mumun dilinden yandığını gördüğü için.''

Bostan Ve Gülistan/Şeyh Sadi Şirazi

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bir filin kuvvetine ve bir aslanın pençelerine sahip olsan bile,inan bana barış savaştan iyidir.''

Bostan ve Gülistan/Şeyh Sadi Şirazi

cathrine

Kayıtlı Üye
''Soysuz insan,terbiye ile adam olmaz.Kötü demirden iyi kılıç olur mu?Yağmurun huyu güzeldir,bu konuda kimse farklı düşünmez.Ama aynı yağmurdan bahçede lale,kayalıkta ot biter.Ümit tohumunu boş yere zayi etmemeli.''

Bostan ve Gülistan/Şeyh Sadi Şirazi

cathrine

Kayıtlı Üye
@bilenveyapankişi Burada bazı kitaplardan alıntılar paylaşıyoruz...İnceleyebilirsiniz ,belki beğendiklerinizden bir kitap listesi oluşturursunuz...Ya da sizin de sevdiğiniz,altını çizdiğiniz cümleler varsa burada paylaşır bize de o kitapları önermiş olursunuz...

cathrine

Kayıtlı Üye
neyi okuduğun aslında önemli değil o kitaba nasıl baktığın içinden neyi anladığın önemli bu ara japon budizm ikigai felsefesi ilgileniyorum .
Beğendiğiniz cümleleri,altını çizdiklerinizden bazılarını bu başlık altında paylaşabilir misiniz?Ben de merak ettim,belki diğer arkadaşlarımın da ilgisini çeker...Kitap listemize ekleriz...

birdgarden

Kayıtlı Üye
Beğendiğiniz cümleleri,altını çizdiklerinizden bazılarını bu başlık altında paylaşabilir misiniz?Ben de merak ettim,belki diğer arkadaşlarımın da ilgisini çeker...Kitap listemize ekleriz...
merhaba kitap okumak test çözmek gibi benim kişisel algım sizinkinle uyuşmayabilir çok iddialı olur öneriniz için teşekkür ederim.

cathrine

Kayıtlı Üye
Biz burada ve başka başlık altında edebiyat,felsefe alanında da paylaşım yapıyoruz....Birinin bir kitap okumasına sebep olacaksam ''iddialı olmayı''göze almışım ben demek ki...Ben de diğer arkadaşlarımın paylaştığı cümlelerden esinlenip yeni kitaplarla tanışmışımdır...O kadar mükemmelliyetçi olmaya gerek yok ki...Paylaşılan cümleleri beğenen o kitabı belki okur belki okumaz...Beğenmeyip sevmeyen de zaten o kitabı almaz,okur geçer...''İddialı olacak''bir durum yok yani...Kitap okumak hem öğretir hem eğlendirir...Hem ciddi bir iştir hem de bizim ruhumuzda yeni pencereler açar...Siz yazmak ya da paylaşmak istemezseniz anlarım,saygı duyarım ama açıklamanız bu ''herkesin algısının farklı olduğu''zaten bildiğimiz bir durum..Bir kitabı ya da cümleyi bin kişi okur bininde farklı bir duyumsama olur...Maksadımız bir yerde muhabbet...Paylaşım yaparken faydalı olmayı göz önünde bulundurduktan sonra benim içim rahat...

birdgarden

Kayıtlı Üye
Biz burada ve başka başlık altında edebiyat,felsefe alanında da paylaşım yapıyoruz....Birinin bir kitap okumasına sebep olacaksam ''iddialı olmayı''göze almışım ben demek ki...Ben de diğer arkadaşlarımın paylaştığı cümlelerden esinlenip yeni kitaplarla tanışmışımdır...O kadar mükemmelliyetçi olmaya gerek yok ki...Paylaşılan cümleleri beğenen o kitabı belki okur belki okumaz...Beğenmeyip sevmeyen de zaten o kitabı almaz,okur geçer...''İddialı olacak''bir durum yok yani...Kitap okumak hem öğretir hem eğlendirir...Hem ciddi bir iştir hem de bizim ruhumuzda yeni pencereler açar...Siz yazmak ya da paylaşmak istemezseniz anlarım,saygı duyarım ama açıklamanız bu ''herkesin algısının farklı olduğu''zaten bildiğimiz bir durum..Bir kitabı ya da cümleyi bin kişi okur bininde farklı bir duyumsama olur...Maksadımız bir yerde muhabbet...Paylaşım yaparken faydalı olmayı göz önünde bulundurduktan sonra benim içim rahat...
Saygı duyarım buda sizin düşünceniz fikrimi beyan edecek kadar kendimi iyi görmüyorum.