Gözü kör olasıca geçim derdi

Rositaa

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aranızda hiç internet üzerinden makale yazarak yada anket yaparak para kazanan oldu mu? Olduysa site önerebilir mi? Ya da daha farklı önerileri olanlar var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 58480

*baska site reklami vermek yasaktiysa cok ozur dilerim*

Ü

Üye silindi 56746

Eğer sürekli evdeyseniz, kesilmeyen internetiniz ve de elinizin altında devamlı bulunan bir laptopunuz varsa home office çağrı merkezi müşteri temsilciliği ilanlarına bakabilirsiniz, yasak olduğu için site adı veremiyorum.

İşkur kaydınız yoksa kayıt açın, orada da bazen güzel ilanlar çıkıyor. İnşallah en kısa zamanda gönlünüze göre iş bulursunuz.

Rositaa

Kayıtlı Üye
Eğer sürekli evdeyseniz, kesilmeyen internetiniz ve de elinizin altında devamlı bulunan bir laptopunuz varsa home office çağrı merkezi müşteri temsilciliği ilanlarına bakabilirsiniz, yasak olduğu için site adı veremiyorum.

İşkur kaydınız yoksa kayıt açın, orada da bazen güzel ilanlar çıkıyor. İnşallah en kısa zamanda gönlünüze göre iş bulursunuz.
İşkur kaydım var, dediklerinize bakacağım. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

alexisis

Kayıtlı Üye
Yabanci diliniz varsa, ozellikle mesleki alanda, hizli da yazabiliyorsaniz cevirmenlik yapilabilir (ses kayitlarini yaziya dokme). Hic yapmadim ama bir ara niyetlenmistim bende...
Dilerim gonlunuze gore bulursunuz.
Bu arada "amazon mechanical turks" bunu bir arastirin, sebat edilirse millet iyi para kaldiriyor buradan da ( ben edemedim!!)

Rositaa

Kayıtlı Üye
Yabanci diliniz varsa, ozellikle mesleki alanda, hizli da yazabiliyorsaniz cevirmenlik yapilabilir (ses kayitlarini yaziya dokme). Hic yapmadim ama bir ara niyetlenmistim bende...
Dilerim gonlunuze gore bulursunuz.
Bu arada "amazon mechanical turks" bunu bir arastirin, sebat edilirse millet iyi para kaldiriyor buradan da ( ben edemedim!!)
İnş bizde iyi para kaldırırız ? Allah hepimizin yardımcısı olsun. Araştırıcam çok sağolun

Alienist

Kayıtlı Üye
Benim yiğenim 6 yaşında youtube kanalını açtı oyunlardan aktivitelerden video yapıp paylaşım yapıyor izlediğim bi videosunun sonunda dili döndüğünce '' paylaşımlarımı likelayıp kanalıma abone oluy musunuz '' diyince koptum :) gelecek nesil bomba gibi geliyor hepimize onların cesaretinden lazım :)

Sauron

Kayıtlı Üye
Aynı sorunu bende yaşıyordum. Türkiye de iş olanakları sınırlı ve internetten para kazanma zor. Örneğin Online anketler. Almanya da günlük 10- 30 euro kazanabiliyorsun fakat Türkiye ye anket veren olmuyor.

Sana tavsiyem ülkende alabildiğin kadar ilgin olan konularda lisans, Yabancı dil yapmaya çalış ve ülkeden git burada Siyaset yapmıyorum fakat Ülkenin durumu hiç iyi değil, gelişeceğini de sanmıyorum. Gerek Adaletsizlik, gerek Eğitim kalitesi, Vergi vb vb. Bunlar benim doğduğum, geliştiğim ve kültürüne alıştığım bi ülkede yaşandığı için üzülüyorum. Fakat Milletin kararı.

Türkiye'den göçmüs biri olarak herkese hayatinin bir döneminde yurt disinda yasamayi tavsiye ediyorum. yeni bir dil ögrenmek, yeni kültürler tanimak gibi klise kismi geciyorum. bence en önemlisi insan kendini taniyor ve kücük dünyasindan, kendi hayatindan cikiyor ve baska hayatlar, dünyalar taniyor.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Anket makale yazarak ciddi para kazanamazsın yani sana çok bişey vermezler.
Bence en iyi para kazanma yöntemi sanat eserleri yapıp satmaktır

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sitenin genel islevi dusunulurse para kazanmak icin metafiziksel unsurlar var mi diye sormak daha cok yardimci olabilir belki??

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Çok fazla youtuber var. Birinin tek başına kolay kolay youtuber olup parlayabileceğini sanmıyorum. Yapılacaksa bile önce bir twitter fenomenliği istediğini düşünüyorum. Bu zamanda Türkiye'de fikir üretmek bile çok zor. Umarım yolunuz yine de bir şekilde açılır.