Gerçekten büyü var mı

Alakan

Kayıtlı Üye
Kime vuracağını bilemezsin ki. Ilk çocuklar vesveseye genellikle daha yatkın oluyor.

Ama bu aile dizimi yapanlarin tespiti.

Şuna yoruyorlar :
Eğer ağır suçlar ismșlenmișse ve telafi edilmeksizin örtbas edilmişse, bu süreçte hakkı yenenler senin yüzünden canına veya aklına kiymissa (yani delirerek atlatmayı seçmisse) artık sen de bu ziyan olmuș yaşam enerjisini ona borçlu olursun.

Borç telafi edilmezse ilk çocuğa öyle bir vurur ki, ailesine ileride sorunlar çıkartacak kişi de o olur.

Not : bu ileri vakalar için geçerli bir durum. Her ilk çocuk talihsiz doğacak diye bisey yok.
Bu bizde bir kuşak atlayarak( bu kuşakta iki çocuk akıl hastası, diğer ikisi de tüm mal varlıklarını kaybedip hapse düştü) ikinci kuşakta üçüncü çocuğa isabet etti. Çünkü dayanıksız olan oydu. Diğer ikisi sağlam. Üçüncü kuşağa bana geldiğimizde ailenin t

Alakan

Kayıtlı Üye
Bu bizde bir kuşak atlayarak( bu kuşakta iki çocuk akıl hastası, diğer ikisi de tüm mal varlıklarını kaybedip hapse düştü) ikinci kuşakta üçüncü çocuğa isabet etti. Çünkü dayanıksız olan oydu. Diğer ikisi sağlam. Üçüncü kuşağa bana geldiğimizde ailenin t
Ailenin tek varisi olarak ben aldım. Değiştirdim, dönüştürdüm hâlâ da üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Bu çalışmalar diğerlerinde de açılımlara yol açıyor.
Nesilden nesile aktarım devam ediyor ta ki kilit kişiyi bulasıya kadar. Kime nasıl sirayet edeceği kişinin potansiyeline ve enerjisine kalmış durumda.

Retro

Kayıtlı Üye
Insanlar hala dedemin günahının benle alakası yok diyorlar.

Evet yok. Vallahi yok. Dedenin günahlarının hesabı vallahi de senden sorulmayacak. Bunu kur'an bile müjdelemiș.

Ama dalına takıldığın ağacın gövdesi zehirli ile, sen bir meyve olarak çürük doğabilirsin.

Şunu bileceksin ama : kabuğum çürük veya kurtlanmıș olsa da, çekirdeğim sağlam. İçimde kusursuz bir ağacın tüm bilgisine ve kodlarına sahibim diyeceksin. Çünkü öyle. Yeniden başlamak için bir değil bir sürü çekirdeğin var. Bunlar hep üst kaderde saklı.

Çürük bir elma olarak doğduğun ağaç zehirli de olsa, güneşten nasibsiz de olsa, gerekirse verimli topraklara göç edeceksin. İçindeki genetik sırlar ancak doğru yerde tetiklendiğinde açığa çıkıyor.

Ben bakıyorum bazen köyüme gittiğimde, adam 70 yaşında hiç çıkmamış dışarı, yıllar geçmiş ama rutini neyse o kalmış adamın. İyi ki diyorum çıkıp gitmişiz vaktinde. Onlara göre de biz şehirde bozulmuşuz. Şaka gibi. Gerçi bozulduk ta. Ama mesele bozulabilmekmiș zaten.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Şunu bileceksin ama : kabuğum çürük veya kurtlanmıș olsa da, çekirdeğim sağlam. İçimde kusursuz bir ağacın tüm bilgisine ve kodlarına sahibim diyeceksin. Çünkü öyle. Yeniden başlamak için bir değil bir sürü çekirdeğin var. Bunlar hep üst kaderde saklı.
Kesinlikle katılıyorum. Üst kader bambaşka bir şey. Anneannemin hikayesinde gizli üst kader. Anlattım mı bilmiyorum ama mucize gibi bir yaşam. Yanlış kararı verse ne ben vardım, ne de annem.

Anneannem kendi annesinden çok zorluk görmüş bir kadın. Babasının ikinci evliliği, öz annesi ama kötü bir kadın. Büyük dedemin ilk eşi, dedem askerdeyken başka bir adamla aldatınca boşanıp anneannemin annesi ile evlenmiş ve en büyük çocuk anneannem doğmuş. Varlıkları gözüyle görüp tüm gün onlarla konuşan bir kadın annesi, babası da köyün imamı. Çok enterasan bir evlilik.

Annanem evlilik çağına geldiğinde, dedem deli gibi aşık oluyor ve öyle böyle evleniyor. Fakir bir ailenin çocuğu ama annaneme o kadar aşık ki bizimki hala bile tüm sefalete rağmen mutluydum der. Evlendiklerinde yer yatağını komşudan ödünç almışlar o kadar fakir bir aile. Hamileliğini bile tüm gün 1 tane patatesle geçirmiş bir kadın. Şimdi asıl bombaya geleyim. Dedem rahmetli İstanbul'a geliyor. Annanem hamile ve köyde.

Aradan birkaç ay geçiyor, Annanemin şeytan annesinden kızına mektup geliyor. ''Sana uygun eş buldum, parası pulu yerinde hemen bizim köyümüze kaç gel seni başkasıyla evlendiricem'' yazıyor. Annanem zavallım mektubu okutup samanlığa saklıyor. Annesine cevap bile vermiyor. Hem kocasına çok aşık hem de hamile :) Aradan biraz zaman geçiyor mektubu unutuyor bizimki. Kadere de bakın ki, dedemin annesi İstanbul'a köyden erzak yollayacakken yumurta sepetinin içine saman koymak için samanlığa giriyor.

Kadının okuma yazması yok. Kağıdı da anlamıyor onu da atıyor altına.. Koca bir sepet yumurta İstanbul'a dedeme geliyor içinde mektupla. Zavallım annanem yazdı diye okur okumaz başından aşağı kaynar sular dökülüyor. Aynı gün İstanbul'dan yola çıkıp köye gidiyor. Apar topar annanemi alıp İstanbul'a geri dönüyor :)

Annanem her zaman der ki sen dürüstsen kader seni şahlandırır. Eskiler eşe er der. Er kısmına gelin gittiğinde üstüne laf söyletme diye de tembihler. Annanemin üst kaderi ona bambaşka bir hayat açtı. Mutlu bir evlilik, huzurlu bir yuva ve devamında gelen maddi yükselme. Kendi annesi dış kabuğuydu ama o babasının öğretileri gereği iç çekirdeğine güvendi.

Hayat sürprizlerle dolu gerçekten.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Kime vuracağını bilemezsin ki. Ilk çocuklar vesveseye genellikle daha yatkın oluyor.

Şuna yoruyorlar :
Eğer ağır suçlar ișlenmișse ve telafi edilmeksizin örtbas edilmişse, bu süreçte hakkı yenenler senin yüzünden canına, yakınlarına veya kendi aklına kiymissa (yani delirerek atlatmayı seçmisse) artık sen de bu ziyan olmuș yaşam enerjisini ona borçlu olursun.

Borç telafi edilmezse ilk çocuğa öyle bir vurur ki, ailesine ileride sorunlar çıkartacak kişi de zaten o olur.

Not : bu ileri vakalar için geçerli bir durum. Her ilk çocuk talihsiz doğacak diye bisey yok.
Yok çok şükür öyle bir durum değil. Ama şöyle düşün aile de İlk cocuk erkek gerisi kiz 4 cocuk toplam. 3. Çocuk paranormal doğuyor. Bunun sebebi nedir?
Paranormal dediğim mistik çocuk değişik seyler duyuyor yaşıyor öyle

Vanilia

Kayıtlı Üye
Neden 3. Cocuga vurur bu durum peki 4 cocuk arasından?
Üçüncü çocuğa değil, dört çocuktan üçü kötü çıkıyor demek istedim.
Birkaç gördüğüm örnekte bu böyle, sadece çocuklar arasından biri aileye göre daha düzgün, maalesef o ailede de harcanıyor ya da kaçmak için yaptığı tercihler neticesinde zarar görüyor.

Yukarıda, şeytan çocuklardan birinden pay alır demişti, ben de gördüğüm kadarıyla sadece bir tanesi hayırlı çıkıyor demek istedim.
Hayırlıdan kastım değer yargıları olan, zalimden doğan âlim manasında.
Bir sıralama yok yani.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Üçüncü çocuğa değil, dört çocuktan üçü kötü çıkıyor demek istedim.
Birkaç gördüğüm örnekte bu böyle, sadece çocuklar arasından biri aileye göre daha düzgün, maalesef o ailede de harcanıyor ya da kaçmak için yaptığı tercihler neticesinde zarar görüyor.

Yukarıda, şeytan çocuklardan birinden pay alır demişti, ben de gördüğüm kadarıyla sadece bir tanesi hayırlı çıkıyor demek istedim.
Hayırlıdan kastım değer yargıları olan, zalimden doğan âlim manasında.
Bir sıralama yok yani.
Yok benim aradığım cevap bu değil ama teşekkürler

Vanilia

Kayıtlı Üye

Şuna yoruyorlar :
Eğer ağır suçlar ișlenmișse ve telafi edilmeksizin örtbas edilmişse, bu süreçte hakkı yenenler senin yüzünden canına, yakınlarına veya kendi aklına kiymissa (yani delirerek atlatmayı seçmisse) artık sen de bu ziyan olmuș yaşam enerjisini ona borçlu olursun.

Borç telafi edilmezse ilk çocuğa öyle bir vurur ki, ailesine ileride sorunlar çıkartacak kişi de zaten o olur.

Ben son çocuğum, hatta 14 sene sonra doğmuşum. Bizde maalesef sorunlu olan diğerleri, ikisi evini ayırmış, evlenmiş olsa da mesela biri eşini aldattı ki bu ablam oluyor ama eşi bırakmadı hala adama eziyet ediyor, diğeri aldatıldı ve boşandı ama evlilikte deli gibiydi kaba, eşini sadce para getiren bir kalkınma projesi olarak gördü, hala sağlıklı değil boşandıktan sonra da ki bu erkek. Biraz dişil özellikler taşıyor bence.

Üçüncü sıradaki yurtdışına kaçtı reşit olmadan, evlendi, madde bağımlılığı, buna bağlı gelişen sanrılar oluştu, döndü, burada da evlendi orada çocuklarını bırakıp daha neler neler yaptı, hala yapıyor, hapse düşüp duruyor.

Bu ailede ev ortamında ve skandalsız duran ama en çok direnen, inançlı olan benim.
Onların travmaları çok çok kötü, maddi sıkıntılar içinde de büyümüşler, kaldı ki hala fakirleştirmeye çalışan bir baba var ama Allah'tan yardım diliyorum sürekli.

Şimdi bu kadar açtım konuyu kusura bakmayın, burada maddi özgürlük kazanmış olsa ya da erkenden evden ayrılsa da hayatını düzene koyamamış, elindeki parayı bile değerlendirip bu aileden soyutlanamamış abiler ve abla var.
Bu etki tam olarak böyle bir şey mi?

Vanilia

Kayıtlı Üye
Yok çok şükür öyle bir durum değil. Ama şöyle düşün aile de İlk cocuk erkek gerisi kiz 4 cocuk toplam. 3. Çocuk paranormal doğuyor. Bunun sebebi nedir?
Paranormal dediğim mistik çocuk değişik seyler duyuyor yaşıyor öyle
Bu şizofreni değil mi ya.
Yanlış anlamayın sakın, doktor değilim.
Doktor olsam zaten bu ailedeki saçmalıklarla uğraşmam gerekmezdi de.
Yani mistik kısmına pek bakamıyorum böyle durumlarda.

Vanilia

Kayıtlı Üye
@Elnora_alila
İşte aradığım cümle bu.
Dürüst olmak, doğruyu yapıp beklemek yeterli mi?
Mesela evimiz satıldı benim in travmaydı, bu arada mal hastalığından değil zaten 2 ev, 3 araba sattı yedi.
En son kalemiz olan, içinde oturduğumuz evi satmaya kalkıyor.
Bundan çok etkileniyorum çünkü evcimen biriyim, dışarda eğlenmek yerine evimi ve düzenimi seviyorum.

Tamam bir şekilde kurtardık ama şunun cevabını arıyorum. Ben mücadele etmesem kurtaramazdık, Allah neden bu kadarına engel olmadı. O acımasızca bunu yaparken daha detayları var, neden elden koldan düşürmedi.

Hep dualar ettim, sığındım, emindim korunduğumdan ama o noktada savunmasız hissettim.
Her an sokakta kalabilirmiş, Allah da korumuyormuş gibi anksiyete duyguları yaşadım. Bu konuda bakacağım bir pencere de bulamıyorum.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Bu şizofreni değil mi ya.
Yanlış anlamayın sakın, doktor değilim.
Doktor olsam zaten bu ailedeki saçmalıklarla uğraşmam gerekmezdi de.
Yani mistik kısmına pek bakamıyorum böyle durumlarda.
Anlayamadım işin hangi kısmı şizofreni?
Gizlimabet sitesi burası değil mi farklı bi yerde değilim:D
Benim sorum direkt size değildi zaten bilgili birine yöneltmiştim yanlış anlamayın

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Tamam bir şekilde kurtardık ama şunun cevabını arıyorum. Ben mücadele etmesem kurtaramazdık, Allah neden bu kadarına engel olmadı.
Her insanın sorumluluğunu omuzuna yükledik der. Başarabileceklerimiz yalnızca duada değil, hakkımızı savunabilme yani hak iddia etme noktasında da çalışır. Kötülük eden birinden kurtulmak için yalnızca ilahi müdahale beklemek yaratılışımıza ters. Ete kemiğe bürünmüş halimizle, dünyevi haklarımızı savunmak zorundayız. Kısacası insandan beklenen maddi manevi denge halidir.

Yazdığım hikayeyi okudunuz. O hikayede yalnızca dürüstlük yoktu. En yakınına, yaptığı yanlışta karşı koymakta vardı. Annesinin isteği diye biat edebilir ve sesini çıkarmayabilirdi ama o, boş söylenmiş bir söz olarak görüp sınır çizdi. Bakın bu dua değil tamamen insani bir eylem. Geleceğini korudu böyle düşünün.
Her an sokakta kalabilirmiş, Allah da korumuyormuş gibi anksiyete duyguları yaşadım. Bu konuda bakacağım bir pencere de bulamıyorum.
En zor zamanlarımızda duygu karmaşasına gireriz. Geçmişte bende benzer hisleri yaşadım. Beni sevmediğini düşündüğüm de oldu, bilerek canımı yakıyorsun diye kızdığım zamanlardan da geçtim. İnkar olmadan ikrar olmaz.

Kendi deneyimlerime göre konuşayım. İnsan aciz bir varlık. Gücünün yetmediğini düşündüğü noktada ondan daha üstün olanın himayesinde olduğunu deneyimlemek ister. Gözle görünür mucizeler arar, varlığını belirginleştirsin diye çabaya girer.. Bakın bu haller bile kurban psikolojisidir çünkü kişi, başına gelen her zorluğun altında, önce ailesi sonra yaratıcısı olduğunu düşünür.

Size farklı bir pencere açayım bir de böyle bakmaya çalışın.

Eviniz tıpkı zihniniz gibi konfor alanınızdır. Eğer sınandığınız nokta bu konfor alanıysa yani kurulu düzeni bozacak etkilere maruz kalıyorsanız, tam olarak orada değişmesi gereken bir şey vardır. Şu anda göremediğiniz ama gelecekte deneyimleyeceğiniz bir zorluk için ön hazırlık gibi görün bu yaşadıklarınızı.

Asıl savaşı vermediniz ve tam şu anda en büyük savaşınız için hazırlanıyor yani güçleniyorsunuz.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim. @Elnora_alila
Ben de bazen öyle düşünüyorum ama insan yorulup, yıpranıyor.
Hayat inişli çıkışlı ama biraz daha güçlendirici çıkışlar görmek istiyor.
Sanki hep aşağı iniyormuş gibi hissediyorum.

Belki de ben kötüye odaklandığım için çıkışları gözden kaçırıyorumdur.
Siz de bilirsiniz, insanın psikolojisinin yıpranması fiziksel olarak da güçsüz hissettiriyor. Hele de yalnız başına savaşıyorsanız çok daha zor.

Bazı insanların bir günde elde ettiği şeyleri, biz on yılda elde edemiyoruz.
Bu elde etmek istenilen şey de sadece standart, sıradan iyi bir aile halbuki.
Ne zenginlik, ne de yatlar katlar.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bu elde etmek istenilen şey de sadece standart, sıradan iyi bir aile halbuki.
Makul bir istek ama kaldıraç kuvveti sizdeyken duygusal düşüş yaşarsanız geleceğinizde daha çok zorlanırsınız. Şu anda omzunuza binen ata yükü yaşamınız boyunca gölge gibi peşinizden gelir. Bol bol şifa çalışın.

Keşke ülke koşulları daha iyi olsaydı ve size kendi iyiliğiniz için aile ortamınızdan uzaklaşın diyebilseydim. Uzaklaş dediğim zaman insanlar ; tüm bağları koparmak ve bir daha görüşmemek olarak algılayabiliyor. Oysa karanlık ortamdan uzaklaşmak, kendi aydınlığınız için gerekli.

Doğru uzaklığı sağladığınızda katrana bulaşmadan da mücadele edebilirsiniz.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Makul bir istek ama kaldıraç kuvveti sizdeyken duygusal düşüş yaşarsanız geleceğinizde daha çok zorlanırsınız. Şu anda omzunuza binen ata yükü yaşamınız boyunca gölge gibi peşinizden gelir. Bol bol şifa çalışın.

Keşke ülke koşulları daha iyi olsaydı ve size kendi iyiliğiniz için aile ortamınızdan uzaklaşın diyebilseydim. Uzaklaş dediğim zaman insanlar ; tüm bağları koparmak ve bir daha görüşmemek olarak algılayabiliyor. Oysa karanlık ortamdan uzaklaşmak, kendi aydınlığınız için gerekli.

Doğru uzaklığı sağladığınızda katrana bulaşmadan da mücadele edebilirsiniz.
Ruhen uzaklaşmam gerektiğini hissediyorum, varlığını hissetmeye bile tahammül edemediğim bir insanla yaşıyorum.
Onun da kara delik gibi bir aurası var, yaptığı kötülüklerden tamamen kötü bir enerji veriyor her haliyle.

Şu üniversite son senemi bitirene kadar umudumu koruma ve öfke halini dindirmenin yolu var mı? Şifa çalışması olarak ne önerirsiniz?

Retro

Kayıtlı Üye
Allah neden bu kadarına engel olmadı.

Çok basit. Allah kendisi söylüyor sebebini Kuranda.

O acımasızca bunu yaparken daha detayları var, neden elden koldan düşürmedi.

Çünkü Allahın sevdiği ve hayatlarının bir döneminde vicdana getireceği kulları kesinlikle değiller. Allah sevmediği kullarına kesinlikle yardim da etmiyor, işlerini de kolaylaștırmıyor, hatta akıl fikir de vermiyor. Böylece kendi kıt akılları ile kendilerini çok akıllı zannetmelerine izin veriliyor. Her hamleleri ziyan olurken, yeni yeni çılgın fikirlerle gelip iș kurmak için kefen paranıza bile göz dikecek kadar akıllarını kaçırabiliyorlar. Hele bir de tirayakilik başladı ise artık yuvada huzur bırakmıyorlar, bir çoğu toxic duygulara tutunarak tüm yaşam enerjisini tocix duygu avcılığı üzerinden sağlamaya bașlıyor. Yüzlerinin nuru, gözlerinin feri gidiyor daha orta yaşta. Kavruk bireyler, yaşayan zombiler haline getiriyorlar kendilerini. Ruhlarını satmak ve geriye manasız bakan cesetler olarak yaşamak böyle birsey. Hatta şeytanın bizzat mesken tuttuğu bedenler haline gelenler de oluyor.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
umudumu koruma ve öfke halini dindirmenin yolu var mı? Şifa çalışması olarak ne önerirsiniz?
Youtube : '' Öfke ve Kırgınlık hislerini bırakma meditasyonu '' size fayda sağlayacaktır. Sesli yönlendirme ile başlayın, ilerleyen dönemde kendi meditasyonunuzu da yaratabilirsiniz.

Youtube : '' Çakra Dengeleme meditasyonu ''

Mabet : BSFF - Bilinçaltınız için güzel bir uygulama. Createtherules güncellemede yaptı konuda. Size yardımı olacaktır.

Dua isterseniz : Umudu korumanın en iyi yolu Duha'dan geçer. Ve tabii ki İnşirah Suresi. Ben, gece uyurken kulaklıkla dinlemeyi tercih ediyorum, siz nasıl yapmak isterseniz..

Hepsini yapmak zorunda değilsiniz, fikir amaçlı paylaştım. Bir yerden başlamak için elinizde veri olsun.

Retro

Kayıtlı Üye
Şu üniversite son senemi bitirene kadar umudumu koruma ve öfke halini dindirmenin yolu var mı? Şifa çalışması olarak ne önerirsiniz?

Şifa çalışması, meditasyon vs arayışları ben kendi adıma asla ilk etapta tavsiye etmiyorum. Çünkü sırf zor anları toparlamak için meditasyon yapmak, şifa ritueli yapmak hem zaten sonuç vermez hem de kendine karşı saygısızlık olacak bir girişime dönüşür. Taklit ettiğini görürsün çünkü. Hatta yük altındayken bir anda yüklenirsen ters teper.

Derinleșmiș sorunlar, kördüğüm olmuş açmazlar, aynı derinlikteki öğretilerle çözülür.

Hayatını adadığın, hatta sana hayat amacını bulduran, varoluşunun gizemine seni ulaștıran, içinde bulunduğun her duruma karşı sana doğru pozisyon almanı ve etrafını iyice gözlemleyerek git gide daha akıllı olmana hizmet edecek bir öğretiden gelmeli yaptığın ritüeller ve şifa çalışmaları. İçinde bulunduğun zor durumdan değil.

Kriz anlarında insan sorgulayabilirse, sorgulamada kalırsa kesinlikle doğru yaşam bilgeligine ulaşır. Yüzleşmekten kaçanlar ise, içeriğini asla öğrenmeyecekleri oğretilerin ritüellerine tutunurlar. Yoga yapar mesela. Tüm felsefeyi uzakdoguda bırakır adam, yoga oturușunda taklit yaparak sorunlarının çözülmesini umar. Diğer bir deyişle kendini aptal durumuna düşürür. Olumlama yapar mesela ama inanç yasasına bağlanmamıștır. Aptal durumuna düşer. Kendi ağzı ile.

Önce sorgulama. Kabule geçiş. Yani yüzleşmekten kaçmayı bırakma. Ve doğru bilgelige uyanarak gelişim gösterilir. Yoksa denize düşen yılana sarılır misali her felsefeden her Ritueli bir kaçış planı olarak uygularsın ve bilgelikten ne kadar da nasipsiz olduğun ortaya çıkar.

Tabi sana demiyorum vanilia.
Kendi gençliğim gözümün önüne geldi Bi an geçmişe gittim.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Kriz anlarında insan sorgularsa doğru yaşam bilgeligine ulaşır
Bunun için zihni sakinleştirmesi gerekmez mi ?
Doğru göremeyen, tartamayan, gölge temalarda kalmış bir birey nasıl çözüme gidebilir ?

Şu anda yapacağı her sorgu, öfkesini tetiklemekten öteye geçmeyecek. Ata teması suçluluk getirir.
Yanlış sorgu yüzünden, ilerleyen süreçte kendini bloke edip, labirentlerde hayali etkiler kovalayacak.

Yüzleşebilmek için kabule geçmemiz lazım. Yaşadıklarını kabullenemeyen kişi yalnızca sorunu görür. Ve sadece hane içini de değil hayatın genelini sorun olarak görmeye başlar. Virüsü gittiği her yere taşır. Bilinçli ya da bilinçsiz..

Kaosu en berbat haliyle deneyimlemiş biri olarak nacizane fikrimdir : Kaos içindeki düzeni ve düzen içindeki kaosu görebilmenin yolu gözlemci zihniyetinden geçer. Bunun içinde ön kabul, kişinin gözlemci vasfına erişebileceği daha durgun zihindir. Çünkü asıl patlama, durgun zihinle çıktığın gözlemci kimliğinde şimşeklerin çakmasıyla gelir.

Her ne kadar dişil tutum sergilese de Vanilia buram buram eril kokuyor. Zihin her şeyi reddediyor farkında değil misin ?
Düşünce kalbe inene kadar yüzleşemez. O'na daha dikkatli bak 😊 Hayallerinde sükunet var , konfor alanı var. Daha yumuşak gitmeli.

Biz de bu yoldan geçtik ama geçmişin geçmişte kaldı Retro. Herkes, en zoruna sıçrayamaz. Herkes Retro olamaz..