geleceği görmek için

casminy

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim paylaşım için arigonum... hepsini deneyeceğim... çok sağol..

casminy

Kayıtlı Üye
origanum ya bugün elmayı deneyişimin 3. günüydü... Sabaha karşı daha önce hiç görmediğim birini gördüm. Rüya içerisinde benim tavlamak için çok uğraştı ben pek yüz vermedim sonra bende kabul ettim ve çok samimi olduk. Böyle bir rüya gördüm.. Acaba evleneceğim kişi o muydu? Yoksa sıradan bir rüya mıydı?

damlacık

Kayıtlı Üye
Casminy Allah gönlüne göre verir inşallah diyorum;)ben bu elmayı cok önceden duymuştum denemeye kalktım evdeki bütün elmaları soymak zorunda kalmıştım elma bitti ben koparmadan soymayı bceremedim bir türlü bir tonda fırça yedim:):)

Pantea

Kayıtlı Üye
benimde bir arkadaşım bizzat kendı denemiş tabi bir bilen kişiyle yapmış bunu bir tabuta girmiş orada epey bir zaman kalmış bir dua okumuş bilen kişi arkadaşta o tabutta kaldıgı sure boyunca gelecekle ılgılı bir seyler görmüş ben ozmanlar buna pek inanamamıstım ben sahsen bir ölünce tabuta girmeyi yeglerim ama o arkadas gelecegını fılın serıdı gıbı görmüş

Arkadasiniz tabuta girmeye karar verdiginde mutlakaki psikolojik yonden bu olaydan etkilenmisdir bu etkilenme ve " insan son aninda hayatini film seridi gibi izler" yaygin inanci nedeniyle bir takim halusunasyonlar gormus olabilir yaptigini akil kalibinda aciklamak icinde gorduklerinin cikdigini soylemesi mukundur, bunlarin gelecekden haber almakla bir ilgisi olamaz bu ne dinen nede bilimsel olarak mumkun degildir ruyalar yoluyla vahy almak sadece peygamberlere mahsusdur bu bile sadece yaradanin iradesine baglidir , lutfen bu tur hatali ve kisilerin psikolojilerini olumsuz etkileyebilecek paylasimlari yapmakdan sakininiz.

Pantea

Kayıtlı Üye
Arkadaslar gelecegi bilmek sadece Allah'a ve onun secdiklerine mahsusdur , lutfen su cenabet namazkilmak gibi akil ve din disi seyleri yapmayiniz !!! bu islemler seytana ve cin musallatina davetiye cikarir!!! sakin denemeyiniz !!! hem cismen ve hem ruhen sagliginizi yitirmenize neden olacak bu uygulamalarla ilgili bu tur paylasimlari yasakliyorum .Kisisel inanclariniz sizleri ilgilendirir ne yapmak isterseniz sizin bileceginiz seylerdir bir secim yapar ve sonuclarina da katlanirsiniz ama acikdan bu tarz paylasimlar yapilmasi bir cok kisinin ruh sagligini tehlikeye atabilecegi icin bundan sonra bu tarz paylasimlar tarafimdan derhal silinecek ve paylasim sahibi uyari alacakdir!!

damlacık

Kayıtlı Üye
Penta,bu konuda sana katılıyorum.Cenabet namaz kılmak bana mantıklı gelimiyor.Siz bence diger 3 şıkkı degerlendirin:D:DAma genede size kalmış,sadece şahsı fikrim bu...

dede_06

Kayıtlı Üye
Cenabet namaz mı kılınırmış !!!
Tövbe tövbe akıllı olan bunu yapmaz
Akıl var mantık var
Lütfen cahil yapmaz bunu...

azura

Banlı Kullanıcı
Hac suresinin 69.ayetini 201 defa okuyan geleceğini görür Allahın izniyle tabi ki.
'' Allahü yahkumü beyneküm yevmel kıyameti fima küntüm fıhi tahtelifun'' saygılar..

Yanlış bilgilendirme yapılmış, aksine Hac Süresi 69.ayeti şöyle tekabbül eder:

Arapçası:

Elem ta'lem ennallahe ya'lemü ma fis semavati vel ard, inne zalike fi kitab inne zalike allellahi yesir.' Suretul Haccı (69. ayeti)

Türkçesi:

''Hakkında ayrılığa düşüp durduğunuz şeyler konusunda kıyamet günü Allah aranızda hüküm verecektir.''

Lütfen kişileri bu şekilde yanlış bilgilendirme yapmayınız...

azura

Banlı Kullanıcı
ya cenabet namaz kılınır mı? ilk ve en son tavsiyeni biraz daha açıklayacı yazar mısın?

Namaz dinin direği olduğunu sanırım ilkokuldan taa ki diğer tüm din derslerinde öğrenmiş olduğunu ve temizlik imandan gelir sözünü de unutmamanı dilerim.

Herşey bir yana Müslümanlığa ait bir namazdan bahsedildiği için "cenabet" şekilde "cünuplu" olarak namaz kılmak kişinin o gece uykusunda karamsarlığa ve gelecekte yapacağı, hayırlı olacağına inandığı bir işin bitişini kendi eliyle yaptığını görür.

Ayrıca her zaman bilindiği üzere namaz kılmak, gibi bir kavramı abzürd bir zemine oturtmak "dinden çıkmak" anlamını taşır...

Angel777

Kayıtlı Üye
Ben hristiyan olduğum için başka bir yol deniyorum.Gece uyumadan önce incili açarken görmek istediğim rüyanın konusunu söylüyorum ve incili açıyorum.Açılan sayfayı okuyorum ve incili kapatıp,elimi incilin üstüne koyuyorum ve görmek istediğim konuyu(mesela gelecek ve ya kaybolan bişey) tekrar tekrarlıyorum.Bende çok zaman işe yaradı.DİKKAT.İşe yaraması için o insanın hristiyan inancını kabul etmesi gerekir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kuran ile de yapılabilir hatta istenirse bir roman ile bile yapılabilir niyet önemli olan

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Gelecegi Allah'ın size bildirmesi ile gelecegi gerek rüya gerek yakaza gerekse fısıldamalar ile bilebilirsiniz bunun için 3 kademe vardır. Rüyada ki olguları paylaşmamak, Yakazadan çıkınca kararlı olmak, fısıldamalardan korkmamak... Bu yetiye sahip olmak için verilen yöntem ise yıllarca gizlenmiştir, zira habis ruhlar bu yetenek ile şer rüzgarlarını estirirler, ama ipucu isterseniz; yine herşeyin temelinde oldugu gibi bir esma ve vefk yatar..

Lux

Kayıtlı Üye
Böyle birşeyin olması mümkün değildir bence arkadaşlar çünkü gayb bilinemez öyle değilmi arkadaşlar . :)

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Anladığım kadarıyla islam inancına mensupsunuz. Bu inanca göre Allah insanı topraktan yarattı ve içine ruh diye nefesini üfledi. Yani bizler Allah'tan parçalarız. Madem bu böyle, kendimize hakaret ederken yada şunu yapamayız derken. Allah'tan bir parçayı küçümsemiş oluruz.
Evet geleceği Allah bilir fakat Alim ve Rahman olan Allah gerekene, gereken bilgiyi de bildirme gücüne şüphesiz sahiptir.

Mermaid

Kayıtlı Üye
Bu konuya bugünlerde ben de takıldım da, " Allah insanı kendi suretinde yaratmıştır " denir ya, Esma'ül Hüsna'da geçen Allah'ın tüm özelliklerinden biz insanlarda da kısmen olduğunu düşünüyorum. Rabbim bizlere dilediğince nasip etmiştir ve önemli olan da içimizde o gücü bulup ortaya çıkarmaktır, diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

Lux

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar şurda bi yalnış anlaşılma var yaratan bize kendi ruhundan üflememiştir kuranda ruhu kudüsten can vermiştir deniyor bunun tam manası günümüzde bile tartışılmakta :)