Geçmişte yaptığım hatalar ve yaşadıklarım

metisartemis

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bu siteyi yaklaşık 10 yıldır biliyorum ve okuyorum. Geçmişte bazı insanlardan intikam almak amacıyla birkaç kez büyü yapmaya kalkıştım. Ergenliğimin ve cahilliğimin verdiği saf inançla mı başardım bilmiyorum ama sonuç da aldım. En son yaptığım işlemden 1 ay sonra psikolojim alt üst oldu ve antidepresan ilaçlar kullandım uzun dönem. Hatta şu an o ilaçlara doktor kontrolünde yeniden başladım. O zamanlar bu psikolojik sorunlarımı yaptığım büyü girişimleri ile ilişkilendirmedim. Ama şu an düşünüyorum, bence ilgisi var. Çünkü ne olduysa en son yaptığım işlemden 1 ay sonra olmaya başladı. Rüyalarımda sürekli pis yerler görüyorum, tuvalet gibi. Ve banyo gibi, hamam gibi yerlerde oluyorum. Sürekli akan bir su var ve sudan korkuyorum rüyamda. Tüm bu gördüğüm rüyalar ve yaşadığım sorunlar geçmişte yaptıklarımla ilgili olabilir mi? 3 yıldır asla uğraşmadım. Hatta tarot kartlarımı bile elime almadım. Antidepresan ilaçlar ve terapi alıyorum. Bunun yanında vesveselerimle nasıl mücadele edebilirim? Yorumlarınızı bekliyorum.

muhalif06

Kayıtlı Üye
Büyü bu kardeşim. Olması normal kalben pişman isen araya peygamberleri katarak Allah'a dua et. Tüm kalbimle ve tekrar bu büyük günaha bulamayacağına dair samimi sözlerle. Allah hüküm vermezse cinler seni rahat bırakmaz, sonu çok kötü olur.

D

DAİMON

Allah yardımcın olsun. Sadece büyü yapmaktan değilde tarottan da musallat olunabiliyor. Tarot la ilgilenen bir sürü arkadaş var beni yanlış anlamasınlar lütfen. Benim düşüncemdir bu. Hepsi şeytan işi olarak görülüyor zaten. Ben yapana yine saygı duyarım o ayrı ama durum İslamiyette bu.
Birde sebebini bunlara baglıyorsan boşuna değildir. İnsan hisseder Allah ta hissettirir. Çnkü intikam ve ceza gibi niyetlerle yapılan büyü sahibine er yada geç döner. Burda olmasa ahirette olacaktı. En azından pişmanlık duyacağınız bir hali yaşıyorsunuz. Ya böyle olmasaydı? Allah tövbe etmenize müsaade etmiş. Sevgili kuluymuşsunuz.

İşe tövbe ederek başlayın. Öyle bir tövbe olsun ki gözyaşların sel olsun. Yaptığından ötürü ölünceye dek o pişmanlığı kalbinde hisset ve her an aklına geldikçe için paraçparça olsun, pişmanlık seni yesin bitirsin.
Uyurken ve uyumadan önce peygamberimiz neler okuyorduysa onları okuyun. Sabah akşam 7 ayetel kürsi olmaksızın güne ne başlayın ne de günü bitirin. Haram yemekten, harama bakmaktan, haramın bulunduğu ortamlarda durmaya kadar...
Dedikodu mu yapılıyor çıkın gidin.

Namaz kılın. İbadetleri aksatmayın.
Samimiyseniz ve gerçkten pişmansanız kurtulursunuz.
Mübarek aylardayız değerlendirin. Bir hafta sonra ramazan ayına girecegiz. 30 gün size iyi bir fırsat. Birde kadir gecesini tutturursanız o zaman Kuran ın yüzüsuyu hürmetine Allah pişman kulunu bağışlamaz da kimi bağışlar? ?

bolçi41

Kayıtlı Üye
cin musallatin var bu çok belli iyi bir hocadan yardim al

metisartemis

Kayıtlı Üye
Herkese teşekkür ederim ama Allah "Biz ona şah damarından daha yakınız" diye buyurmuşken ben kalkıp hocaya gitmem. Tavsiye isterken bunu belirtmeliydim sanırım, benim hatam özür dilerim. Sorumu şöyle değiştireyim: Vesvese ile savaşmak için okumamı tavsiye ettiğiniz Kuran ayetleri var mıdır?

Ü

Üye silindi 58480

Okuma yaparak vesveseleri yenemezsiniz.
Iman zaafi olustu mu ne ibadet, ne okuma bir ise yaramaz.

Allah tovbe ve istigfar vizesi koymustur. Tovbe etmekten baska hicbir yol yoktur. Ama nasil ?

Ayet : Kim ki nefsini gunahla sarip ortmusse o apacik yikima ugramistir.
Yani, ``kotulukten sonra nasil olsa iyilik yaparim Allah affedici bir motivasyona sahip`` gibi bir algi tabani olusturmak imanin cozulmasine yol acar. Bu gizlice olusur. Insanin ic dunyasinin inanc kaliplarini yazi diline doken bir makine olsaydi, insan vallahi kendisinin ne halde oldugunu kelimelere dokerek haber veren bu makineye sasar kalirdi. Insan dua edecek gucu bulamiyorsa bile icinde dua etmek kotudur inanci kesin olarak durmaktadir. Zihin inanc ile yonetilir. Bunu goremez. Inanc haline getirdigi seyi goremez insan. Kuran ise bunu bilincli ve kontrollu hale getirmenin bir ilahi usuludur.

Insan 6000+ ayetten kuvvetler birligi yapar. Her ayet kok inanc ve kisayol olusturur. Ama siz gunah olan birseyi makullestirip tovbe etmezseniz o 6000 devreli islemcinizin 100lerde ara baglantisi artik temelsiz kalir. Buna Allahin muhurlemesi denir Kuranda. Cunku insan her davrasini anlam iceren bir varliktir. Cok dikkat edilmelidir. Bu gercektir. Insan bir anda Kuranin hikmetinden tasfiye edilebilir.

Derin pismanlik duymuyorsaniz, bunyeniz gecmiste yaptiklarinizi suur altindan bir cesit iman yasasi gibi kabul ediyordur ve bu amel hafiza eklentisi olarak yerlesik kaldikca vesveseler zaten dogal bir netice olarak olacak.

Dnz1

Kayıtlı Üye
Günahlarının bedelini ödüyorsun senle bitmez kanından olanlarada bulaştı karma temizliği belki yardımcı olabilir araştırınız sevgiler