Ezan Okunurken Beynin İçinde Duyulan Çığlık

janet

Kayıtlı Üye
boşuna yıpratmayın kendinizi, 6 aya varmaz düzelir. bu geçici bir heves gibi algıladım ben yazdıklarınızdan, dualarım sizinle olsun

alin

Kayıtlı Üye
Kızım büyük değil ama ben de bir anneyim tahmin edebiliyorum sizin sıkıntılarınızı.Allah yardımcınız olsun öncelikle.Kimin başına ne gelir kimse bilemez kimse de geçmişini hatta bugününü bilmediği insanları kınamasın.Ne kadar mutsuzuz ki başkalarına sen daha kötü durumdasın diyerek sadece kendimizi daha iyi durumda hissedebiliyoruz.Daha öncede belirli sıkıntılarınızdan bahsetmiştiniz hatırladığım kadarıyla.Kimsenin inancı yaşantısı beni ve diğerlerini ilgilendirmez ama bir anne olarak dayanamayıp yazma gereği hissettim.Kızınız ergenlik döneminde geçişler yaşıyor olması bir de başka sıkıntıların arasında görülebilir.İnancı ne olur tamamen onu bağlar ama annesi olarakta bir yere kadar sizi de endişelendirebilir kimse de size ne diyemez.Ancak onun dışında psikolojik sıkıntılarına sabır etmeniz kendinizi iyimser tutmanız elinizden geleni zaten yapacağınıza inanıyorum o süreçte üzülmeden dirayetli olmanız en güzeli.İlişkinizi bilemem ama sabır size en lazım olanı.Bu yaşlar için genellikle zaman ilaç oluyor.Hele ki kız çocukları zamanla daha da değişiyor.Buna benzer çatışmaları başka konularda da olsa etrafımızdan çok görüyoruz duyuyoruz netice zaman hepsini dinginliğe bırakıyor.İyimser düşüncelerinizi bırakmayın.İyi forumlar...

Kaylee

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. İlk mesajımı böyle bir konuyla yazmış olmam şüphe yaratabilir veya sözünü ediceklerim inandırıcı gelmeyebilir ama bunu sormalıyım.

Kız arkadaşım, dün gece sabaha karşı yattığında ve ezan sesini duyduğunda, beyninin içinden çığlık sesleri geldiğini söyledi. Ayıntılı olarak bahsetmem gerekirse: Arada boşluklar olduğunda (misal allahu ekber dendikten sonra kısa bi boşluk oluyo) ses kesiliyo, ama tekrar okunmaya başladığında, çığlıklar / inleme sesi tekrar başlıyo.

Ben ilk etapta birşeyler düşündüm. 1 bçuk 2 aydır Demon Davetleri ile ilgili konuşuyoruz, ilgiliyiz, internette bulabileceğimiz Türkçe kaynaklardan okuyoruz.. Kafayı bozmuş değiliz, akıl sağlığımız yerinde, henüz bir Demon ile iletişim kurma çabamız da olmadı. Veya bir hüddam ile. Bu sebeple önce, bedenine bir Demon'un girdiğini düşündüm. Fakat çok da olası görmedim bu seçeneği, dediğim gibi henüz bir davet yapmış değildik.

Bugün, biraz önce okunan bir ezan daha oldu. Ve kız arkadaşım, ezanı yarım yamalak duysa da, beynindeki çığlıkları tam olarak duyduğunu söyledi. Bir anlam veremedim. Ve sizlerden birilerinin olasılıklardan söz edebileceğini düşüdüğüm için de böyle bir başlık açtım.

Söylemem gereken son birşey var. İslam dinine mensup kişiler değiliz. Lütfen bunu göz önünde bulundurarak birşeyler yazın. :) (he, islama davet edin falan demiyorum, yanlış anlaşılma olmasın)

daha önce müslüman olup din değiştiren birinin yaşadıklarından yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Birincisi, iki din arasında sıkışmış olabilir kız arkadaşın, bir parçası hala müslüman diğeri ise yeni dinini benimsemiş. Bu din değiştiren ve arada kalanlarda görülen bir durum cin musallatıdır ama kız arkadaşının ezan esnasında çığlık duyması dışında bir sorun yok sanıyorum. Demek ki bu da değil. Bir zamanlar demonlarla uğraşmanızın nedeni olarak, herhangi bir demonun sesini duyuyor olabileceğini düşünüyorum aynı şey başıma geldi çünkü - tek fark ezan esnasında değildi. Ama bazı arkadaşlarımızın söylediği gibi psikolojik de olabilir. Emin değilim sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim. Lütfen bir çözüm bulduğunuzda bize de haber vermeyi unutmayın.

yapıress

Kayıtlı Üye
kusura bakmayın yanlış anlamayın ama ben satanizmin genelinden bahsediyorum kızınızı değil benim tavsiyem o arkadaşdan onu uzak tutunbiraz onunla ilgilenin zamanla düzelir kalbinizi kırdımsa özür dilerim allah kızınıza hidayet yolu göstersin allah yar ve yardımcımız olsun mişa adlı arkadaş

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Şunuda söylemeden geçemeyeceğim, 16 yaşında , halen üyümekte olan bir kız, sabaha kadar net başında, kulağında kulaklık black metal diliyorsa, ezan esnasında çığlık da duyar, siren de!!..

Bence bu bir kıstas değil ya. Bende lise yıllarımdan beri death metal dinlerim halen de dinlerim, siyah giyinirim ama farklı renkleri sevmediğimden başka bir nedeni yok, 2 tane piercingim var, dövmelerim var, saçlarım simsiyah uzun. Valla satanist değilim, ezan okunduğunda müzik vs sesini kısıp dinlerim çığlık ta duymadım hiç. Kızınızın sadece gençlikten ergenlikten meydana gelen bir değişimi var. Bizim zamanımızda satanistler vardı çevremizde ve hiç ummadığımız kişiler satanizme bulaştı. Annesi babası öğretmen olan, gayet düzenli bir hayatı olan kişiler. Bu mantıkla dışarıdan bakıldığında benim satanist olmam kaçınılmazdı çünkü annem babam ayrı ben lisede evimin yolunu bilmezdim. Ahım şahım bir müslüman değilim ama ilk başım sıkıştığında Kuran a namaza sarılırım.

Bitirme tezimi bu konu üzerine yazdım birçok genç inceledim çok ta güzel oldu. O yaştaki gençlerin tek sorunu bu gibi şeyleri havalı bulmaları. Aslında içten içe inançları var. Buda arkadaş çevresinden kaynaklanıyo gibi görünsede meselenin bir kısmı sizin en başta ona hayata bakması için açtığınız pencere. Çocuk yetiştirmek çok zor. Allah bu konuda rahat bir nefes aldırır inşallah size.

Versucher

Kayıtlı Üye
İş
Thelema, Okültizm, Demonoloji, Mitoloji, Psikoloji, Parapsikoloji, Paganizm
Arkadaşlar, uzun zamandır foruma giriş yapmamıştım ve henüz gördüğümde sayfa sayısının 7'ye ulaşmış olduğunu gördüm. Her birinize yardım etme isteğinde bulunup birşeyler yazdığınız için teşekkür ediyorum. Bazılarınızın cevaplarını görmezden gelerek, gerekli gördüğüm mesajlarınıza cevap vereceğim. Fakat ben bu başlığın altına, çığlık seslerinin sona erdiğini yazdığımı hatırlıyorum, göremedim böyle bir mesajımı. Sanırım yanlış hatırlıyorum. Dediğim gibi bu çığlıklar artık yok. Dahası, kız arkadaşımla aramızdaki iletişimi de kestik tamamen. Herneyse, fazla uzatmadan cevaplarınızı vereyim.

bak canım kardeşim.ben sana mensup olduğum islaiyet tarafından anlatayım,sana mantıksız gelen tarafını sen söyle,yardım edeyim...

Bizim dinimizce her yaratılanda allahın bir parçası bulunur.mesela insan ruhu allahın nurundan bir parçadır ve insan günah işledikçe bu nuru kirletir.ayrıca şeytan her zaman insanla irtibattadır, öyleki damarlarında dolaşacak kadar.belli insanların yanına yaklaşamaz ve belli zamanlarda da yaklaşamaz,ama bu etki edemez demek değildir.nasıl ki biz bir insanla dünyanın bir ucundan başka ucuna cep tel ile görüşebiliyorsak o da mesajlarını insan nefsine iletebiliyor.

Tahminim arkadaşınla haşir neşir olmuş bir şeytan tek sıkıntısı olan ezanı da çığlıklarla karşılıyordur.

Sana bir test vereyim: bu kız arkadaşın,kafasını herşeyden arındırsın.yalnız kalsın ve besmelenin tesirine inanarak bir besmele çeksin,ama öyle alelade değil de sanki bu kelimeyi bir tılsımmış gibi muamele edip konsantre olarak okusun...sonucunu ve neler olduğunu senden bekliyorum...

Umarım yanlış anlamamışsındır,bir denneyim gibi algıla bunları...

O kadar da söylemiştim başlığın ilk mesajında, islamî bir çözüm öneriniz varsa, gerek olmadığını. Üşenmeyip yazmışsınız ama denenicek bir yol olmadığını belirtmeliyim.

Ezanın anlamına bakalım.

1- Allahü ekber:

Allahü teâlâ, büyüktür. Ona bir şey lazım değildir. Kullarının ibadetlerine de
muhtaç olmaktan büyüktür. İbadetlerin, Ona faydası yoktur.

Bunu, zihinlerde iyi yerleştirmek için, bu kelime, dört kere söylenir.

2- Eşhedü en la ilahe illallah:

Kibriyası, büyüklüğü ile ve kimsenin ibadetine muhtaç olmadığı halde, ibadet
olunmaya Ondan başka kimsenin hakkı olmadığına şehadet eder, elbette inanırım.
Hiçbir şey Ona benzemez.

3- Eşhedü enne Muhammeden Resulullah:

Muhammed aleyhisselamın, Onun gönderdiği Peygamberi olduğuna, Onun istediği
ibadetlerin yolunu bildiricisi olduğuna ve Allahü teâlâya, ancak Onun bildirdiği,
gösterdiği ibadetlerin, yaraşır olduğuna şehadet eder, inanırım.

4 ve 5- Hayye alessalah, hayye alelfelah:

Müminleri, felaha, saadete, kurtuluşa sebep olan namaza çağıran iki kelimedir.

6- Allahü ekber:

Ona layık bir ibadeti kimse yapamaz. Herhangi bir kimsenin ibadetinin Ona layık,
yakışır olmasından, çok büyüktür, çok uzaktır.

7- La ilahe illallah:

İbadete, karşısında alçalmaya müstehak olan, hakkı olan ancak Odur. Ona layık bir
ibadeti kimse yapamamakla beraber, Ondan başka kimsenin ibadet olunmaya hakkı
yoktur

Gördüğünüz gibi ezanda Allah kendisinden başka tanrı olduğunu reddediyor.Duyulan sesin ilk sebebi bu olabilir.Gidilen yolda tapılan ilahta ezandan çok rahatsız olan bir varlık.Eğer dünyada birden fazla tanrı olsaydı buna şeytanda dahil kaos olurdu.Allah zıtlık düzeninde Şeytana rakip meleği yaratmıştır.Geceye gündüzü... Gece ve allah var diyemeyiz.Şeytan ve allah var da diyemeyiz.Ayrıca ben tanrımı nasıl hüddamla emrim altına alabilirim ki
Çağrılan varlıklar şeytani mahlukat ?Biz allahi mahlukat mıyız ? Sizin sorduğunuz soru gibi sorabilirim.Şeytan olan İblis meleklerin hocasıydı.O da bir melekti.Önceki adıda azazil di.Ve cennet bekçilerindendi.O yüzden allah meleklere ademe secde edin dediğinde şeytan secde etmedi diyor.Yani şeytan melek topluluğunun içindendi.O toplulukta olmasaydı secde et emrinden sorumlu olmazdı.Meleklere ve İblise, Âdem aleyhisselam istikametinde Allah’a secde edilmesi emredildi. Şeytan ise, bu emrin yanlış olduğunu söyleyerek secde etmedi. Yani şeytan secde etmediği için değil, Allah’ın emrinin yanlış olduğunu söylemesi onun lanetliğine sebep oldu.Ve cehennem bekçisi oldu.Kötülüklerin ta kendisi...

Dünya'da iki ilah olsa Bu kaos yaratır.O halde mantık olarak şöyle bir sistem olmalı cennet ve cehennem gibi.2 kurucu olmalı . biri bir bölüme diğeri diğer bölüme bakmalı.Zıtlıklar.Aksine bir düzen var.Herkes kötülüğün içinde iyiliği de yaşıyor.İyiliğin içinde kötülüğüde ve aşırılıklar olmalı öyle bir durumda.Kişi bir cenneti yaşar bir cehennemi aniden hızlı.Neden 2 ilah birbirine müdahale edemez mi ? Kaos olur.Şeytan kötü görevler için hizmetli dahi denilebilir.Fakat tanrı demek yaşadığınızı açıkça ortaya koyuyor.Mantıksızlığın içinden bir mantık üretmeye çalıştım .Bunu yapmak dahi beni rahatsız ediyor.
Yaşanılan bu olay ürkütücü gelmemeli.O sizin ilahınız ...Açıklama yapmak adına bunları belirtmek istedim.Amacım farklı bir düşünceye sahip olmanız değil.Yolunuza ve dininize saygı duyuyorum.

Sorunuzun cevabı çok basit.Ben ezan duyduğumda irkiliyorum ya da bazen ben ezan duyduğumda huzur doluyorum.Çünkü ben allah'a sonsuzluğuna ve yarattıklarına benzemeyişine inanıyorum.Neye inanıyorsam o benimle beraberdir.Bazen namaz kılmak istemediğimde huzursuzluk hissediyorum ve korku...Bu allah korkusundan başka birşey değil.Yani Allah bana yakın bende bu tavrımla ona yakınım.

Satanist olan kişi Şeytan, müslüman olan kişi Allah değil ki. .

Ya da Satanist olunduğunda, Şeytan kişinin beyninin içine yerleşmiyor.

diyorsunuz.Allah benimle de beraber şeytanla da ve sizinle de ... Fakat siz ona yakın değilsiniz.Siz onun yarattığına yakınsınız.O yarattığı yani sizin ilah (!) saydığınız şeytan da size yakın ... Bir hüddam ya da demon çağırmanıza gerek yok.Yolunuza yakın olduğunuz şey kafanızın içinde ya da dışında sizinle beraber ... Acı çekişini dahi duyuyor olabilir.Bahsettiğiniz şahıs önceden müslüman olan biri...Şeytan acı çekiyor ya da bir şeytani mahlukat . arkadaşınız hissediyor.Farklı paranormal olaylarda yaşayabilir.Bu yolu takip ettiği için gidilen yol paranormal olan herşeye açıktır.:)
Yalnızca bir kaç cümle kuracağım. İçinde bulunduğum Satanizm'de Şeytan bir ilahtan ziyade, bir yol göstericidir. O bir ilah mıdır ? Elbette öyledir, insandan çok daha güçlü bir yapısı vardır ve sizin allah adında, hristiyanların isa diyerek ve yahudilerin ise ismini ağzına almaları kendi dinlerince günah olan tanrıları yahve/yehova olan, o 'teklik' fikriyle kendini yiyip bitirmiş ilahtan da güçlüdür. Ama tapınmak söz konusu değil kesinlikle.
Burada şu arkadaşımıza da , size de aynı cevabı vermeliyim:
Şeytan sizin kendisine iyi dediğinizi duysa sanırım dama çıkardı.
O, onunla beraber kahredileceklerin beklendiğinden kahredilmedi.
Şeytan çıra gibi yanacak, ona eşlik etmek isteyenler buyursun tâbi olsun.

Olay şundan ibaret aslında, insanın karşı koyamadığı şeylerin her birinin de günah oluşu, insanın yapısının Şeytan'ın yapısyla bir olduğunu gösterir. Daha açık olayım; sevişmeye karşı koyamaz insan, sevişmek ister. Müziği sever, resim ve heykelcilikteki estetikten etkilenir. Sanat'ı yaratmıştır insan ve mutlu etmeye çabalar kendisini. Düşünmek, her zaman çok daha iyidir bir aptal olmaktan, herkesin gözünde.

Ve kilit nokta olarak iyi ve kötü'den ziyade insancıl/insanî olmak ve insandan başka şeyler isteyen olmak ön planda. Demek istediğim şey, Şeytan'ın insanî olduğu (burada duygulardan söz ediyorum, mutluluk vs.) ve Allah'ın ise insandan kendisi için birşeyler istemesi (namaz kılmak ve diğerleri).

Ben sevgilinizin bir demon vsa tarafindan rahatsiz edildigine inanmiyorum..
Ayrica, Islam inanci olmayan bir insan niye ezanin demonlari rahatsiz edecegine inaniyor buda bir celiski, amacim elbette Sizi yargilamak degil yargilamiyorumda ama bir düsünelim..
Siz müslüman degilsiniz, ama ezanin cin demon vsa gibi(negatif) yaratiklari rahatsiz etginine düsünebiliyorsunuz, o zaman ezanain özelligini kabul ediyorsunuz ezan Allah a davet oluyor, ama Allah i kabul etmiyorsunuz.. Bu bayagi bir karisik.

O ciglik olayina gelirsek buyuk bir ihtimal sevgiliniz bunu zan ediyor, yani ezan ile bagi.
Musallat tarzi bir olay olmus olsa idi bu olaylar ezan ile kalmazdi.
Bence doktora görünmeli...
İslam inancı olmayan bir insan niye ezanın Demonları rahatsız edeceğine inanıyor, hemen durup düşünelim:
Kafamdaki şey, dünyanın ve evren'in herhangi bir yaratıcı güç tarafından meydana getirildiği değil, big-bang veya belki başka bir teori önplana çıkıyor burada. Sonuç olarak nasıl olduğunu bilmiyorum, ama nasıl olmadığını biliyorum; allah veya başka bir güç tarafından yaratılmadığını.

Evren konusunu geçip insanın varoluşuna geçiyorum. Bu konuda Gerçekler Kitabı'ndan faydalanarak edindiğim bilgiler var, isteyen varsa bu kitabı değil belki, ancak bu kitabın yorumu olan Gerçekler Kitabı Yorumu'nu internette rahatlıkla bulabilecektir. Ben hemen insanın varoluşunu kısa bir biçimde özet geçeceğim.

Tanrılar, geldikleri gezegende bir canlılık yaratma kararı alıyorlar ve insan'ın hammaddesi için gerekli şeyleri dünyadan toplama görevini Şeytan alıyor. Dünya zamanına göre belki yüz, belki de milyonlarca yıl o zamalar ıssız olan dünyadan, sözünü ettiğim maddeleri topluyor Şeytan. Günümüzdeki insana benzemese de birşeyler ortaya çıkartıyor ve ardından üzerinde bütün tanrıların uğraşlarıyla gerek insana şuanki duyguları, gerekse şuanki şekli veriliyor. Tekrar söyleyeyim, bu işi Bütün Tanrılar yapıyor, ne yalnızca Şeytan, ne de yalnızca Allah. Bu ikisi de işin içerisinde elbette ki.

Sonrasında insan varediliyor ve uyandırılıyor vs. Gerisi pek de önemli değil.

Demonlar'ın, burada sözünü ettiğim Tanrılar olduğunu söylemeliyim. Hristiyanlıkla birlikte eskilerin Tanrıları Şeytanlaştırılmıştır, bunu bilmeyen yoktur. En basitinden, Şeytan'ın resmi sayıp, heykelciklerini yapmışlardır Baphomet'in. Oysa ki Baphomet, Yunan'daki doğa tanrısı Pan idi, çoban Pan.

Gelelim ezana. Ezanda nelerden söz edildiğini zaten bir derece bildiğim arapça bilgimle ve daha çok diyanet'in çevirilerinden biliyordum ancak bilmeyen arkadaşlar için 3. veya 4. sayfada bir arkadaş anlamını yazmış. Ne diyor ezan? Yeri ve göğü allah'ın yarattığını, insanı yaratanın o olduğunu, TEK tanrının Allah olduğunu yazıyor.

Demonlar'ın, eski tanrılar olduğunu söylemiştim. Neden rahatsız olmasınlar böyle sözlerden ? Ezanın ve onun içerisinde bulunduğu kültür olan islamın doğru olması gerekmez ki rahatsız olmaları için. Bunlar, onlar için koca bir yalan-dolandan ibaret. Elbette rahatsız olacaklar, elbette olumsuz hissedecekler duyduklarında. İnsanın yaratılışı tamamen sona erdiğinde ve uyutulurken arıza çıkartan, sorunlu bir tanrının yalanları bunlar.

Bu arada sevgili [SIZE=2,5]BeLiaL[/SIZE] ,

Bu ruhani satanizmi anlamak için evrenin varoluşu ve logosları anlamak gerek zahmet edip araştırırsanız ona göre konuşursanız çok verimli olucaktır boş boş şeytan şöyle kötü böyle medet umun siz falan bu kelimeler kirliliktir zaten o insan daha önce şeytan hakkındaki fikirleri biliyordur bırakında biraz daha bilgi verici şeyler söyleyin.Zaten o müslümanlık açısından biliyor şeytanın ne olduğunu anlatmanıza gerek yok kendi yolunu seçmiş verimli olması için farklı bakış açılarının cevaplarını duymak isteriz 3 sayfa boyunca kirlilik değil.

anlayışın için gerçekten çok teşekkürler. Uzakta bir gün de olsa, benim gözlerimin görmeyeceğini düşünsem de bir gün insanlar Şeytan ve Satanizm dendiğinde hep aynı cümleleri kurmayacak ve aynı şeyleri düşünmeyecek. Düşündükleri şeylerin neler olduklarını yazmak istemiyorum buraya, çünkü ciddi manada bıkkınlık verici bir konu halini aldı benim için.

Kız arkadaşınız müslüman olarak doğmuş ve bilinçaltı şu anda mensup olduğu dini kabul etmiyor. bilinçaltımız kabul etmediği ve memnun olmadığı şeyleri vicudumuz aracılıyla bize iletir. psikoloğa gitmesini ve tam olarak ne istediğini, kendini sorgulamasını öneririm. yoksa bilinçaltında yaşadığı çelişkiler hastalık olarak çıkmaya başlayacak..

İyi, hoş konuşmuşsunuz. Dahası, kendinizden ve dediklerinizden öyle eminsiniz ki, sizi herhangi biri fikrinizin yanlış olduğunu düşündüremez. Ancak söylemem gereken birşey var, müslümanlık senin olmadığı gibi onun da tercihi olmadı. Türkiye'de yaşayan insanların çoğunluğunun müslüman olarak yetiştirilmesi gibi, o da böyle yetiştirildi, buna koşuldu. Olay bundan ibaret iken geri kalanlar bla bla gibi geliyor, üzgünüm.

İşte mantık çerçevesi içerisinde verilmiş bir cevap. Düşünce şeklinin güzelliği için teşekkürler the imam;

Ben bir Müslüman olarak minarelerden şeytan uludur diye bağırsalar rahatsız olurdum.
Satanistler Tanrıya düşman olduğu için Allah Uludur denmesinden rahatsız olmaları doğal.
Müslümanda da vardır şeytanın müdehalesi ama satanistler tamamen şeytana taptıkları için, içleri de şeytanın duygularıyla doludur. Bir müslüman, şeytana %5 uyuyorsa, bir satanist şeytana %100 uyuyor. Şeytanın rahatsız oldukarından satanistler de rahatsız olur.
Satanistler Allahu Ekber yerine, şeydanı ekber denmesini arzular. Rahatsızlığın mantığı budur.