Ezan Okunurken Beynin İçinde Duyulan Çığlık

yapıress

Kayıtlı Üye
bak şeytan insanın damarlarında gezen mahluklardan birisidir kelime anlamına bakarsan kovulmuş demektir
bence siz kuranı iyi okumalısınız yanlış anlama zorlama gibi bir niyetim yok ama araştırmak için de bir okuyun

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bak şeytan insanın damarlarında gezen mahluklardan birisidir kelime anlamına bakarsan kovulmuş demektir
bence siz kuranı iyi okumalısınız yanlış anlama zorlama gibi bir niyetim yok ama araştırmak için de bir okuyun

Güzel bir öneri :)

Morwenath

Banlı Kullanıcı
bak canım kardeşim.ben sana mensup olduğum islaiyet tarafından anlatayım,sana mantıksız gelen tarafını sen söyle,yardım edeyim...

Bizim dinimizce her yaratılanda allahın bir parçası bulunur.mesela insan ruhu allahın nurundan bir parçadır ve insan günah işledikçe bu nuru kirletir.ayrıca şeytan her zaman insanla irtibattadır, öyleki damarlarında dolaşacak kadar.belli insanların yanına yaklaşamaz ve belli zamanlarda da yaklaşamaz,ama bu etki edemez demek değildir.nasıl ki biz bir insanla dünyanın bir ucundan başka ucuna cep tel ile görüşebiliyorsak o da mesajlarını insan nefsine iletebiliyor.

Tahminim arkadaşınla haşir neşir olmuş bir şeytan tek sıkıntısı olan ezanı da çığlıklarla karşılıyordur.

Sana bir test vereyim: bu kız arkadaşın,kafasını herşeyden arındırsın.yalnız kalsın ve besmelenin tesirine inanarak bir besmele çeksin,ama öyle alelade değil de sanki bu kelimeyi bir tılsımmış gibi muamele edip konsantre olarak okusun...sonucunu ve neler olduğunu senden bekliyorum...

Umarım yanlış anlamamışsındır,bir denneyim gibi algıla bunları...

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Ezanın anlamına bakalım.

1- Allahü ekber:

Allahü teâlâ, büyüktür. Ona bir şey lazım değildir. Kullarının ibadetlerine de
muhtaç olmaktan büyüktür. İbadetlerin, Ona faydası yoktur.

Bunu, zihinlerde iyi yerleştirmek için, bu kelime, dört kere söylenir.

2- Eşhedü en la ilahe illallah:

Kibriyası, büyüklüğü ile ve kimsenin ibadetine muhtaç olmadığı halde, ibadet
olunmaya Ondan başka kimsenin hakkı olmadığına şehadet eder, elbette inanırım.
Hiçbir şey Ona benzemez.

3- Eşhedü enne Muhammeden Resulullah:

Muhammed aleyhisselamın, Onun gönderdiği Peygamberi olduğuna, Onun istediği
ibadetlerin yolunu bildiricisi olduğuna ve Allahü teâlâya, ancak Onun bildirdiği,
gösterdiği ibadetlerin, yaraşır olduğuna şehadet eder, inanırım.

4 ve 5- Hayye alessalah, hayye alelfelah:

Müminleri, felaha, saadete, kurtuluşa sebep olan namaza çağıran iki kelimedir.

6- Allahü ekber:

Ona layık bir ibadeti kimse yapamaz. Herhangi bir kimsenin ibadetinin Ona layık,
yakışır olmasından, çok büyüktür, çok uzaktır.

7- La ilahe illallah:

İbadete, karşısında alçalmaya müstehak olan, hakkı olan ancak Odur. Ona layık bir
ibadeti kimse yapamamakla beraber, Ondan başka kimsenin ibadet olunmaya hakkı
yoktur

Gördüğünüz gibi ezanda Allah kendisinden başka tanrı olduğunu reddediyor.Duyulan sesin ilk sebebi bu olabilir.Gidilen yolda tapılan ilahta ezandan çok rahatsız olan bir varlık.Eğer dünyada birden fazla tanrı olsaydı buna şeytanda dahil kaos olurdu.Allah zıtlık düzeninde Şeytana rakip meleği yaratmıştır.Geceye gündüzü... Gece ve allah var diyemeyiz.Şeytan ve allah var da diyemeyiz.Ayrıca ben tanrımı nasıl hüddamla emrim altına alabilirim ki
Çağrılan varlıklar şeytani mahlukat ?Biz allahi mahlukat mıyız ? Sizin sorduğunuz soru gibi sorabilirim.Şeytan olan İblis meleklerin hocasıydı.O da bir melekti.Önceki adıda azazil di.Ve cennet bekçilerindendi.O yüzden allah meleklere ademe secde edin dediğinde şeytan secde etmedi diyor.Yani şeytan melek topluluğunun içindendi.O toplulukta olmasaydı secde et emrinden sorumlu olmazdı.Meleklere ve İblise, Âdem aleyhisselam istikametinde Allah’a secde edilmesi emredildi. Şeytan ise, bu emrin yanlış olduğunu söyleyerek secde etmedi. Yani şeytan secde etmediği için değil, Allah’ın emrinin yanlış olduğunu söylemesi onun lanetliğine sebep oldu.Ve cehennem bekçisi oldu.Kötülüklerin ta kendisi...

Dünya'da iki ilah olsa Bu kaos yaratır.O halde mantık olarak şöyle bir sistem olmalı cennet ve cehennem gibi.2 kurucu olmalı . biri bir bölüme diğeri diğer bölüme bakmalı.Zıtlıklar.Aksine bir düzen var.Herkes kötülüğün içinde iyiliği de yaşıyor.İyiliğin içinde kötülüğüde ve aşırılıklar olmalı öyle bir durumda.Kişi bir cenneti yaşar bir cehennemi aniden hızlı.Neden 2 ilah birbirine müdahale edemez mi ? Kaos olur.Şeytan kötü görevler için hizmetli dahi denilebilir.Fakat tanrı demek yaşadığınızı açıkça ortaya koyuyor.Mantıksızlığın içinden bir mantık üretmeye çalıştım .Bunu yapmak dahi beni rahatsız ediyor.
Yaşanılan bu olay ürkütücü gelmemeli.O sizin ilahınız ...Açıklama yapmak adına bunları belirtmek istedim.Amacım farklı bir düşünceye sahip olmanız değil.Yolunuza ve dininize saygı duyuyorum.

Sorunuzun cevabı çok basit.Ben ezan duyduğumda irkiliyorum ya da bazen ben ezan duyduğumda huzur doluyorum.Çünkü ben allah'a sonsuzluğuna ve yarattıklarına benzemeyişine inanıyorum.Neye inanıyorsam o benimle beraberdir.Bazen namaz kılmak istemediğimde huzursuzluk hissediyorum ve korku...Bu allah korkusundan başka birşey değil.Yani Allah bana yakın bende bu tavrımla ona yakınım.

Satanist olan kişi Şeytan, müslüman olan kişi Allah değil ki. .

Ya da Satanist olunduğunda, Şeytan kişinin beyninin içine yerleşmiyor.

diyorsunuz.Allah benimle de beraber şeytanla da ve sizinle de ... Fakat siz ona yakın değilsiniz.Siz onun yarattığına yakınsınız.O yarattığı yani sizin ilah (!) saydığınız şeytan da size yakın ... Bir hüddam ya da demon çağırmanıza gerek yok.Yolunuza yakın olduğunuz şey kafanızın içinde ya da dışında sizinle beraber ... Acı çekişini dahi duyuyor olabilir.Bahsettiğiniz şahıs önceden müslüman olan biri...Şeytan acı çekiyor ya da bir şeytani mahlukat . arkadaşınız hissediyor.Farklı paranormal olaylarda yaşayabilir.Bu yolu takip ettiği için gidilen yol paranormal olan herşeye açıktır.:)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Şeytan sizin kendisine iyi dediğinizi duysa sanırım dama çıkardı.
O, onunla beraber kahredileceklerin beklendiğinden kahredilmedi.
Şeytan çıra gibi yanacak, ona eşlik etmek isteyenler buyursun tâbi olsun.

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Ayrıca kişinin bedeninde cinni olup olmadığını anlamak için kişinin sağ kulağına ezan okunur.
Sizin bahsettiğiniz tepkileri vermesi kişinin bedenine cinni yerleştiğinin göstergesidir.

yapıress

Kayıtlı Üye
ama peygamberin bi hadisinde şeytan insanın damarlarında dolaşır demiştir çünkü şeytan insanın beyninden kotü şeyler seslenerek vesvese verir bizim dinimizde yani İSLAM da

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
kardeşim neler yazıyorsunuz aman dinleri kötülüyorsunuz ben az çekmedim diğer konularda :))
Birkere Şeytan dünyayı Allah ahireti verir dedim adamlar satanizmi neden kötülüyorsun diye hesap soruyor yav

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
evet haklısın ama öncelikle ruhani satanizim ile bazı bilgilerim var öncelikle kız arkadaşınızı bir doktor/psikiyatriste götürmelisiniz sevgi ve ışıkla kalın.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
İnancımız, Ruhani Satanizm. Gerçekler Kitabı, Ayetler Kitabı ve İsa kitabı etrafında şekillenmiş bi inanç.
Genel hatlarıyla dile getirmek gerekirse;
Ne Şeytan, Yehova tarafından yaratılmış ve ne de Yehova , Şeytan tarafından. Her ikisi de tanrı statüsünde, ancak Yehova muhtemelen genç bi tanrı.
Evrende var olan 2 taraf var ve birisi Şeytan'ın , Bilim'in , Bilgi'nin , Sanat'ın , Müziğin ;
diğer taraf ise Yehova'nın.

Ne gibi bir değişikliğe neden olacak sorunu tanımlamada bilmiyorum ama, bu açıklamam fazlasıyla yeterlidir sanıyorum arkadaşlar sorunuz için. : )

henüz bilemiyoruz ama tahminim ilgilendiğiniz varlığı çekmiş olduğunuz ve ezan okunduğunda bu varlığın ızdırap gibi birşey çektiği..islamda bilinen birşey var bazı isimlerin okunması onlara zarar verir. bu durumda islamın gerçekliği ve diğer varlığın kötü olduğu için insanlardan uzak tutma amacı ile koruyucu duaların olduğu, o varlığın çığlıklarıylada anlaşılmıştır. Allah yardımcınız olsun..

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben sevgilinizin bir demon vsa tarafindan rahatsiz edildigine inanmiyorum..
Ayrica, Islam inanci olmayan bir insan niye ezanin demonlari rahatsiz edecegine inaniyor buda bir celiski, amacim elbette Sizi yargilamak degil yargilamiyorumda ama bir düsünelim..
Siz müslüman degilsiniz, ama ezanin cin demon vsa gibi(negatif) yaratiklari rahatsiz etginine düsünebiliyorsunuz, o zaman ezanain özelligini kabul ediyorsunuz ezan Allah a davet oluyor, ama Allah i kabul etmiyorsunuz.. Bu bayagi bir karisik.

O ciglik olayina gelirsek buyuk bir ihtimal sevgiliniz bunu zan ediyor, yani ezan ile bagi.
Musallat tarzi bir olay olmus olsa idi bu olaylar ezan ile kalmazdi.
Bence doktora görünmeli...

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
hayhat isimli Üyeden Alıntı
onu adıyaman menzile götür sende git

bu cevap bana mıydı?

:D Satanist bir şahısa söylenebilecek en son şöz olsa gerek

sir7634

Kayıtlı Üye
Şeytan'ın tarafındayız, ama inancımızda Şeytan kötü değil. Şeytan bir yol gösterici, bilgilendirici ve insanın yanında olan bir tanrı.......Bu sozleri okurken bile bu kadar koru korune ve cahilce bir dusunce gormedim..Versucher Amacim kesinlikle polemik degil sadece fikrimi yazmak...O kadar acinilsa birsey ki seytana tapinmak ve onun tanri oldugunu dusunmek....Insanlar bariscil olmak adina her dine ve inanca ilimli bakarlar ama bu IlImli ve barisi hak etmeyen bir dusunce tarzi....Sadece aciyorum bedenlerimiz topraga girdigi vakit seni karsiliyan meleklerini gorunce akli basina gelecekbu dusunce icerisinde olanlarin ama cok gec olacak....O medet umulan seytan bakalim nasil yardim edecek....

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Şeytan'ın tarafındayız, ama inancımızda Şeytan kötü değil. Şeytan bir yol gösterici, bilgilendirici ve insanın yanında olan bir tanrı.......Bu sozleri okurken bile bu kadar koru korune ve cahilce bir dusunce gormedim..Versucher Amacim kesinlikle polemik degil sadece fikrimi yazmak...O kadar acinilsa birsey ki seytana tapinmak ve onun tanri oldugunu dusunmek....Insanlar bariscil olmak adina her dine ve inanca ilimli bakarlar ama bu IlImli ve barisi hak etmeyen bir dusunce tarzi....Sadece aciyorum bedenlerimiz topraga girdigi vakit seni karsiliyan meleklerini gorunce akli basina gelecekbu dusunce icerisinde olanlarin ama cok gec olacak....O medet umulan seytan bakalim nasil yardim edecek....

daha önce siteden uyarı gelmişti kimsenin inancını eleştirmeyin diye.hani amacın iyi olsa bile sorun yaratabilir ve bildiğim kadarıyla satanistler şeytanın kötülüğünü bile bile onunla birlik oluyorlar. bir nevi şeytanın oyununa geliyorlar işte. hatta çok değişik farklı ve ürkütücü hurafeler daha var ama nekadar doğru yanlış bilmiyorum :hang:

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Şeytan sizin kendisine iyi dediğinizi duysa sanırım dama çıkardı.
O, onunla beraber kahredileceklerin beklendiğinden kahredilmedi.
Şeytan çıra gibi yanacak, ona eşlik etmek isteyenler buyursun tâbi olsun.
Sizin anladığınız şeytanla onun kastettiği şeytan arasında dağlar kadar fark var siz kendi telinizden çalarsanız yardımcı olamazsınız önce karşı tarafın telinden dinlemeyi öğrenmelisiniz herkez kendi telinden çalarsa boşu boşuna kirlilik olur...