Elin kınalanması

alin

Kayıtlı Üye
Kınalanmayla ilgili tüm başlıkları, bir araya topladım. Bu konunun başından itibaren okursanız size faydası olacaktır.

Sevgiyle...

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Kına deyince akla hemen düğün ritüellerinden olarak gelir, oysa kına korunaktır.. Kainatta ilk kına yakan kişi İbrahim Peygamberdir.. Bunu kendisine yapmıştır, düğün nişan vs tören için değil korunak ve kınaya has bazı özelliklerin tecellisini almak içindir...
İslam Peygamberi Hz. Muhammed asv. bir hadisinde kınadan bahsederken şöyle buyuruyor;
Kına yakın. Zira güzelliğinizi, gençliğinizi ve nikah sevginizi artırır. Ayrıca cinlerden ziyade Kına konusunda melekler hassastır yine bir hadiste Meleklerin kınayı sevdiği bildirilir... Cin yada diğer bedensiz varlıklar konusunda kınaya has bir ayin duymadım görmedim.. Tek bildiğim melekler kınayı sever, kına korunaktır, kına güzelliktir, ağrı kesicidir vs..

İlginçmiş , ancak ben kokusuna tahammüledemiyorum .

ugur3495

Kayıtlı Üye
Bana da geçen sene oldu uyandığımda ellerimde vardı.İlginç doktora da gitmiştim kendiliğinden geçti sonra :)

lizz

Kayıtlı Üye
Bir yerde okumuştum eğer sana bir varlık aşıksa sana sevgisini böyle gösterirmiş. Ama ben inanmıyorum.

black_sheep

Banlı Kullanıcı
Sabah uyandığınızda elinizdeki kına kokusuz rengi soluk tende kalma süreci 1 - 3 gün bu kına cinlerden. Sizi gece uykunuzda ruh bedenini düğüne götürmüşlerdir gelip fizik bedene ele de kına yakarlar ya da bir cin ile evlilik yani kına gecesi olmuştur ondandır. Bende de olmuştu 2-3 gün kaldı sonra kendiliğinden cıktı hatta sabah uyandığımda tırsmıştım direk uyku sersemliği ile mutfağa gittim çamaşır suyu döküp elime çıkarmaya çalışmıştım çok çabaladım çıkarmaya ama çıkmamıştı. Kınayı gece sabaha karşı yanıma gelip avucumun içine kınayı koyduklarını net bir şekilde hatırlıyorum hatta astralde götürdükleri düğünü de hatırlıyorum. Ben uyurken yanıma gelip gümüş tasın içinden elime düzgün şekilde koydular hemen tene girdiğini ve kalma süresinin kısa olduğunu söylediler ayaklarıma da yakacaklardı istemez bu ayağındakini zaten görmez diye yakmadılar.

Başına gelince öyle bir inanırsın ki :) evet tehlike mesajı da olabilir, kendi kınanız yani evlendiğiniz cinin kınası olma ihtimalide yüksek...

Bir yerde okumuştum eğer sana bir varlık aşıksa sana sevgisini böyle gösterirmiş. Ama ben inanmıyorum.

birhanim

Kayıtlı Üye
Yok bendeki resmen kına kokuyordu, ikinci gün akşamı silindi.

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
Bir mantar türüdür o .Kına kokusuna benzeyen bir mantar türü.İşleri güçleri yok Cinlerin minlerin kınamı yakacalar kaçırıp yahu :) Bilimsel düşünün biraz arkadaşlar.Hatta bulabilirsem o mantar türünü sizinle paylaşacağım.Okuldayken okumuştum çünkü öyle bir mantarın varlığını.

Şunu da belirtmek istiyorum arkadaşlar turuncu lekenin herhangi bir paranormal açıklaması yoktur yani olay tamamıyla tıbbi ve irsidir sedef gibi bir hastalık olup genelde alerji şeklinde de belirebilir ''deri altındaki hücrelerin fazla melanom salgılanması sonucu renklerinin pembe turuncu gibi renklerle genellikle yüz ayak ve ellerde görülür.bir kaç günden bir kaç aya kadar sürebilir etkisi melanom genelde bir alerjik reaksiyondan sonra vücudun verdiği bir tepkidir.

black_sheep

Banlı Kullanıcı
yani alemsiniz ha :) elime ben uyanikken yaktiklarini gördüm konustular avucumun icinde yusyuvarlak kina öyle daginik benek benek pul pul degil kasinma falanda yoktu alerji falanda yok...hatta kinayi koydular saclarima ellememi söyleyip elimi birakmadilar bu saga sola bulastirir bunu diye :)

subatu0

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar okuldaki bi öğrencinin eli sabah uyandığında kınalı bi halde duruyordu gece uyurken olmuş ne kadar temizlemeye çalıssa çıkmadı ve okuldaki din hocamız bunu cinler o kişiye bi davette bulunmuş diye açıkladı
sizce neden olabiliR

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarı ile cinler yaparmış özellikle gelin ettiği kişilerin eline kına yakarlarmış.. Ben hiç böyle bir şey görmedim tabi soylemler bu yönde

AJA

Elit Üye
Bu tür vakalar yoğun stres ve heyecan altında geçirilen günün ardında rem durumuna geçiş döneminde kılcal damarların çok cüzi kanamaları sonucu lokal olarak seyreden deri altında oluşan ekimozlarıdır.
Malesef bunu başka adlandıranlarda din adamları bile var.Cinlerle şununla bununla alakası yok durumun.Bir süre sonra kendi geçer.

gümüş

Kayıtlı Üye
Daha önce tartışılmıştı,linkten takip edebilirsiniz. Konu açmadan evvel site içerisinde veya konu+ gizlimabet olarak google üzerinden arama yaparak eski paylaşımlara ve yapılan açıklamalara ulaşabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/archive/index.php/t-13503.html

Linkleri birleştirdim- en baştan okuyabilirsiniz- eski konu da kapalı olduğu için -sormak istediğiniz olabilir düşüncesiyle tekrar açıyorum.