Elin kınalanması

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Benim bir arkadaşıma da oldu ve o kına kokusunu anlatamam, resmen buram buram kına kokuyordu eli uyandığında. Bu nasıl açıklanır acaba?

melaskk

Kayıtlı Üye
İş
Genel Koordiantor
Merhaba
Benim de başıma geldi 2 kez. Birincisinde annem rahatsız olduğu için yerine oruç tutmuştum.7 günün sonunda. Diğerinde de birine küçük bir yardım ettim ama aslında o an tam onun ihtiyacı varmış..Yani tam zamanında olmuş. O gece tekrar kına yakıldı elime..2-3 hafta kaldı ikisi de ellerimde..

elmihaa

Kayıtlı Üye
Gözle görülen her şeyin iki nedeni vardır ( iki cevabı vardır).

thales

Kayıtlı Üye
Merhaba...
Dün gece tuhaf rüyalar gördüm, uyandığımda da avuç içlerimde suyla, sabunla geçmeyen, kahverengi-turuncu lekeler oluşmuş, kına gibi, kokusuz ama.
Acaba bunun parapsikolojik açıklaması var mı.? Netten yüzeysel baktım ,varlıklarla nişanlanma diyenler var , kalp temizliği diyen var.. Sizlerin yorumunuzu merak ediyorum.
Teşekkürler..

DarkAnqeL

Kayıtlı Üye
Çok ilginç bir durum gerçekten, size yardımcı olabilmeyi çok isterdim. :(

ruhname

Kayıtlı Üye
Buna benzer vakalar, genelde Anadolu'da kişiye ilham gelmesi ile yorumlanır. Böyle bir olay teyzemin başından da geçti, hatta yüzüğüyle yatıyorken uyandığında, yüzüğün ve elinin bir kısmının, kınaya benzer bir renkte olduğunu görmüş. Bir hocaya sorduğunda, sana ilham geliyorken böyle olmuş ama ilham falan gelememiş. :)
Ama senin durumun farklı olabilir bu benim düşüncem .

Dimply

Kayıtlı Üye
Aynı şey arkadaşımada olmuştu.Hocaya gitmiş ve varlıklar onu nişan gibi bir yere götürmüş dedi.

albus

Kayıtlı Üye
Ruhname ne tür ilham geliyor peki?
Bir yazarın öykü yazma isteği gibi bir şeyden bahsetmiyorsun değil mi?

Keira

Moderator
Bir kaç sene önce benim de ellerimde benzer lekeler oluştu, kına gibiydi ancak kokusuzdu. Bir kaç kez yıkadım kendiliğinden silindi. Ne iyi şans verdi ne de varlık musallat oldu :) Korkmayın..

görkem35

Kayıtlı Üye
Bana da olmuştu 3 yıl önce, iki avcumda da vardı irili ufaklı bir kaç yerinde.

donzula

Kayıtlı Üye
Merak ettim acaba sigara kullanıyor musunuz ? Sigaradan çıkan duman mı filtresi mi sebep oluyor tam bilmiyorum ama ellerde kına benzeri lekeler yapıyor bazen kokusu olmuyor istediğin kadar yıka geçmiyor ancak kendi kendine silinebiliyor.

görkem35

Kayıtlı Üye
Ben ömrün boyunca içmedim nefret ederim hatta. Uyandığımda her yeri inceledim ama hiç bi yerde bi leke yoktu. Bir gecede oldu. Bana düğünümden 1 ay sonra oldu. ((düğünde kına falan sürülmemişti))

pako_

Kayıtlı Üye
Aynı olay 3 kere benim başıma geldi, el bileğimden parmak uçlarıma kadar. Ne kadar yıkarsam yıkayayım geçmedi. Akşam yatıp, sabah olduğunda izler kendiliğinden geçti.

ruhname

Kayıtlı Üye
Ruhname ne tür ilham geliyor peki?
Bir yazarın öykü yazma isteği gibi bir şeyden bahsetmiyorsun değil mi?
Hayır ilham gelmesi o manadakini kast etmedim islamiyette ilham :Feyiz yoluyla kalbe ilka olunan mana. Akıl yürütme ve düşünmeye dayanmadan kalpte doğan bilgi. ilhamın çeşitli tarifleri yapılmakla beraber ortak noktaları dikkate alındığında şöyle tarif edilebilir; herhangi bir istidlal yoluna başvurmadan insanın ruhî melekeleri vasıtasıyla bir konu hakkında ilim sahibi olması olarak bilinir ....

augury

Kayıtlı Üye
Benim bir tanıdığımda da olmuştu. Rüyasında tanımadığı bir genç kızın düğünündeymiş. Ama kına filan yakılmamış. Fakat uyandığında ellerinde kına gibi lekeler varmış ve yıkamayla geçirememiş. Sonra kendiliğinden kaybolmuş zaten herhangi bir olay yaşamamış peşi sıra. Sıkıntı yok yani :)

birhanim

Kayıtlı Üye
Selam.....
Buraya ilk defa konu açıyorum. İnşallah doğru yere yazmışımdır.
Bugün sabah uykudan kalktığımda elllerimin bazı yerlerinde kına gibi ve aynen kına kokuyor. Bunun sebebi nedir, kötüye mi iyiye mi yorumlamalıyım?
Bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi?

not : Türkiye'de yaşamıyorum Türkçem iyi değil imla kurallarını pek bilmem, özür dilerim şimdiden.

Hiç cevap daha yok hmmm

UNShippunden

Kayıtlı Üye
Arkadaşım kına ve kına kokusu her zaman iyiye yorumlanır için rahat olsun yaşlılarımız her zaman cennetin kokusu derler.başka sorun olursa yardımcı olayım.
SAYGILARIMLA..

birhanim

Kayıtlı Üye
Sağolasın. Yani neden oldu onu anlamak istemiştim, alakası nedir?

UNShippunden

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok etkileyici, 3 gün içerisinde kına siliniyor. Bu 3 gün eğer cumaya tekabül etmişse, mübarek bir yeri ziyaret etmeniz gerek, bunu yapın, unutmayın mübareksiniz.
Arkadaşlar kınaya dikkat edin, eğer iki elinizde de varsa, bu ellerle harama dokunmayın. Siz mübareksiniz inanın. Ben bir hocayım, Allah yolundayım, Allah'a ulaşın, o elleriniz şifa kaynağıdır dokunun. Hastalara şifa, dertlilere deva mübarekler.
Kılın arkadaşlar, namaz kılın, kına yakılması temiz kalpliliğin işaretidir. Verdikleriniz elinize gelmiş, Allah yolunda semaya bakın, dua edin, elleriniz şifadır şifa. Unutmayın kına silinecek ama o temiz kalp, hep baki kalacak. Kalbinizi bozmayın, haram yemeyin, zevkten, sefadan uzak durun, zina yapmayın .

Alıntı..

birhanim

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim cevaplar için. Evet bugün cuma günü ve bugün oldu elimdeki izler.
Hala izler duruyor daha geçmedi. Arkadaşlar erdin demeye başladı, tövbe tövbe. :)