Elin kınalanması

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Sadece ellerde oluyor dediğiniz için yine başka bir örnek size. Benim bir yakınım rüyasında dayak yediğini söylüyor ve acıyla uyanıyor. Annesine anlatıyor, sonra çok acıyor bedeni, annesi sırtına baktığında, mosmor dayak izlerini görüyor, bölge bölge hem de değnek izi şeklinde bazı yerlerde. Bu da ilginç değil mi arkadaşlar? Sadece hikaye olmasını isterdim ama günlerce tüm aile bununla şok olmuştu.

janet

Kayıtlı Üye
Ellerdeki kına ile sırttaki morarma aynı şey olup olmadığını bilmiyorum, siz soruyorsunuz biz cevap yazıyoruz. Bana göre ikisi ayrı şey. Size göre aynı şey. Neticede mutlaka bunların bir açıklaması vardır, fakat sizi tatmin edermi onu bilemiyorum. Bazen çok karmaşık gibi görünen şeylerin çok basit cevapları vardır, beklediğimiz cevaba uymaz, ama doğrudur. Bu konuda sizin hangi cevaba inanmak istediğiniz önemlidir, siz ona inanmışsınız zaten, daha fazla yorum yapmaya da gerek yok.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Belki de doğaüstü bir nedeni vardır kim bilir...

Ama morarma, deride renk değişikliği gibi şeyler ciddi hastalık belirtisi de olabilir, bence önce bir doktora görünün...

ASU_DE

Kayıtlı Üye
İş
sekreter
Ben bu ellerdeki kınalarla ilgili bir şey duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum. Melekler yaparlarmış, çocuklara yaptıklarını duydum ben. Hamile olduğu için belki bebek için yapılmıştır.

nahrun

Kayıtlı Üye
Bence, kalp gözü açık olan insanlardan.

darkwicca

Kayıtlı Üye
Bu dediğiniz olay Anadolu'da cin kınası / şeytan kınası ve hatta melek kınası olarak geçer. Fazlası ile araştırdım...Elbette ki bir şey bulamadım. Sonunda elemanlar bana bunu nasıl yaptıklarını öğretti. Şu zamana kadar 6-7 kişide bizzat gördüm. 3-4 tanesini Resimledim. 20 küsür vak'a duydum Ancak fazla önem vermeyin. Olur ve 3-4 gün içinde geçer. Ama bildiğiniz kına rengi kına kokusudur. Bir arkadaşımın akrabasının ayak tırnaklarına arapça harfler çizmişlerdi. O çok enteresandı :)

S

SoNoL

El deki kına olayını yıllar önce bizzat ben bir yakınımda gördüm, ilk ben farkettim. Fazla detaya girmemem gerekiyor, konu ilk açıldığında da okudum aslında; yazmak istemedim. Kınayı ilk gördüğüm an, devamlı İbadet yapan yaşlı bir teyze vardı, Kuran-ı Kerim elinden düşmeyen hacı bir teyze, ona gösterdik hemen. Birtakım dualar okudu, ne olduğunu fazla izah etmedi. Kına kız çocuğunun elinde olduğu için ve çocuk korkmasın diye bakışlarıyla izah etti ve çok iyi bir şey olduğunu söyledi.

sümsüm

Kayıtlı Üye
Ben de duymuştum. Bir hanım vardı, askere gidecek yaşta oğlu ölünce, çok üzülmüştü. Rüyasında oğlu eline kına yakmış, uyandığında kına varmış elinde, sonra hemen üzerinde bir kına daha yakmış çabuk silinmesin diye. Ondan bir kaç hafta sonra da hamile kaldı.
Belki de ruhani payı vardır, bilemeyiz...

lost66

Banlı Kullanıcı
Cin düğünü olabilir. Çünkü rüyada ruh bedenden çıkar, haliyle gözdeki perde iner, cinlerin düğününe gitmiş olabilir. Kına olayından başka terslik yoksa, üstüne düşmesin, düştükçe altından bir şeyler çıkar. Terslikler olursa bir hocaya gözüksün, ama öyle para tuzağı üfürükçü sahtekar hocalara değil. Herkesçe bilinen kişilere gitsin.

Bir de sopa meselesi, geneli cin dayak atıyor, bu tip olaylar öyle. Cinler dövmüştür. Çocukken dayımın karısı anlattı, rüyasında iğne yapmışlar, uyandığında kalçası kanıyormuş.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Böyle olaylar internettede çokça var doğruluğuna inanmıyorum

denizay

Kayıtlı Üye
Neredeyse 16-17 yaşlarına kadar, bazen sabah uyandığımda, sağ veya sol ele ya da her iki elimde küçük küçük yerlerinde kına yakılmış gibi izler olurdu. Annem cinler kına gecesi yapmış sana da kına yakmışlar gibi bir şeyler söylerdi. Korkmazdım ama tuhaf gelirdi bana, niye kına yaksınlar, niye beni seçsinler gibi. O zamanlar dini konularda şimdiye nazaran daha iyiydim ama şimdiki kadar da ilgim yoktu doğaüstü varlıklara, doğaüstü güçlere vs. Şimdi ise açıkçası doğaüstü her şeye karşı daha meraklıyım, dini yönden çok zayıfım. Farklı konularda iletişim kurmak isterim ama eskisi kadar saf duru biri olmadığım için böyle bir şey olması zor gibi. Bana bu konu hakkında açıklayıcı bilgi verebilir misiniz? O zamanlar bu olayı tekrar tekrar neden yaşıyordum? Ve hala benim hayatımda olabilirler mi? (bazen bunu hissetsem de emin olamıyorum).

ilk

Kayıtlı Üye
Ya evet, bu olay eskiden, zaman zaman bana da olurdu ama şimdi olmuyor. Uyandığımda elimde küf lekesi gibi kına gibi izler olurdu. Gerçekten ne demek acaba?

denizay

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum benim de seneler sonra tekrar aklıma geldi, bilen varsa cevaplar umuduyla yazdım. Kimi cin işi diyor, kimi hormonlarla ilgili diyor. Tuhaf olan taaa çocukken başlayıp,neredeyse 17 yaşıma kadar aralıklarla, aynı durumla karşılaşmak, garip değil mi?

ilk

Kayıtlı Üye
Benim şu an internetten bulduğum bilgiler şunlar:''Bu tür vakaların yoğun stres ve heyecan altında geçirilen günün ardında rem durumuna geçiş döneminde kılcal damarların çok cüzi kanamaları sonucu lokal olarak seyreden deri altında oluşan ekimozlardır'' deniyor.
Bir yerde de bunun cinlerin düğününe katılman sonucu olduğu söyleniyor...!!!

tevhid61

Banlı Kullanıcı
benim şu an internetten bulduğum bilgiler şunlar:''Bu tür vakaların yogun stres ve heyecan altında geçirilen günün ardında rem durumuna geçiş döneminde kılcal damarların çok cüzi kanamaları sonucu lokal olarak seyreden deri altında oluşan ekimozlardır'' deniyor.
Bir yerde de bunun cinlerin düğününe katılman sonucu olduğu söyleniyor...!!!
Arkadaş olayı araştırmış ve nedenini bilimsel olarak açıklamış. Bilimsel olarak bu kadar açık bir şeye paranormal bir olay denilemez. Hemen cinlerin olduğu kanısına varmaya gerek yok, cinin düğünü falan da hikayedir arkadaşlar.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Cinlerin de bizim gibi bir alemleri var evet ama siz uyurken sizin evinizde düğünlerinin olması, elinize kına yakılması mümkün değil. Üzerinizde bir büyü olur tamam, dediğiniz doğrudur , musallat durumu yaşarsanız doğrudur, fakat hiç bir şey yokken cinler tarafından elinize kına yakılmaz. Annenizin değerlendirmesine de ayrıca şaşırdım. Sayın İlk'te araştırmış ve açıklamış zaten. Her şeyi, her olayı cinlere, paranormal olaylara bağlamamak gerek.
Sevgiler...

demonic

Kayıtlı Üye
Bu olayın cinlerle ilgisi yoktur.
İyi forumlar...

denizay

Kayıtlı Üye
Cinlerinde bizim gibi bir alemleri var evet ama siz uyurken sizin evinizde düğünlerinin olması elinize kına yakılması mümkün değil. Üzerinizde bir büyü olur tamam dediğiniz doğrudur , musallat durumu yaşarsanız doğrudur, fakat hiç bir şey yokken cinler tarafından elinize kına yakılmaz. Annenizin değerlendirmesinede ayrıca şaşırdım. Sayın İlk'te araştırmış ve açıklamış zaten. Herşeyi her olayı cinlere paranormal olaylara bağlamamak gerek.
Sevgiler

Farkındaysanız bunun nedeni ve niçin böyle bir şey olabileceği hakkında bilgi edinmek istediğim için yazdım. İllada cin beni çarptı, düğün için kaçırdı, ya da evimde düğün yaptı demedim. Ayrıca annemin düşüncesi hakkında şaşırmanıza, cahil görmenize şaşırdım ben de. O sizin kadar bilgili olmayabilir ama o da kendince bir cevap verdi. Belki kendi düşüncesi, belki de kulaktan dolma ki ben bunu sadece annemden duymadım. Ne olduğunu bilmediğim için de kesin budur, şudur demedim, sadece öğrenmek istedim.

Teşekkür ederim yardımcı olup, araştıran İLK nikli üyeye "benim şu an internetten bulduğum bilgiler şunlar:''Bu tür vakaların yoğun stres ve heyecan altında geçirilen günün ardında rem durumuna geçiş döneminde kılcal damarların çok cüzi kanamaları sonucu lokal olarak seyreden deri altında oluşan ekimozlardır'' deniyor.
Bir yerde de bunun cinlerin düğününe katılman sonucu olduğu söyleniyor...!!!" ayrıntılı bilgi verdiğin için sağol

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Bi takım şeyler eskiler tarafından hurafe benzeri sürekli bu üç harfliler olayına getirilirdi tıpsal açıklamalar konusunda eksik ya da bilmemek veya böyle duymuş olmak nedeniyle.

ilk

Kayıtlı Üye
yani arkadaşlar tabiki hepimizin,en azından çoğu kişinin batıl inançları var.gözle göremediğimiz tutamadığımız şeylerin varlıklarına ve metafizik olaylarına inanıyoruz.Aslına bakarsak Tanrının varlığının bile tam olarak açıklamasını yapamıyoruz,yüreğimizden inanıyoruz,mucizeleri varlığının bir kanıtı olarak görüyoruz.Mesela çok eski çağlarda güneş tutulmasının bilimsel kanıtı yapılmadan önce güneş tutulması Tanrının laneti olarak görülüyordu.O da mucizevi bir olaydı eskiden!!ama insanoğlu mutlaka olan bir takım tuhaf sıradışı olaylara bir anlam yükleme ihtiyacı hissediyor doğası gereği ki bu çok normal.ister mistik boyutta olsun ister bilimsel boyutta olsun.sonuçta her insana göre meydana gelen her durumun her olayın bir sebebi bir açıklaması olmalı!!-Tanrının varlığına inancım sonsuz ki Kuranı Kerim en büyük mucizedir.Kuranı kerimde yazan olayları birebir yaşıyor olmamız tesadüf olamaz en azından bu kadar çok tesadüf olamaz.-