Duygu Bozukluğu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drafus44

Kayıtlı Üye
Hiç arkadaşım yok ve kendimi çok yalnız hissediyorum. Okulda da kimseyle konuşamıyordum. Aslında içe kapanık sessiz biriyim belki de bu yüzden arkadaşlık kuramıyorum. İnsanlarla iletişimim zayıf. Panik ve korku içerisindeyim, çok düşünüyorum, bu halim uykumu da etkiliyor. Kendimi bitkin, halsiz, ölü gibi hissediyorum. İnsanlara karşı duyarsızım, birine yanımda bir şey olsa tepki verememekten korkuyorum. Duygusuz ve umursamazlık hakim durumda, ne yapmalıyım, ne önerirsiniz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Psikoloğa gidin, bir psikoloji forumu varsa oraya üye olun, eminim ki buraya açtığınız konuyu öyle bir yere açsanız daha iyi faydalanırsınız.

altena

Kayıtlı Üye
öncelikle inanç çok önemli. ancak inanç derken, inançsal arayıştan bahsetmiyorum. bu forumda çok farklı inanç sistemleri var. sosyal, temel ihtiyaç, yaşam kaygısı gibi kaygıları aştıktan sonra "belki" ilgilenebileceğiniz mevzular. Ama en önemli önerim, "dost" olarak Allah yeter. Sosyal çevreyi amaç edinmeyin, hep yalnız hissedersiniz. Ama maneviyatınızı zenginleştirirseniz çevreniz kendiliğinden şekillenir. Bir psikiyatrdan da destek alabilirsiniz aynı zamanda. Bu süreç sıkıntılı, ama meyvesi es geçilmeyecek kadar lezzetli bir süreç. Psikoloji portalları güzeldir, zamanında takılmıştım. Hatta doktor teşhis koyarsa hastalığınızı araştırın, bol bol kitap okuyun. Geçmiş olsun

Elif21

Kayıtlı Üye
Ben de öyleyim ve ne yapacağımı bilmiyorum.bu durumun tedavisi yok bence..herşey boş ve anlamsız bana göre

romeo713

Kayıtlı Üye
Bu tarz durumlar zaman zaman bana da oluyor böyle duygulara girenlere tavsiyem motivasyon filmleri izleyip motive edici yazi makale vs okumalarıni tavsiye ederim..arkadaş dost olayına gelince zaten yaşınız ilerleyince 26 27 vs arkadaş dost kavramlarının bir yalandan ibaret olduğunu sadece bir çıkar birlikteliği olduğunuve aslında bu insanlarla rakip olduğunuzu anlicaksiniz..o yüzden hiç takmayın ve sürekli kendinizi geliştirmeye bakın

drafus44

Kayıtlı Üye
hepinize çok teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım

rookie1234

Kayıtlı Üye
1 Büyük ihtimalle bunları sebebi çocuklukta yaşadıkların yani geçmişinden kaynaklanıyor. Biraz da sanırım ergenlik döneminde olduğunda dolayı. 2 Okul ortamları çok değişik insanlar var ,hele devlet okullarında sorunlu çocuklar bir hayli fazla. iyi bir sınıf gelmesi şans meselesi.Bu da bir sebeb olabilir.

Dolayısıyla neden böyle olduğunu düşün ve ona göre en mantıklı çözümü sen üret.Örneğin sınıf arkadaşlarından mı kaynaklı çok mu monoton ? Değişik kurslara yazıl ,yeni insanlarla tanış .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...