Durugörü Özel Metod

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Siz varlıkları rahatsız etmezseniz, onlar da durduk yere neden size bulaşsın. Varlıklarla bağlantı kurmak bu kadar kolay değildir. Bu kadar korkmayın, korkarsanız korktuğunuz görüntüleri bilinçaltınız karşınıza görüntü olarak getirir.
Bu tekniğin benzerleri durugörü haricinde bazı meditasyon çalışmalarında da kullanılır, hiç bir sakıncası yoktur. Yapmanız gereken gevşemeye çalışmak ve akışa kendinizi bırakmaktır. Eğer öğrenmek istediğiniz bir şey varsa, meditasyon öncesi sessizce bir kere kısa ve net bir cümleyle ne öğrenmek istiyorsanız onu söyleyin ve bir daha o düşünceye takılmayın, zihni devreden çıkartın ki sezgiler devreye girebilsin.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Kelimelere ya da yönergelere gerek yok bence, sadece sessizlik yeterli. Zihnimiz gevezeliklerini bıraktığında görüntüler çabaya gerek kalmadan kendiliklerinden gelirler...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Doğrusu da bu zaten, ancak illa ısrar edenler de öncesinde ne soracaklarsa sormalı meditasyon sırasında sessiz kalmalılar. Ancak zihinleri çok meşkulse önce sessizliği yakalamayı başarmayı öğrenmeliler. Zihni sessizleştirebilmek sanıldığı kadar kolay değildir, kişiden kişiye değişir ancak epey çaba da gerektirebilir.

AJA

Elit Üye
Ben susturmayı öğrenene kadar az uğraşmadım :) Şimdi 2-3 dk sonra sessizliği yakalıyorum.Ve bu müthiş bir dinlenme veriyor aynı zamanda.Hem ruhsal hem de fiziksel.Hatta devam ediip medite halini uzatırsanız hoş bir transa geçebilirsiniz :)

Vmprincess

Kayıtlı Üye
İyice gevsiyorum, dusuncelerimi susturuyorum. Sonra ''..... yı görmek istiyorum'' diyorum ama sadece karanlık ya da daireler görüyorum. Acaba hata yaptıgım bir adım mı var arkadaslar?
Durugörüyü basarabilen arkadaslar varsa en azından nasıl yapabildiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
Mutlulukla kalın...