Depremler

Seuta

Kayıtlı Üye
Bu aralar ege başta olmak üzere birçok ilde depremler arttı. Grani hoogeerberts adındaki bir sismik deprem uzmanı bunun gezegenleein hizalanmasindan dolayi olduğunu söylüyor , Astroloji ile ilgilenen arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorlar merak ettim :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190220-224535_Facebook.jpg
    Screenshot_20190220-224535_Facebook.jpg
    287.7 KB · Görüntüleme: 21

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Depremlerin gezegenlerin hareketliliğine bağlı olarak oluştuğunu düşünmüyorum. Sonuçta içinde bulunduğumuz dünyaya o kadar çok zarar veriyoruz ki olması normal bence. Coğrafi uzmanlardan dinlemek daha mantıklı bence..

Saygılarımla..

Seraphine

Kayıtlı Üye
Olayın astrolojik yanını bilemeyeceğim ama uzun zamandır beklenen bir şeydi zaten. Doğa'nın kendini yenilemesi ve insanların yarattığı şeyleri dönüştürmesi için başlayan adımlar. Veya farklı bir açıya göre dünya ana'nın insanlık yüzünden çektiği sancıların bir yansıması. Her koşulda bu depremlere çeşitli doğa olayları eklenecek ve olayın şiddeti artacak gibi görünüyor.

Ori

Kayıtlı Üye
fft99_mf11103851.Jpeg

Çankırı'da 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. (12 Şubat 2019)
Marmara Denizi'nde 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. (15 Şubat 2019)
Çanakkale'de 5.1 büyüklüğünde deprem bir deprem meydana geldi. (20 Şubat 2019)

Seuta

Kayıtlı Üye
Olayın astrolojik yanını bilemeyeceğim ama uzun zamandır beklenen bir şeydi zaten. Doğa'nın kendini yenilemesi ve insanların yarattığı şeyleri dönüştürmesi için başlayan adımlar. Veya farklı bir açıya göre dünya ana'nın insanlık yüzünden çektiği sancıların bir yansıması. Her koşulda bu depremlere çeşitli doğa olayları eklenecek ve olayın şiddeti artacak gibi görünüyor.
Doğa verdiğini alır bu konuda katılıyorum size ve doğayı hayvanları ve insanları yokeden de yine bizleriz

Seraphine

Kayıtlı Üye
Geçen gün bir arkadaşımı ziyaret etmiştim ve çocuğunun izlediği çizgi film dikkatimi çekti. Bir robota herşeyi koruması söyleniyor, yani oluşabilecek tüm zararları engellemesini. Bu robot kısa bir inceleme yapıyor ve sonuç olarak her şeye zarar veren şeyi insan olarak belirliyor. Ve bu oldukça doğru bir şey. Bizler koca bir ağacı kemiren kurtlar gibiyiz. Doğa yıllardır zarar gördü çünkü hamle sırası insandaydı. Şimdi insan hamle sırasını doğa'ya devrediyor ve ektiğini biçmeye hazırlanıyor. Hani bir söz vardır: Rüzgar eken, fırtına biçer.

İnsan yıkım ekti, yıkım biçecek.

Teyla

Kayıtlı Üye
Daha oncede tahminlerde bulunmus yanilgilari da olmus.1 gun oncesi boyle sallaninca panikledi herkes tabii.Benim takildigim konu basin tedbire degil korkuya yonlendiriyor.Yaslisi var yalniz yasayani var hastasi olan var hasta olani var.İnsanlari depremden degil panikten oldurecekler.?

Ü

Üye silindi 58480

Turkiye zaten deprem kusaginda olan bir ulke. Biz daha ortaokulda bunu ogrendik.
Eger biraz olsun tarih bilincimiz, cagrafya bilincimiz olsaydi zaten Osmanli devletinde bile buyuk depremler oldugunu, Ayasofyanin tarihte deprem dolayisi ile kubbesinin coktugunu vs bilirdik.

Ama sanki depremler artik durmus gibi davrandik. Ne deprem bilinci kaldi, ne depreme dayanikli yatirim yapma bilinci kaldi. Deprem sigortacilari kumar ornadi Marmara depreminden sonra ve belki de milyon dolarlar kazandilar.

Depremler olacak. Sener Sen`in Vecihi rolunu oynadigi filmde olsun, bir Tarik Akan(madenle ilgili bir filmdi) filminde bile deprem temasi isleniyor. Alisik olmamiz lazim. Kucuk ve orta olcekli depremler eskiden hep gazetelere haber olurdu.

Yeni birsey degil. Atalarimizin kollektif hafizasinda zaten olan bisey. Biz biraz gaflet donemine fazla kapildik.

Isin manevi boyutu da var tabi. Uyanin 2019 da korkunc siyasi olaylar ve krizler olacak diyor. Bu tabiatin kendine ozgu bir sinyal verme bicimidir.
Depremlerin oldugu yerde seytan hopluyordur. Mezken kurmustur. Huzursuzluk enerjisi topraga akiyordur. Belki gizli anlasmalar, ayinler, projeler vs yapiliyordur. Deprem tabi ki fiziksel bir sebep ile olur. Ancak insan psisigi o fiziksel sebeplere de sebebiyet veren sebeplere temelden baglidir. Negatif insanlar bulunduklari yerin negatif yuklenmesini saglarlar. Bu dolayli yoldan oldugu icin gelisen olaylar dis sartlara yorulur. Halbuki deprem oluyorsa insan durup dusunmelidir. Bize deprem olarak yansiyor. Baska yere hortum olarak yansir. Baska yere kendi kendi cografi durumuna gore yansir. Anlayacaklari dile gore doga olaylarindan sorumlu melegin uyari vermesidir bu. Kavimlerin helaki kendi bulunduklari cografi konumun ozelliklere gore olmustur. Allahin keyfine gore degil.
Helak edilmis bir cografyada, yeryuzu bilimi ile ugrasan biri inceleme yapsa kesin olaylari dis sartlara, basinca vs yoracakti. Ama Allah inkarlari ve Allaha meydan okumada sinir tanimadiklari icin boyle bir son hazirladik diyor. Simdi insan psisiginin fizik yasalarina en temelden bagli oldugu bir dengeden bahsediyor Allah. Bunu quantum da dogruluyor.