deccalin şerrinden korunmak

sabrisuper

Kayıtlı Üye
  • BU ASRIN FİTNELERİNDEN KORUNMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN DUA

yarabbim bizi deccalin şerrinden koru
    deccale tabi olan insanların şerrindende koru
    deccalin tüm fitnelerinden bizi uzak eyle
    mehdi a.s. yakın eyle
    mehdiyi hakkıyla anlamayı ve hakkıyla tabi olanlardan eyle bizi ALLAHIM

ŞUAN VE YAKIN TARİHTE OLACAKLAR

... *trafikte kavgalar çogalacak ölümler olacak
    *deccalin etkisi insanların üzerinde artacak silahlı ölümler çogalacak
    *hz. süleyman zamanındaki gibi cinler insanları kontrol altına alacak ve ahir zamandada olacak denmiştir bu
    *ölüm olayları artacaktır.

NOT:YERYÜZÜNDE HİÇ UMMADIK TRAFİK İŞ KAZALARI OLACAK

HİÇ BEKLENMEYEN SEKİLDE İNSANLAR BİRBİRLERİYLE KAVGA İÇİNE GİRECEK
    MEHDİYE TABİ OLMAYANLAR İMANI ZAYIF OLANLARI DECCAL KENDİ KONTROLÜNE ALIP HERTÜRLÜ BELA VE MÜSÜBETE SÜRÜKLEYECEKTİR
    TÜM ÜLKEKERİN DEVLET BASKANLARI VE BÜYÜKLERİNİ UYARIYORUM İNGİLTEREDE SOKAKTAKİ CİNAYETTE DECCALİN MANEVİ ETKİSİYLE OLMUSTUR
    TÜRKİYEDE MAÇ ESNASINDA ÖLEN İNSANINDA DECCALİN MANYETİK ETKİSİYLE OLMUSTUR
    ÇARŞAMBADAKİ TRAFİK KAZASIDA DECCALİN ETKİSİYLE OLMUSTUR VE BUNA BENZER BİRÇOK HADİSE OLACKTIR İNSANLARI BU ŞEKİLE SOKAN DECCALDİR BÜTÜN İNSANLARIN UYANIK OLMASINI DECCALİN FİTNESİNE KARSI UYANIK OLMASINI İSTİYORUM
    DECCALİN MANYETİK ETKİSİNDEN AZALMASI VE KURTULMANIZ İÇİN
    KURAN-I KERİM DEN
    KEHF SURESİ
    AYETEL KÜRSİ
    NAS
    FELAK
    ÇOK FAZLA OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ
    [*=right]

memories

Kayıtlı Üye
Yakın çevreniz başta olmak üzere günümüz insanlarını bir inceleyin.Hadislerde yer alan Deccale gerek kalmadı gibi.O da toplumun büyük bir kesimi gibi işsiz kalacak bu gidişle...Verdiğiniz örneklendirme Deccal fitnesinden daha çok, insan nefsi ve vesvese kavramı ile alakalı mevzulara yönelik İslami açıdan.İslam inancındaki Deccal, bireylerin davranışları,günahları veya yanlış sonuçlara yol verecek hareketlerinden ziyade, toplum düzenini değiştirmeye yönelik bir kavram ortaya koyar.Eğer varsa bile, bir maç esnasında birbirini bıçaklayan iki düşüncesiz insanı Deccal muhatap bile almamalı bana göre.En büyük fitne inancıyla çelişkiye düşer.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

Türkmenoğlu

Kayıtlı Üye
Kuranda ve hadislerde trafik mi varmış da trafik ölümleri çoğalacak diye konuşuyorsunuz?
Ayrıca kulun Allah'a nasıl dua edeceğine hangi yetkiyle karar verebiliyorsunuz?

magics21

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar deccal kıyamet koptuktan sonra gelmiyomuydu ?

Kuranda ve hadislerde trafik mi varmış da trafik ölümleri çoğalacak diye konuşuyorsunuz?
Ayrıca kulun Allah'a nasıl dua edeceğine hangi yetkiyle karar verebiliyorsunuz?

Tamamen Katılıyorum

arfed

Kayıtlı Üye
Deccal yarı insan yarı şeytan demektir. Tüm büyük dinlerde ondan bahsediliyordur. Rüzgar kadar hızlı, bir gözü kör, sağlam gözü ise kırmızı-mor(üzüm tanesi gibi)

nedir ?:İnsanların inançlarını kötüye yönlendirecek ve onları dinden saptıracak kişi.

Biokinesis16

Kayıtlı Üye
bakınsanıza etrafınıza deccal gelmeden daha bunlar oluyorsa gelince neler olur allah müslümanı korusun

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Bence islami kaynaklarda yazan deccal vakası gerçekleşmeye başlamıştır.Yani bana göre gelmiştir zaten fakat henüz kendisini bedenen göstermemiştir.Çünkü etrafınıza bakarsanız islamda günah adı altında ne varsa hepsi popüler şeyler artık.İslamda zina,alkol,kumar günah fakat günümüzde bunlar oldukça popüler eylemler haline geldi.İslamda deccal için cenneti cehennem cehennemi cennet gösterecek deniyor.Yine dikkat ederseniz islamda cehenneme götüren bütün günahlar günümüzde insanın en büyük ilgi ve sevinç kaynağı halinde.Fakat cennete götürdüğüne inanılan namaz,kurban,hac artık alaya alınmaya cehalet,putperestlik olarak anılmaya başlandığı için bir çok müslüman ibadetlerini utanarak yapıyor. Buda bize islamda geçen deccalin zaten geldiğini ve planını gerçekleştirmeye başladığını gösteriyor. Deccalin fiziki bir bedene sahip olacağına inanıyorum fakat insanlara bu şekilde görüneceğine inanmıyorum.O kadar hadiste belirtilmiş fiziki özellikleri,deccali bilmeyen yok ortak şimdi çıkıp o bedenle ben tanrıyım dese kim inanıcak? Fakat dikkat ederseniz deccal sistemi olan bankalar zaten tanrısallaşmıştır. İnsanlar ölür ama bankalar ölmez. Borçlu doğarız.Günümüzde bankayla iş yapmayan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Deccal için bir gözü kör denir bana görü kör olan gözü manevi gözüdür.Yani maneviyatta kördür,yaratanına inanmaz,hakkı,ışığı göremez.Açık olan gözü ise maddi gözdür.Dünyevi gözü yani vs. vs. uzar gider bu konu.