Deccal Geldi... Bekleyenlere...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sayın yöneticiler, egedesouzanın ikinci hesabı olan MASON13 tarafından bana -rep yağmuru yapılıyor. Amaçları ne bilmiyorum, şu meseleye el atın lütfen.

Bu kadar yeter...
Haddini ve şansını zorlama...
Saygısızlık ve terbiyesizliğinde bir sınırı vardır...
Fazla birşey demiyorum...
- rep atsam ben atarım...
Ayrıca yöneticiler lütfen ip kontrolü yapınız ...
Ve bir ilgilenin Şununla lütfen...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
"Şu", "Adam", "Terbiyesiz", "Saygısız"(mason12 hesabı da saygısız diyor sürekli), "hadsiz"..
Evet bu kadar yeter arkadaşım. Hakaret etmeyi kes. Demediğin şey kalmadı. Uğraşma benimle.

M

MASON13

the-imam' Alıntı:
Bak egedesouza, bana -rep vermekle bir şey kazanmazsın. Sen verdikçe ben de vereceğim, gerekirse yöneticilere de söyleyeceğim. Vazgeç bu işten, -rep vererek bir şey kazanmazsın.

the imam beni özelden suçlamışsınız, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz, sonucu hep beraber görürüz, yöneticiler anlar egedesouza mıyım değil miyim...

S

SoNoL

kesinlikle katılıyorum ve bu konuyu açıp araştırmalarla verdiğiniz için ayrıcada kutluyorum.Yüreğine sağlık.Ve bence tüm müslüman ülkelerden ulemalar görevlendirilip ortak aMA objektif en doğru bir biçimde kuran-I kerimin yeniden çok dikkatlive tefsirinin yapılması gerekiyor.müslümanlık tamamen hurafelere ve kulaktan dolma hadislere dayandırılmaya başlandı.cidden üzüntü ve kaygı verici.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
"Şu", "Adam", "Terbiyesiz", "Saygısız"(mason12 hesabı da saygısız diyor sürekli), "hadsiz"..
Evet bu kadar yeter arkadaşım. Hakaret etmeyi kes. Demediğin şey kalmadı. Uğraşma benimle.

Siz önce başkalarına iftira atmamayı öğrenin...
Yaşınız kaç bilmiyorum ama yanlış yoldasınız...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
kesinlikle katılıyorum ve bu konuyu açıp araştırmalarla verdiğiniz için ayrıcada kutluyorum.Yüreğine sağlık.Ve bence tüm müslüman ülkelerden ulemalar görevlendirilip ortak aMA objektif en doğru bir biçimde kuran-I kerimin yeniden çok dikkatlive tefsirinin yapılması gerekiyor.müslümanlık tamamen hurafelere ve kulaktan dolma hadislere dayandırılmaya başlandı.cidden üzüntü ve kaygı verici.

Teşekkür ederim. Her ne kadar okunmaması için karıştırdılarsa da ortalığı konuyu okuyup anlayanları da görmek mutluluk verici...
Sağlıcakla...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Hiç uğraşmayın, sinirlenmiyorum. :)
Neyse hepinize iyi geceler, Allah rahatlık versin. Sweet dreams, good night, çok yaşayın, iyi yaşayın, sağlıklı olun, mutlu olun. :) Bu konuya başka mesaj yazmayacağım, esen olun, sağlıcakla. :)

demonic

Kayıtlı Üye
Tamam sakin olun lütfen.mason13 bana saldırgan yada hırslı demeyıniz.ben sadece aynı görüşte olduğum birini savunuyorum.sizde egedesouzayı savunuyorsunuz.hata nerede?

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hiç uğraşmayın, sinirlenmiyorum. :)
Neyse hepinize iyi geceler, Allah rahatlık versin. Sweet dreams, good night, çok yaşayın, iyi yaşayın, sağlıklı olun, mutlu olun. :) Bu konuya başka mesaj yazmayacağım, esen olun, sağlıcakla. :)

Cidden anlayamıyorum...
Ben sizi sinirlendirme amacında neden olayım ?
Bana kazandıracağı nedir anlam veremiyorum...

Mümkünse benim açtığım konulara mesaj yazma, her seferinde karıştırma ortalığı...

İyi geceler...

M

MASON13

Peki demonic, başlarda bana karşı tavrınız çok sert ve saldırgandı, onun için öyle demiştim, tabii ki aynı görüşte olduğunuz kişiyi savunabilirsiniz ama ben egedesouza'yı savunmadım burada onuda belirteyim, bir hata yok, konuyu biraz uzatmış olabilirim kusura bakmayın tamam

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Bir yorum yaptım, başıma iş aldım. Bırak benim gözlüklerimi de, deccalin gelip-gelmemesinin ya da geldiğinde-gelmediğinde sana ne faydası olacağını söyle. Çok taktın sen deccale.

Bir de öyle bir anlatıyorsunuz ki, ben hadis yazıyorum siz ayet sanki. :D Siz buraya "deccal gelmeyecek" diye ayet mi yazdınız acaba? Var mı öyle bir ayet. Yoksa sizin kendi masonik islamınızın ayetleri mi bunlar..

Evet sen hadisle savunuyorsun.Ama ayetleri es geçiyorsun.
Şu ana kadar yazdıklarından şu sonuç çıkıyor;sen dinini anlamak için bir hocaya veya başka birine ihtiyaç duyuyorsun.Bu kuranda reddedilir.Buraya bunları yazabildiğine göre akıl sahibisin.Ve akıl sahibi kimse dinini başkasından öğrenmemelidir.Ama sen kendini savunurken hacı,hocanın vaazları ile savunuyorsun.O yüzden biz ne yazsak boş.

Madem dini öğrenmek istiyorsun ve bunun için bir hacı yada hocayı dinliyorsun.O zaman ben sana bir iki hacı hocadan örnek vereyim.Madem kendi aklın ile açıp bakmıyorsun kurana.Senin yerine bakan şu hocaları dinle.

Kendisi Prof.Dr ve aynı zamanda diyanetin üst kademesinde görevli bir şahsiyet.Mehdi,deccal ve isa hakkında şu vaazları dinle.Eğer hala aksini iddaa ediyorsan sen bu dini nereden öğrendin çok merak ederim.Çünkü tüm din kaynakları dediklerinin aksini söylüyor.Bu adam ayetlerle konuşur.Dinleyeceksen bunları dinle.İşin eğitimini almış,tahsil sahibi ilim insanlarını dinle.

Mehdi,deccal ve isa hakkında çok kısa ve net bir video ;
olay 1.5 dakikadan ibaret ama konuyu nasıl uzatıyorsun.

[LINK]http://www.youtube.com/watch?v=BhxSo8a5wpk[/LINK]

S

SoNoL

sevgili egedesouza..eğer üye arkadaşlarımız mantıkla okur ve ön yargılı okumasalar sanırım yazdıklarınızdaki ince nüansları farkedeceklerdir.Kaldıki aynı düşünmeyebilirler,ama emeğe saygı yada farklı fikirlere tahamüllü olmalı arkadaşların,eleştiri uslubü daha saygılı olmalı.sevgiyle kalın.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şu ana kadar yazdıklarından şu sonuç çıkıyor;sen dinini anlamak için bir hocaya veya başka birine ihtiyaç duyuyorsun.Bu kuranda reddedilir.Buraya bunları yazabildiğine göre akıl sahibisin.Ve akıl sahibi kimse dinini başkasından öğrenmemelidir.Ama sen kendini savunurken hacı,hocanın vaazları ile savunuyorsun.O yüzden biz ne yazsak boş.

Madem dini öğrenmek istiyorsun ve bunun için bir hacı yada hocayı dinliyorsun.O zaman ben sana bir iki hacı hocadan örnek vereyim.Madem kendi aklın ile açıp bakmıyorsun kurana.Senin yerine bakan şu hocaları dinle.

Kendisi Prof.Dr ve aynı zamanda diyanetin üst kademesinde görevli bir şahsiyet.Mehdi,deccal ve isa hakkında şu vaazları dinle.Eğer hala aksini iddaa ediyorsan sen bu dini nereden öğrendin çok merak ederim.Çünkü tüm din kaynakları dediklerinin aksini söylüyor.Bu adam ayetlerle konuşur.Dinleyeceksen bunları dinle.İşin eğitimini almış,tahsil sahibi ilim insanlarını dinle.

[LINK]http://www.youtube.com/watch?v=BhxSo8a5wpk[/LINK]

Teşekkürler ama sizi de benim yan karakterim diye suçlayacak İmam...
Karıştırmakta üstüne yok ya...
Beni savunanları benim başka bir hesabım diye düşünen kafa bu videoyu da izlemez....
Ayetler bile ikna edemediyse, bu hoca ona göre bana dediği var ya "Masonik Müslümandır" Bu ne demekse ?

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Teşekkürler...

Fakat İmam seni de benim başka bir hesabım olmandan dolayı suçayacak ne yazık ki...
Heryeri karıştırmakta üstüne olmadığı gibi iftirada da baya iyi kendisi...

Bu videoyu da izlemeyecektir... Bu kafa onu izlemez çünkü o hocaya da bana dediği "Masonik müslüman" diyecektir...Bu ne demekse ?

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Tamam güzel kardeşim, öyle olsun ama ben uyurken sanırım bana hitap etmenin anlamı olmayacaktır. İyi geceler dedim ve gittim. Bundan sonra tartışacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Selametle.

M

MASON13

the-imam kardeş, keşke hep böyle konuşsanız hiç tartışma çıkmaz :)

alin

Kayıtlı Üye
İşte bu yüzden forumda yöneticilerin gerekli yerlere harcanacak sabrı kalmamış oluyor.İşte bu yüzden bi adım yol alamıyoruz.Tartışmayı bilmiyoruz anlamayı bilmiyoruz.Şimdi kimseden ok filan istemiyorum.Bu cevap bulamam vs değil hakikatten sıkıldım.Sen benden değilsen seni çürütmek için her okumu kullanırım mantığı?? Sadece şu konudaki yazılanları bile bir iki kelime ya da tek cümle okumaya gönlüm yetti.Sürekli ben doğruyum travması.Sonuç ne olacak konu kilitlenecek.Ne gördük kim ne çıkarabildi sadece kavga.Üst üste okunabilecek gelişebilecek konu varken forumu ne kapladı??? Tartışmak kötüdür ya da aman herkesaynı fikirde olsun değil.Sadece sevgisizlik ve ben doğruyum ekiliyor.Kime faydası oldu şimdi ?Söz çok ama neyse hepimize hala iyilik kalırsa iyi forumlar....

M

MASON13

İşte bu yüzden forumda yöneticilerin gerekli yerlere harcanacak sabrı kalmamış oluyor.İşte bu yüzden bi adım yol alamıyoruz.Tartışmayı bilmiyoruz anlamayı bilmiyoruz.Şimdi kimseden ok filan istemiyorum.Bu cevap bulamam vs değil hakikatten sıkıldım.Sen benden değilsen seni çürütmek için her okumu kullanırım mantığı?? Sadece şu konudaki yazılanları bile bir iki kelime ya da tek cümle okumaya gönlüm yetti.Sürekli ben doğruyum travması.Sonuç ne olacak konu kilitlenecek.Ne gördük kim ne çıkarabildi sadece kavga.Üst üste okunabilecek gelişebilecek konu varken forumu ne kapladı??? Tartışmak kötüdür ya da aman herkesaynı fikirde olsun değil.Sadece sevgisizlik ve ben doğruyum ekiliyor.Kime faydası oldu şimdi ?Söz çok ama neyse hepimize hala iyilik kalırsa iyi forumlar....

Son derece haklısınız sizi destekliyorum efendim.

demonic

Kayıtlı Üye
Neyse dumanlar dağıldığına göre ben kırdıklarım varsa hepsinden özür diliyorum :) . Hakkınızı helal edin benden tarafı helal.

[XTR] Similar Threads