Deccal Geldi... Bekleyenlere...

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Bakın arkadaşlar tekrar söylüyorum. Bazılarınız "SAHİHTE OLSA HADİSLERİ TÜMÜYLE REDDEDİYOR OLABİLİR". Ama bu kişiler kendi itikatlarını kendilerini saklasınlar, İlahiyatçı gibi gelip fetva vermesinler lütfen. Her neyse ben bu kadar şey arasında gülecek bir şey bulabiliyorum. Ne mi o: Müslüman Mason :D

Artık yöneticiler bununla ilgilenmeli.Sürekli kışkırtıyorsun.Propaganda yapıyorsun.
Senin anlayacağın şekilde de mesaj yazdım önceki konularımda.
Kilitlenen bir konu vardı.Ayetler ile cevap verdim.Sen ne yaptın?Hadisler ile açıklama yapmaya çalıştın.Hadisler ile ayetleri çürütmeye çalıştın.Bu yüzden tartışma uzadı ve konu kilitlendi.Senin mesaj attığın konular kilitleniyor.Mümkünse mesaj yazma artık.
Hala hadis diyorsun.Senin sahih hadis kaynağı dediğin kaynakları biliyorum.O kaynaklarda ayetlerle net olarak çelişen 100 lerce hadis gösterebilirim.Ama buraya yazmak doğru olmaz.Çünkü benim başkalarının inancına saygım vardır.Bende müslümanım.Ama bu bir başka müslümana hakaret hakkı vermez bana.

Ayrıca mason falan demişsin.Senin dilinden yazayım.Eğer sen ve senin gibiler bir masonun çalıştığı gibi bir gün çalşısaydınız,dünyanın hakimi siz olurdunuz.O yüzden masonları eleştirmeden önce;sen neden onlar gibi dünyaya hakim değilsin,ona vakıf ol.Çalış,dünyaya barış ile sen hakim ol.Herkeze mason deyip geçmekle,dünya hakimi olunmuyor,ayrıca masonlukta çökmüyor.

Yöneticilerin bu konu ile ilgilenmelerini rica ederim...

cin

Kayıtlı Üye
kardeş aşşağıdaki soruları kendine sor sonra yazdıklarında hala iddaalı isen zaten yapacak bişey yok demektir

1- acaba kendi kendime yürüttüğüm aciz mantığı tamamlamak için büyük ashab-ı kiramlardan birini kafir ilan edip küfre giriyo olabilir miyim ?

2- ashabın imanını sorgulamak haddime mi ? hadi hadsizin diyelim sorguladığımda doğruyu bulma ihtimalim nedir ? ( %0 )

3- onlarca islami ilimden habersiz, ilim adamlarından habersiz aciz bilgi ve mantığımla, 0 ilimle kuran ayetlerini kendi kafama göre yorumlayarak binlerce yıldır üzerine ittifak edilmiş bi konuyu yalanlayarak asıl fitmeyi ben mi sokmuyor muyum ? ( gerçi aklı çalışan böyle bi yazıyı ciddeye almaz ama yinede birilerini etkileme ihtimalin olduğundan yazıyorum bunları, olurya belki biri okuyup ciddeye alır neme lazım )

4- 3-5 şey öğrenip 2-3 saat düşünüp kendimi bişey zannedip nefsinide okşayan şu sözlerle : vay anasını ne deccali ne mehdisi bunlar 1500 yıldır uyuyo engin bilgimle şunları bi uyandırayım demiş olabilir miyim ?

5- ve kardeşim bi konuda uyandırayım seni :

deccal ve mehdi kıyamet tarihini vermezler, kıyametin ne zaman kopacağını bir tek Allah bilir. deccal ve mehdinin geleceğide bu gerçeği değiştirmez ve bu gerçekle çakışmaz. bunlar kıyamet tarihi değil alametidir. ALAMET diyorum, deniyor. sen gözden kaçırmışsın heralde. kıyamet ansızın gelir ondada şüphe yok ve yine deccal ve mehdinin varlığı bu gerçekle çakışmaz. inanan yani iyi bir müslüman her saniye ölümü beklemeli öleceği ihtimalini her an düşünmeli yani ansızın yakalanma kafir ler içindir daha çok. inanmayan adamada kıyametin gününü saatini bile versen inanmadığı için hertürlü ansızın yakalanır.

daha yazılacak çok şey var ama bu kadarı yeter heralde

erolx

Kayıtlı Üye
Ebu Hureyre (Ra), Biat değil, bidat sokamamış demek istediniz galiba. Diğer konuya katılmayabilirsiniz (deccal vs.), Ebu Hureyre (Ra) hakkında, sanki yanındaymış gibi yok şu niyetle yaptı, yok şöyle yaptı diye nasıl bir sonuca gidip, hüküm verdiniz?. Zamanını nerde ne kadar geçirdiğini, hangi şeye azmettiğini, bu azmettiği şeylerden biri, Halka açıklanması gerekmeyen Velayet bilgisi ile Hadis rivayetlerini aklında tutmadığı ne ma'lum. Bilmediğinizin ardına, "Deccal bekleyenleri" eleştirdiğiniz yönden benzemiş olmuyor musunuz? ancak insan konuşmayı sever, delili olsun veya olmasın.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bakın arkadaşlar tekrar söylüyorum. Bazılarınız "SAHİHTE OLSA HADİSLERİ TÜMÜYLE REDDEDİYOR OLABİLİR". Ama bu kişiler kendi itikatlarını kendilerini saklasınlar, İlahiyatçı gibi gelip fetva vermesinler lütfen. Her neyse ben bu kadar şey arasında gülecek bir şey bulabiliyorum. Ne mi o: Müslüman Mason :D

İmam bey lütfen karıştıracak başka konular ya da oyuncaklar bulunuz kendinize...

Yorum yapmak gibi bir zorunluluğunuz yok ikinci olarak...

Ayrıca siz hadislere Allah 'ın bizzat kendi gönderdiği ayetlerden çok inanıyorsanız lütfen başkalarına din dersi vermeyiniz...

Mason diyerek de arkadaşa iltifat etmişsiniz, teşekkürler. Çünkü siz o küçümsediğiniz masonlar kadar bir şeye inanıp peşinden koşan çok az insan var...

Onların inandığı bir doğru var en azından...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Artık yöneticiler bununla ilgilenmeli.Sürekli kışkırtıyorsun.Propaganda yapıyorsun.
Senin anlayacağın şekilde de mesaj yazdım önceki konularımda.
Kilitlenen bir konu vardı.Ayetler ile cevap verdim.Sen ne yaptın?Hadisler ile açıklama yapmaya çalıştın.Hadisler ile ayetleri çürütmeye çalıştın.Bu yüzden tartışma uzadı ve konu kilitlendi.Senin mesaj attığın konular kilitleniyor.Mümkünse mesaj yazma artık.
Hala hadis diyorsun.Senin sahih hadis kaynağı dediğin kaynakları biliyorum.O kaynaklarda ayetlerle net olarak çelişen 100 lerce hadis gösterebilirim.Ama buraya yazmak doğru olmaz.Çünkü benim başkalarının inancına saygım vardır.Bende müslümanım.Ama bu bir başka müslümana hakaret hakkı vermez bana.

Ayrıca mason falan demişsin.Senin dilinden yazayım.Eğer sen ve senin gibiler bir masonun çalıştığı gibi bir gün çalşısaydınız,dünyanın hakimi siz olurdunuz.O yüzden masonları eleştirmeden önce;sen neden onlar gibi dünyaya hakim değilsin,ona vakıf ol.Çalış,dünyaya barış ile sen hakim ol.Herkeze mason deyip geçmekle,dünya hakimi olunmuyor,ayrıca masonlukta çökmüyor.

Yöneticilerin bu konu ile ilgilenmelerini rica ederim...

Evet evet öyledir, şahsi yazdığınız hiçbir şeye kesinlikle cevap vermeyeceğim.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet evet öyledir, şahsi yazdığınız hiçbir şeye kesinlikle cevap vermeyeceğim.

Kendine ters düşen konuları dağıtıp kilitlenmesini veya tartışma alanına dönmesini sağlayan şu adama biri "Dur!" desin...

Yöneticiler "Dur!" deyin artık...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benim Türkçem hakkında yorum yapmak ne sana ne de başkasına kaldı...
Bu kompleksten de kurtul bence...
Senin Türkçen hala bozuk... Soruların sonunda soru işareti koyulur dimi?
Nese İmam bi de bizim kendimizi ilahiyatçı gibi gördüğümüz filan yok amasen de hacı hoca kompleksi var... Dini bilmen için ilahiyatçı olmaya da gerek yok..
Sen o meşhur Hocalarının sözlerini Ayet sayabilirsin ama ben saymıyorum...

Hee bir de hala "At Gözlüklerini" atmamışsın... At artık!
Sağlıcakla...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Bir yorum yaptım, başıma iş aldım. Bırak benim gözlüklerimi de, deccalin gelip-gelmemesinin ya da geldiğinde-gelmediğinde sana ne faydası olacağını söyle. Çok taktın sen deccale.

Bir de öyle bir anlatıyorsunuz ki, ben hadis yazıyorum siz ayet sanki. :D Siz buraya "deccal gelmeyecek" diye ayet mi yazdınız acaba? Var mı öyle bir ayet. Yoksa sizin kendi masonik islamınızın ayetleri mi bunlar..

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir yorum yaptım, başıma iş aldım. Bırak benim gözlüklerimi de, deccalin gelip-gelmemesinin ya da geldiğinde-gelmediğinde sana ne faydası olacağını söyle. Çok taktın sen deccale.

Bir de öyle bir anlatıyorsunuz ki, ben hadis yazıyorum siz ayet sanki. :D Siz buraya "deccal gelmeyecek" diye ayet mi yazdınız acaba? Var mı öyle bir ayet. Yoksa sizin kendi masonik islamınızın ayetleri mi bunlar..

Diyecek birşey bulamıyorum...
Kuran'da geçmiyor adı bile ben daha ne diyim...
Gelmeyecek de demiyor çünkü öyle birşey yok!! Yok olan şey Kuran'da geçmez veya çıkıp gelemez dimi :)
Çok komiksiniz...
Ben takmadım ama sizin baya bir takıntınız var ki cevap yazma gereği duymuşsunuz:D
Siz her ilgilenmediğiniz şeye mesaj atar mısınız? :)
Çok komiksiniz...
Keşke sen de masonlar kadar kendi doğrularına inanıp peşinden gitsen...
Hacı Hocalara bakma sen... Ayetlere bak... Onları zamanında çok gördük...
bknz: Deniz Feneri...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Tüm müslümanlar yanlış yolda, sen doğru yoldasın. Artık biz yanarken sen de cennette çayını yudumlarsın değil mi? Deniz feneri ne alaka ayrıca? Sanırım konuları karıştırdın. Bak ne diyeceğim, şu alimler için de bir dua ediver de onlar da cennete gitsin ha? Sonuçta yanacaklar onlar değil mi. Çünkü hepsi yanlış yolda. Seninle burada bu saçma konuyu konuşmak istemezdim ama ne yapalım çok geç.

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tüm müslümanlar yanlış yolda, sen doğru yoldasın. Artık biz yanarken sen de cennette çayını yudumlarsın değil mi? Deniz feneri ne alaka ayrıca? Sanırım konuları karıştırdın. Bak ne diyeceğim, şu alimler için de bir dua ediver de onlar da cennete gitsin ha? Sonuçta yanacaklar onlar değil mi. Çünkü hepsi yanlış yolda. Seninle burada bu saçma konuyu konuşmak istemezdim ama ne yapalım çok geç.

Ben öyle birşey demedim ama...
Ben ssenin konuşmandan çıkarıyorum ama sorularıma cvp vermek yerine ortalığı karıştır...
Hep yaptığın şey zaten...
Ben sadece Kuran'a inanıyotum. Zaten bunu belirtmek istemiştim ama sen yine kendine iyi bir tartışma konusu buldun... Tebrik etmek lazım tabi...
Ayrıca ben hacı hoca derken sen anladın kimden bahsettiğimi de cevap veremediğin için başka yerlere çektin...
İnsanların duygularını, dinini sömürenlereydi laflarım...
Senin gibilere...

M

MASON13

Sayın the-imam bu konu içinde sürekli beni çağırıp durmuşsunuz, MASON da MASON diye, buyrun geldim ne alıp veremediğiniz var benimle? Ne alıp veremediğin var masonlarla he? NE alıp veremediğin var?

Ayrıca okuduğum kadarıyla burada ortalığı karıştıran sizsiniz. Siz gelene kadar herşey normalmiş.

SONUÇ: Olacaklardan çok korkuyorum...

demonic

Kayıtlı Üye
Sn. Egedesouza ilk olarak üyelere hakaret etmek yasaktır forumu düzgün kullanın. İkinci olarak ben ve the-imam deccale inanıyoruz ama siz deccale masal dedğinizde inançlarımızla alay ediyorsunuz.burası özgür bir forum dini konular yazabilirsiniz ama bir inanca masal diyemezsiniz!siz bir üyeye nasıl hakaret edersiniz?bu hakkı size kim verdi?lütfen haddinizi aşmayın!

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sn. Egedesouza ilk olarak üyelere hakaret etmek yasaktır forumu düzgün kullanın. İkinci olarak ben ve the-imam deccale inanıyoruz ama siz deccale masal dedğinizde inançlarımızla alay ediyorsunuz.burası özgür bir forum dini konular yazabilirsiniz ama bir inanca masal diyemezsiniz!siz bir üyeye nasıl hakaret edersiniz?bu hakkı size kim verdi?lütfen haddinizi aşmayın!

1 dakika, 1 dakika...
Hakaretim nedir acaba?
Ayrıca kimsenin inançlarıyla da alay etmedim etmem de...
Arkadaş müslüman mason derken bu saılmıyor heralde hakaretten...
Bu lafına kadar farkındaysanız ağzımı açmamıştım...
Evet burası bir forum olduğuna göre benim de Deccal yoktur deme hakkım var dimi ?
Kendinize neden hakaret olarak algılıyorsunuz?...
Mesela ben (atıyorum tamamen) Büyüye inanmıyorum diyelim... Buradaki her büyü konusuna hakaret olarak mı bakmalıyım?
Ayrıca siz haddinizi bilin bana haddimi sormak size kalmadı...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
egedesouza, siz herkese "adam" diye mi hitap edersiniz?
Geldiğinizden beri forumda tek konu masonluk oldu Allahaşkına.
Neyse dünyada ÇOK DAHA ÖNEMLİ meseleler var. İyi geceler.

M

MASON13

Sayın demonic, yine mi siz, heryerde her olumsuz şeyin altında yine sizi görüyorum. Bu ne hırstır bu ne saldırganlıktır? Niye insanlara saldırıyorsunuz, haddinizi aşmayınmış ben burada sayın egedesouza'nın avukatlığını yapmıyorum ama esas olarak konuyu the imam'la birlikte siz karıştırmışsınız, işin aslı nedir biliyor musunuz? Tehlikeli bir oyuna girdiniz. Siz haddinizi aşmışsınız. Lütfen üyelerimize karşı daha saygılı olalım, lütfen diyroum her seferinde, ama NİYEYSE her seferinde bana karşı tepkili olunuyor, bu forumda dışlanan bir kitle var herhalde? Gördüğüm kadarıyla öyle...

Bu olayın sonunun nereye varacağını hiç bilmiyorum ve çok korkuyorum...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
egedesouza, siz herkese "adam" diye mi hitap edersiniz?
Geldiğinizden beri forumda tek konu masonluk oldu Allahaşkına.
Neyse dünyada ÇOK DAHA ÖNEMLİ meseleler var. İyi geceler.

Açtığım son 10 konu masonlukla ilgili değildir...
Açınız bakınız...
İftira atmayınız...
Konularımı da rahat bırakınız artık , sıkıldım hep aynı hikayeyle konularımı dağıtmanızdan...
Büyük harf yasaktı dimi forumda? Bağırarak konuşmayınız ayrıca... Burada kavga etmiyoruz...
Sağlıcakla...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Sayın yöneticiler, egedesouzanın ikinci hesabı olan MASON13 tarafından bana -rep yağmuru yapılıyor. Amaçları ne bilmiyorum, şu meseleye el atın lütfen.

demonic

Kayıtlı Üye
Hayır yanlıs anladınız.ben deccal yoktur demenize birşey demiyorum.deccale masal demenize kızıyorum.the-imamada dini sömüren demişsiniz.nerden biliyorsunuz dini sömürdüğünü?onu tanıyor musunuz?dini sömürmek heryere kadar gider.sahte peygamberlerde dini sömürüyor değl mi?siz o halde the-imama sahte peygamber günahı yüklüyorsunuz.siz deccal yok deyin buna bir lafım yok.özgür bir forum bura ama masal demeniz hakaretle eşdeğerdir!bende başka bir dine masal diyeyim o zaman!bu doğru mu?hayır tabiki...lütfen ama lütfen inançlarımıza saygı duyun!

OneRepublic

Kayıtlı Üye
MASON13'ün egedesouza'nin ikinci hesabi olma ihtimali %0 efendim. Saglicakla kalin.