Deccal Geldi... Bekleyenlere...

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Sana katılıyorum ayrıca diğer iki tarafada katılıyorum.

egedesouza arkadaşım bazı hadislere inanınız hocaların dediklerine değil sahi hadisler vardır bir çok örneğin Buharinin hadisleri sahidir.
Ancak bende sizin gibi düşünüyorum ve birçok hadisin uydurma olduğunu sanıyorum.

Tartışalım ancak kavga etmeyelim en fazla sinirleniriz ve modlar konuyu kitler ve bilgi akışı durur.

Evet, ve birsey eklemek isteyen olursa eklemek mümkün olmaz. :) :D

Ne yazık ki böyle konularda seenin gibi düşünenlerin sayısı çok az...

Biri "Masonik müslüman" der...

Biri "Kuran da yok demekle olmuyor" der...

"Bence böyle böyle, ben bu konuda sizden farklı düşünüyorum" diyen sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ne yazık ki...

Zamanla bu durumlarda düzelir sayin egedesouza, buna inaniyorum. :)

Simdi isi tatliya bagladigimiza göre sorun yok. :)

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kardeşim, tamam da bunun bencesi yada ben böyle düşünüyorumu olmaz yani değil mi. Bir kaynaktan yani birimden bütünedir. Bence biraz daha araştırın sonuçta siz böyle düşünseniz bile paylaşım binlerce kişiyi etkiliyor. Âyet ve Hadis'lerde ki bilgilere göre Deccâl'in daha çıkmadığı ama Deccâl'in küçük versionlarının faaliyette olduğunu bilmek lazım. Bunlar aslen paylaşmaya da değmez neden mi ? İster çıksın ister çıkmasın illede amel. Tekrardan teşekkür ederim, Allah'a emanet olun...

Saygıyla karşılıyorum...

Keşke ilk yazınızda bunları yazsaydınız ve bu tartışma olmasaydı...

Demek istediğinizi anladım...

Ben teşekkür ederim... Sağlıcakla...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Öyle kardeşimde bende anlatamadım, kusuruma bakma.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın üyelerimiz konu açıldığından beri sabırla takip ediyoruz. Tam tartışma yatıştı derken ikincisi başlıyor. Konu hakkında fikirlerinizi, yorumlarınızı düzgün bir dille paylaşabilirsiniz. Ancak tartışmaya dönüştüremezsiniz, hele ki böyle bir konuda. Kimse kimsenin fikrini kabul etmek zorunda değildir, ayrıca bu site yeri de değildir.
Çoğu kişinin farklı dinlere, farklı mezheplere tahammülü yok. Birde şimdi hadisçi- ayetçi tartışması çıkarttınız.
Din tartışmasının yasak olduğunu bir daha hatırlatır, tekrarı durumunda huzuru kaçırıp, uyarılara aldırış etmeyenleri siteden uzaklaştıracağımızı ihtar ve beyan ederiz.

turco

Kayıtlı Üye
Bence konuyu açan arkadaş ebu cehil moduna girmiş ne görse inanmayacak türde neyse belki seni rahatlatır diye yeni bir konu açacağım.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Benim umudum; şimdiye kadar bildiğim herşeyin yanlış olması :D Çünkü koyulan kuralların hiçbirine uyamıyorum, öldükten sonra cehenneme gitmekte istemiyorum, inanıyorum ama bu yetmez. Bir sürü mesele... İnsan bunları düşünerek kafayı yer. Ölenlerden haber mi geldi sanki, belki ölenler başka bir dünyada yeniden doğup yeniden yaşıyordur. Şimdi yine bir ton kişi eleştirecek ama yanlış anlaşılmasın, bazı şeyleri dile dökemesek de kalple sorgularız, içimizden düşünürüz öyle değilmi? Eminim ki en iyi müslüman bile zaman zaman düşünmüştür bu ihtimali. Sadece şirk gibi görüp bunu dile dökmemiştir. Neyse işte, şimdi beni dinsiz yerine koyup Kur'an'dan ayetler vermeye başlamayın da...

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
Hayır, sadece şimdi değil ama gelecek. Şimdi siz yecüc ve mecüce ne diyeceksiniz? Onlar da bu zamana kadar gelmedi diyen yok mu?

Riddick

Banlı Kullanıcı
Konuyu açan kişinin ve onu savunanlarınında eleştirilmeye sabrı yok; Karşı görüşteki insanlarında eleştirilmeye sabrı yok. Sonuçta ortada bir olgunluk yok. Konuyu açan kişi karşıt bir görüş söyleyen insana sizin kafanız bunu almaz vb. sözler diyebiliyorsa. Karşı tarafta buna, sende bilip bilmeden başımıza hoca kesildin diyebiliyorsa. Zaten görüş bildirecek bir durum kalmamış demektir. Her açılan konu savunulacak diye birşey yok. Biraz eleştirilme olgunluğuna erişin.
Ayrıca konuyla ilgili olarak ; Kuran'ı Kerim'den bir ayet koyarak tam bilgi veremezsiniz. Ayetin başındaki sonundaki parçalar konulduğunda tam ne demek istediği anlaşılır. Bu bir kitabın içindeki Örnek: Ali gel vb. cümleleri alıp koymak gibi birşeydir.

elmihaa

Kayıtlı Üye
Konuyu açan kişinin ve onu savunanlarınında eleştirilmeye sabrı yok; Karşı görüşteki insanlarında eleştirilmeye sabrı yok. Sonuçta ortada bir olgunluk yok. Konuyu açan kişi karşıt bir görüş söyleyen insana sizin kafanız bunu almaz vb. sözler diyebiliyorsa. Karşı tarafta buna, sende bilip bilmeden başımıza hoca kesildin diyebiliyorsa. Zaten görüş bildirecek bir durum kalmamış demektir. Her açılan konu savunulacak diye birşey yok. Biraz eleştirilme olgunluğuna erişin.
Ayrıca konuyla ilgili olarak ; Kuran'ı Kerim'den bir ayet koyarak tam bilgi veremezsiniz. Ayetin başındaki sonundaki parçalar konulduğunda tam ne demek istediği anlaşılır. Bu bir kitabın içindeki Örnek: Ali gel vb. cümleleri alıp koymak gibi birşeydir.

Eline sağlık kardeşim. İnanın bu konuya yorum yapılmaz. Neden diye sorarsanız; her iki taraf da biraz tahammülsüz. Bırakın biraz elestirsinler, biraz iğneleyici yorumlar yazılsın, inanın ki bu kötü olmayacak. Aksine konuyu daha da zenginleştirecek. Egedesouza, biraz eleştiri ve karşıt düşüncelere açık ol. Savunmasan da anlamaya çalış, aynı şekilde diğer arkadaşlar da.

demented_

Kayıtlı Üye
Senin buraya yazdığın şeyler, Kur'an'da kıyamet gününün ansızın geleceği ile ilgili olan kısımlardır. Bunu herkes kabul ediyor zaten, ancak, buradaki yazıdan yalnızca şunu çıkarabiliyorum, haberlerde veya magazin programlarında ünlülerin söylediklerini kesip, birleştirip, sansasyon yaratmaya çalışmalarına. Çünkü şudur ki Kur'an'da hem "ahir zaman" denilen zamanın yaşanacağı, bu zamanda bir çok alamet olacağı, insanların artık "Ahir zamandayız." diyebileceği, çünkü alemlerin Rabbi'nin son ana kadar kullarından ümidini kesmeyeceği ve bu ahir zamanın içinde ansızın artık bitti diyeceği günün geleceğinden açık ve net bir şekilde bahsediliyor. Lütfen parça parça bilgiler ile kimsenin aklı karıştırılmasın.

[XTR] Similar Threads