Cinlerin görünüleri

mürşid

Banlı Kullanıcı
Bakın cinler için dumansız ateş insan için toprak der. Bu bir benzetmedir yoksa bedenimizin toprakla alakası yok bu maddiyatı belirtir.Dumansız ateş ise enerjiyi.Vesselam.

H€RA

Kayıtlı Üye
Bakın cinler için dumansız ateş insan için toprak der. Bu bir benzetmedir yoksa bedenimizin toprakla alakası yok bu maddiyatı belirtir.Dumansız ateş ise enerjiyi.Vesselam.

Neyin benzetmesiymiş bu, tabiki de benzetme değil insanoğlu topraktan balçıktan yaratıldı...

Foras

Kayıtlı Üye
İnsan kılığındada ayakları ters ise neden insan kılığına girsinler ki :D çok saçma :D Hani bir insana yaklaşmak için bunu yapsalar o insan zaten onun ne olduğunu anlayıp korkup uzaklaşacaktır sonuçta :)
Ellerini ve ayaklarini kapatacak giysiler giyebilirler ve bu sekilde anlamanizi güçleştirirler :)

mürşid

Banlı Kullanıcı
Neyin benzetmesiymiş bu, tabiki de benzetme değil insanoğlu topraktan balçıktan yaratıldı...

Sorarım size bedeninizin toprakla bir benzerliği var mıdır? Elbette hayır.Mukaddes kitab Kuran-ı Kerim e yüzeysel bakmaya devam ettikçe kalb gözünüzü açamazsınız.Vesselam.

ruhname

Kayıtlı Üye
hala neyin tartısmasını yapıyorsunuz bazıları konuyu okadar yoğurmuşlarki birazdan poaçamı olacak hamur mu bilemiyorum :)

klaroline

Kayıtlı Üye
evet maddedir ama cinler dumansız ateşten yaratılmıştır. bu da ateş elementini doğaüstü bir hale getirir. daha önce görmediğimiz haline.

Kameri

Kayıtlı Üye
İş
pisişik güçler kehanetler,bedensiz varlıklar
ben her iki kılıktada yani kendi suretlerinde de ayaklarının ters olduğunu biliyorum
benim bilgim ve tecrübem şu yönde ;birincisi ayakları ters değil bunu tespit ettim bunu böyle gösterirler ki zaten kulağa mantıksız geliyor insan şekline giriyor ve sadece ayakları ters kalıyor benim fikrim ve tecrübelerim bu yönde ve şekilleri vardır elbette tabiki "cin" kelimesi örtülü gizli anlamda kullanıldığı için cin kavramı tek tür için kullanılmıyor benim yorumum budur. :beta1:

MasterMind

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kısa boylu elleri büyük başlarında külah gibi bi şey var çenelerinde uzun bi kaç kıl var..gözleri de değişik ayakları ters değil koni gibi..çok hızlı hareket ediyorlar..filan işte.

Narsinha

Banlı Kullanıcı
Bir şekilleri bulunmamaktadır. Çünkü Kuran-ı kerim de yazdığı gibi insan topraktan (maddiyattan) cinler dumansız ateşten (enerjiden) yaratılmıştır. enerjinin şekli olmaz.

MasterMind

Kayıtlı Üye
Cinlerin şekilleri vardır. Sosyal yaşantıları, kuralları vardır. Sorumlulukları vardır. Madde nedir? Enerjinin form değiştirmiş şekli değil mi? Rabbimiz ezelde her yarattığı şeye karşılık mazharlardan bir zuhur yeri ve şekli tayin etmiştir.

Narsinha

Banlı Kullanıcı
Cinlerde beslenir büyür ve ölürler fakat besleniş şekilleri maddiyat değil enerjidir,kokudur.Maddi bir bedenleri bulunmamaktadır. Biz onları görürsek eğer bilinçaltımızda tasarladığımız formda görürüz.

MasterMind

Kayıtlı Üye
Hz.Süleymanın emri altında çalışan ve ona çeşitli şekillerde hizmet edenler ne oluyor? Onlarda mı koku? Bir koku mu dalgıçlık yapıyor mesela. Enerji mi koku mu her neyse bunlar mı Resülullah(sav)tan Kuran dinleyince mest oluyorlar. Onların kendi alemlerinde kendilerine has şekilleri vardır. Bu aleme geçerken önce suda sonra duman şeklinde sonra yavaş yavaş kendi formlarında görünmeye başlarlar. İnsanlar korkuyorlar diye kendi formlarının dışında görmeni sağlar Allah. Yoksa aklın gidebilir. Kendilerine has dilleri var fakat hemen hemen her dili anlarlar. Samimi dürüst insanlara yardım ederler. Boş yere eğlence olsun diye çağırayımdı filan yapanlara kızarlar.

klaroline

Kayıtlı Üye
ben tecrübelerime ve aldığım derslere dayanarak söylüyorum ki evet kılık değiştirebilirler fakat insan suretindeyken tamamlayamadıkları bir özellik oluyor.bu ayakları ters de olabilir, tırnakları uzun olabilir veya değişik başka bir yer olur ama sonuçta farkedemeyiz.çünkü çoğu insanın bazı organları değişiktir.yani ne olursa olsun farklı özelliği olan bir insana dönüşüyorlar.ben en son gördüğümde normal insandılar sadece yüzleri normalden daha beyazdı, çok güzel varlıklardı...

Narsinha

Banlı Kullanıcı
Hz.Süleymanın emri altında çalışan ve ona çeşitli şekillerde hizmet edenler ne oluyor? Onlarda mı koku? Bir koku mu dalgıçlık yapıyor mesela. Enerji mi koku mu her neyse bunlar mı Resülullah(sav)tan Kuran dinleyince mest oluyorlar. Onların kendi alemlerinde kendilerine has şekilleri vardır. Bu aleme geçerken önce suda sonra duman şeklinde sonra yavaş yavaş kendi formlarında görünmeye başlarlar. İnsanlar korkuyorlar diye kendi formlarının dışında görmeni sağlar Allah. Yoksa aklın gidebilir. Kendilerine has dilleri var fakat hemen hemen her dili anlarlar. Samimi dürüst insanlara yardım ederler. Boş yere eğlence olsun diye çağırayımdı filan yapanlara kızarlar.

Mesajı baştan sakin kafayla okuyunuz. ben cinler kokudur demedim koku ile beslenirler dedim.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Cinler fiziki bir boyutta olmadıkları için fiziki olarak görülmeleride pek mümkün görünmemektedir..burada görünen resimler sadece cinlerin o zamnki girdikleri şekillerdir sadece..

bir çok yerlerde cin resimleri videolraı gösterilir ama hiçbiriside gerçek değildir.

Decer

Kayıtlı Üye
onların belirli bi şekli yoktur ama her türlü şekle girebilirler

klaroline

Kayıtlı Üye
evet, haklısınız, zaten gerçek haliyle geldikleri çok az gözükür.

focus

Kayıtlı Üye
taktınız cinlere
bırakın herkes kendi boyutunda yaşasın,
gelen varsa gelsin, nedir bu ya?

cinler vardır, görünmek isterlerse görünürler, her mekanın bir görünen bir görünmeyen sahibi vardır.

halis niyetle ibadetinizi yapın eger sizi korkutmadan gelirse bilin ki önce sizi alıştırır varlıgına, zaman içinde ya direk görürsünüz yada rüya da
müslüman olanları da var diğer dinlerden ve inanmayanları da,
ama kimsenin onları rahatsız etmesini istemem, asıl olan cinin size kendiliğinden gelmesidir, o zaman koşulsuzluk vardır, size her zaman koşulsuz destek olur.
aksi durumlar her iki taraf içinde zamana dayalı zarar getirir.
eyvallah.
saglıcakla ve ışıkla.