Cinleri mahkemeye vermek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
sana bulaşan cin hakkında Allah a şikayet dilekçesi göder yani dua duanın sonunda salavat getir cin cezasını çeker biiznillahiteala.......

Yalnız şöyle bir husus var, bu varlığı çağıran insan ise ve rahatsızlığı çıkaran da insan ise bu duaların sonu ne olur merak ediyorum. Allahu Teala'nın katında mutlak adalet vardır, bu sefer insan cezalandırılmaz mı?

gümüş

Kayıtlı Üye
arkadaşlar forumda bir konuda okudum.
cinlerinde kendi sosyal yasamları sınıfları tabakaları varmış. bizim yönetim şeklimiz gibi onlardada bir yönetim var. bakanlıklar basbakanlıklar doktor hakim vs.
şimdi eğer ortada bir demokrasi var ise bu hangi toplum olursa olsun
masum bir insana yapılan saldırı bizim tabirimizce haneye tecavüz suçudur.
bizlere çeşitli sıkıntılar veren bu varlıkları biz çaresizce izlemekle yetiniyoruz.
bu konuda uzman kişiler var muhakkak
bu varlıklarında hesap verdiği bir mercii yokmu.

Sn Musashi,buralarda mısınız bilmiyorum ama şimdi yakaladığım bir haber sizi aklıma getirdi :)

14.07.2009 tarihli bir gazete haberi

Suudi Arabistan'da hukuk dünyasını şoke eden bir gelişme yaşandı. Bir aile evlerinden hırsızlık yaptığı ve kendilerini taciz ettiği gerekçesiyle bir 'cin'e dava açtı.

Al Vatan gazetesinde yer alan habere göre Medine'nin 250 km yakınlarında yaşayan Suudi bir aile, mahkemeye hırsızlık ve taciz gerekçesiyle başvurdu. Ebu Abdullah isimli şahıs bir süredir telefondan tehdit aldıklarını, evlerindeki cep telefonlarının çalındığını, dışarı çıktıklarında kendilerine taş atıldığını ve çocuklarının korkutulduğunu söyleyerek mahkeye şikayette bulundu. Buraya kadar herşey normal seyrinde devam ederken yerel mahkeme başkanı Şeyh Amr el Salmi'nin tüm bunları kimin yaptığını sormasıyla olay bambaşka bir boyut kazandı.

Abdullah ailesi hayatlarını kabusa çevirenin bir cin olduğunu söyledi. Aile üyeleri, 2 yıldır kendilerini rahatsız ettiğini iddia ettikleri cinden davacı oldular. Daha önce benzer bir durum yaşanmaması nedeniyle ne yapılacağına karar vermek mahkeme başkanına kaldı.

Mahkeme başkanı Şeyh Amr el Salmi ailenin bütün üyelerinin aynı ifadeyi verdiğini zor olmasına rağmen olayın doğruluğunu teyit etmeleri gerektiğini belirterek davayı kabul etti. Salmi, "Zor bir dava ama konuyu dikkatle inceleyip olayı araştıracağız" dedi.

Aile, mahkeme tarafından dava sonuçlanana kadar geçici olarak başka bir eve taşındı. Şimdi merak konusu olan suçlu bulunması durumunda cine ne ceza verileceği.

Kaynak İHA

Sonrası ile ilgili bir şey bulamadım ama sonuclanmıstır bir sekilde herhalde. Arapca bilen arkadaslarımız belki netten arayıp devamında neler olduğunu bize aktarabilirler :)

NisanSert

Kayıtlı Üye
Arkadaşım cin'leri mahkemeye verebiliyorsun ama tabiki onların dünyasında onlarda bizim gibi dogup büyüyüp üreyip ölüyorlar onlarında aynı bizim gibi bi hayatı var.. mahkemesi var ve sen sen ol onlardan birini öldürmeye kalkışma ama sen haklıysanda mahkemede o cin'e ceza veriyor anlaşma yapıyorlar.. ve nedense yazdıklarım hiç yoruma konulmuyor.

demetg

Kayıtlı Üye
cinlerın yaşadıgı bır alem var ama anlatıldıgı gıbı cınlerın mesleklerı yok.cınler enerjı sevıyesı en duşuk varlıklardır.bu işlerı profosyonelce yapan tum ınsanlar bunu bılır ve yaptıkları uygulamalarda cın degıl huddam kullanırlar.bır varlık sıze musallat olduysa yargılanabılecegı bır mahkeme yok.varlıklara verılecek en buyuk ceza profsyonel bır kışı tarafından ınsan bedenınden uzaklaştırıp yakılması ıle olur.

NisanSert

Kayıtlı Üye
Pek şöyle sorayım kaç senedir cin'lerle görüşüp konuşuyorsunuz? Meslekleri olmadığı ve mahkemmeleri olmadığını bir cin'in ağzından duydunuz mu?

demetg

Kayıtlı Üye
Pek şöyle sorayım kaç senedir cin'lerle görüşüp konuşuyorsunuz? Meslekleri olmadığı ve mahkemmeleri olmadığını bir cin'in ağzından duydunuz mu?

15 senedır varlıklarla goruşuyorum burda yazan arkadasların ne kadar bılınçsız oldugunu bırkez daha gordum kuran ı kerım bızım bıldıgımız 237 tane farklı alem oldugu yazılıdır ve cınlerın alemı bızım yaşadıgımız bır yer degıldır cınlerı bır ayetle yada dua okumakla kesınlıkle çagıramzsınız bunun yanında cınlerın yada hadımlerın yada varlıkların mahkemelrı yoktur bu alanda yazılmış en ıyı eser olan marifetnameyı okumanızı tavsıye ederım marifetnamede de cınlerın dınlerının,normal bır ınsan gıbı yaşamadıkları net olarak anlatılmaktadır.cınler dumansız ateşten yaratılmış varlıklardır şekil degıştırebılırler hayvan kılıgına gırebılırler ama ınsan bedenını kılıgına gıremezler majıstyenlerın hıçbırı cınlerle calışmaz cınler hem yalan soyler,hemde enerjıler duşuk varlıklardır formları gereksız bılgılerele kırletıyorsunuz bıraz araştırın okuyun oyle her dua okuyana cın gıtseydı bu dunya nın vay halıne....

NisanSert

Kayıtlı Üye
Şöyle diyeyim ben internetten okuyupta söylemiyorum bi ablamız cocukluğundan buyana onlarla beraber hatta daha bir çok şey onların yaşadığı yerede gitmiş biri ben ondan öğrendiklerimi paylaştım..

demetg

Kayıtlı Üye
Şöyle diyeyim ben internetten okuyupta söylemiyorum bi ablamız cocukluğundan buyana onlarla beraber hatta daha bir çok şey onların yaşadığı yerede gitmiş biri ben ondan öğrendiklerimi paylaştım..

kuran ı kerım ı okuyun o zaman allah bır tek ınsanı dıger tum yarattıklarından ustun yaratmıştır ve tum yarattıklarını ınsana hızmet etsınler dıye vermıtır.oyle her soylenene ınanamamak lazım allah akıl fıkır vermış araştırın dıye ayrıca melekler bıle kuran ı kerım okumuyor bırı kalkmış cinler kuran ı kerim ı hatım etmışler yazmış bu nasıl bır bılgısızlıktır.... melekler kuran ı kerım ı korurlar bu sıteye gıren genç arkadasları yanlış yonlendırıyorsunuz bılmıyorsanız fıkır beyan etmeyın bılıyormuş gıbı

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
Sen hiç hayatında bir insanı mahkemeye veren cin gördun veya duydun mu ?

damned

Kayıtlı Üye
Ben eskiden bir hikaye duymuştum..bir insan yanlışlıkla bir cin öldürüyordu üzerine sıcak su falan döküyordu sanırım gece yarısı..ölen cinin yakınlarıda bu insanı mahkeme kurup yargılamışlar...küçükken duyduğum bir hikayeydi çok korkmuştum:)

tenebrum

Kayıtlı Üye
arkadaslar mahkeme olayı vardır dogrudur ehli saadet dönemindede gecer.bazı mevzular yuzunden cin mahkemesıne cıkarılmıs insanlar vardır.müslüman olanlarda şeri hukuk işler,davalara kadılar bakar.

Mcahit

Kayıtlı Üye
arkadaslar mahkeme olayı vardır dogrudur ehli saadet dönemindede gecer.bazı mevzular yuzunden cin mahkemesıne cıkarılmıs insanlar vardır.müslüman olanlarda şeri hukuk işler,davalara kadılar bakar.
Bir hikaye duymuştum insanı mahkemeye çıkaran cinler diye Cübbeli Ahmet hocadan.Peki bizde cinleri insan mahkemesine çıkarabilir miyiz.Neden onlar bizi kendi mahkemelerine çıkarıyorlar da biz onları kendi mahkemelerimize çıkaramıyoruz.:p

tenebrum

Kayıtlı Üye
insanlar cinlerin fitnesidir.suudi arabistandaydı yanılmıyorsam olmustu oyle bir olay bir adam cini mahkemeye vermişti :)

mekan58

Kayıtlı Üye
İş
Havas. Büyücü babam olsa affetmem. Elimen gelse yeryüzündeki bu pisliği temizlerim. gene de

Arkadaşlar , eğer onlardan herhangi birine bilerek yada bilmeyerek zarar verilirse ; Herkesin bildiği gibi musallat olabilirler.

Her insanın inancına ve iradesine göre rahatsız edebilirler. Kişinin inancına ve iradesine göre, (az yada çok) çeşitli zararlar verebilirler.

Gözle görülür yada gözle görünmeyen.

Onlardan herhangi birine Zarar vermeden de rahatsız edebilirler. Hak yoldan çıkarmak için uğraşırlar.

Cin mektubunun bulunduğu yerde , asla zarar vermek için gelemezler.
Hatta bu mektup, onlara (zarar vericilere) azabdır.
Bununla ilgili bir kıssa var.

Eshab-ı kiramdan Ebu Dücane hazretleri anlatır:
Yatıyordum. Değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi, ses duydum ve şimşek gibi, parıltı gördüm. Başımı kaldırdım. Odanın ortasında, siyah bir şey yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı. Hemen Resulullaha gidip, anlattım. Buyurdu ki: (Ya Eba Dücane, Allahü teâlâ, evine hayır ve bereket versin!)

Kalem ve kağıt istedi. Hazret-i Ali'ye bir mektup yazdırdı. Mektubu alıp, eve götürdüm. Başımın altına koyup, uyudum. Feryat eden bir ses, beni uyandırdı. Diyordu ki: (Ya Eba Dücane, bu mektupla bizi yaktın. Senin sahibin, bizden elbette çok yüksektir. Bu mektubu bizim karşımızdan kaldırmaktan başka, bizim için kurtuluş yoktur. Artık, senin ve komşularının evine gelemeyeceğiz. Bu mektubun bulunduğu yerlere gelemeyiz.)

Ona dedim ki, sahibimden izin almadıkça bu mektubu kaldırmam. Cin ağlamasından, feryadından, o gece, bana çok uzun geldi. Sabah namazını, mescitte kıldıktan sonra, cinnin sözlerini anlattım. Resulullah efendimiz buyurdu ki:
(O mektubu kaldır. Yoksa, mektubun acısını, kıyamete kadar çekerler.) [Delail-ün-nübüvve, Tezkire-i Kurtubi]

Onları dünyada iken şikayet etmekde mümkündür cin mahkemesi evet var.
Fakat bunu herhangi biri yapamaz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
oldu olucak birde kelepçe vurun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...