İçimizde ki Yaratıklar

hekate22

Kayıtlı Üye
"Özü karanlık insan kalıntıları, bir anlam da bir hayvandan daha az canlıdır. Bu türler'in ahlâkî ve sevecen duygularının tamamen yok oluşuyla kendilerini belli ettikleri söylenir. Insan ırkının zehirli mantarları olan bu tür varlıklar, canlı varlıkların yaşamlarını mümkün olan en fazla derecede emerler.

Bunlar ne kötü ne de iyidir; sizi kötü eğilimleriyle yöneten, zayıf yönlerinizi kullanan ve etrafında bulunan tüm inanç ve coşkuları tamamen kaldıran kimseler yokmudur ?
Işte bunlar, bizim arkadaş, ailemiz, sevdiğimiz ve eşimiz sandığımız vampirlerdir!...

Metafizik Maji Öğretisi ve Ritueli, Eliphas Levi

Bu tür varlıkların daima içinde yaşıyoruz. Bunun farkındalığına çok erken varmıştım. Ve hattâ maji düzeyinde çalışan kişiler (sadece haz ve zevk maksatlı) en berbatı ve hayatı en acı olanı. Böyle bir kişinin zifiri karanlığa aşağı, dibe düşerken sadece yüzünü , suratının halini görmüştüm; bunu anlatmaya cümle yetmez çünkü bir yüzü yoktu, olan sanki buruşturulup atılmış paçavradan bir parça misali maskeydi...bunu asla unutamam.

Bu bana şunu hatırlattı;
Hep, sevgi ve duygunun en dikkat edilmesi gereken bir kavram olduğu düşüncesinde oldumu!... ve empatinin zayıflık olduğunu. Kimbilir belki öyle doğmuşum'dur, ki o kişinin benim acımla beslenmek istediğini anlamış ve ben acı çeker ifadeyi almıştım zihnimde!...
içimden gülmüştüm sonra. Bu kişiler, egoları ve işe yaramaz öz güvenlerinin kendilerini aptallaştırdığını bile farkedemez durum da olduklarını bilemiyorlar. Ortalıkta güçsüz olabilecek, kendi ruhlarını geliştirememiş genç dişileri ve hatta oğlan çocukları avlıyorlar cinsel besinler için; tabi bunlar farklı parazitler. Bir de aileniz de ve yakın çevrenizde eş ve dostlar olarak da nevcutlar...
Hayat kolay değildir, çünkü sanırım her birimiz bir sebep ten dolayı bunu seçiyoruz. Her birimizin ayrı bir hikayesi var çünkü. Bu konuda kendimi şanslı saydığım zamanlarım az değil; çünkü ateşi tanımanın onu tutmaktan geçtiğini çok erken yaşlarda anlamıştım; kibritin ucunu tutmaya çalışarak!...
Bizi, kendi seçimlerimizden başka hiç kimse inisiye edemez. Bilinçli olarak yaptığımız ve denediğimiz her şey en yüksek inisiyedir; tabi yürek işidir, cesaret işidir de aynı zamanda. Yapabileceğimiz en doğru şey bunu öğrenmemiz ve bunu öğretmemiz...elimizden geldiği kadarıyla çünkü, öğretirken öğrenmemiz gereken şeylerin de daha olduğudur; çünkü tekamül için elimizde ki malzeme budur. Almak ve vermek, kozmik yasayı ihlal etmeden, çünkü, günlerimizde kozmik yasanın daha şiddetleneceği gerçeğinde daha korunabilmemiz için!