cinleri gördüm

Vanilia

Kayıtlı Üye
Yalnız bir şey belirtmek istiyorum.
İçim çok kırgın ve babama karşı duygularım bitik.
Onun eve dönmesi, artık böyle şeyler yapmaması vs. umrumda bile değil.
Onunla konuşmak bile içimi sıkıyor.
Ben aslında sadece kendi dünyamı kurmak istiyorum ama bunların yaptıklarının peşimden gelmesini istemiyorum.

Eğer gelecek güzellikleri engelleyecek ya da seçimlerimi etkileyecek karmaları, enerjileri ya da her neyse varsa onları kendimden uzaklaştırmak istiyorum.
Annem bizi her seferinde sattı çünkü, korumadı. Yarı yolda bıraktı, babamın gönlünün peşinden koştu.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Ben aslında sadece kendi dünyamı kurmak istiyorum ama bunların yaptıklarının peşimden gelmesini istemiyorum.

Eğer gelecek güzellikleri engelleyecek ya da seçimlerimi etkileyecek karmaları, enerjileri ya da her neyse varsa onları kendimden uzaklaştırmak istiyorum.
Annem bizi her seferinde sattı çünkü, korumadı. Yarı yolda bıraktı, babamın gönlünün peşinden koştu.
O halde sana tavsiyem şudur

anne ve babandan çok uzak bir yere yerleş ve ikişkiyi tamamen kes

evlen yuva kur
İşe gir çalış
Farklı bir yerde yeni bir hayat kur kendine

zira anlattığına göre çok özür dileyerek söylüyorum anne ve baba sizleri unutmuş
Sevgilerini esirger olmuş
Görevlerini yapmıyorlar

o halde uzaklşmak en iyisi olur
Lakin kesinlikle neyi istersen onu yap benimki yalnızca bir öneri tavsiye fikirdir

Vanilia

Kayıtlı Üye
O halde sana tavsiyem şudur

anne ve babandan çok uzak bir yere yerleş ve ikişkiyi tamamen kes

evlen yuva kur
İşe gir çalış
Farklı bir yerde yeni bir hayat kur kendine

zira anlattığına göre çok özür dileyerek söylüyorum anne ve baba sizleri unutmuş
Görevlerini yapmıyorlar

o halde uzaklşmak en iyisi olur
Lakin kesinlikle neyi istersen onu yap benimki yalnızca bir öneri tavsiye fikirdir
Benim niyetin de kesinlikle o ama bu bakım dediğiniz şeyin tam olarak etkisi nedir? Ne gibi faydaları var? Bir de doğum haritasına bakıyor musunuz mesela?

createtherules

Kayıtlı Üye
Peki özel mesaj da yoksa nasıl olacak? Birbirine havas ilim irfan bir şeyler öğretiyorlar, nasıl öğretiyorlar burada?
Birbirimize bir şey öğretmek açık ve toplu olarak ortak okuyabildiğimiz alanlarda yapılıyor zaten. Forum üzerinde ana amacımız havas bakımı yapılması değil, bilgi paylaşımı.
Özetle yeni tanıdığınız önüne gelene özel bilgilerinizin bir anlık gaflete düşüp verilmesinin önüne geçiliyor.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye

Anneniz de kendi tekamülünde. Hayatı boyunca ; sevgi ve bağımlılık arasında sıkışmış, ayakları üzerinde duramamış, özdeğere gelememiş, korkunun esiri olmuş biri olabilir. Salıverin gitsin. Ne oluyorsa, onun için oluyor. Bu onun sınavı. Her döngüde tökezleyen biri için olayı dramatize edip, bizi yarı yolda bıraktı düşüncesine girmeyin. Kendine faydası yoksa size nasıl olsun ?

Neden "gelecek güzellikleri engelleyecek" bilincindesiniz ? Bu bile muhteşem derecede olumsuz bir kalıp. Neden korkuyorsunuz ? Babanız kadar kötü olmaktan mı yoksa anneniz kadar aciz olmaktan mı ?

- Bu yolda ruhlar korku ile denenir. Rumi

anne ve baba sizleri unutmuş
Görevlerini yapmıyorlar
Anne ve babanın görevi birey yetiştirmektir fakat gelin görün ki sırf evde ses olsun, evlilikleri kurtulsun diye çocuk sahibi olan korkuluklar var.

Çok ama çok yanlış yönlendirme. Ailesi yüzünden evliliği kaçış olarak görebilir. Karşısına çıkacak ilk insanı ev gibi görür ama yuva gibi hissedemez..

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Anneniz de kendi tekamülünde. Hayatı boyunca ; sevgi ve bağımlılık arasında sıkışmış, ayakları üzerinde duramamış, özdeğere gelememiş, korkunun esiri olmuş biri olabilir. Salıverin gitsin. Ne oluyorsa, onun için oluyor. Bu onun sınavı. Her döngüde tökezleyen biri için olayı dramatize edip, bizi yarı yolda bıraktı düşüncesine girmeyin. Kendine faydası yoksa size nasıl olsun ?

Neden "gelecek güzellikleri engelleyecek" bilincindesiniz ? Bu bile muhteşem derecede olumsuz bir kalıp. Neden korkuyorsunuz ? Babanız kadar kötü olmaktan mı yoksa anneniz kadar aciz olmaktan mı ?

Anne ve babanın görevi birey yetiştirmektir fakat gelin görün ki sırf evde ses olsun, evlilikleri kurtulsun diye çocuk sahibi olan korkuluklar var.

Çok ama çok yanlış yönlendirme. Ailesi yüzünden evliliği kaçış olarak görebilir. Karşısına çıkacak ilk insanı ev gibi görür ama yuva gibi hissedemez..
Amacım bu şekilde bir fikir vermek değildi çok haklısın insan kaçar gibi biriyle evlenmemeli
Ben birini seviyorsa evlensin mutlu bir yuva kursun ailesinide kafaya takmasın dedim onu kast ettim yani

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Birbirimize bir şey öğretmek açık ve toplu olarak ortak okuyabildiğimiz alanlarda yapılıyor zaten. Forum üzerinde ana amacımız havas bakımı yapılması değil, bilgi paylaşımı.
Özetle yeni tanıdığınız önüne gelene özel bilgilerinizin bir anlık gaflete düşüp verilmesinin önüne geçiliyor.
Sade ve en doğru anlatım.
Ağzına sağlık ( teknik olarak parmaklarına 😂 )

Vanilia

Kayıtlı Üye

İşin içindeyken, sağlıklı duygularınız varsa çok rasyonel tepkiler veremiyorsunuz. Her davranış ayrı bir duygusal travma yaşatıyor. Dramdan çok trajedi diyebilirim.

Korktuğum şeyi dürüstçe söylemek gerekirse annem kadar aciz olmaktan çok, babam gibi birine dönüşmek istemiyorum. Ablam dönüştü ve enişteme aynı durumu yaşatıyor.

Bir de ekonomik nedenlerden verdiğim emeklerin karşılığını alamamak ve birilerinin inisiyatifine kalma endişem var. Doğru bildiğim yolda, yanlış birine boyun eğmek istemiyorım hayatımı idame ettirebilmek için ama aynı zamanda kimseyi kullanıp, sadakatsizlik edip, babam gibi esaretim altına alarak yaşamak da istemiyorum.

Her şeyin dengeli olduğunu bir yaşam amacındayım ama yetiştiğim ortam kendine benzer frekansları çeker diye kaygılanıyorım. Doğduğun ev kader meselesi var ya.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Amacım bu şekilde bir fikir vermek değildi çok haklısın insan kaçar gibi biriyle evlenmemeli
Ben birini seviyorsa evlensin mutlu bir yuva kursun ailesinide kafaya takmasın dedim onu kast ettim yani
Şimdi evlilik meselesi, en son dikkate alacağım tavsiye zaten. Yeni yetme birine bu aklı verip endişelenebilirsiniz, kaldı ki bu aklı vermeseniz de bazı insanlar hobi gibi görüyor bunu. Derdi olmasa bile heves ediyor vs.

Genel bir cevaptı bu, size değil bu arada.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Benimle paylaşabileceğiniz bir bilginiz var mı sorunumla ilgili peki?

createtherules

Kayıtlı Üye
Benimle paylaşabileceğiniz bir bilginiz var mı sorunumla ilgili peki?
Ben havas çalışmam. Havas öğrenmek isterseniz o konuyla ilgili başlıkta öğretinin kuralları ve uygulamalarla ilgili birçok alt başlık vardır. Her ne kadar son günlerde ilgili ilgisiz tüm başlıklara dönüp dolaşıp havas 101 nitelikli yanıtlar verildiğine rastlıyor olsanız da... Bu genel bir durum değil, forumda onun kendine has bir paylaşım alanı var.
Sorununuzla ilgili paylaşmak istediğim bir bilgi olsa zaten paylaşmış olurdum. Ama siz yukarıda bir soru sormuştunuz, sanırım yanıt almak içindi. Ben ona yanıt vermeyi tercih ettim.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Ben havas çalışmam. Havas öğrenmek isterseniz o konuyla ilgili başlıkta öğretinin kuralları ve uygulamalarla ilgili birçok alt başlık vardır. Her ne kadar son günlerde ilgili ilgisiz tüm başlıklara dönüp dolaşıp havas 101 nitelikli yanıtlar verildiğine rastlıyor olsanız da... Bu genel bir durum değil, forumda onun kendine has bir paylaşım alanı var.
Sorununuzla ilgili paylaşmak istediğim bir bilgi olsa zaten paylaşmış olurdum. Ama siz yukarıda bir soru sormuştunuz, sanırım yanıt almak içindi. Ben ona yanıt vermeyi tercih ettim.
Tabi ki, istediğiniz soruya yanıt verebilirsiniz. Ben sadece el elden üstündür diyerek, herkesten bilgilenmeye çalışıyorum.
Hepimiz farklı pencerelerden bakıyoruz ve belki birinin yorumu benim için ufuk açıcı olur diye soruyorum. Teşekkür ederim.