Çekim Yasasının Paradoksu

Ü

Üye silindi 58480

Inaniyorum ama olmuyor diyen kisi kendisini vallahi tanimiyordur.
Kendisi hakkinda zanlari vardir. Dusundugu kisi bile degildir. Bunu ispat etmis olur.
Bir insanin kendisi hakkinda dusundukleri ayridir, baskalarinin kendisi hakkinda neler dusundugu uzerinden hareket etmesi ayridir, ama kendi salt hakikati apayridir.

Kimse kusura bakmasin ama felancadir cabaliuyorum bir turlu olmuyor diyen insan kendisini kesvedememistir. Hatta fitratina zit seylerde diretigi icin zihnini de toparlayamaz kolay kolay.

cathrine

Kayıtlı Üye
dennise Her şey için bir açıklaman var...Doğru gibi geliyor söylediklerin ama bazı ayrıntıları atlıyorsun...Resmin bütününe bakıp konuşmak ya da sadece ayrıntılara odaklanıp resmi kaçırmak bana mantıklı gelmiyor...Daha fazla beyin fırtınası yapsak hepimizde bir değişiklik olur belki...Burada yazdıklarımız da ruhumuzda bazı noktalara değip boyut olarak seviyemizi etkiliyordur...Başka konular da açmak isterim ama kimse deneyimlerini paylaşmaya yanaşmıyor...Doğru-yanlış,Zor-kolay,Uzun-kısa demeden herkes fikirlerini paylaşsa bu platformun daha faydalı olacağı kanaatindeyim...

Ü

Üye silindi 58480

Doğru gibi geliyor söylediklerin ama bazı ayrıntıları atlıyorsun...

Ben dedim ama bilincaltindan baslar bilincaltinda biter. Bilincaltina giden nihayetsiz yollar var. Usul uzerinden konusuyorum. Maksadim sadece kendimi gelistirmek :)) Buraya yazdigim seylerden ben sonradan kendim de istifade ediyorum. Iste oyle manyak bir bilincaltim var : )) Ihtiyatlik iste !

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben dedim ama bilincaltindan baslar bilincaltinda biter. Bilincaltina giden nihayetsiz yollar var. Usul uzerinden konusuyorum. Maksadim sadece kendimi gelistirmek :)) Buraya yazdigim seylerden ben sonradan kendim de istifade ediyorum. Iste oyle manyak bir bilincaltim var : )) Ihtiyatlik iste !
dennise Aynı şekilde düşünüyoruz...Bazen bir yere yazdığım yazıyı açıp okuduğumda şaşırıyorum,ben de kendi yazdıklarımdan faydalanıyorum..Çok güzel ifade etmişsin...Yaklaşımın ,cevapların çok değerli...Teşekkürler:)

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Ben zaten böyle düşünüyordum ama niyetin önemli olduğu konusuna takılıyordum...Artık niyet,dua,çabalamak da bir yere kadar...Bazen hiç bir şey yapmadan her şey kendiliğinden oluyor,bazen de ne kadar uğraşırsan uğraş olmuyor...Şimdi bu söylediklerimi de ters çaba kuralıyla açıklıyorlar...Dileklerin gerçekleşmesi ve süresi kişiden kişiye göre değişir..Hiç kimsenin yöntemi de bir başkasınınkiyle aynı değildir..Herkes başka bir yoldan ulaşır...
Bu işte senin bahsettiğin olay nasip olayına girer kardeşim

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Allah bazı insanlara çok iyi davranırken bize b*ktan şeyler verip b*ktan sorunlarla uğraştırır. Bence ilahi adalet diye bişey yok. Kız çok şanslı insanlar diyor. Sanırım Allah ayrımcı. Bazılarına süper güç veriyor bazılarına sorun verip geliştirmelerine izin vermiyor bile. Benim istediklerim gerçekleşmez onların istedikleri gerçekleşir. İnanmıyorum. Ne Allahın adaletine nede çekim paradoksuna.
Senin dediğin nasip olayıdır hakta ne ise hakkında o olur

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Evren insanlar ruhlar tek bir mekanizmayı göre çalışmaz, anlamadığınız şeye yok demek ne derece mantıklı? Sadece anladığınız sandığımızda. Ancak olay böyle değil, nimetler imtihanlar bilinçaltı yaratımları zenginlik fakirlik ölüm hastalık zilletler tecavüzler hepsi çok ince hesaplarla gelişen olaylardır en ufak bir detay bile atlanmaz, evrenden bir şey istiyorsanız zenginlik gibi saçma bir istek değil, tekamülünüze etki edeceğine emin olduğunuz bir şey isteyin size yardımcı olacak, dua etmeyi bilmek, iAllahtan evrenden istemeyi bilmek bir sanattır, bilinçaltının güçleri asla hafife alınmaz, bizim kendi yararım larımız bile üst benliğimizin diğer ruhlara işbirliğinden veya akıl danışmasından sonra gerçekleşir, insan sahipsiz değil, basit bir varlık hiç değil,

Ü

Üye silindi 56746

Eğer sorun çözme odaklı biriysek çekim yasası sorunlarımızı çözmenin yollarından biri olabilir, bu yolu kullanabiliriz. Ama tek yol çekim yasası değil. Bilinçaltı diye bir gerçek var ama Müslümanlar için imtihan diye bir gerçek de var. Allah inanan kullarını ayrı bir sınava tabi tutar; biz bu imtihanlardan "Allah beni sevmiyor, ben bahtsızım, lanetlendim, cezalandırıldım" sonucunu çıkarırsak hayattaki hiçbir sorunu çözemeyiz çünkü sorunun kendisine odaklıyızdır. Bence çekim yasası bir nimet, bir imkan, ben güzel bir şey olduğunu düşünüyorum ama her teknik gibi onun da kuralları var, kurala göre ilerlemezsek elbette başarısız oluruz. Bu arada yorumlarım birilerine cevap niteliğinde değil, sadece fikrimi beyan ettim.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Sistem herkesin önüne aynı alışveriş kataloğunu koyuyor kimisi bunlar dolandırıcı diyor kenara atıyor kimisi ben istedim gelmedi diyor kimisi isteğimin tersi oldu bazısı da kataloğa bile bakmadan her istediği kapısına bırakılıyor çok az kişi prosedürü uygulayıp isteğine olması gibi ulaşabiliyor onların çoğu da yaptıklarını tam idrak bile etmiş bile değil.
Sistem çok ince hesaplar üzerine kurulu, bize ise yaşama sanatı unutturuldu.Yaşam sanatı hakkında kadim bilgiler yok oldu sadece etrafta bir kaç özlü söz kaldı onlarda kanıksandığı için üzerinde düşünülmeden es geçiliyor.Örneğin " söz ağızdan bir kere çıkar ,bir şeyi kırk kere dersen olur,şom ağızlı vb gibi sözler sizce laf olsun diye mi söylendi ya da bu sözler sizce hangi imbikten süzüldü. Bu sözler sanki çok eski bir kitabın kaybolan sayfalarından akılda kalan bir kaç satır gibi değil mi?Tarihin en yoz döneminde yaşıyor gibiyiz sanki kıyamet kopmuş bilgi kaynakları yok olmuş bilge kişiler ölmüş hafızalarda üç beş bilgi onlarda ne anlama geliyor bilen yok ...herşeyi yeniden keşfetmek zorundayız etrafta sadece anlatılan kocakarı hikayeleri var gerçeği bilen yok belki bilen de var ama bu bilgiyi ehline vermemek bilgiye haksızlık olacağından susuyorlar veya bilgiye sahip çıkacak birini bulurlarsa veriyorlardır ama ehli bile olsa kimseye tam bilgi vermek doğru değil çünkü kişinin kendisinin idrak ederek kabul etmesi önemli.
Sistem bir bütün birbirinden ayrı gibi düşünülen konular bile bütünün parçası. Şartları en doğru şekilde yerine getirsen bile başka yerde yaptığın bir hareket ettiğin bir laf diğer taraftaki bir sepet inciri mundar eder.Bilinçaltından bedenine nasıl davrandığına kadar topluma bakış açın bir hayvana davranışın doğayı temiz tutup tutmadığın geçmişten neler getirdiğin.... herşey gülağacının dalına asacağın dilek çaputunun doğru adrese gidip gitmeyeceğini belirler, bu iş hem çok zor hem çok kolay . Yaşaman gerektiği gibi yaşarsan ne sipariş edersen gelir

Dip not; ağaç dalına çaput bağlamak eski bir kadim bilgidir , ağaçlar tıpkı su gibi ..
yeryüzündeki her ağaç diğeri ile konuşur her su kaynağıda diğer sularla konuşur o yüzden suya içini dökmek veya dala bir bez bağlamak şirk veya günah olacak birşey değildir tam tersi sisteme uygun hareket etmektir. Bugün bir ağaca sarılın ona birşeyler fısıldayın veya bir kağıda bir istek yazın bir beze de fısıldayabilirsiniz isteğinizi
sonra onu ağaca emanet edin kökleri vasıtası ile en eski network ağına sahip ağaç bu güveni boşa çıkarmaz

[XTR] Similar Threads

S
Cevaplar
20
Görüntüleme
1K
S
Cevaplar
0
Görüntüleme
261
Schwarzenegger