Çekim yasası gerçekte varmı

Retro

Kayıtlı Üye
Olayı, 1.00 versiyonu ile anlatıyorum :

Çekim yasası, pazarlanıș itibari ile modern bir puta benzer. Bu arada put deyip te geçmeyin. Her bir puta atfedilen değerler ve umutlar o dönemin de içsel keșiflerinden yola çıkılarak olușturuluyor, böylece konsept olarak sana tesir etmesi daha kolay oluyor ve bu bir sömürü düzeni olarak kullanılıyordu.

Putlarla mücadele Tevhid için çok kolay başladı. Hatta tevhid iner inmez 1-0 önde başladı.
Sonuçta taş toprak tahta olan dikmeler ne seni duyuyor, ne ișitiyor ne de sana icabet ediyordu. Herkes sorgular gözle baktı ve boşuna tapınıyoruz, bu putlarda hakkaten de bir cacık yokmuş dediler.

Putlara icabet hızla terkedilirken, putperestler beraberlik golünü çok geçmeden yeni bir marketing stratejisi ile buldular. Hem de bazı Müslümanlarının bile kafasını karıştıracak türden bir gol attılar :

Putlarin konuşmadığını, gözlerinin görmediğini zaten herkesin bildiğini söylediler. Putlar bize tanrılarımızı hatırlatsın diye varlar. Asıl mesele putun kendisi değil, temsil ettiği tanrılıktır dediler. Put havuzunu da bu şekilde yeniden geliştirmeye başladılar.

Mesela güzel bir cisim neden güzeldir? Sana göre güzelken başkasına göre güzel olmayabilir. İşte bu mecaz ve görece olușturan kavramların herbiri için put yaptılar.

Böylece güzel hissetmek isteyen ne istediğini, neye konsantre olacağını, hangi tanrı ile özdeş olacağını bilmiş oluyordu.

Bereket, liderlik, iletişim, muhabbet, șehvet, rızık, her bir Esma için bir put diktiler. Çünkü soyut kavramları somuta tașımanın tek yolu vardı, o da kavrama özgü put dikmekti ve bu zekice uygulama ile adeta ikna edici bir ters psikoloji uyguladılar. Bu sihirli kavramlar insanlığın hafızasından yok olmamaları için putlama yöntemi ile sonsuza kadar korunmalıydılar.

Tevhidin bu yaklaşım karşısında eli neredeyse çözülecek gibi oldu. Ama ayetler de artık esmalarla bezenerek inmeye de bașlamisti. Yani ihtiyaç duyulan yardım tevhidin tertibi üzerinden gelmeye başlamıştı.

Yine çok uzattım.
NEW age akımları moden putperestliktir.

2 ye ayrılabilir.

1- cahil düşük bilinç putperestler : puta yemek yedirmeye çalışacak kadar umutsuz kişiler ile, bir çekim yasası olumlamasının kendisine bir miras getireceğini sanarak inanmadığı sözleri söylerken ne kadar aptal göründüğünün farkına varamayanlar.

2- cahil ama bir tık üst bilinç putperestler : evet belli bir konsantrasyona ulașarak plasebo etkisi üzerinden dönüşüm geçirmeyi bașaran kişiler. Bu kişiler kerameti çekim yasasından bilebilirler. Tıpkı zenginlik putuna doğru tapinarak, mod yakalayan ve istediği zenginliğe ulaşınca kerameti de putun varlığından bilen birinin durumu gibi.

Put deyip te geçmeyin. Putların kendi hikayeleri ile pazarlanması new age akımlarından bile daha profesyonel olabilir. Sonuçta șairler putları için şiir yazıyorlar. Dinleyenler buyulenircesine Hayranlık beslemeye başlıyorlar. Başka bir versiyon ama aynı tekerrür.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
1- cahil düşük bilinç putperestler : puta yemek yedirmeye çalışacak kadar umutsuz kişiler ile, bir çekim yasası olumlamasının kendisine bir miras getireceğini sanarak inanmadığı sözleri söylerken ne kadar aptal göründüğünün farkına varamayanlar.

2- cahil ama bir tık üst bilinç putperestler : evet belli bir konsantrasyona ulașarak plasebo etkisi üzerinden dönüşüm geçirmeyi bașaran kişiler. Bu kişiler kerameti çekim yasasından bilebilirler. Tıpkı zenginlik putuna doğru tapinarak, mod yakalayan ve istediği zenginliğe ulaşınca kerameti de putun varlığından bilen birinin durumu gibi.
Orada bir dur bakalım !
Görüş belirtmek ayrı, yargılayıcı tutum ayrı. Sırat köprüsünde yürürken de endamın olsun, böyle sallanmalar hoş değil.

Benzetmeleri yaparken ; arketip üzerinden, ilahi bir vasıfla istiyorsun demek yerine Put kavramını kullanmak düpedüz hakaret olur.

Çekim yasasını kullanan - aklı başında - hiçbir birey keramet bu yasadadır demez. Asıl kerameti oldurabilmekte görür ve bunu da Tanrıcılık oynayarak değil, Tanrı parçacığından feyz alarak yapar.

New age akımı olarak ikiye böldüğün bu yazı ya eksik ya da kanal tedavisinde sinir bırakan doktor kadar baştan savma.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Olayı, 1.00 versiyonu ile anlatıyorum :

Çekim yasası, modern bir cahiliye putuna benzer. Bu arada put deyip te geçmeyin. Her bir puta atfedilen değerler ve umutlar o dönemin de içsel keșiflerinden yola çıkılarak olușturuluyor, böylece konsept olarak sana tesir etmesi daha kolay oluyor ve bu bir sömürü düzeni olarak kullanılıyordu.

Putlarla mücadele Tevhid için çok kolay başladı. Hatta tevhid iner inmez 1-0 önde başladı.
Sonuçta taş toprak tahta olan dikmeler ne seni duyuyor, ne ișitiyor ne de sana icabet ediyordu. Herkes sorgular gözle baktı ve boşuna tapınıyoruz, bu putlarda hakkaten de bir cacık yokmuş dediler.

Putlara icabet hızla terkedilirken, putperestler beraberlik golünü çok geçmeden yeni bir marketing stratejisi ile buldular. Hem de bazı Müslümanlarının bile kafasını karıştıracak türden bir gol attılar :

Putlarin konuşmadığını, gözlerinin görmediğini zaten herkesin bildiğini söylediler. Putlar bize tanrılarımızı hatırlatsın diye varlar. Asıl mesele putun kendisi değil, temsil ettiği tanrılıktır dediler. Put havuzunu da bu şekilde yeniden geliştirmeye başladılar.

Mesela güzel bir cisim neden güzeldir? Sana göre güzelken başkasına göre güzel olmayabilir. İşte bu mecaz ve görece olușturan kavramların herbiri için put yaptılar.

Böylece güzel hissetmek isteyen ne istediğini, neye konsantre olacağını, hangi tanrı ile özdeş olacağını bilmiş oluyordu.

Bereket, liderlik, iletişim, muhabbet, șehvet, rızık, her bir Esma için bir put diktiler. Çünkü soyut kavramları somuta tașımanın tek yolu vardı, o da kavrama özgü put dikmekti ve bu zekice uygulama ile adeta ikna edici bir ters psikoloji uyguladılar. Bu sihirli kavramlar insanlığın hafızasından yok olmamaları için putlama yöntemi ile sonsuza kadar korunmalıydılar.

Tevhidin bu yaklaşım karşısında eli neredeyse çözülecek gibi oldu. Ama ayetler de artık esmalarla bezenerek inmeye de bașlamisti. Yani ihtiyaç duyulan yardım tevhidin tertibi üzerinden gelmeye başlamıştı.

Yine çok uzattım.
NEW age akımları moden putperestliktir.

2 ye ayrılabilir.

Put deyip te geçmeyin. Putların kendi hikayeleri ile pazarlanması new age akımlarından bile daha profesyonel olabilir. Sonuçta șairler putları için şiir yazıyorlar. Dinleyenler buyulenircesine Hayranlık beslemeye başlıyorlar. Başka bir versiyon ama aynı tekerrür.
Okuyorum okuyorum... Hiç birşey anlamıyorum. Retro, şu ictinizden bana da ikram edin

Retro

Kayıtlı Üye
Çekim yasasını kullanan - aklı başında - hiçbir birey keramet bu yasadadır demez.

Çekim yasası, secret, reiki, çakralar, hatta melek terapileri, geçmiş yaşam deneyimleri, Reenkarnasyon..

Ben bunların hiçbirini reddetmiyorum ki.
Hepsi güzel parçalar. Ama bence hiçbirinin yorumu tam yapılamıyor. Hatta İslamiyet te buna dahil..

Son düzenleme:

Retro

Kayıtlı Üye
Görüş belirtmek ayrı, yargılayıcı tutum ayrı. Sırat köprüsünde yürürken de endamın olsun,

Geçiyorum

Benzetmeleri yaparken ; arketip üzerinden, ilahi bir vasıfla istiyorsun demek yerine Put kavramını kullanmak düpedüz hakaret olur.

Put demek, asla ihtiyacın olmayan, ama ısrarla orada tuttuğun bir aracı demek.

Bunu Peygamber anlatamamış ben mi anlatabilicem 😀

Put demek, puta ait özellik sende de zaten var ama ișletmekte aciz kalıyorsun demek

Çekim yasasını kullanan - aklı başında - hiçbir birey keramet bu yasadadır demez.

Çekim yasası güzel bir yasa. Bunu zaten soykedim.

Put dedim yasaya ama. Evet tek başına yaratılış amacını anlamana yetmez çünkü. Herseyi kendine çekersen cennetteki ademe dönersin. Yani boşluğa düşersin.

O da yasa sana tam tabi olursa anca.

Asıl kerameti oldurabilmekte görür ve bunu da Tanrıcılık oynayarak değil, Tanrı parçacığından feyz alarak yapar.

Tamam yapsın.

New age akımı olarak ikiye böldüğün bu yazı ya eksik ya da kanal tedavisinde sinir bırakan doktor kadar baştan savma.

Diș falan mı çektirdin sen!?

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Benim anladığım.İbrahim peygamber putları kırdı.Büyük bir putu bıraktı eline çekici koydu.Sen yaptın diyince büyük put yaptı dedi.Yanlışlasalar boşa inanıcaklar yanlışmasalar iki ucu keskin kılıç.
Eski kavimlere çok bilgi verilmişti.Melekleri tanrı sanıp ibadet ettiler fakat toplandıklarında melekler onların bize ibadet ettiğinden haberimiz bile yok diyecekler.
Bunların yanı sıra elde edilmeye çalışılan her başarı bir put.Yani seni inkara sürekleyen imtihanı oluşturan bir unsur.
New age tarikatlarının sadece kötü gazete haberlerini biliyorum.Netflixin de tarikatlarla alakalı bir dizisi var.Yetersizliklerimi gideriyim derken daha büyük sorunlarla karşılaşılabilir.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın,ben burdan 3 lira alırım diye cüzdanı kaptırmak olası.Genel olarak.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Diș falan mı çektirdin sen!?
Domuz gibiyim maşallah
Put demek, asla ihtiyacın olmayan, ama ısrarla orada tuttuğun bir aracı demek.
İşte ben de buna karşılık diyorum ki senin 'ısrarla tuttuğun' olarak gördüğün o put benzetmen benim özüm.
Ben, bende olanı kullanıyorum. Kendimi keşfediyorum. Öyle ya da böyle.. Bunun cahillikle ne ilgisi var ?
Yatıp kalkıp çekim yasasıyla ilgilenen biri de değilim. Hayatımın bir alanında deneyimledim ve kapattım konuyu.
Put demek, puta ait özellik sende de zaten var ama ișletmekte aciz kalıyorsun demek
Aciz kalmıyorsun, o özelliği kullanıyorsun.
Benim onu sevdiğimi biliyor.
Biliyor ve o da seni seviyor
Hakaet değil de uygunsuz gibi. bu yakıştırma hiç olmadı sanki...
Güzel oldu. Heyecan kattı.
R yapmasını özlemişim. Işık hızıyla aynı dalga boyuna ulaşması gururlandırıyor beni.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
elde edilmeye çalışılan her başarı bir put.Yani seni inkara sürekleyen imtihanı oluşturan bir unsur.
Fetişizm yüzünden.

Saplantı geliştirecek her şey imtihandır. En sevdiğin alınıyor elinden, sırf saplantı haline getirip kişiyi putlaştırma diye.
Züleyha ve Yusuf hikayesi tam da bu konuyu anlatıyor aslında. Bazen de yolu bulabilmen için inkara düşmen gerekiyor.

Retro

Kayıtlı Üye
Ben, bende olanı kullanıyorum. Kendimi keşfediyorum. Öyle ya da böyle.. Bunun cahillikle ne ilgisi var ?

Cahiliye döneminden bahsettim aslında ben. Yani 570 li yıllar da diyebilirdim. Dönem olarak yazdım. Sonra da editledim birkaç yeri zaten. Tevhide göre bütüncül ve tekil göremiyorsan zaten cahilsin. Öğrendiğin her ilmi tekillikle kaynaștıramıyirsan zaten cahilsin. Kitap yüklü essek gibisin diyor ayet. Bilgisi doğru. Kitaptan öğrenmiș. Ama zihnini bölmüş.

Beyin bile tasarımı gereği bilgiler arası bağlantılar kurarak tekillik üzerinden sağlıklı kalabiliyor. Bu olmadı mı da katmanlı bilinçler ve paralel kimlikler olusturmaya ve onlarla uğraşmaya başlıyorsun ayriyeten. Motor becerilerin beynen bile tekil kimlikte kalmalidir.

createtherules

Kayıtlı Üye
Evet rezonansa falan dönsek lütfen. 😀
Bu arada anladığım kadarıyla olay şu;
Urum bizim anlattığımız işleyişlerin kainatta var olmadığını söylemiyor. Anlattıklarımızın çekim yasası ismiyle piyasadaki popcorn hale indirgenmesini yanlış buluyor. Ya da bir çok farklı süreçten bilgi toplayıp neden adına çekim yasası dediğimizi eleştiriyor. Doğru mu?

Retro

Kayıtlı Üye
Urum bizim anlattığımız işleyişlerin kainatta var olmadığını söylemiyor. Anlattıklarımızın çekim yasası ismiyle piyasadaki popcorn hale indirgenmesini yanlış buluyor. Ya da bir çok farklı süreçten bilgi toplayıp neden adına çekim yasası dediğimizi eleştiriyor. Doğru mu?
Bence doğru.
Emek hırsızlarına hiç musamma göstermiyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tam olarak bu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aslında tek bir şey değil birden Fazla kaynak kullanılıyor. Hepsi de başka bir şey. Genel olarak biz insanlar tek kavramını severiz. Yani 40 şeyden bahsetmem yerine tek bir durum üstün de durmak daha kolay geliyor sanıyorum.

Bilinçaltı akretipleri
6 saniye kuralı
101 maymun
Kendini gerçekleştiren kehanet
Benzerlik yasası
Zıtlık yasası
Gökyüzünde ne varsa yeryüzünde o vardır kuralı
Bilinçaltı kalıpları
Niyet deneyi
Benzer titreşimde olmak
Rastgelilik

Aklıma ilk gelenler.
a insanında bir olayın gerçekleşmesinin sebebi b iken diğeri c olabilir. Bir başkasın da b olduğu için c olabilir o da d ye neden olmuştur.

her ruh bedenlenmek için bekler ve her bir durumu yaşamak için büyük bir arzu duyar.
bu deneyimler içerisinde bir wryd ( kadersel plan, kader ağı) içinde hareket eder. Zira diğer ruhların ki ile de bağlıdır bu. Bir ağı yanlış çekersek diğer dünyadaki her ruhun kader planını etkilemiş oluruz. Bu nedenle kişinin bazı arzu ve isteklerinin gerçekleşmesi için olayı değişime sebep olacak çekim izni yoktur.

evrensel enerji yasalarını kullanabilir. Bu yasalar doğal düzene aykırı değildir.
özetle tek bir isim vermek yerine gerçekte ne ise onunla açıklamak doğru olacaktır.