Para ve Spiritüalizm

• Konbuyu başlatan Schwarzenegger
  • Başlangıç tarihi
S

Schwarzenegger

Para hedefi koymak misalen şu süre içinde şu kadar... para kazanacağım ifadesi , çekim yasasını ihlal eder mi, sonuçta bildiğimiz üzere neyin peşinden gidersek o kaçar, neyin mıknatısı olursak o akar. Sizin fikriniz ne, değerli forumdaşlarım?

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Para hedefi koymak misalen şu süre içinde şu kadar... para kazanacağım ifadesi , çekim yasasını ihlal eder mi, sonuçta bildiğimiz üzere neyin peşinden gidersek o kaçar, neyin mıknatısı olursak o akar. Sizin fikriniz ne, değerli forumdaşlarım?
Süre hedefi koymak da yine belirli kalıplara sıkıştırmaya çalıştığın için kısıtlı bir enerji yaratır ve ulaşmanı engeller yani sadece miktar değil süre sınırı da koyamazsınız çünkü yenmeniz gereken o blokaja direnç ekler bu ama yine burada okumuştum -sanırım dennise yazmıştı- istediğin şeye sahip olduğun ilk anı imajine etmek yerine ona sahip olduktan sonraki rutin hayatını imajine etmek o frekansa girmeni kolaylaştırır diye. Hala mantıklı buluyorum. Biraz araştırırsanız bulursunuz siz de ha ben çekim yasasına direkt inanmıyorum bu arada ama geçmişte çok araştırdım ve en çok da söz ettiğim tekniğin faydasını gördüm.

S

Schwarzenegger

Süre hedefi koymak da yine belirli kalıplara sıkıştırmaya çalıştığın için kısıtlı bir enerji yaratır ve ulaşmanı engeller yani sadece miktar değil süre sınırı da koyamazsınız çünkü yenmeniz gereken o blokaja direnç ekler bu ama yine burada okumuştum -sanırım dennise yazmıştı- istediğin şeye sahip olduğun ilk anı imajine etmek yerine ona sahip olduktan sonraki rutin hayatını imajine etmek o frekansa girmeni kolaylaştırır diye. Hala mantıklı buluyorum. Biraz araştırırsanız bulursunuz siz de ha ben çekim yasasına direkt inanmıyorum bu arada ama geçmişte çok araştırdım ve en çok da söz ettiğim tekniğin faydasını gördüm.
parkinson yasasını hiç duydunuz mu

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Yakın geçmişte çekim yasası tartışıldı burada. Sınır koymanın ne zararı var ? Ben koyarım. Ben kesin sınır koyarım. Yoksa güçler o kadar gevşek olabiliyor ki. Alacağınız paraya sevinecek durumda olmayacaksınız.
Bir de para hedef olamaz. Hedef o para ile satın alacağınız şeyler veya işinizi, hayatınızı yükselteceğiniz seviye olmalı.
Para yardımcı etken. Hedef değil.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
The Secret kitabı baştan sona çekim yasasıyla para kazanmayı anlatıyordu yanlıs hatırlamıyorsam ve hiçbir hedef koymamayı hep en fazlasını istemeyi, bu şekilde daha iyi çalışacağını felan yazıyordu. Tekrar okuyabilirsiniz.. iyi çalışmalar...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
The Secret kitabı baştan sona çekim yasasıyla para kazanmayı anlatıyordu yanlıs hatırlamıyorsam ve hiçbir hedef koymamayı hep en fazlasını istemeyi, bu şekilde daha iyi çalışacağını felan yazıyordu. Tekrar okuyabilirsiniz.. iyi çalışmalar...
Çekim yasasında üzümünü ye bağını sorma mantığı var ödenecek faturadan hiç bahsetmiyor ama.. ilkeleri olan bir insan her yol mübah diye bakmaz zaten olaya. Gökten para inmeyecegine göre onu kazanmak lazım bir şekilde. Ve zaten kestirmeden hedefe ulaşmaya çalışanlar yolda kalıyorlar ulaşsalar bile ağır bedeller ödüyorlar kendisini teğet geçse de bela, en yakınları zarar görüyor sonunda.

S

Schwarzenegger

Yakın geçmişte çekim yasası tartışıldı burada. Sınır koymanın ne zararı var ? Ben koyarım. Ben kesin sınır koyarım. Yoksa güçler o kadar gevşek olabiliyor ki. Alacağınız paraya sevinecek durumda olmayacaksınız.
Bir de para hedef olamaz. Hedef o para ile satın alacağınız şeyler veya işinizi, hayatınızı yükselteceğiniz seviye olmalı.
Para yardımcı etken. Hedef değil.
güzel bakış açısı hocam, seviliyorsunuz :)

S

Schwarzenegger

Çekim yasasında üzümünü ye bağını sorma mantığı var ödenecek faturadan hiç bahsetmiyor ama.. ilkeleri olan bir insan her yol mübah diye bakmaz zaten olaya. Gökten para inmeyecegine göre onu kazanmak lazım bir şekilde. Ve zaten kestirmeden hedefe ulaşmaya çalışanlar yolda kalıyorlar ulaşsalar bile ağır bedeller ödüyorlar kendisini teğet geçse de bela, en yakınları zarar görüyor sonunda.
kestirmeden hedefe ulaşmak derken bunu biraz açabilir misiniz hocam, yasal ve alın teriyle kazanılan paranın ne gibi bir kötü etkisi olabilir ki

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
kestirmeden hedefe ulaşmak derken bunu biraz açabilir misiniz hocam, yasal ve alın teriyle kazanılan paranın ne gibi bir kötü etkisi olabilir ki
Yasal ve alınteri ile kazanılan parayla pek mümkün olmuyor zengin olmak.. çekim yasasında evrenin sana verebileceklerinin sınırı yok.. diyorsun çok param olsun çok şuyum buyum olsun, ee o zaman diğer insanlar ne yiyip ne içecek taş mı kemirsin bütün her şey senin olursa.. bütünün hayrına da demek lazım bu tür çalışmalarda.
Ayrıca çok büyük şeyler isteyebilirsin tabi ama o istediğin şey yanında ne ile gelecek ondan hayırlısıyla olsun diyoruz dualarımızda.. adam çok zengin ama çocuğu engelli paranın gücü onun tedavisini yaptırmaya yetmiyor. Yada piyango talihlilerinin hayatına bak, önce karısını boşuyor sonra da bazı hanımlarla(!) vur patlasın çal oynasın.. adam sapıtıyor parayı görünce bir süre sonra o para geldiği gibi gidiyor ve tabi o kadınlar da, yuvasını yıktığıyla kalıyor sadece. Bir şey isterken her şey benim olsun mantığıyla bakmamak lazım diye düşünüyorum.. uçak kullanmak istiyorsun ama eğitimin yok belki uçağı düşürüp öleceksin ilk uçuşta.. birçok ünlü var, madde kullanıyor tam bir bağımlı ee ne anladım ben öyle ünden zenginlikten, mutlu olmak için de maddeye ihtiyaç duyacaksam.

S

Schwarzenegger

Yasal ve alınteri ile kazanılan parayla pek mümkün olmuyor zengin olmak.. çekim yasasında evrenin sana verebileceklerinin sınırı yok.. diyorsun çok param olsun çok şuyum buyum olsun, ee o zaman diğer insanlar ne yiyip ne içecek taş mı kemirsin bütün her şey senin olursa.. bütünün hayrına da demek lazım bu tür çalışmalarda.
Ayrıca çok büyük şeyler isteyebilirsin tabi ama o istediğin şey yanında ne ile gelecek ondan hayırlısıyla olsun diyoruz dualarımızda.. adam çok zengin ama çocuğu engelli paranın gücü onun tedavisini yaptırmaya yetmiyor. Yada piyango talihlilerinin hayatına bak, önce karısını boşuyor sonra da bazı hanımlarla(!) vur patlasın çal oynasın.. adam sapıtıyor parayı görünce bir süre sonra o para geldiği gibi gidiyor ve tabi o kadınlar da, yuvasını yıktığıyla kalıyor sadece. Bir şey isterken her şey benim olsun mantığıyla bakmamak lazım diye düşünüyorum.. uçak kullanmak istiyorsun ama eğitimin yok belki uçağı düşürüp öleceksin ilk uçuşta.. birçok ünlü var, madde kullanıyor tam bir bağımlı ee ne anladım ben öyle ünden zenginlikten, mutlu olmak için de maddeye ihtiyaç duyacaksam.
güzel bir bakış açısı ve eklemek istediğim bazı noktalar var, şuan piyangodan kazanıp onu ticaretle büyütüp büyük işler yapan birisini duyduk mu duymadık şahsen ben duymadım ve bu onun olmayacağı anlamına gelmiyor, ikinci olarak hocam, hayırlısını nasip eden Yaradanın, hayırsızı hayırlıya çevirecek gücü var elbet. Teşekkürler cevap için, güzel bakış açısı hocam

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Hedef koymak güzel ama dikkat etmelisiniz.. Hem başarabileceğinize hem de nasibinize güvenmezseniz olduramazsınız.

Şahsen,

Bu ay kesin 40k kazanmalıyım gözüyle bakmak bana doğru gelmiyor. Hedef için kesinlik güdüp hırsa kapılmak insanın yaşam sevincini elinden alır. Başardıkça daha fazlasını istersiniz. Hırs dalgasının önüne geçmezseniz uzun süre aynı döngüde dönüp durursunuz. Robotik zihin kişiyi dünyaya prangalar. Varoluş sancıları çekmeye başlarsınız.

İnsan ; beden ve zihin gücünü her zaman sınamalı elbette fakat tedbiri de elden bırakmamalı.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bu kitaptaki bilgileri kullanarak köşeye döndünüz mü?

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Kitapta öyle bir ifade var, konu sahibinin sorusuna mukabil. Hatta ifadeden öte tüm sırrın sınır koymamakta olduğunu yazıyor. Ben bunu hatırlattım sadece.

Kitabı tavsiye niye edeyim, okumayan mı var sanki..

Alakan

Kayıtlı Üye
Dedem zamanın büyük ikramiye kazananı lotodan. Gayet güzel de yatırım yaparak harcamışlar parayı. Hayatı boyunca da ne yokluk gördü ne başka bir şey. Yalnız eğitimli bir adamdı. Mesleğini de yapmaya devam etti. Kazanmasına rağmen bu loto işleri tutkusuydu onun. Defter defter notlar tutardı hangi sayılar çıkmış vs. Kazandıktan sonra da oynamaya devam etti yani. Orta düzeyli meblağlar da kazanırdı.

Böyle bir loto kazananı vardı ismini hatırlayamayacağım. Çekim yasası ile ilgili Facebook'ta paylaşımlar yapıyor. Günün birinde büyük ikramiye kazananı olacağını söylüyor hatta ne kadar para kazanacağını dahi belirliyor ( sınır koymak) ve yanlış hatırlamıyorsam 3 senenin sonunda tam da belirlediği tutarı kazanıyor.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kitapta öyle bir ifade var, konu sahibinin sorusuna mukabil. Hatta ifadeden öte tüm sırrın sınır koymamakta olduğunu yazıyor. Ben bunu hatırlattım sadece.

Kitabı tavsiye niye edeyim, okumayan mı var sanki..
Kitabı herkes okumuş. Filmi de izleyen vardır. Zamanında gişe rekorları kırmıştır. Sonuç?
Geçen hafta hatta tartışıldı bu konu. Urum bu yasasının saçma uydurması olduğunu iddia ediyordu. Ben ise o kitapta yazılanları tamamen unuttum için, kendi anlayışımı savunuyordum.

Mesele kitapta yazılan değil de kendi deneyimleri paylaşmak. Her kitaba inanmamak lazım. Bana da inanmayın, kendiniz deneyin görün.

Miktar belirleyince , o mimarın biraz altında para gelir. Süre de de biraz ynama oluyor genelde. Ama aşağı yukarı oluyor istediğiniz. Onun dışında illa ki şartları, yani paranın hangi yollarla geleceği ve ne için harcanacak. Çünkü paranın bir yakininizi yurtdışında ameliyat ettirmek için , bağış olarak ta gelebilir. Siz ise araba ya da tatil pilanliyordunuz. İster mısınız böyle bir sonuç? Bu anlatılan senaryoda parayı değil, arabayı veya tatili hedeflemek daha doğru olacaktır.

cathrine

Kayıtlı Üye
Kitabı herkes okumuş. Filmi de izleyen vardır. Zamanında gişe rekorları kırmıştır. Sonuç?
Geçen hafta hatta tartışıldı bu konu. Urum bu yasasının saçma uydurması olduğunu iddia ediyordu. Ben ise o kitapta yazılanları tamamen unuttum için, kendi anlayışımı savunuyordum.

Mesele kitapta yazılan değil de kendi deneyimleri paylaşmak. Her kitaba inanmamak lazım. Bana da inanmayın, kendiniz deneyin görün.
Bu kitap ve türevleri zamanında satış rekorları kırarak asıl parayı sahibine yani yazara kazandıran kitaplardır...Yıllar önce insanların inanma ihtiyacını sömüren ve o zamanlar ilk defa byle kolay yoldan ,sadece düşünce gücüyle,çekim yasasıyla para kazanabileceğini zanneden okurlar oldu,ki buna ben de dahildim...Bu düşünceyle o çocuk yaşlarda karşılaşmak insanı ümitlendiriyor ve tatlı tatlı hayaller kurduruyordu...Ama sonra bu kitabın binbir çeşit halini başka kitaplarda da okuduk...Yıllar geçtikçe sorgulamaya başladık,çünkü bu yasayla dalga geçen insanlar bile bu tür kitapları okumuştur...İstisnalar hariç düşünerek ,sadece parayı hayal ederek para kazanılamayacağını herkes anladı...''Bir de eğer düşünce gücüyle yapamıyorsanız siz inanmadığınız içindir,ya da yeterince hayal etmediğiniz içindir''gibi cümlelerle insanlara suçluluk aşılayan kitaplar bunlar...İşte biz hatalı düşündüğümüz için olmadı vs... @Absoluta Virtute arkadaşımızın dediği gibi herkes kendi hayatında deneyimlediğini bilir....Benim de tavsiyem bolluk-bereket ,nasip sadece parayla ilgili değildir...Zenginliği ,bolluğu ,şansı parayla sınırlandırmamanız gerekiyor...Bu sitede defalarca bunu konuşmuşuzdur...Maddiyatta da maneviyatta da hiçbir şeyi gözünüzde büyütmeyin...Bolluk bereket sevip sevilebilmek,seni destekleyen insanların olduğunu bilmek,ya da yalnızken de manevi olarak güçlü olabildiğini hissetmek,bitmesinden korkmadan elindekileri ölçülü biçimde paylaşabilmek,hayata maddi ya da manevi kendinizden bir şeyler katabilmek...Örneğin mesleğinizde usta olmak ,işinizi öyle bir aşkla yaparsınız ki adınız dillerde dolanır,yollarınız maddi/manevi açılır...Ama bunu para için yapmaya başlarsınız bir yeteneğiniz varsa işin büyüsü kaçar...Bir ressam düşünün ,resimlerini zevki için yapıyor sonra insanlar görüp beğeniyor ve satın almaya başlıyorlar...Ressam buna rağmen değişmeyip aynı tutkuyla resimlerini yapıyorsa zaten maddi-manevi aynı şekilde devam eder...Bir mesleğiniz yoksa da önce hayata ne katabildiğinizi düşünün,siz de hayata verin...Bolluk/bereket budur...Neşeniz varsa evin neşesi olun,yemek yapabiliyorsanız evinizdekileri ya da artarsa çevrenizdkeileri besleyin...En iyi kıyafeti siz dikiyorsanız insanların giyimlerini şekillendirin...Şiir yazabiliyorsanız insanların duygularına katkıda bulunun...Sizler de ekleyebilirsiniz...Katabileceğiniz maddiyatsa onu da paylaşabilirsiniz...Dünyaya karşı kendinizi ifade etmekten korkmadığınızda ve para da bu dünyaya dahil olduğundan o da bu bolluk enerjisine katılacaktır...Bir şeyi ne kadar takıntı aline getirirseniz o kadar uzaklaşır...Kişi ,eşya ya da para...O yüzden çok düşünmeyin...Yapabilecekleriniz varsa düşündüklerinizi hayata geçirin...Eylem ve çaba gereklidir...Eylemsiz ve çabasız da çok parayı kendisine çekenler var mıdır?Tabii ki vardır ama konumuz onlar değil...Onların böyle bir soruları olmadığı için düşünmüyorlardır bile...Yani istisna sayılırlar...

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
sadece parayı hayal ederek para kazanılamayacağını herkes anladı...
Dinen de böyle aslında.

Tevekkül et ama tedbirini de al. Eşeğini ağaca bağlamadan Allah'ım sana emanet dersen, eşek kaçar gider. Eren meclisini okuyup yanlış anlayan insan sayısı da buradan geliyor ne yazık ki. Manevi mertebesini sorgulamadan aynı hakka sahip olduğunu düşünüyor.

Kader çabaya bağlıdır. Alın teri dökmeden, gayret etmeden mümkün değil.

cathrine

Kayıtlı Üye
Kader çabaya bağlıdır. Alın teri dökmeden, gayret etmeden mümkün değil.
Her insan için böyle olduğunu düşünüyorum ve hayatımızın her alanında da çaba istiyor hayat...Sadece para açısından değil ki...En basiti bir arkadaşlık ilişkisinin devamlılığı için bile emek verilmesi gerekiyor ya da anne olmak isteseniz çocuğunuz için ,kariyer isterseniz basamak basamak merdivenlerden tırmanmanız gerekir ve bir yerde böyle olmasına şükretmeliyiz.Her şey hayatımızda zor olsun demiyorum...Ama her şeye sihirli değnek değmiş gibi elde edenlerin de kıymet bilmeyip her şeyden sıkıldıklarını ve amaçsız kaldıklarını da gözlemliyoruz...Ne mizah anlayışı ne sevgi ne bilgi arayışı var ,zaten her şey önüne gelmiş...Oğuz Atay'ın sözünü eklemek isterim:''Anlamak için biraz eksik olmak gerekir''(Buna yakın bir cümleydi.) Bir matematikçinin bir teori için günlerce uğraşıp sonra bir formül ürettiğini ve onun sevincini düşünün...Ya da yeni bir araç icat eden mucidin tutkusunu,heyecanını anlayabiliyorsunuz değil mi?O insanlara dünyanın parasını verseniz onları tutkularından vazgeçiremezsiniz...O hayattan nasıl bir tat almaktır öyle:)Ortaya bir şey çıkarmanın,yaratılıcığın ruha verdiği keyfi ne verebilir ki...Evde bir pasta tarifi deneyip de başarınca bile herşeyi unutuveriyoruz,hoşumuza gidiyor...Benim çıkarımlarım tabii ki...Paranın gerekliliğini de inkar etmeyelim,sadece maddi -manevi isteklerimizi dengeleyelim,kafaya tek bir konuya takmayalım...Hayat tek bir alandan oluşmuyor...Hayatın diğer alanları için de çaba sarf edilirse paraya da sıra gelir....Para tek amacımız olmaz araç olur...