Çalıştığın iş yerinde yükselmek

M o r b i u S

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bi yerde çalışıyorum o iş yerinde yükselmek için her hangi bir uygulama varmıdır ? iş yerinde herkes birbirinin arkasından konuşuyor
Çalışmaktan bir gram yorulmuyorum ama insanlar beni aşırı derecede yoruyor bitkin durumdayım.

Retro

Kayıtlı Üye
Alttan 2. Çakran kilitli olabilir. İfade özgürlüğün is yerindekilerce kısıtlanmis haldeyse 2. Cakra çalışması yap.

Cakraları konsept olarak benimsemiyirsan da, kararlar alıp uygulamada karşı fikirlere dirayet gösterme noktasında içten bir kırılganık yaşıyor olabilirsin. Kendini sorgula, iş yaşamında geri kalmak, temelde nimetlere olan düşkünlüğün azalması dolayısı ile olur. Yani koklenmede bazı engellenmisliklerin olabilir.

İnsanlardan bıktığını sakın düşünme. Hemen sil bu düşünceyi kafandan.
İnsanları etkileyemeyen kişi insanlardan bıkar. Çünkü etkileyemeyen, etkilenmeye başlar ve bir süre sonra da kendini gerçekleştiremeyecek kadar yorgun düşebilir. Bu 2. Cakraya vurur. 2.cakra ise kendini 5. Cakradan ele verir. İletişimde yanlış anlaşılmaların veya yanıltıcı izahlarin üst üste gelmeye başlar. Burdan da anla ki içte içe köklenmede ve hayatta kalmada bir isteksizligin var.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Teiwaz uruz othıla ve sowilo birleştirilebilir ama bence yetersiz olur. Hem dedikodulardan ve kötü niyetlerden korunmak için daha kapsamlı bir şeyler de yapılabilir diye düşünüyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İ
Alttan 2. Çakran kilitli olabilir. İfade özgürlüğün is yerindekilerce kısıtlanmis haldeyse 2. Cakra çalışması yap.

Cakraları konsept olarak benimsemiyirsan da, kararlar alıp uygulamada karşı fikirlere dirayet gösterme noktasında içten bir kırılganık yaşıyor olabilirsin. Kendini sorgula, iş yaşamında geri kalmak, temelde nimetlere olan düşkünlüğün azalması dolayısı ile olur. Yani koklenmede bazı engellenmisliklerin olabilir.

İnsanlardan bıktığını sakın düşünme. Hemen sil bu düşünceyi kafandan.
İnsanları etkileyemeyen kişi insanlardan bıkar. Çünkü etkileyemeyen, etkilenmeye başlar ve bir süre sonra da kendini gerçekleştiremeyecek kadar yorgun düşebilir. Bu 2. Cakraya vurur. 2.cakra ise kendini 5. Cakradan ele verir. İletişimde yanlış anlaşılmaların veya yanıltıcı izahlarin üst üste gelmeye başlar. Burdan da anla ki içte içe köklenmede ve hayatta kalmada bir isteksizligin var.
Çakralar kilitli olmaz eksik ya da fazla çalışabilir.

sakral çakra yaratıcılık ve cinsellik işe ilgilidir. Yaşam enerjisi de üretir. Lakin sosyal çevre ve insanlarla olan ilişkimizi güneş sinirağı çakrası yönetir.

boğaz çakraya dair bir sorundan ziya de aslında kalp çakrası sorunu bence daha aktif .

zira yazı diline göre karar verme, ve duygular üzerine bir denge sorunu var.

İş yerinde yükselme için uygulama isterken, iş yerindeki tutumları ve ona karşı duygularından bahsetmiş.

İş yerinde yükseltme sakral çakra tamam
İş yerindeki iletişim şekli boğaz çakra oda tamam. Lakin konunun gerçek yüzü ise konuyu açan kişinin kalp çakrası da bir denge sorunu var ki. Bu soruları bu şekilde ifade ediyor.

çözet. Bence kalp çakra ve güneş sinirağı çakrası dengelenmeli.

En baş soruya gelince iş yerinde ilerleme için.

çalışılan sektör nedir yükselme hedefi nedir

Retro

Kayıtlı Üye

sakral çakra yaratıcılık ve cinsellik işe ilgilidir.

Şimdi Cinsellik te özünde bereket ve nimet akıșının doğrudan başladığı merkezindir.

Testestoronun da zaten evvela sosyal dominantligini doğrudan etkiler. Bu da makam demek. Sex performansın çok sonra gelir.

Yaşam enerjisi de üretir.

Evet, 2. Çakran, yașama tutunma ve asılma kalibreni doğrudan etkiler. Anlattığım bu zaten.

Lakin sosyal çevre ve insanlarla olan ilişkimizi güneş sinirağı çakrası yönetir.

Şimdi șöyle : Isyerinde yükselmek için, pastadan daha fazla pay talep etmek, sorumluluk alabildiğini ve birsuru profesyonel alfayı sevk ve idare edebileceğini göstermek için gerekli olan duruş ve yaptırım enerjini temelde 2. Çakrandan alırsın ama.

Şimdi burası iyi anlaşılmıyor,

Sosyal iletişim ve zihinsel becerilerinin iyi olması başkadir, pastadan daha fazla pay alabilme arzusu ve bunu açık acik ortaya koyabilme cesaretine sahip olabilmen, ve gözlerini karartman gerekirse bașvurman gereken destekleyici enerji başkadır.

Dediğin doğrudur : 2.cakra yaşam enerjisi üretir. Ama yeteri kadar fazla üretmezse hayata asılamazsın bile, alfalarin içinde alfa olma yarıșını çok geriden takip edersin. Diğer bir deyişle verilene tamah edersin. İsterse iletişim olarak herkesle aran iyi olsun.

Is yaşamı, orman gibidir, sert, vahşi, gizli kuralları vardır. Herkesle iyi geçinen adamın cesareti yoksa yükselmesine izin verilmez. Argoda bunun bir lafı var o bile cinsel içerikli.

boğaz çakraya dair bir sorundan ziya de aslında kalp çakrası sorunu bence daha aktif .

Olabilir tabi ki. Neden olmasın.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bi yerde çalışıyorum o iş yerinde yükselmek için her hangi bir uygulama varmıdır ? iş yerinde herkes birbirinin arkasından konuşuyor
Çalışmaktan bir gram yorulmuyorum ama insanlar beni aşırı derecede yoruyor bitkin durumdayım.
Algınız açıksa, gözlem yeteneğiniz diğer herkesten iyiyse, otomatik yükselirsiniz.
Üsttekini de alttakini de iyi tanımaktan geçer yükseliş.. Gerisi tamamen iş becerinize ve hakimiyetinize kalır.

hypetiawica

Kayıtlı Üye
Çalışmaktan bir gram yorulmuyorum ama insanlar beni aşırı derecede yoruyor bitkin durumdayımya

işe hakim olmak rahmetlik sabancının güzel sözü vardır bir işin herşeyi herşeyin bir şeyi olun işveren birşey istediğinde ne dediğini anlamak alanın değilse orda kariyere inat etmemek hem kendine zarar hem işverene zarardır bunu gözümle tecrübe ettim neyaptığı hakkında fikri olmayan orda kariyer yapmak istiyor şanslı o ayrı mesele işe saatinde gitmek burası çok önemli ve saygı.

Retro

Kayıtlı Üye
Kendi yaptığım bir şeyi söyliyim. Bunu da çok iyi yapan bir abimden huy edindim.
Her dedikoduda, dedikodusu yapılan kişinin inisiyatif alarak sana veya ekibe yaptığı bir iyiliği mutlaka araya sokuștur.

Dedokodu çok hızlı ve kontrolsüz ilerleyen bir enerji istilasıdır. Bir anda kanaatleri etkileyebilir, insanları belli insanlara karşı şartlandırma altına alabilir. Kırılmalara sürükleyecek gerilim ve kriz ortamlarının zemini sürekli hazırlanabilir. Adamı bir villian, bir arch-foe gibi gösterir gıybet. O yüzden dedikodusu yapılan kişi hakkında ileri gidildiği zaman, o kişinin artık suni bir şekilde linç edildiğini farkedip, gerekirse o kişinin tüm yaptığı iyilikleri ortaya konmalidir. Kendi kendini savunmayan insanların hakkı savunulmalidir.

Kim ne derse desin, her ișveten yanında sağlam elemanlar ister. İşi öğrenmek ortaya sağlam duruş koymaktan sonra gelir.

Retro

Kayıtlı Üye
Peki oy birliği ile Toxic birey olduğu tastikli onaylı olan birileri yok mudur ortamlarda ?

Illa vardır.

Ama Toxic bir insanla uğraşma gereği duyuyorsak demek ki aynı ayna noronlarina sahibizdir. Asıl tuzağa burada düşüyoruz : Toxic bir insan biz ona bulașmadan da bizle uğraşma ihtiyacı hissedebilir. Ama aslında bu durum bizim içimizde Toxic bir yansıma, tahrik, zayıflık olup olmadığını anlamak istemelerinden ibarettir. Bizden en ufak hissiyat yollu bir tepki aldıkları anda bingo!! derler. Bana zaafı var der. Ben ben olduğum için bu kişi benim bir hamlemle her an her yerde kendi kendini sabote edecek atık der. Gücü bana yeterse benle beraber kendini de yakacak der, gücü bana yetmezse sıkıldıkça buna takacam der.

Toxic insanlardan korunmak için kendi Toxic tortularimizdan arınmak gerek. Herkese haddini bildirebiliriz, ama Toxic insan kendini feda edebilecek kadar bulașabilen bir insandır. Onun önüne geçmek için bulașamamasını sağlamak, yani arınmak gerek. Kolayca bulașabiliyirsa, sorun zaten bizdedir.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
İnsan önce toplum bilinciyle gelişir. Daha sonra yarı anlayış, kavrayış ile belli bir olguya erişir.

Bahsi geçen toksik karakterler, kişiyi yarı kavrayış bilincinden uzaklaştırarak toplum bilincinde kalmaya teşvik eder. Toplum bilincinde kalırsanız çakralarınız ve çakralarınızın bağlandığı sinir sistemi, sizi kendi gerçekliğinizden alıkoyacağı için, yaşadığınız hayatın zahiri yüzünden öteye gidemezsiniz.

Toksik insan sizi aynalamaz. Sizin enerjinizden nemalanmak isteyen enerji vampiridir.

Gıybet eden insan ise karakterinize, ortaya koyduğunuz kimliğinize, duruşunuza, başarınıza imrenen kişidir. Hakkınızda atar tutar çünkü sizden daha alt tabakada frekans yayar. Haliyle sizi, kendi ayarına çekmeye çalışır. Toksik insana göre daha düşük mertebeli negatif canlıdır.

Böylesine saçma varlıkları kendinize eşdeğer görüp pozitif kavrayışa girerseniz yanılırsınız. Orada kaybettiğiniz vakit sizden götürür.
Bir alt basamağa düşmeseniz bile, sizi olduğunuz yerde kitler ve yükselmenizi de engeller.

Bir Elnora atasözü der ki : Yılana sempati besleyen zamanla zehirlenir !

createtherules

Kayıtlı Üye
Özellikle çocuklar toplumun optimum frekans değerinin üzerine çıkmaya başladıklarında ebeveynler konfor alanının dışını tehlikeli buldukları için onları kısıtlar ve engel koyucu işlev sürdürür bu yüzden. Genel bakıldığında kuşak çatışması denen olayın temel kaynağı da bu.
Ya da feodal topluluklarda karar ve eylemlerin aile içinde ortak hareketle gerçekleşmesi de bunun ürünü. Bu insanlar o hantal yapı içinde düşük frekansta seyrediyorlar ve bireylerin bu yumağın içinden ayrışmasına engel oluyorlar

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Özellikle çocuklar toplumun optimum frekans değerinin üzerine çıkmaya başladıklarında ebeveynler konfor alanının dışını tehlikeli buldukları için onları kısıtlar ve engel koyucu işlev sürdürür bu yüzden. Genel bakıldığında kuşak çatışması denen olayın temel kaynağı da bu.
Maalesef ailelerde toksik davranıyor ve bu davranışı 'koruma' adıyla tanımlıyorlar.

İş yerleri de kişiler için konfor alanı. Sırf alıştığı ve maaşını günü gününe aldığı için, hakkından daha azını almaya razı çok insan var.
Kişi kendisini mi küçümsüyor derdim eskiden, sonra fark ettim ki bağımlılık yalnızca eşya ya da insanla sınırlı değil.

Evinizden çıkıp her gün yürüdüğünüz sokak bile konfor alanınız oluyor. Hiç tanımadığınız insanlarla, sırf benzer saatte evden çıktığınız için yüz aşinalığı oluşuyor.. Şimdi ne var bunda ? diyen insanlar illa ki olacaktır fakat bana göre tepeden bakıldığında, korkunç bir görüntü.

Tıpkı bir hayalbazın ipine bağlıymışsın gibi..

createtherules

Kayıtlı Üye
Maalesef ailelerde toksik davranıyor ve bu davranışı 'koruma' adıyla tanımlıyorlar.

İş yerleri de kişiler için konfor alanı. Sırf alıştığı ve maaşını günü gününe aldığı için, hakkından daha azını almaya razı çok insan var.
Kişi kendisini mi küçümsüyor derdim eskiden,
Küçümsüyor aslında.
Yani bilinçaltına işlenmiş değersizlik ve yetersizlik duygusunu çalıştırıyor. O kodun nereden geldiği kurcalanırsa bulunur ama kişi bilmediği zaman bir ömür farketmeden yaşıyor hatta kendini küçümsediğini hiç bilmiyor. Malesef kollektife yaptığı yayın ölene kadar o şekilde devam ediyor.

S

Schwarzenegger

hocam insanlar gerçekten sonu olmayan bulmaca gibi, şu aralar insan davranışı temel dinamiklerini anlamaya çalışıyorum, insanların negatif davranışlarının maji ile nasıl tersine çevirilebileceği gibi ki öyle bir duruma ihtiyacım olmamasına rağmen araştırıyorum ve şuna da gün geçtikçe daha fazla inanıyorum , insanlar gerçekten irrasyonel canlılar ve davranışlarının çoğunun duygusal açıklaması dışında mantıklı bir yanı yok ve herkes otomatik pilotta yaşıyor gibi, sizin sorunuzla bu yazdıklarım arasında bir bağlantı kurmam gerekirse, karşıdakinin mantığına hitap etmektense karşıdakinin duygularını iyi analiz edip ona göre hamle yapmak sizin daha lehinize olur.
Bol şans.

M o r b i u S

Kayıtlı Üye
çalışılan sektör nedir yükselme hedefi nedir
Özel sektör diyelim , sayın urum ama yükselmemem için bir neden yok öyle diyim.

Kusura bakmayın arkadaşlar herkesin yorumlarını okudum çok teşekkür ederim hepinize ama bana majikal bi çalışma gerekli benim ile paylaşacak olan varmıdır acaba etkili bir majikal çalışma.