Büyü olup olmadığını anlama-2

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Büyü olup olmadığını denemek için o kimseden 4 parmak ip alınır. Önce bir kağıt üzerinde ölçülür. Ölçülen iplik o kişinin avcunun içine konulur. Eli kapatılır, elini sıkması önerilir. Aşağıda okunması gereken sure ve azamet okunur, tekrar hastanın elinden çıkarılarak ölçülmüş olan iplik ölçülen kağıt üzerine konulur. Eğer uzamış ise (cin) , şayet kısalırsa (insan şerri) şayet olduğu şekilde kalırsa (Cenabı Mevladan). İplik hastanın elinin içine konulunca 3 defa ( hümeze suresi) okunur.

Bismillahirrahmanirrahim
Veylünli külli hümezetin lumezetin ellezi ceme'amalen ve addedehu yahsebu enne malehu ehledehu kella leyünbezenne fil hutameti vema edrake mel hutametü narullahilmukadetu elleti tettaliu alel'efideti inneha aleyhim mu'sedetün fi amedin mümeddedetin.

Daha sonra şu azamet okunur:

p1081131211.jpg

Kaynak : Havas ve Esrarı Kitabı

MİHRE

Kayıtlı Üye
Acaba okunacak azameti türkçe olarak yazmanız mümkün mü?:nopity:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konudan ayrı olarak, bugüne kadar hala Havass tariflerinde neden azamet kelimesi kullanılır anlamış değilim. Ululuk, gösteriş, büyüklük ve hatta kibir manasına gelen bu kelime neden okunacak şeyleri tabir ederken kullanılır da başka kelime seçilmez bilemiyorum.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kitaptan yazdım kitabın isminide verdim azamet diyordu öyle yazdım yerine başka ne kullanılır bilmediğim için ve arapçada bilmediğim için türkçe okunuşunu veremedim.
Saygılar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kitaptan yazdım kitabın isminide verdim azamet diyordu öyle yazdım yerine başka ne kullanılır bilmediğim için ve arapçada bilmediğim için türkçe okunuşunu veremedim.
Saygılar
Sevgili Şinçeyank ben sizin için söylemedim ki :) Bir çok alim bu şekilde kullanır. Sizlik bir şey değil bu. Hangi Havass kaynağını açsanız bununla bir şekilde karşılaşırsınız. Bu kadar yaygın olarak kullanılan bu kelimenin bu kullanım yerindeki uygunluğu biraz gariptir. İyi forumlar.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Yanlış anladım pardon :)
Sizede iyi forumlar

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Aslında çok da anlamsız değil..Azamet diyor çünkü her ne kadar her şey Allahın dilemesiyle olsa da okunanlar aracı gibi oluyor....Dolayısıyla sanki Okunanları yüceltmek anlamında kullanılıyor ki çoğu zaman surelerin okunduğunu düşününce surelere azamet denmesi çok da tuhaf değil bence...bence...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında çok da anlamsız değil..Azamet diyor çünkü her ne kadar her şey Allahın dilemesiyle olsa da okunanlar aracı gibi oluyor....Dolayısıyla sanki Okunanları yüceltmek anlamında kullanılıyor ki çoğu zaman surelerin okunduğunu düşününce surelere azamet denmesi çok da tuhaf değil bence...bence...

Sure dışındakilere de deniliyor. :)

sinirbenimgöbekadım

Kayıtlı Üye
Büyü olup olmadığını denemek için o kimseden 4 parmak ip alınır. Önce bir kağıt üzerinde ölçülür. Ölçülen iplik o kişinin avcunun içine konulur. Eli kapatılır, elini sıkması önerilir. Aşağıda okunması gereken sure ve azamet okunur, tekrar hastanın elinden çıkarılarak ölçülmüş olan iplik ölçülen kağıt üzerine konulur. Eğer uzamış ise (cin) , şayet kısalırsa (insan şerri) şayet olduğu şekilde kalırsa (Cenabı Mevladan). İplik hastanın elinin içine konulunca 3 defa ( hümeze suresi) okunur.

Bismillahirrahmanirrahim
Veylünli külli hümezetin lumezetin ellezi ceme'amalen ve addedehu yahsebu enne malehu ehledehu kella leyünbezenne fil hutameti vema edrake mel hutametü narullahilmukadetu elleti tettaliu alel'efideti inneha aleyhim mu'sedetün fi amedin mümeddedetin.

Daha sonra şu azamet okunur:

p1081131211.jpg

Kaynak : Havas ve Esrarı Kitabı

o kimseden 4 parmak ip alınır ne demek anlamadım. üstümüzden, kıyafetimizden falan mı koparıcaz ipi? aydınlatırsanız çok sevinirim, benim için çok önemli.

yurdagül42

Kayıtlı Üye
azimetteki:''ve in kane minel cinni febgıhi ala halih'' kısmının tercümesi ''eğer cinden ise olduğu halde kalsın'' diye yukarıdaki açıklamada ise aynı kalırsa Cenabı Mevladan demiş nasıl olacak???

musashi

Banlı Kullanıcı
doğrumu bunu deneyip bir sonuç alan oldumu acaba arkadaşalr.
birde üstümüzden 4 parça ip alıp ölm demişssinde.
bu ip nasıl olcak 4 parça ip kopardım , sonra hepsini aynı ölçüde makasla kesip aynı ölçülere getirincemi avucumuzun içine koyacaz veya gelişi güzel 4 parça koparıp 1. parça 10 cm 2. parca 5cm. bu gibi mi not edecez arkadaş. bu konuda aydınaltırsan seviniriz.